Autor Tema: Moderiranje na starom forumu  (Posjeta: 17108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #15 : Studeni 19, 2010, 07:15:00 poslijepodne »
Mozes nekoga objektivnoga navesti na ovome forumu?

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #16 : Studeni 19, 2010, 07:20:36 poslijepodne »
Misliš nekog objektivnog s "argumentima"?
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #17 : Studeni 19, 2010, 07:22:56 poslijepodne »
Misliš nekog objektivnog s "argumentima"?

Pa recimo i takvog, ako nema vanstranackog.
Ima, sada sam se sjetio... Ivana VG... mozda mladima dati da nas lopove nauce redu:)

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #18 : Studeni 19, 2010, 07:27:39 poslijepodne »
Ovo kaže wikipedia:

Objektivnost je pojam koji opisuje neovisan opis činjenica ili stvarnosti, nepromijenjen od strane promatrača ili osobe koja ga opisuje. Pojam potječe iz francuskoga objectif, koje pak dolazi iz latinskog obiacere i znači nasuprot.
Srodni pojmovi su neovisnost, nepristranost, a svi skupa podrazumijevaju maksimalno isključivanje osjećaja i predrasuda.
Suprotni pojam je subjektivnost ili jednostranost.
"Objektivnost" je termin koji opisuje grana filozofije koja je nastala u ranom devetnaestom stoljeću. Gottlob Frege ga je prvi primjenjivao, kada je iznio epistemološke i metafizičke teorije suprotno onom Immanuela Kanta. Kantova racionalnost je nastojala pomiriti kvarove koje je vidio u realizmu, empirizmu i idealizmu da bi uspostavio kritičku metodu pristupa distinkcije između epistemologije i metafizike.
Objektivizam, u ovom kontekstu, je alternativni naziv za filozofski realizam, pogled u kojemu postoji stvarnost ili ontološko carstvo objekata i činjenica koje postoji nezavisno o umu. Snažnija inačica ove tvrdnje može držati da postoji samo jedan točan opis realnosti


Znači s obzirom da smo svi ovdje subjektivno nepristrani, što samo po sebi može značiti da u određenim kritičnim situacijama daje iskrivljenu sliku realizna, a u konačnici dovodi do jednostranosti. Tako da što i sama wikipedia kaže, za objektivnost, to je termin koje se pojavio godine 1875 godine u stručnim radovima gore navedenog filozofa,  što bi značilo da termin kao takav je s filozofskog stajališta relativan.

E sad da ovo gore napisano objasnim riječnikom ulice, nema objektivnog forumaša


NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #19 : Studeni 19, 2010, 08:15:11 poslijepodne »
Mislim da moderatora mora izabrati@Stjepan, jednoga ili više, i to nakon razgovora sa tim osobama. Od ovakvog načina odabira nebu ništa, barem ja tako mislim .
Dati tim osobama naputke i dobro sve pripremiti i nakon toga, neka se svi polako pokušaju, kaj pokušaju- moraju naučiti slušati i vladati se kak treba.
N a jednom drugom forumu,gdje sam član,napravio sam nesvjesno pogrešku,a iza toga sam dobio lijepo poruku o tome i upozorenje da se to više ne smije ponoviti. Pristojno obrazloženo, zamoljenjo , i ne razmišljam više raspravljati.
Ma sve se može ,ali mora se znati da u moderiranju nema demokracije , samo se sluša i nikome ništa. Mislim da nema potrebe dokazivati i raditi sve ovo kaj ovdje svi ( pa i ja ponekad pošizim pa napravim) radimo i mislimo da si možemo dozvoliti. Odluka se mora poštivati,bila kriva ili prava bez pogovora.

Naravno da moderator ipak mora nastojati biti nepristran,objektivan i poštivati napisana pravila foruma.
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2010, 08:16:54 poslijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #20 : Studeni 20, 2010, 10:18:04 prijepodne »
Jasno, Mile, da potpuno objektivnog nema - svi mi griješimo, griješiti je ljudski, no nije pogreška ne znati - pogreška je ne htjeti naučiti i korigirati se. Ja nisam imao nekek stvari od koga učiti, jer je onaj koji me trebao učiti šurovao i gubio vrijeme na drugoj strani kuće, no mislim da sam se trudio i da sam i bio maksimalno objektivan. Kod brisanja postova gledao sam samo je li off ili nije, je li u skladu sa pravilima ili nije - nije mi bilo važno ČIJI je post, to mi je i danas nevažno!

