Autor Tema: Što može natjerati turiste u naš grad?  (Posjeta: 13095 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Što može natjerati turiste u naš grad?
« : Lipanj 28, 2010, 12:09:42 poslijepodne »
Jučer me put nanio do Klagenfurta i moram reći da me se jako dojmilo viđeno. To se može reći i za dosta drugih mjesta vani ( a i nekih kod nas).

Osim što imaju lijep krajolik i sami su se potrudili i nešto napravili. Npr. imaju planine i jezero, a imamo i mi, pa kaj smo napravili?
Nisu im parkovi sami izrasli, cvijeće im se nije samo posadilo, trava se ne kosi sama... Minimundus je nešto posebno i za klince i za odrasle, a prepun je Talijana, Slovenaca, Mađara...

No, za puno tih detalja nije potrebno previše novaca. Npr. da svatko redovito pokosi pred svojom kućom (pa i na dijelu gradskog zemljišta ako mu je u blizini, a grad to ne napravi, nikome ne bi otpala kruna s glave). Svi se divimo kad se provezemo po uređenim selima u Međimurju, ali mi nitko nek ne kaže: "To je zato jer oni imaju novaca!" Ne, to je tako jer se ljudi trude, takav im je mentalitet.

Kaj imamo mi za pokazati?

1. Lukavec
2. Andautonija....


Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #1 : Lipanj 28, 2010, 12:13:35 poslijepodne »
Subject ti je pogrešno postavljen, pitanje treba biti: Što treba napraviti da se privuku turisti u naš grad/kraj?

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #2 : Lipanj 28, 2010, 12:36:26 poslijepodne »
Moje pitanje je bilo više izjava da nemamao baš puno za pokazati, a mogli bismo samo da se potrudimo.

Premijerki smeta predobra rit sa reklame, ali nije digla glas i pozvala ugostitelje da si srede lokale, nabace smiješak ili neki sličan apel.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #3 : Lipanj 28, 2010, 01:42:37 poslijepodne »
Goste u ovaj kraj može natjerati samo - teška muka.

A dosta je i da svakoga u ovoj zemlji treba stalno na našto upozoravati i dijeliti lekcije... ugostitelji znaju kako trebaju izgledati i kako raditi, ne treba ih za to upozoravati, pogotovo ne nitko izvan struke. Jer se postavlja pitanje - gdje je nastao profesionalizam? Obzirom je navedeno dio istoga za sve, a pogotovo za ugostitelje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #4 : Lipanj 28, 2010, 01:55:21 poslijepodne »
Goste u ovaj kraj može natjerati samo - teška muka.

A dosta je i da svakoga u ovoj zemlji treba stalno na našto upozoravati i dijeliti lekcije... ugostitelji znaju kako trebaju izgledati i kako raditi, ne treba ih za to upozoravati, pogotovo ne nitko izvan struke. Jer se postavlja pitanje - gdje je nastao profesionalizam? Obzirom je navedeno dio istoga za sve, a pogotovo za ugostitelje...

Baš to! Kad se kaže turizam ili  turisti odmah se poveže sa ugostiteljstvom. No, tu su i trgovina, uslužne djelatnosti. Sve je to dio ukupne slike o nekom mjestu/zemlji.

Ako vidiš da se netko ponaša "neprofesionalno" prema turistu koji je došao (slučajno?) u tvoj grad/zemlju, kako mu to "nabiti na nos"? Jer on svojim ponašanjem odbija tog turistu, a time i indirektno izbija i dio eventualnog budućeg prihoda koji se može uložiti u napredak ponude ili poboljšanje kvalitete života svih nas ovdje.

Bilaj

  • Gost
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #5 : Lipanj 28, 2010, 03:14:57 poslijepodne »
Da se razumjemo ja sam protiv svakog turizmau gorici.

Gorički turizam se svodi na to da će netko od političara  pokrenuti neku akciju stvoriti će se odbori, svi će raditi sve u 16. podjeliti će se ohoho novaca od ljudi koji zaista nekaj rade a efekt će na kraju biti ne nula nego potrošeni novci.

Ako se želi razvijati turizam onda pustite da ljudi rade kaj hoću.
Ako netko želi graditi npr. kelt dajte mu dozvole odmah a ne nakon 2 godine i 10,000 eura.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #6 : Lipanj 29, 2010, 10:02:03 prijepodne »
no, za početak, mi sami moramo više i češće posjećivati već postojeće manifestacije i događanja. na svim našim lokalnim događanjima i manifestacijama je vidljiv i očit nedostatak posjetitelja što navodi na pomisao da to nije ono što bi ljudi željeli vidjeti ili posjetiti. u organizaciji i realizaciji uvijek radi dvadeset do trideset istih ljudi iz gorice i okolice (najaktivniji su plemenitaši , a moram pohvaliti i udrugu grozd). evo, dolazi lovrekovo na bregu jajtine (u organizaciji  pl. nikole hrvačića i pl. božidara deverića), žirovina (u organizaciji plemenite općine), biti će berbe grožđa, dolazi gastro, martinje i još dosta toga, a kad na te manifestacije dođem, vidim da malo naših ljudi sudjeluje. daklem, prvo mi sami, a za nama će doći i turisti. 
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline lostcase

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 74
  • Karma: +0/-0
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #7 : Srpanj 12, 2010, 02:41:14 poslijepodne »
Ništa.

Gorica nema nikakav posebni turistički potencijal.

