Autor Tema: Moderiranje na starom forumu  (Posjeta: 17109 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #30 : Studeni 20, 2010, 11:16:45 poslijepodne »
... Mile, Sale,  da nebi možda ti bio idealni primjer ???



... odmah da ti odgovorim ... ja za posao moderatora nisam z a i n t e r e s i r a n
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #31 : Studeni 20, 2010, 11:24:17 poslijepodne »
Markulin je već jednom maknut s bivšeg foruma kao moderator.

Još jedan tvoj profesionalni promašaj. Markulin nije bio maknut kao moderator. Politika je ukinula moderatore.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #32 : Studeni 20, 2010, 11:56:35 poslijepodne »
Nije g*vno nego se pas p*sro,
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #33 : Studeni 20, 2010, 11:59:09 poslijepodne »
Da si pratil tadašnja politička događanja u gradu, znal bi da je bil rat svih protiv svih. U sklopu toga je žrtva bil i javni forum.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #34 : Studeni 21, 2010, 11:35:05 prijepodne »
Markulin, nisam do sad ovo komentirala, ali sad moram...
Reci nam, da li se na starom forumu vodila rasprava o ukidanju tvoje moderature?
Nisu li članovi pokrenuli takvu inicijativu jer ih je dio bio nezadovoljan načinom na koji obavljaš posao?
Nisi li tada sam svojevoljno otišao sa foruma?
Osobno sam tada stala tebi u obranu jer nisam imala prigovora na tvoj posao tamo.
Međutim, nisu mi prihvatljivi ni normalni ni razumljivi neki tvoji postupci tada, nakon što si napustio forum (znaš ti koji), pa sve do zadnjeg našeg "duela" na ovom forumu kojeg si isključivo ti iskonstruirao, samo i jedino s ciljem da prozoveš moderatora (čitaj Sledgea).

Mislim da je velika razlika između tebe i Sledgea u tome što on baš sve što misli i napiše, a ti se suzdržavaš pa pukneš i onda se izdaš.
Od Sledgea točno znam što mogu očekivati, ali ti me često neugodno iznenadiš, jer nisi dosljedan sebi. Prodaješ se za finjaka i dobronamjernika, ali ja sam odavno shvatila da nisi ni približno takav.
Njegove postove (ako ih ikad do kraja pročitam, jer su mi uglavnom predugački) doživljavam kao trenutni tok misli, koji je često neugodan i grub za čitatelja, ali zapravo bez ikakve unaprijed smišljene malicioznosti.
Trebalo mi je vremena da sebi objasnim Sledgea kao forumaša, jer me previše puta izbacio iz takta svojim komentarima. Tek kad sam odlučila da neću ništa što od njega dolazi doživljavati osobno, nego tek kao njegov u dahu napisani necenzurirani tekst, mogu podnijeti apsolutno sve što napiše, čak štoviše često se i složiti s njim.
Ima Sledge puno mana kao forumaš, stil mu je teško prihvatljiv, često neprobavljiv za većinu forumaša koji nemaju vremena za analize svojih sugovornika, ali ima definitivno i puno toga za reći, puno toga zna i o puno toga se s njim može diskutirati. I naravno, ono što cijenim kod njega - ne moramo se uvijek slagati, zapravo, najčešće smo dijametralno suprotnih pogleda na neku temu i počepusamo se fest, ali na drugoj temi možemo početi ispočetka bez tereta prošlog razgovora.
  
Ti, nasuprot tome pišeš uglavnom razumno i blagoglagoljivo, otprilike ono što bi forumaši htjeli čuti, ali kad ti tako paše, bez pardona ćeš insinuirati, podmetati, perfidno iskoristiti nečiji post za svoje ciljeve, ne birajući sredstva.
Tvoji su postovi uglavnom "pročišćeni tekstovi", što je daleko prihvatljivija i lakša forma od Sledgeove varijante, ali kad tebe "obuzme jad" onda to provlačiš od nemila do nedraga, svoju bitku biješ na svim temama, u svim postovima i svim sredstvima i jednostavno ne dozvoljavaš da to prođe, završi se i da se ide dalje. Ko pitt-bull kad zagrize i ne pušta.
U "mirnim vodama", kvalitetan si sugovornik, uvijek pročitam tvoje mišljenje na neku temu i šteta je da ne dozvoliš sebi da bar tu na forumu budeš što jesi, nego se trudiš ostaviti dojam "dobrog dečka", a to ti baš i ne uspjeva uvijek, kaj ne?

