Autor Tema: Tuljani, čmarovi, gluposti  (Posjeta: 3800 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Tuljani, čmarovi, gluposti
« : Listopad 24, 2010, 11:19:16 poslijepodne »
Zar je tako teško normalno razgovarati s ljudima bez da se spominju riječi poput glup, idiot, neinteligentan, maloumni tuljan ili zavlačenje u čmarove?

Zbog čega morate sitničariti i secirati nečije izjave samo zato da bi dokazali da ste vi u pravu, a drugi nisu?  Ako se ne slažete s nekim to ne znači da morate razvlačiti rasprave pokušavajući dokazati da netko nije u pravu. Veliko je umijeće znati stati kada je vrijeme, a ne mlatiti mrtvog konja.

Zbog čega omalovažavati one s čijim se mišljenjem ne slažete? Dovoljno je reći da se ne slažete, argumentirati to bez da pokušavate dokazati da postoji samo jedna univerzalna istina - ona vaša, a da su svi koji drugačije misle glupi.

P.S. Zbog posla ne mogu pratiti forum i onda dođem ovdje i vidim koliko truda pojedinci ulažu u udaranje mrtvog konja...žalosno. :-(





amarkulin

  • Gost
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #1 : Listopad 25, 2010, 10:30:29 prijepodne »
A najžalosnije je kad u tome prednjači moderator foruma...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #2 : Listopad 25, 2010, 11:46:22 prijepodne »
Malo zteže da je tako - jer jedini ti čekaš u zasjedi kako bi mogao secirati i tražiti i najmanju pogrešku bilo koje vrste kako bi mogao - kad ne znaš drugačije - sam sebi dokazivati kako si u pravu.

Stjepane, nije nemoguće, ali je umnogome otežano, a ponbekad i je doslovno nemoguće, jer za mnoge stvari jednostavno nije ni moguće reći da se ti ne slažeš, jer to ne opisuje TU stvar, nego samo tvoje mišljenje o njoj.

No problem ispada zato jer ljudi poistovjećuju karakterizaciju nekog pojma ili općenitosti sa određenom osobom, iako nije bila namjera da se ikoga osobno proziva ili vrijeđa, no neki to ipak rade i tako tumače, baš da bi samima sebi dali za pravo i glumatali žrtve "pomahnitalih" forumaša ili pogotovo mene kao moderatora.

Ne treba se zamarati sa takovim stvarima kao što je korištenje nekih termina u većoj mjeri, osim ako iste prijeđu neke norme i granice ili služe za direktno vrijeđanje bilo koga kao osobe. To je, jasno, nedopustivo - no reći da je određena stvar, pojam, način mišljenja i sagledavanja stvari kriva, bedasta ili kaj ja znam - zašto ne? Pa i svećenici tako razgovaraju, nazivaju mnoge stvari njihovim imenom, bez lažnog glumatanja nekakve bezgrešnosti ili nasilnog uljepšavanja - pa zašto mi nebi razgovarali barem na način da se kaže ostvoreno što se misli - naravno, uz ogradu da uvrede nisu dozvoljene ako se direktno upućuju bilo kojoj osobi na forumu??

Načina za vrijeđanje ima puno - možeš čovjeka šikanirati sa uvredama i poniženjima da se cijelo vrijeme izražavaš apsolutno pristojno, književno, ma comme il'faut! Treba li se onda to dozvoljavati samo zato jer se netko "lijepo izražava"?? A takav način je ovdje vrlo prisutan (ne kod mene), ali kod onih koji se jako i najviše žale kako ih se vrijeđa, samo zato jer se u tom vrijeđanju koriste otvorenije forme riječi od njihovog?

Mislim ono - način da budeš "jeben i pošten" je po meni sigurno bolji od filozofskog glumljenja diplomacije. Naravno, sve mora imati svoje granbice - no ne i da zatvaramo oči i sami sebe režemo tamo gdje čak ni javna glasila u udarnim terminima to (više) ne rade...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #3 : Listopad 25, 2010, 12:42:02 poslijepodne »
jedini ti čekaš u zasjedi kako bi mogao secirati i tražiti i najmanju pogrešku bilo koje vrste kako bi mogao - kad ne znaš drugačije - sam sebi dokazivati kako si u pravu.

Haha! Iz svih dosadašnjih rasprava si se povukao - čim su ti ponestali argumenti. Ispričao se nisi NIKADA! Pogle samo djelić toga u mom potpisu...
Ili si, pak, izbrisao cijelu raspravu - što je još jadnije. Na žalost, na sve smo se to već navikli...  :-\
« Zadnja izmjena: Listopad 25, 2010, 12:45:20 poslijepodne amarkulin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #4 : Listopad 25, 2010, 01:27:39 poslijepodne »
jedini ti čekaš u zasjedi kako bi mogao secirati i tražiti i najmanju pogrešku bilo koje vrste kako bi mogao - kad ne znaš drugačije - sam sebi dokazivati kako si u pravu.

