Autor Tema: [Prijedlog] Političari, imena na sunce  (Posjeta: 2631 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
[Prijedlog] Političari, imena na sunce
« : Kolovoz 28, 2010, 04:42:55 poslijepodne »
Ono od čega kronično boluju skoro svi naši političari je nedostatak odgovornosti za svoje postupke i za svoja djela. Baš me zanima koliko ima velikogoričkih političara koji će prihvatiti odgovornost i koji će na ovom forumu sudjelovati pod svojim imenom i prezimenom i s oznakom stranke kojoj pripadaju.

Oni koji se bave javnom stvari bi trebali i djelovati javno, a ne se skrivati pod raznim nikovima i glumiti naivnosti. Na Pollitika blogu se pojavio poziv za izradu cyber političkog vodiča Hrvatske i to je smjer kojim bi političari trebali krenuti. Svo svoje djelovanje bi trebali otvoriti javnosti. Ionako su im puna usta transparentnosti, a zapravo sve rade da sakriju što je više toga moguće. (Primjer profila

Što mislite o tome da uvedemo pravilo da se političari obavezno moraju prijaviti svojim imenom i prezimenom ili da u potpis stave informacije iz kojih se jasno može utvrditi njihov identitet i stranačka pripadnost?






JosipJoža

  • Gost
Odg: [Prijedlog] Političari, imena na sunce
« Odgovori #1 : Kolovoz 28, 2010, 04:56:17 poslijepodne »
Stjepane,
potpuno podržavam tu ideju ukoliko će biti prihvaćena od strane političara, koliko znam do sada je jedino GBR bio ovdje na forumu imenom i prezimenom, ne vidim razloga zašto to i svi drugi ne bi mogli učiniti ako su već javne osobe i rade kak ti za javno dobro.
To bi bio već neki mali pomak u javnom djelovanju za javno dobro a podigla bi se i odgovornost političara.
Zašto ne bi mogli komunicirati s bilo kime kao i sa GBR do sada, pitati, predlagati, sugerirati.
Držim da će svaki imalo promišljeni političar, koji će biti i u direktnoj komunikaciji sa građanima pa i na ovaj način, imati više podloge i materijala za svoje djelovanje i moći će lakše prepoznati probleme građana, samo je pitanje da li je to našim političarima u interesu ili nešto drugo?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: [Prijedlog] Političari, imena na sunce
« Odgovori #2 : Kolovoz 28, 2010, 05:10:40 poslijepodne »
Nisam siguran da je to provedivo:

Prvo će se pozivati na ista prava kao građani, da imaju pravo na tajnost i forumski alter-ego u nekakvom nicku.

Drugo, njima i nije u interesu raspravljati sa građanima, pogotovo namjerno se suočavati sa neugodnim pitanjima i pozivima na odgovornost.

Treće, mnogi od njih su kunu u stvari kojima osobno nisu dorasli, od informatičke pismenosti pa nadalje, pa se ne žele blamirati (još) i na taj način.

Četvrto, forum u njihovim očima ima nikakvu važnost naspram vrlo opipljivog članstva u stranci i boravku i ugledu na nekom položaju, kojega bi mogao ozbiljno oskvrnuti (i to bez potrebe) nekom nespretnom izjavom i danim podatkom - a bilo kakvu neugodnost ne žele riskirati.

Peto, ...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: [Prijedlog] Političari, imena na sunce
« Odgovori #3 : Kolovoz 28, 2010, 06:28:54 poslijepodne »
Kao prvo političari imaju obveze, odabrali su javno djelovanje i onda neka se drže toga.

Petoo - nisu naučeni da javno iznose svoje mišljenje već samo kao papagaji ponavljaju ono što im je rečeno.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: [Prijedlog] Političari, imena na sunce
« Odgovori #4 : Kolovoz 28, 2010, 07:22:31 poslijepodne »
Mislim da bi se trebali predstaviti svojim punim imenima,ako imalo drže do sebe,svoje osobnosti i svoje stranke.
Eh sad, kaj budu odabrali…skrivanje ili javni nastup….ne znam baš??
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: [Prijedlog] Političari, imena na sunce
« Odgovori #5 : Kolovoz 29, 2010, 09:40:21 prijepodne »
Odlična ideja!

Kad bi znala tko piše i kakva mu je uloga u stranci koju zastupa, možda bi i čitala postove političkog sadržaja.
Ovak samo preskačem, jer me zbilja ne zanima kaj neki xy misli o trenutnoj političkoj situaciji.
To preskačem i u novinama, gdje dobro znam tko piše i s koje osnove, a da bi ovdje na to gubila vrijeme.
Interpretatori me ne zanimaju.
Ali uvijek pročitam kaj ima za reći GBR.
Tako bi čitala i VŠO i Barišića i sve druge koji nam život kroje svaki dan.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....