Autor Tema: Novi globalni moderator  (Posjeta: 9328 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Novi globalni moderator
« : Kolovoz 26, 2010, 11:49:29 prijepodne »
Bas sam htio napisati, a onda neko zakljucao temu.
Sledge, Markulin je ipak shvatio sto je napravio i prosvijetlio se... pa i sam isus je rekao da najvise voli kad se vrate izgubljene ovcice, pa mu stoga treba oprostiti, ma sto ti god mislio o tome :)
Naravno, ima jos ovdje ovcica koje blude i koje bi se trebale pronaci, ali pomalo, budu one....

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #1 : Kolovoz 26, 2010, 12:06:14 poslijepodne »
Prosvijetlio se?  ???  ^-^

Na sve ono što je tamo nasrao mogu jedino reći: HA-HA.

Živio nama sleđ još dugo godina.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #2 : Kolovoz 26, 2010, 01:11:31 poslijepodne »
E baš sam i ja mislio otvoriti novu temu kad nam moderator zatvara staru. To stvara dojam kao da je cezura već počela. Njegovo obrazloženje za zatvaranjem stare teme ima nekog smisla, ali svejedno ostavlja gorak okus. Za zatvaranje ove nove teme po mojem ne bi smjelo biti nikakvog obrazloženja. Time je i upitno jel zatvaranje stare teme imalo smisla. Sad umjesto jedne teme imamo dvije koje diskutiraju o istome. No dobro, moderator je tak štel, ali sumnjam da je bilo baš pametno. Bumo vidli.  ;D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #3 : Kolovoz 26, 2010, 04:41:15 poslijepodne »
Čovjek još nije ni stupio na dužnost i već ste ga napali. Čak i političarima se daje 100 dana fore, a Sledge je napadnut isti čas.

Pustite sad stare obračune i razmirice. Govorio sam već puno puta (čak i u nekoj prilici i njemu) da je pretpostavka majka svih zajeba. Većina vas ovdje (čast iznimkama) ne samo da niste objektivni (to je skoro i nemoguće biti) već stvari gledate samo kroz jednu prizmu i previše ste subjektivni. Neki ocjenjuju stvari samo iz svoje perspektive i sude samo po sebi. Neki su opet po stranačkom zadatku pa glorificiraju svoje ili postavljaju mine protivnicima. Neki se okreću kako vjetar puhne i okreću svoje kapute. Sve to je na štetu foruma i na štetu običnih forumaša koji jesu zainteresirani za politiku, ali ne i za politikanstvo.

Sledge je zatvorio temu jer je valjda želio spriječiti da se i dalje mlati prazna slama. A znate kako se uništava forum i tjeraju korisnici? Vječitim mlaćenjem prazne slame i razvlačenjem uvijek jednih te istih tema.




Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #4 : Kolovoz 26, 2010, 05:03:29 poslijepodne »


Dakle, prije svega čestitke novom moderatoru na novoj odgovornoj dužnosti. Često se nismo slagali u mišljenjima (što nije loše) i često (blago rečeno!) nisam prihvaćala Sledgeov način pisanja niti ton kojim se ljudima obraćao, no nadam se da će ipak biti pošten, nepristran i objektivan moderator. Sve najbolje "u novoj forumskoj dimenziji".

I moja zahvala Stjepanu, što me razriješio dužnosti. Zapravo me samo preduhitrio, jer se već par dana nakanjujem napisati mu poruku da me skine sa dužnosti obzirom da posljednjih mjeseci doista, zbog nekih posve opravdanih i posve privatnih razloga, nisam stigla uopće sudjelovati na forumu čak ni kao običan član, a onda ni kao  moderator. Htjela sam ga zamoliti da dužnost moderatora ponudi nekom drugom, i on je baš to i učinio.

I još moja isprika članovima foruma što se u posljednje vrijeme nisam stigla posvetiti forumu kako je to dužnost moderatora nalagala. Ne bih se složila sa Stjepanom da sam "jednostavno odustala", kako je to napisao u jednom postu, nego su me spriječili neki posve objektivni i posve privatni razlozi o kojima ne bih ovdje raspravljala. Moja je jedina krivnja što to na vrijeme nisam dala do znanja, pa bi se ovaj "prazan prostor" bez moderatora izbjegao. Zbog toga se ispričavam.