Haha! Iz svih dosadašnjih rasprava si se povukao - čim su ti ponestali argumenti. Ispričao se nisi NIKADA! Pogle samo djelić toga u mom potpisu...
Ili si, pak, izbrisao cijelu raspravu - što je još jadnije. Na žalost, na sve smo se to već navikli...  :-\

Tako je. Je jadno, ali je batina u mojoj ruci, pa ne pitam tebe kako mahati sa njom. Pogotovo ne tebe - jer sam za tebe kao moderator čisti Mahatma Gandhi - da si ti u mojoj poziciji, i da se ja ponašam kao ti, ja odavno više nebih bio ni član foruma, jer bih i sve bannove ispucao. A ti još nisi probao niti jedan.

I to je živa istina, jer takva iskustva imam iz prve ruke. No hvala Bogu, i nedaj Bože - ti i ja nismo isti. Niti ikada budemo. Bez obzira što moj "osebujan" stil upada u oči - nitko od članova nije bannan, iako si i ti i još neki već odavno prešli sve granice za takove mjere. Očito je da će se morati malo postrožiti neke mjere, tako da ti nikakvo skakanje na bilo čiji komentar (moj pogotovo) neće biti poželjna radnja.

I ti i još neki ćete se koncentrirati na temu, a ne na vrebanje tko je i što je rekao - pogotovo ne na ono TKO je rekao i kroz omalovažavanje teksta obračunavati sa osobom. Takve stvari zaboravite.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #5 : Listopad 29, 2010, 04:13:17 poslijepodne »
Zbog čega omalovažavati one s čijim se mišljenjem ne slažete?

Budući da je Sledge izbrisal raspravu o prometu, u kojoj je prije toga zaključil da je nebitno što tko od nas misli - jer on ima svoje mišljenje i svi koji misle drukčije su budale - nemam više potrebu sudjelovati u bilo kakvoj raspravi na ovom forumu. Samim time prestaje i smisao mojeg boravka na njemu, te ću izbrisati account.

Sve vas lijepo pozdravljam, a naročito osnivače foruma. Ako želite, javite mi se kad bahatom Sledgu oduzmete moderatorske ovlasti.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #6 : Listopad 29, 2010, 09:46:52 poslijepodne »
Budući da je Sledge izbrisal raspravu o prometu,

Nije - rasprava O PROMETU je još uvijek tamo. Izbrisana su tvoja prepucavanja i podmetanja, tvoje prozivke mene. A to je daleko od teme.

u kojoj je prije toga zaključil da je nebitno što tko od nas misli - jer on ima svoje mišljenje i svi koji misle drukčije su budale

Gdje sam ja to rekao (ovo boldano)? Opet zaključuješ samo ono kaj tebi paše, jer ti istina nije dovoljno šokantna da bi ti mogao glumiti žrtvu?? Opet nam dokazuješ kako se ne znaš služiti ničim osim lažima, što je jadno, i govori koliko si osoba bez karaktera i morala kada se služiš takvim niskostima. Izmišljaš laži da bi dao sebi za pravo - fakat, za HDZ si rođen, takvi spinneri samo tamo egzistiraju!

Jedino u čemu imaš fascinantan kontinuitet je služenje lažima i podmetanjima - bio si majstor u tome na starom forumu, a sada si se malo zaboravio, pa si mislio da svoje gluposti i podmetanja možeš prodavati i dalje. Nadam se da ćeš ipak jedino i bar u toj odluci da odeš - održati svoju riječ. Mislim - ako imaš ikakvih problema sa brisanjem, samo reci. Budemo pomogli.

- nemam više potrebu sudjelovati u bilo kakvoj raspravi na ovom forumu. Samim time prestaje i smisao mojeg boravka na njemu, te ću izbrisati account.

Koga nema - bez njega se može. Bez tebe pa pogotovo. Idi - imaš kao otići, na drugom forumu te jedva čekaju, nekoga sa tolikim "autoritetom" podmetanja i pokvarenosti, te glumatanja oštećene stranke, odmah će proglasiti svojim junakom. Tamo bi mogao odmah biti i admin - u to se razumiješ, barem u tehničkom pogledu. U svakom drugom te za moderatora može zvati samo vrag za svoj forum.

Sve vas lijepo pozdravljam, a naročito osnivače foruma. Ako želite, javite mi se kad bahatom Sledgu oduzmete moderatorske ovlasti.

Ispadaš smiješan u svojoj samouvjerenosti.

No samo kratka reminiscencija - koliko si ti ovdje puta banniran? A koliko si puta to trebao? I koliko si puta ti bio toliko pretjerano dobrohotan prema nekome, konkretno meni, kada se tebi, kao moderatoru, usudio išta prigovoriti?? Nikada to nije trajalo duže od par minuta, a svaki prigovor se mogao dati samo jednom - odmah je slijedio ban. Ja sam u par mjeseci od tebe bio banniran nekoliko puta, jednom čak 30 dana - ti od mene nikada (a trebao si ne jednom, čak su me i neki ljudi pitali zakaj to toleriram...). A imam ovlasti za bann, da nebi pomislio da nemam. No ne smatram da se nešto ne može riješiti normalnim načinom, što je na forumu razgovor, a ne demonstracijom sile. Sav off dajem da svi pročitaju, i onda ga brišem - tema ostaje kompaktna i cjelovita, ne liči na ružnu zajebanciju. I to je moj posao.

