Autor Tema: Kako postaviti fotografije na forum  (Posjeta: 3442 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Kako postaviti fotografije na forum
« : Studeni 09, 2010, 10:49:58 prijepodne »
Kako ima zainteresiranih, ja ću dati svoj način postavljanja fotografija. Koristim servis http://ImageShack.us , i nemam primjedbi. Iako dozvoljava puno naprednih opcija, ja se držim rudimentarnih postupaka.

1. Klikom na "Browse" odaberem fotografiju sa računala.
2. Klikom na "Upload" Prebacimo istu na server

Uploadam jednu po jednu fotografiju. Od ponuđenih linkova nakon uploada, koristim onaj pod rubrikom naziva "Forum Code" ukoliko želim da bude prikazana fotografija u cijeloj veličini (preporučljivo za male fotografije do maksimalne veličine cca 800x600 ili maksimalne težine od cca 100 kB.

Sve veće od toga dajem kao thumbnail, za prikaz kojega odaberete i kopirate link u rubrici "Forum Thumbnail".

Kako bih se riješio da mi na fotografiji bude reklama za taj ImageShack servis, jednostavno obrišem onaj dio link-koda danog dva reda ispod glavnog koda kao što je ovaj dio plave boje "Uploaded with ImageShack.us", i to radi i za cijele i za thumbnail fotografije.



Ova fotografija ploče musicala "Kosa" je dana opcijom Forum Code, jer je mala i želim je prikazati u cijeloj veličini. Da je velika, odabrao bih opciju "Forum Thumbnail".

Nadam se da je nekome i pomoglo, jer je vrlo jednostavno, i nakon isprobavanja više photo-servisa, vratio sam se ImageShacku kao najjednostavnijem i najboljem, jer mi ne konvertira i ne mijenja veličinu fotografije osima ko to izričito trebam, ali i onda si to radije napravim sam na računalu u programu Paint Shop Pro.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako postaviti fotografije na forum
« Odgovori #1 : Studeni 09, 2010, 12:51:24 poslijepodne »
Nije mi se dalo sve pisati pa sam ovo samo kopirao. Inaće služim se s ovim servisom i zadovoljan sam.


Najbolje ako želite stavit slike da ih stavite u obliku thumbnailsa, tj. malih sličica na koje se može klikniti.
Ujedno vam i ostaje vaš album slika na Photobucket.

Otvoriti www.photobucket.com

Kliknuti gore desno „Join now“

Odabrati username i password, upisati ih pa next

Pa onda sve druge podatke upisati

Pa pretipkati kod na maloj sličici

I onda I accept! Sign me up!

Onda će vam na e-mail doći poruka kroz koju trebate kliknit na aktivacijski link i eto ga, imate account na photobucketu.

Upload na album photobucketa je jednostavan, samo se klikne na plavo „Choose files“ i kad se slike odaberu, počinju odlazit na net.
Ako nešto zeza običan Upload, ima i Bulk uploader, koji je stabilan i ne zeza.

Za generirati thumbnailse, postupak je sljedeći:

Označi se prazna kučica pokraj slike od koje želite kod

Klikne se dole „Generate HTML and image code“

Klikne se na tekst u kocki ispod ovoga:

IMG clickable thumbnails for message boards – recommended

Sa strane će vam na žutoj podlozi napisati Copied, i onda taj kod samo ispustite u temu.

Jednostavno i pregledno.
Kome se ne da ovako raditi thumbnailse, ako stavi slike pristojne veličine, OK, ali ako budu velike, i izobličavale i usporavale forum, neće moći takve ostati..

Napominjem da se ne mora nitko ograničit na photobucket, može se slično napravit i na imageshack, fotki.com, itd..
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako postaviti fotografije na forum
« Odgovori #2 : Studeni 09, 2010, 01:39:31 poslijepodne »
Kliknuti gore desno „Join now“

Odabrati username i password, upisati ih pa next

Pa onda sve druge podatke upisati

Pa pretipkati kod na maloj sličici

I onda I accept! Sign me up!

Onda će vam na e-mail doći poruka kroz koju trebate kliknit na aktivacijski link i eto ga, imate account na photobucketu.

Svega toga na ImageShacku - nema! Osim ako želiš malo ozbiljnije koristiti internet kao svoj privatni foto-album.

Kako Photobucket gleda na originalnu veličinu fotografija?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako postaviti fotografije na forum
« Odgovori #3 : Studeni 09, 2010, 03:02:09 poslijepodne »


Lijevo je normalna, basplatna verzija,koja me priznajem sasvim zadovoljava. Imam gore 26 albuma sa slikama, koje mogu dijeliti na razne naćine,puno je jednostavnije od Image-a i ne stvara probleme. Koristio sam Image... ali je previše gnjavio i zato sam prešao na ovaj bucket i nisam požalio. Mogu ga zaista preporučiti .
Treba probati složiti barem jedan album da se sam uvjeriš, pa ako ne odgovara,deinstaliraš i gotovo.
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2010, 03:08:20 poslijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako postaviti fotografije na forum
« Odgovori #4 : Studeni 09, 2010, 04:00:09 poslijepodne »
Dopuna posta za stavljanje slika: Kada se slike jednom postave na forum,više se nesmiju premještati u Photobucket - u, jer su nakon toga nevidljive na forumu. Dakle sve što stavite na forum,najbolje staviti u poseban direktorij koji se više ne dira.
Ovo vrijedi za sve servise.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako postaviti fotografije na forum
« Odgovori #5 : Studeni 09, 2010, 04:43:42 poslijepodne »
Najviše mi se ne sviđa Photobucket jer sam radi resize, iako ja to ne želim. ImageShack to ne radi. Za "risajzane" fotke i albume imam Facebook.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Kako postaviti fotografije na forum
« Odgovori #6 : Studeni 11, 2010, 06:30:33 poslijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako postaviti fotografije na forum
« Odgovori #7 : Studeni 12, 2010, 11:16:24 prijepodne »
Hvala, ova mala sa dva posta od Tomića je obrisana, a glede servisa za upload slika, tu ima razlika... no svejedno, ne znam zakaj si čovjeku rekao da risajza fotografiju na 640x480, kada za ImageShack nikakav resize nije potreban, on sprema originalnu veličinu fotografije ako je do 5 Mb veličine, a ako hoćeš resize - sma će ti ju napraviti, ne trebaš ništa prije sam raditi na kompu.

Kako je ta tema odmah otišla u debeli off, i 90% nje ni ne govori o uploadu slika., ne smatram je dupliciranjem teme (osim ako hoćeš da ju primenujemo u "Off sa uploada slika")...  ;D ;D ;D

Kao drugo, skoro u svim browserima možeš isključiti pojavljivanje klizača, pa će se slika sam prikazivati u maksimalnoj veličini koju dozvoljava prozor pretraživača (koji će ju tako za prikaz sam umjetno risajzati), naravno da to ovisi i u kojoj rezoluciji ekrana radiš. Znači, potrebno je poznavati neki srednji standard aktualnih rezolucija ekrana većine korisnika (ako se ne varam, još je cca 1024x768 piksela), i ako ti fotka izlazi iz tih okvira, a želiš je uploadati, računaj da će u prikazu biti ili dosta umanjena ili da će se ljudi morati gnajviti sa bočnim i vodoravnim klizačima, pa u tom slučaju treba uploadati thumbnail, a pristojno je pokraj naznačiti i veličinu pune fotografije za download (ukoliko sam servis to automatski ne radi).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”