I još nešto. Dugogodišnji sam forumaš i na prijašnjem, pa onda i na ovom forumu, u posljednje vrijeme na njega svratim tu i tamo, pregledam što ima i o čemu se piše, no već dugo vremena ne nalazim niti jednu temu na kojoj bih sa zadovoljstvom i sa guštom sudjelovala. Niti jedna od tema nije me "povukla za jezik", a većina njih me odbila zbog goleme količine niskih udaraca, bespotrebnog i suvišnog politiziranja, vrijeđanja, mržnje i podmetanja. Meni je sudjelovanje u takvim raspravama neprihvatljivo i odbojno.

 

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #5 : Kolovoz 26, 2010, 05:28:47 poslijepodne »
Sledge, Markulin je ipak shvatio sto je napravio i prosvijetlio se... pa i sam isus je rekao da najvise voli kad se vrate izgubljene ovcice, pa mu stoga treba oprostiti, ma sto ti god mislio o tome :)

Pa mislim da je već moj postupak, gdje je on prošao bez ikakve kazne, dovoljan znak nekakvog oprosta - u njegovo vrijeme bio bi gotov u svakom pogledu puno prije, ia za blaže stvari sam isprobao hrpu bannova na maltene tjednoj bazi, iako nije bilo nikakvih bitnih razloga, no nema veze... kada je on haračio, sigurno ne bi mogao ni izbliza toliko lajati koliko je on lajao sada, no što se mene tiče, neka ga... ionako time više govori o sebi nego o meni. Pravi se kao da nikada ništa nije bilo, svi su amnezirani i nitko ništa ne zna i ne sjeća se. Samo neka se pravi, meni svejedno.

Čudno je što sada neke ljude odjednom muče problemi izbora moderatora, pa tko to je, kakav sam ja, kakav nisam itd itd, iako je takva praksa nepoznanica na 99% foruma, ne samo kod nas nego i svugdje vani. Kao član desetak foruma (pola su inozemni), dobro znam o čemu govorim, i ne sjećam se da sam sudjelovao u izboru ili glasanju o nekom modu tako skoro, ako sam ikada... dapače, takove teme nigdje i ne postoje, a sada bi se pisale knjige o tome i razvezivale filozofije...

Ljudi, ima važnijih stvari za razmatranje od mene. Ustvari, dok se nekome kao moderator ne zamjerim, ne znam što se ima trubiti bedastoće unaprijed... a i onda će to biti nevažno. Uvijek je bilo, uvijek će i biti. Ja ili bilo tko drugi, tako je svejedno. Reda mora biti, provokatora je uvijek bilo, nezadovoljnih će uvijek biti - Sava i dalje teče prema Brodu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #6 : Kolovoz 26, 2010, 05:36:28 poslijepodne »
Dakle, prije svega čestitke novom moderatoru na novoj odgovornoj dužnosti. 

Hvala!

no već dugo vremena ne nalazim niti jednu temu na kojoj bih sa zadovoljstvom i sa guštom sudjelovala. Niti jedna od tema nije me "povukla za jezik", a većina njih me odbila zbog goleme količine niskih udaraca, bespotrebnog i suvišnog politiziranja, vrijeđanja, mržnje i podmetanja. Meni je sudjelovanje u takvim raspravama neprihvatljivo i odbojno.

Zato sam ja sada tu - neki će se neugodno iznenaditi, i brzo će shvatiti na što sam mislio sa onim "bazenčićem" (kojeg je plemenitašica krivo protumačila, pa mi i nisko spustila kroz činjenicu da se ja kupam na bazenčiću u dvorištu, jer nemamo love za more, a ona ide na more - nadam se autobusom...  ::) ;) - a ja sam mislio da će se niski lokalpolitikanstki udarci i hračkaona po osobama iz lokalne politike biti ograničeni samo na uske teme Lokalne politike - svugdje drugdje će se te i takve postove brisati).

Eto, meni siromaku je i taj bazen zlata vrijedan... a moji frendovi na Facebooku, gdje sam otvorio i samoironični foto-album naziva "Mraclinska Rivijera", znaju o čemu pričam... Ja happy! I upravo dođoh iz bazena, kupaće na meni su još mokre...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #7 : Kolovoz 26, 2010, 05:38:13 poslijepodne »
... da se i dalje mlati prazna slama. A znate kako se uništava forum i tjeraju korisnici? Vječitim mlaćenjem prazne slame i razvlačenjem uvijek jednih te istih tema.