I ti se sada usuđuješ ikoga prozivati?? To je samo dokaz kako si neobjektivna i bahata osoba, koja ima malo krivu sliku o vlastitoj važnosti, pa smatram samo da tvojim odlaskom forum dobiva. Ionako nisi nikada ništa konstruktivno pridonio, samo si trollao, provocirao i podbadao, provokacijama usmjeravao svaku raspravu u krivom smjeru i u offtopic. Ja sam to normalno kresao - a to se tebi ne sviđa. I tu ti ja niti mogu, niti želim pomoći.

Očito si zaboravio da se moderatore i admine ne proziva. Zaboravio si i kakav si sam bio u sličnoj situaciji, a ja sam naspram tebe malo dijete i bezazlena beba - možda puno galame, a nikakav učinak na spriječavanju toga, čime sam očito pogriješio. A zaboravio si i da se tebi, unatoč debelim zaslugama da odletiš, nije nikada ništa desilo, a ti lelečiš nad pet nestalih postova. Očito je trebalo odmah rješavati takvu neobjektivnost i posesivnost - bio bi kuš.

Ovako si se razbahatio, pomislio da si nešto posebno jer te se nije "saniralo" kada si krenuo sa svojim načinom sudjelovanja u forumu. No tome je sada kraj. Nisi jedini koji ne shvaća da njegove "zasluge" odudaraju od jednakosti koja mora biti na forumu, i da privilegiranih - nema. Plemenitašica je mislila isto tako, no to je pogreška u samom startu - ja sam jasno rekao da meni nema nedodirljivih, da su mi svi isti, i da neću tolerirati ničije ispade "posebnosti", i da NEMA kriterija koji te vadi iz toga. Ako ti se to ne sviđa - a promijeniti se neće - sam donosiš odluku, kao što je sama i Plemenitašica donijela odluku. Punoljetni ste ljudi, šteta što vam ego nabija kredite koje u praksi ne možete vraćati.
« Zadnja izmjena: Listopad 29, 2010, 09:49:38 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #7 : Listopad 30, 2010, 03:36:04 poslijepodne »
hehehehh dobro da im je stjepan otvorio temu:)))

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Tuljani, čmarovi, gluposti
« Odgovori #8 : Listopad 30, 2010, 06:05:28 poslijepodne »
Newbie, pa Stjepan je otvorio temu svima, a ne samo nnama dvojici. Hvala Bogu, takovih situacija više neće biti, jer Markulin je jedan i jedini, a nitko drugi ovdje baš ne raspolaže takovim arsenalom potreba za spinanjem na takav način, nazvao bih ga "glavom kroz zid". A tema je otvorena da svi vele kaj imaju na ime načina izražavanja. Nekima je nešto sablaznjivo, meni osobno nije, jer sam otvoren i volim stvari nazivati njihovim imenom (tako se ne zamaram za bespotrebnim asocijacijama i prikazima...), a smatram i djelomično nepotrebnim postavljanja nekih granica koje više ne postoje ni na državnoj televiziji u udarnom terminu.

Svi smo svakodnevno okruženi sa svekolikim tipovima i formama ne baš književnih formi izražavanja, no osobno mislim da i nije toliko stvar u samim riječima, koliko u njihovom pravilnom razumijevanju, ovisno o kontekstu u kojemu su izrečene. Vađenje iz konteksta je plitko i jadno, ono mijenja kompletan smisao onoga što je netko želio reći, i daje potpuno novo značenje izrečenome - a što od govornika radi budalu, a od onoga koji se time služi - jadnika koji mora pribjegavati tome, jer sam nema argumente da bi ispao u pravu.

Markulin je u tome pravi "spin-doktor", na žalost je zloupotrebljavao svoju inteligenciju u lošem kontekstu. Posebno mu je greška što je pretpostavio da ja nisam dovoljno inteligentan da bih to razumio, pa mu osim senzacionalističkih ispada i gesti - nije preostajalo ništa drugo. Uz njegov ego - to je pogubna kombinacija, koja rezultira pomalo nerealnim stavom prema svima, a pogotovo meni, iako je imao najmanje potrebe cimati me, obzirom smo se našli u ulogama koje su suprotne od onih u kojima smo se svojedobno upoznali, i kroz koju sam ga ja dobro upoznao. Šteta, ipak sam očekivao puno više pozitivnog od njega. No svatko sam bira svoj put, a ja ga niti mogu, a niti želim sputavati u njegovim pohodima. Nemam se potrebe ispričavati - no činjenica je da on od mene nije bio niti jednom kažnjen na bilo koji način. To je dovoljno svakome da vidi koliko su njegove impulsivne reakcije "opravdane". Nisam ga ni tjerao, a niti otjerao - no nije mi ni žao što je tako odreagirao. Kaj ću mu ja...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”