Obzirom da mi je svejedno tko je mod, imaš moju podršku i glas, jer posao treba odraditi. Informatičar si, tehničkog znanja valjda imaš.
Netko je ovdje rekao da si se za to prijavio u inat Sledgeu i ja sam uvjerena da je to istina, znači motiv ti je u startu pogrešan, no to ne mora nužno značiti da nećeš raditi dobro.
Budeš li izabran, potrudi se opravdati povjerenje forumaša.
Toliko od mene.
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2010, 11:37:35 prijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #35 : Studeni 21, 2010, 12:50:12 poslijepodne »
... Mile, Sale,  da nebi možda ti bio idealni primjer ???

Bez obzira što ti mislio, nisam ni ja za moderatora, prije svega jer sam pristran u politici.

ovo što je napisala Goričanka, je jedan prelijep post koji je samo potvrdio moje razmišljane glede Markulinovog izbora za moderatora.

Ponovit ću još jednom o njegovom stilu i načinu moderiranja bilo je govora i na prošlom forumu, koju su inicirali sami forumaši.

Naravno imam jedan prijedlog, da svaak interesna skupina ima svog moderatora pa kud puklo.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #36 : Studeni 21, 2010, 01:14:42 poslijepodne »
Naravno imam jedan prijedlog, da svaak interesna skupina ima svog moderatora pa kud puklo.

I takvu situaciju smo već imali: domovinesin (HSP), idelac (nezavisni) i moja malenkost (HNS). I to nije propalo zbog politike, nego zbog sukoba među forumašima na civilizacijskoj razini - ako se ne varam, moj prvi sukob sa sledžom je nastal kad sam zatražil da makne fašististički signature koji je išel nekak ovak: "AIDS je božja kazna pederima".

@goričanka: U pravu si, ja znam puknuti. Ali znam i priznati pogrešku i korigirati je. Sledge ne zna.

Bilaj

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #37 : Studeni 21, 2010, 01:34:06 poslijepodne »
Domovine sin je prestao biti moderator onog trena kada je HSP izbačen s vlasti.

Za one koji nisu bili na starom forumu, moderatori su više manje uvijek bili postavljani po političkom ključu.

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #38 : Studeni 21, 2010, 01:44:28 poslijepodne »
Manje-više? Govoriš li o administratorima ili moderatorima?

Jel se sjećaš ankete na prvom forumu o izboru moderatora? Koji je bio rezultat?
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2010, 01:52:14 poslijepodne amarkulin »

Bilaj

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #39 : Studeni 21, 2010, 02:32:14 poslijepodne »
Idelac jedini koji je bio nepolitičar.

Zato sam i napisao više manje. Inaće bi napisao isključivo.

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #40 : Studeni 21, 2010, 03:08:46 poslijepodne »
Bilaj, po kojem je političkom ključu bio Neo postavljen?

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #41 : Studeni 21, 2010, 03:31:32 poslijepodne »
Svi koji su postavljeni po političkom ključu pokazali su se kao katastrofa.
Gospodo moramo biti malo i suvisli i istini pogledati u oči i reći da netko o kome se povela rasprava poradi njegovog lošeg rada ili netko tko je postavljen po političkoj liniji, sada opet bude postavljen na isto mjesto.
Halo pa mi svi skupa svjesno idemo u provaliju.
Jednostavna je, izaberimo osobu koja nije involvirana u politiku i to je kraj problema
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #42 : Studeni 21, 2010, 03:57:52 poslijepodne »
Osobno mislim da bi Neo bio izvrstan izbor, ako je zaintersiran ima moj glas!

Mile car i Markulin vama bi za moda trebalo postavit tetu iz vrtića jer ovo kam ste vi otišli sa raspravom...
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #43 : Studeni 21, 2010, 04:26:29 poslijepodne »
Svi koji su postavljeni po političkom ključu pokazali su se kao katastrofa.

Jel ti znaš uopće o čemu pričaš?
Hajde, reci KOJI su to "svi koji su postavljeni po političkom ključu" i, jasno, TKO ih je postavio?

Bilaj

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #44 : Studeni 21, 2010, 05:34:17 poslijepodne »
On je sve skupa kad se zbroji ok delal. Tko je bio na starom forumu dok je Neo bio aktivniji znao je koju političku opciju je podržavao a koju je napadao.
No i istovremeno svi znamo da je kojim slučajem više preferiao oporbu nikada ne bi mogao biti moderator. Idelac je bio jedini politički neutralan.

Nema smisla raspravljati dalje.
Novi moderator mora biti umjeren i ne prepuštati se afektima te čim manje biti političar ili biti "stranački jurišnik".