To je tvoje osobno mišljenje, i neka je. Ali ako neki forumaši osjećaju potrebu mlatiti praznu slamu pod temom "Mlaćenje prazne slame" zakaj ne bi? Ako se tebi ili moderatoru ne sviđa smjer ili sadržaj diskusije, zar da se zbog toga zatvara tema? Ako to drugim korisnicima smeta neka ne čitaju tu temu. Vrlo jednostavno. Niko nikog ne primorava sve čitati, zato to i je lijepo podjeljeno na forume, podforume i teme. I da se time uništava forum - to ne štima. Pa ak su jedni forumaši zaljepljeni za neku glupu temu, bit će valjda drugih koji će nešto interesantno napisati na drugim temama. Vjerujem da ta zatvorena Sleđeova tema malo koga interesira i da bi malo ko tam navratio, ali zbog toga ju zatvoriti?

Ajd dobro, baš me briga za tu jednu temu.

Nego, drago mi je kaj ga braniš, i trebaš, kaj ti i preostaje, ali kaj se čudiš da su ga ljudi napali? Kaj se praviš neznalica? Ponašaš se kao da si danas prvi put na forumu i ne poznaješ Sleđa. Puno ljudi s njegovim načinom komuniciranja ima problema, pa tako je toga bilo i kod tebe. Zato baš ne razumijem tvoje čuđenje. On se kao običan korisnik sigurno neće mijenjati, zakaj i bi, ali ljudi se pitaju kakav će biti kao moderator sa tim svojim stavom i načinom komuniciranja? I to pitanje je skroz na mjestu.

Glede tog pitanja su neki forumaši relativno otvoreni, dok su drugi jako skeptični, ako ne i više. I naravno da se glede toga razmjenjuju mišljenja, ako ne na jednoj (zaključanoj) temi onda na drugoj. Kaj ima tu loše? I ne vidim uopće da je to mlaćenje prazne slame. Dapače, iz diskusije Sleđa i amarkulina se moglo štošta saznati.

Zato bi se i ti mogo malo smiriti i pustiti neka se sve to prirodnim putem razvija. Nakon nekog vremena bumo svi malo pametniji. Dobro, ne svi, ali bar većina... mislim...  ::)

Alo Admin! Smajlići ti ne delaju!!!! Ovo nije prvi put javljeno! Kaj se dela glede toga? Može odgovor?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #8 : Kolovoz 26, 2010, 05:41:57 poslijepodne »
Pa mislim da je već moj postupak, gdje je on prošao bez ikakve kazne, dovoljan znak nekakvog oprosta ...
Joj, kak si ti milosrdan (ironija)!  ???
Ovo ti nije dobar početak. Pazi da ti ta nova uloga previše ne udari u glavu.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #9 : Kolovoz 26, 2010, 05:59:15 poslijepodne »
Pustite čovjeka nek se barem pokaže, mislim da nije dobro da u startu odmah nekome odrežete krila a možda je čovjek kvalitetan.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #10 : Kolovoz 26, 2010, 06:00:21 poslijepodne »
On se kao običan korisnik sigurno neće mijenjati, zakaj i bi, ali ljudi se pitaju kakav će biti kao moderator sa tim svojim stavom i načinom komuniciranja? I to pitanje je skroz na mjestu.

Glede tog pitanja su neki forumaši relativno otvoreni, dok su drugi jako skeptični, ako ne i više. I naravno da se glede toga razmjenjuju mišljenja, ako ne na jednoj (zaključanoj) temi onda na drugoj. Kaj ima tu loše? I ne vidim uopće da je to mlaćenje prazne slame. Dapače, iz diskusije Sleđa i amarkulina se moglo štošta saznati.

Zato bi se i ti mogo malo smiriti i pustiti neka se sve to prirodnim putem razvija. Nakon nekog vremena bumo svi malo pametniji. Dobro, ne svi, ali bar većina... mislim...  ::)

Alo Admin! Smajlići ti ne delaju!!!! Ovo nije prvi put javljeno! Kaj se dela glede toga? Može odgovor?