Vise bi se trebali brinuti kako dovesti industriju u Veliku Goricu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #8 : Svibanj 04, 2012, 11:53:53 poslijepodne »
Jurjevske spelancije u Kurilovcu
http://www.gorica.hr/2012/05/jurjevske-spelancije-u-kurilovcu/#more-11546

Jel se de more kupiti gorička roža kak suvenir?
I po čem?
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #9 : Svibanj 05, 2012, 09:05:47 prijepodne »
pa nemre se bas reci da gorica sa okolicom nema kaj za ponuditi turistima...

poznato je da najposjecenija i najpoznatija destinacija je popravni dom , vrest u turopolju...zatim, izuzetni primjer kulture , nesto jedinstvenog  , su one autobusne nadstresice uz cestu u v. mlaki.

svaki , koji sleti u zracnu luku ima autohtoni  primjer kulture i arhitekture zemlje u koju je dosao...

treba jos za turiste napraviti ponudu posjetu jakusevcu..najvecem brijegu kulture  na kugli zemaljskoj...eto, ima posla za turisticku zajednicu iz v.gorice.ne treba biti glavni posao svake godine za gospe iz turisticke postavljanje putokaza za scitarjevo, i brojanje gostiju  u motelima za dnevni odmor.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #10 : Svibanj 05, 2012, 11:06:42 prijepodne »
 Samo informacije radi,onima neupućenima i za one koji bi možda mogli  nekaj naučiti.
Prije dvije godine je časopis „Moj Cvijet“ dodijelio prvu nagradu za najbolje uređeni okoliš ,za uređenje prostora oko župnog dvora u Velikoj Mlaki.
I ove je godine taj prostor kandidiran za isto natjecanje. Bilo bi zgodno upitati turiste koje TZ Velike Gorice uz ostala mjesta u našoj okolici, vodi i u V. Mlaku, kaj oni i kako doživljavaju sva ta mjesta ?
Uvjeren sam da oni , turisti, mnogo više znaju i žele znati o našem kraju,nego naši domaći Turopoljci. Naravno, ne treba čekati da ti netko drugi uredi životni prostor i mjesto, treba osobnim primjerom i zalaganjem potaknuti sebe i druge, a ne kao svaki autohtoni Turopoljec , reći ,a kaj bi ja to delal, za me je to dobro, gdo hoće nek si dela ja nebum.
A odgovorno tvrdim, i znam da se tak još uvijek ponaša velika većina domaćih stanovnika. Za primjer ,nek svaki pogleda svoja dvorišta, ne treba dalje ići!
 
Dakle @franjo@,treba dati malo truda za promjene na bolje, a ne samo kritizirati. Već si ovakav sličan post napisao,kaj je u redu. No sada si mogel dati i nekakav pozitivan prijedlog!
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #11 : Svibanj 05, 2012, 11:44:37 prijepodne »
...zatim, izuzetni primjer kulture , nesto jedinstvenog  , su one autobusne nadstresice uz cestu u v. mlaki.
To ti je team building.  ;D
Po tem team prelazi na prometne znake,putokaze,koše za smetje,vočke i povrčke. Subkulturno izražavajne mlade van programa za mlade. Čisti fuš i ne košta nas ni lipe z proračana.
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #12 : Svibanj 05, 2012, 11:59:10 prijepodne »
a cuj mlacanin ..kaj bi ja trebal srusiti ono odurno ruglo od nadstresnica.  ja sam vec vise puta o tom pisal, i imam samo tu mogucnost.
ako onim zgubidanima iz gorice koji idu svakodnevno u sabor ili slikati se po balkanskoj metropoli to ne smeta , a ocito im ne smeta, jer i u svojoj jazbini nemaju bolje, natuknuo sam o toj sramoti i vise od uglednih zgubidana, beskorisno.

da tvoj sef mjesne zajednice ima dva zrna mozga u glavi mogel bi i on pokusati podici nogu povise gleznja.

apropo, zupni dvor u tvojem  selu zgleda lijepo za onog koji nezna sto je lijepo..

one plasticne kutije za cvijece su trn u oku, premaz u kvaliteti karbolineuma , to se koristi i za pruzne pragove , je upravo idila samo za one koji prave reportaze za navedeni casopis . nisam zamjetio montirani mithubishi klima uredjaj na vanjskom zidu da bude tipicno rvatsko .

nije li se prijasnji gradonacelnik hvalio sa titulom najuredjenijeg grada u europi, a taj vepar nema pojma da uz one prekrasne rubnjake uz cestu ima vise otrova nego u cijeloj europskoj uniji zapadno od sutle.

toliko o ljepoti, kulturi , turistickoj destinaciji

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #13 : Svibanj 05, 2012, 12:19:21 poslijepodne »
Rećete kaj kaj oćete, ali kritika je potrebna. Smatram da su ovakve napomene ili opaske vrijedne, i također mogu doprinositi poboljšanju. I to je "trud za promjene", kak veli Mlačanin. Ak niko nebu niš rekel, kak da oni koji imaju sredstva, i to im je zadatak, koji mogu nekaj napraviti, kak da oni saznaju na koji način da poboljšaju situaciju? Da znaju sami od sebe to bi već i napravili. I oni trebaju ideje.

Zato, pišite, kritizirajte, rečete nekaj. Znamo da se to čita, i da se nekaj i dela, tako da se i ova kritika svakako može razumijeti kao besplatna konzultantska usluga.

Jaguar

  • Gost
Odg: Što može natjerati turiste u naš grad?
« Odgovori #14 : Svibanj 05, 2012, 01:13:50 poslijepodne »
kao besplatna konzultantska usluga.

a da mi to počnemo naplaćivati, jer da jesmo, ovaj forum bi bio prilično bogat. ;D