Autor Tema: Opcije foruma  (Posjeta: 34935 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #15 : Siječanj 06, 2010, 10:01:51 poslijepodne »
Ovako Blogeri iz VG?

[url=http://iz.vg]Blogeri iz VG[/url]

Želim da mi ispod riječi Blogeri iz VG bude link: http://iz.vg/, ali naravno nevidljiv, a da riječi Blogeri iz VG dobiju plavi ton.
Trebalo bi ići preko ove ikone Blogeri iz VG gdje riječi dobiju plavičastu nijansu, ali nije bilo manjeg prozorčića da se c/p link koji bi se klikom na te riječi onda i otvorio.


blogeri iz Turopolja tj Velike Gorice

Fala........... a čemu služi link ftp?
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2010, 10:03:47 poslijepodne plemenitašica »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #16 : Siječanj 06, 2010, 10:04:02 poslijepodne »
Kaj ti sada jos nije jasno

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #17 : Siječanj 06, 2010, 10:15:40 poslijepodne »
FTP - File Transfer Protocol - ukazuje da se pristupa preko proxy servera... najčešće je tako...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #18 : Siječanj 07, 2010, 12:35:59 prijepodne »
FTP - File Transfer Protocol - ukazuje da se pristupa preko proxy servera... najčešće je tako...
Nis profi ko ti, ali kaj to nije "samo" način prijenosa podataka sa FTP protokolom? Oču reči -  to nema veze kak je često ili nije proxy, znači samo koji protokol se koristi, a ne kak je to realizirano? Ispravi me ako griješim.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #19 : Siječanj 07, 2010, 08:31:43 prijepodne »
U pravu si Bob, i samo ime govori da je to upravo samo to. Prenos fajlova sa kompa na komp. Neko nesto ponudi na nekom kompu, a ti izaberes sto ces si prenjeti kod sebe. Ja za takve stvari koristim Total Commander, i za to i za skoro sve drugo. Oni koji rade web stranice ili su samo pokusali napraviti ili amaterski ili profesionalno, svejedno kako, da bi sadrzaj koji su napravili doma na svom kompu bio vidljiv svima, FTP protokolom ga prenesu na server. Na serveru moze biti i javnih ili privatnih datoteka, javnim datotekama svako moze pristupiti, naravno, ako znas kuda pristupas i umjesto pass-a upisujes anonimus. ITD... da ne nabrajam dalje. Prerano je:)

A gore sam pitao sto joj jos nije jasno jer toga pitanja nije bilo u prvoj verziji njenog posta, kasnije je dodala, a vidim da joj je odgovoreno :)

EDIT - da, zaboravio sam napomenuti sada i web brovseri normalno mogu prenostiti FTP... da me ne napadnu odma dusebriznici ovdje na forumu da sirim lazne informacije:) Sa web browserima je daleko jednostavnije pristupiti datotekama, i mislim da nema nikoga ko to nije koristio:)
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2010, 08:35:34 prijepodne Newbie »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #20 : Siječanj 07, 2010, 08:39:59 prijepodne »
Pa ako se i ja ne varam, proxy serveri su oni koji su u neku ruku "skriveni", te uglavnom služe za ilegalne i poluilegalne djelatnosti i pohrane podataka. Problem je kaj browseri uglavnom imaju posebna podešenja za proxyje, pa ih treba u opcijama posebno dozvoliti ili zabraniti, jer se proxyji često "maskiraju" kako bi se zaobišle konvencionalne zaštite servera u tvrtkama i omogućio download mimo nekih zabrana.

Glede FTP-a, isti služi i za upload napravljenih web-stranica na server (nakon pripremljenih ekstenzija za pojedini browser i za pojedini program za izradu web stranica), kao i za skidanje datoteka sa gore navedenih proxyja (isti za download traže taj direktan ftp protokol).

No i ja sam već malo izvan tih najmodernijih zbivanja, pa je moguće da se puno toga i promijenilo, mada mislim da je u principu tak kak sam opisal.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #21 : Siječanj 07, 2010, 09:08:01 prijepodne »
Nebi se slozio sa ovom definicijom ilegalni ili poluilegalni proxy serveri. Proxy serveri su potpuno legalni, osim u slucajevima ako ih se ne koristi za piratstvo :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #22 : Siječanj 07, 2010, 10:15:18 prijepodne »
Nebi se slozio sa ovom definicijom ilegalni ili poluilegalni proxy serveri. Proxy serveri su potpuno legalni, osim u slucajevima ako ih se ne koristi za piratstvo :)

Što je slučaj u 90% proxyja...  ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #23 : Siječanj 07, 2010, 10:19:03 prijepodne »
FTP je protokol za prijenos datoteka. Pojavio se daleko prije (1971.) onoga što većina ljudi naziva web-om (http protokol-a). Ftp link je obično direktni link na neku datoteku. Ne preporučuje se preuzimanje datoteka s nepoznatih ftp poslužitelja.

Proxy je poslužitelj koji omogućava indirektni pristup drugim poslužiteljima. Povezivati ga samo s ilegalnim sadržajima je pogrešno jer svaka veća firma, institucija ili bilo koje drugo mjesto gdje ima puno korisnika ima proxy kako bi a) zaštitili korisnike b) uštedjeli na bandwithu jer se neki sadržaj izvana skida samo jednom c) kontrolirali sadržaj kojemu korisnici pristupaju. S druge strane proxy se koristi i u svrhu da se neke od tih kontrola i zaobiđu.

Nemojte brkati tehnologiju s onim za što se ona koristi.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #24 : Siječanj 07, 2010, 10:21:57 prijepodne »
Okidoki!

Znal sam da su me te definicije već polagano ishlapile iz tintare, no baš toliko...  ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #25 : Veljača 03, 2010, 04:15:25 poslijepodne »
Pitanje:
Kak da tražim ako bi htio da mi se izlistaju kronološki sve poruke pisane u zadnjih, na primjer, 24 sata?
Jel to ide?

Ja sam probal tražiti pod "Ključnim riječima" sa "*", i pod "Starost posta:" "između 0 i 1 dana", ali onda mi izbacuje "Jeste li zaboravili upisati što tražite ?"

Kaj da mu ubacim pod parametre pretraživanja da mi izlista to kaj želim?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #26 : Veljača 03, 2010, 06:12:54 poslijepodne »
Koliko vidim to baš i nije moguće jer napredno pretraživanje traži da se nešto upiše (prolazi i jedno slovo, npr. a).

Ne čudi me kako to nije moguće jer je to vrlo zahtjevna operacija. Možda neki plugin rješava problem?!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #27 : Veljača 03, 2010, 07:19:18 poslijepodne »
Ja forum večinum čitam ovak;
http://www.forumgorica.com/recent/ .

Neznam jel to ono nakaj misliš...

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #28 : Veljača 03, 2010, 07:36:53 poslijepodne »
Ili josch lezhe: klik na link "Najnoviji postovi" pod "Statistika foruma" pri dnu glavne strane.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Opcije foruma
« Odgovori #29 : Veljača 03, 2010, 07:52:00 poslijepodne »
Muš,govorimo o iste stvari,kak mi se čini.  ;)