Ja mislim da moderator Sledge i korisnik Sledge neće komunicirati na isti način. Tko će se prevariti budemo vidjeli.

I dok jedni govore da je dobro da se tema razvlači drugi su protiv toga. Kao što vidiš, teško je udovoljiti svima, zapravo nemoguće.

Što je s tim smajlićima? Ja ih vidim. Pošalji screenshot na PP.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #11 : Kolovoz 26, 2010, 07:54:17 poslijepodne »
Što je s tim smajlićima? Ja ih vidim. Pošalji screenshot na PP.

Svi je vidimo al je probaj sve napisati i poslati pa buš videl da cca 30% ne dela.Od početka.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #12 : Kolovoz 27, 2010, 11:48:19 prijepodne »
To je tvoje osobno mišljenje, i neka je. Ali ako neki forumaši osjećaju potrebu mlatiti praznu slamu pod temom "Mlaćenje prazne slame" zakaj ne bi?

Zato jer to šteti imidžu foruma. KOme se lupeta bezveze, neka ide u birtiju, tamo je u realnom vremenu publika puno jača po tom pitanju.

ali ljudi se pitaju kakav će biti kao moderator sa tim svojim stavom i načinom komuniciranja? I to pitanje je skroz na mjestu.

Ljudi se mogu pitati svašta - pa što onda ako se pitaju? I ja se pitam puno toga - pa koga libo taki za to?

Kakav ću ja biti moderator - vjerujem dobar, puno bolji u svakom pogledu od onih koji se drže za objektivne kritičare. Jer sam iz njihovih stavova i dosadašnjeg ponašanja osjetio i naučio što ne valaj, kako se sa ljudima ne treba odnositi i ponašati kao moderator.

Pravilo je na SVIM forumima - ako ti se ne sviđa, odeš! Ja nisam ni na jednom do sada razbijao glavu sa promjenama moderatora (osim promjene Markulina na bivšem forumu) - zašto mislite da bi vi trebali? I ja sam od početka foruma gledao stvarno svašta od moderatora - pa se nitko baš nije previše zamarao sa mojim mišljenjem. Zvuči bahato - no to je uobičajena situacija aposlutno svugdje! Kakav napad demokracije imaš sada? Imao si priliku biti isto - nisi je prihvatio. I kaj bi sad htio? Jel ti to galamiš zbog sela - ili zbog sebe?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #13 : Kolovoz 27, 2010, 11:49:48 prijepodne »
Ovo ti nije dobar početak. Pazi da ti ta nova uloga previše ne udari u glavu.

Ti si neki komedijaš?  O0
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Novi globalni moderator
« Odgovori #14 : Kolovoz 27, 2010, 12:59:07 poslijepodne »
Zato jer to šteti imidžu foruma. KOme se lupeta bezveze, neka ide u birtiju, tamo je u realnom vremenu publika puno jača po tom pitanju.
Ti bi znači ocjenjivao sadržaje poruka i prema tome kaj je za tebe bezveze i ovisno od toga branio da se dalje komunicira na taj način? Znači sljed i kraj komunikacije će ovisiti o tvojoj slobodnoj procjeni sadržaja? Jadan nam onda forum.

Tvoja procjena, koju smo do sada imali mogućnost mnogobrojno puta upoznati, je isuviše subjektivna i netolerantna da bi se ti smio u tak nekaj upuštat. Uopće se ne bih miješao u tvoj rad kao moderator, ali bih ti samo toplo preporučio da se (kao moderator sa mogućnostima jednog moderatora) bar potrudiš biti objektivan i držiš onih osnovnih pravila na ovom forumu. Ne bih htio da me krivo shvatiš, ovo je samo moj dobronamjeran savjet, a nikakvo učenje pameti ili slično, i nadam se da ćeš to tako i razumjeti. A ti radi kak ti smatraš da moraš.
Citat:
Jel ti to galamiš zbog sela - ili zbog sebe?
Imam neki napad altruizma pa zbog sela, vjerovao ti meni ili ne.

Ti si neki komedijaš?  O0
Ne, mrtav sam ozbiljan.

No dobro, nećemo sad previše gledati u kristalnu kuglu, kaj bude - bude. Želim ti samo uspjeh u toj novoj ulozi.