Glede objektivnosti, izuzetno je dvolično da, sa tim saznanjima u glavi, ideš tražiti od nekoga da bude upravo tako savršen, iako znaš da se to ne može biti, i da to trtaženje, dapače inzistiranje, bude sustvari usmjerenop za ostrvarenje sasvim drugih ciljeva, konkretno promjene moderatora.

Pitanje je i - kao si ispravno zaključio da nema objektivnog forumaša - zašto se onda povlađuje njihovim zahtjevima? Mislim da na to pitanje nećemo nikada dobiti odgovor, a i onaj koji dobijemo - sigurno neće biti točan, jer bi očita istina ipak bila prekompromitirajuća, i debelo narušavala vjerodostojnost tih ljudi u istim onim stavovima i principima kojih se sami ne mogu, ne znaju i ne žele pridržavati. I to je prljava politika, samo na vrlo niskom, i hvala Bogu - nevažnom nivou.

Mlačanin  je dobro sažeo: "Dati tim osobama naputke i dobro sve pripremiti i nakon toga, neka se svi polako pokušaju, kaj pokušaju - moraju naučiti slušati i vladati se kak treba." Moj problem je što, pogotovo onaj prvi dio, nisam nikada doživio.

Nadam se samo da će Stjepan naučiti da je njegova dužnost prvo, jedino i isključivo, barem u najogromnijem postotku, razgovarati i raditi sa svojim forumskim osobljem (što kod mene nije bio slučaj, čekao sam i po nekoliko dana da mi odgovori elementarne stvari, a imao za to razumijevanja jer sam se tješio kako čovjek ima privatnih problema, koje razumijem i shvaćam, pa sam bio prisiljen oslanjati se na vlastite snage i stvari rješavati u hodu, jer se nikome i nisam mogao obratiti... Alena nema, Stjepana nema, drugog moderatora nema - a ja moram ispasti savršen - i da se figurativno izrazim - i sam "braniti grad" dok neprijateljske trupe lupaju na gradska vrata...).

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #21 : Studeni 20, 2010, 10:29:33 prijepodne »
Nadam se samo da će Stjepan naučiti da je njegova dužnost prvo, jedino i isključivo, barem u najogromnijem postotku, razgovarati i raditi sa svojim forumskim osobljem

Zaboravljaš kako je nastao ovaj forum: kao odgovor na tragičnu odluku politike da se ugasi forum na javnom gradskom portalu. Nastao je samoorganiziranjem i spontano, pa i dužnosti na njemu treba shvatiti prilično fleksibilno. Da je to Stjepanova privatna firma, naravno da bi se on drugačije postavio - i odvojio znatno veću količinu vremena za njega. Ovako mu forum samo stvara probleme i gubljenje vremena, a podršku nije imao kakvu je u startu vjerojatno očekivao. Dakle, nema tu nikakvog "njegovog forumskog osoblja".

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #22 : Studeni 20, 2010, 10:53:27 prijepodne »
Nema veze kako je forum nastao.

Mi govorimo o tome da kada već postoji - znači, o sadašnjosti! - kako neke stvari trebaju izgkledati i funkcionirati.

On ima forumsko osoblje - nije bitno koliko ih je, sve kada sam praktično bio i sam samcat - ja sam bio to forumsko osoblje. I sa mnom je trebao u prvom, drugom i trećem redu razgovarati, a tek onda o svemu i sa svima ostalima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #23 : Studeni 20, 2010, 11:11:15 prijepodne »
Naravno da ima veze kako je nastao. I ti drukčije planiraš svoje obveze na poslu, od onih u motoklubu...

Još jednom ću reći: NIKAD nisam sa Stjepanom razgovaral o ovom forumu, pa tako ni ovo vrijeme kad nisam bio na njemu. Istina je da sam ga povremeno čitao, a pogotovo me zanimao ishod glasanja. Kad sam vidio rezultat onda sam se ponovno registrirao. Jesam li zbog toga "pseto s ulice"?
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2010, 11:16:55 prijepodne amarkulin »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #24 : Studeni 20, 2010, 11:16:07 prijepodne »
Nema veze kako je forum nastao.

Mi govorimo o tome da kada već postoji - znači, o sadašnjosti! - kako neke stvari trebaju izgkledati i funkcionirati.

On ima forumsko osoblje - nije bitno koliko ih je, sve kada sam praktično bio i sam samcat - ja sam bio to forumsko osoblje. I sa mnom je trebao u prvom, drugom i trećem redu razgovarati, a tek onda o svemu i sa svima ostalima.


Slažem se s Anđelkom, sleđ zar si zaboravio kako je došlo do pokretanja ovog foruma ???
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #25 : Studeni 20, 2010, 11:18:01 prijepodne »
Naravno da nije zaboravio. I dalje je razočaran, ljut i ogorčen što ga nisu zvali na osnivački sastanak.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #26 : Studeni 20, 2010, 02:15:31 poslijepodne »
Zaboravljaš kako je nastao ovaj forum: kao odgovor na tragičnu odluku politike da se ugasi forum na javnom gradskom portalu. Nastao je samoorganiziranjem i spontano, pa i dužnosti na njemu treba shvatiti prilično fleksibilno. Da je to Stjepanova privatna firma, naravno da bi se on drugačije postavio - i odvojio znatno veću količinu vremena za njega. Ovako mu forum samo stvara probleme i gubljenje vremena, a podršku nije imao kakvu je u startu vjerojatno očekivao. Dakle, nema tu nikakvog "njegovog forumskog osoblja".

Ne mogu ti reći ništa drugo nego da si pogodio točno u srž stvari.




Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #27 : Studeni 20, 2010, 02:24:54 poslijepodne »
Nadam se samo da će Stjepan naučiti da je njegova dužnost prvo, jedino i isključivo, barem u najogromnijem postotku, razgovarati i raditi sa svojim forumskim osobljem (što kod mene nije bio slučaj, čekao sam i po nekoliko dana da mi odgovori elementarne stvari, a imao za to razumijevanja jer sam se tješio kako čovjek ima privatnih problema, koje razumijem i shvaćam, pa sam bio prisiljen oslanjati se na vlastite snage i stvari rješavati u hodu, jer se nikome i nisam mogao obratiti... Alena nema, Stjepana nema, drugog moderatora nema - a ja moram ispasti savršen - i da se figurativno izrazim - i sam "braniti grad" dok neprijateljske trupe lupaju na gradska vrata...).

Nisam imao privatnih problema već sam radio 7 dana u tjednu, na poslu od doma i bilo je i noćnih smjena nakon kojih sam odmah ujutro bio na poslu. Forum mi u tom trenutku uopće nije bio na listi prioriteta. Znam sam da će situacija biti takva i zbog toga si i angažiran. Prevario sam se u procjeni, mislio sam da više znaš o funkcioniranju SMF-a, ali ti tehnički problemi nisu razlog zbog kojega sam se odlučio na anketu/referendum.

Offline masaai

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 44
  • Karma: +0/-0
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #28 : Studeni 20, 2010, 10:56:48 poslijepodne »
Anđelko ukoliko ti išta znači moj glas imaš, vjerujem da češ posao moda dobro raditi, u tvoju objektivnost i ljudskost ne sumnjam, i smatram da se netrebaš upuštati u rasprave sa sledghom ne vrijedi on je sam sebi najbolji najpametniji a sad je još i ogorčen što je smjenjen pa grize.
   

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Moderiranje na starom forumu
« Odgovori #29 : Studeni 20, 2010, 11:07:08 poslijepodne »
Dajte ljudi budite malo trezveni, Markulin je već jednom maknut s bivšeg foruma kao moderator.

Ako treba birati dajte birajte čovjeka koji nije bio direktno involviran u loko politiku ni na jedan način.

Markulin bi bio totalni promašaj.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...