Autor Tema: Rukovodstvo foruma  (Posjeta: 34021 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #30 : Rujan 04, 2009, 05:57:31 poslijepodne »




Bute vi vidli ko sam ja kad krenem ovdje red zavoditi!!!  

Goričanka, tebe bum na red pozvala kad se vidimo! 

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #31 : Rujan 04, 2009, 07:29:52 poslijepodne »
.........
A plemenitašici ću pisati ponizno .......

Za početak dajte si, prosim, popravite taj Č. Ko da ste bez frizure.  :P

Evo, jesmo si popravili, sad smo friško od frizera  ;)



Goričanka, tebe bum na red pozvala kad se vidimo!

Nisam ni sumnjala  ;D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #32 : Rujan 05, 2009, 09:27:04 prijepodne »
Ako je ovo na moj konto onda pročitajte post ispod u kojem vam ovjašnjavam vrijeme događanja.

Nebitno, dva sata, dva dana ili dva mjeseca. Bitna je  - volja!

Znaš za moje napore i otprije da bude boljitka i pravice u svakom pogledu u ovom kraju i ovom forumu. I to ne opravdava kaj me nisi zvala, jer ako si zvala druge, mogla si i mene. No nisi htjela, a glede izgovora zakaj - pa pozvali ste i druge za koje isto ne znaš kaj su i kaj hoće! Ima narod izreke o izgovorima i prdežu u crkvi...

ja tebi pošaljem svaki poziv na koncert koji dobijem od prijatelja iz VIS PeriDeri. I ne zamaram se sa time hoćeš li doći ili ne, to ostavljam tebi. No ja sam sa svoje strane napravio sve kaj sam mogao. Pa sam možda preglup i prenaivan kada očekujem i da se drugi tako ponašaju prema meni... u svojih 43 godine neke lekcije ipak nisam naučio, možda i zato jer sam prokleti optimist sa prokletim osjećajem za realitet. Mogla si me pozvati, ili i samo obavijestiti kaj spremate, i srce na mjestu. A ja sam otišao zbog nepravde i neprincipijelnostima koje su mi stanoviti ljudi prodavali, a ne zbog ciljeva foruma. A to je bitna razlika.

Moja je greška što ja nemam dlake na jeziku, i svakome velim kaj smatram da ga ide, sviđalo mu se to ili ne. Zato u životu nemam čopore prijatelja, nego ih imam nekoliko, ali svi su pravi, jer lažnjaci kod mene ne prolaze. Ljudi ne vole čuti istinu, i zato me mnogi obilaze u širokom luku, za što sam im i zahvalan, jer ako nešto mrzim, onda su to poltroni i dvoličnjaci. To se ne tiče tebe, već govorim općenito. I opet u mom stilu - kome se sviđa, dobro. Kome ne - opet dobro.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #33 : Rujan 05, 2009, 09:42:31 prijepodne »
Ti ne pratiš medije pa smo mi tvoje veličanstvo trebali izvjestiti što se događa. Daj nemoj biti smiješan.

Nisam smiješan. Kao prvo - opet ti sa svojim "MI". Nema "mi"!! Nikada nećeš biti kao neki ljudi koje znam, jer jednostavno nisi oni. I zato nema "MI".

Ja nisam računao na nikakav "MI", već na određene ljude (rekoh koje, one sa kojima sam u vezi!), tako da mi je nejasno kako si ti sebe vidio u tom krugu??

Nikakvo veličanstvo, nego prijateljski i kolegijalni odnos i krug ljudi (njima sam se obraćao, ne tebi). Ja nisam nikakvo veličanstvo u krugu svojih poznanika i prijatelja. No za neke izvan tog kruga jesam.

Tvoje pogrešne pretpostavke o Anđelku me pomalo vrijeđaju. I ako mi se ne ispričaš smatrat' ću da ne želiš komunicirati na civiliziran način što znači da ću te lagano ignorirati.

nemam pojma tko si i u kojoj si vezi sa njim, pa me i ne zanima u kojem to obliku i zašto tebe vrijeđa moje spominjanje čovjeka koji se meni osobno je zamjerio, i moje riječi se odnose na njega. Zašto ti i to doživio kao da se tiču tebe, nemam pojma. Ili je i opet taj sindrom "MI" na djelu??

A za ignoriranje - ja bih ti bio zahvalan. Uopće mi se nemoj obraćati ni komentirati moje postove, neću ni ja tvoje. Kako god hoćeš, faliti mi - nećeš!

Zna se tko sam ja i to je lako doznati na preko nekoliko načina. Oprosti, pretpostavljam da tvoja sloboda uključuje i to da ne želiš znati koji su to načini.

Ja ne znam tko si ti, i ne smatram da bi mi bio ikakav probitak u životu da to (do)znam. Kao što niti tebi ne treba ikakvo saznanje o meni da bi mogao razgovarati unutar forumske aplikacije.

Da ja želim doznati nešto o tebi, doznao bih sve što bi me interesiralo, pa i podosta "prekonekoliko" više od toga. No ne zamaram se sa time, nisam ovdje da bih se zanimao za bilo čiji privatni život. I to tražim i od drugih - ja ne guram nos u ničiju guzicu, i ne dozvoljavam da drugi guraju nos u moju. Samo neka se svatko drži forumskih okvira, i bit će u redu. Ja to mogu obećati sa svoje strane.

Za sve ostalo - zahvaljujem Bogu što ima ljudi - pa tako i za tebe - koji imaju, a žele to podijeliti sa zajednicom, žele pomoći i doprinijeti. Takvih nema puno, i zato me veseli da takvih ljudi ima, i da je ovaj forum živ zahvaljujući, konkretno, tebi. Jer ono što je, ja priznajem, i to poštujem. I to znaju svi koji poznaju mene i moj odnos. NHF!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #34 : Siječanj 06, 2010, 11:04:51 prijepodne »
Neznam kako mi se ovo pokazalo kao neprocitana tema tek danas (neki bug?) ali ajde dobro je da sam i to vidio. Sto sam ustvari htio reci, da Stjepana poznajem vec toliko godina da ni neznam koliko. Kao sto je napomenuo, od prvih BBS-ova pa eto i do toga kad sam ga nasao na onom jos starom forumu na forum.gorica. Kad sam nekada davno, opet neznam koliko davno, presao sa Amige na PC on mi je neke stvari prvi objasnio oko PC-a, jer je to bilo nesto sasvim drugacije od Amige! Mislim da ove napade nikako nije zasluzio, jer ja bi ga ocjenio kao covjeka kojem su racunala zivot, a zadovoljstvo napraviti ovakav forum. Na koji nacin i kako se neko prikljucio na ovaj forum (ja sam dobio mail, ne od njega:)) nije njegova krivnja. Ocito su neke prijateljske veze zakazale, ili kao u mom slucaju ljenost obavijestiti dalje da postoji ovaj forum:) Ali opet velim, nije zbog neinformiranosti ljudi on kriv.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #35 : Travanj 30, 2010, 01:29:14 prijepodne »
Molim da se objasni kako je podforum Turopolje (i to samo taj) dobio zasebnog moderatora i po kojem ključu?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #36 : Travanj 30, 2010, 07:20:13 poslijepodne »
Molim da se objasni kako je podforum Turopolje (i to samo taj) dobio zasebnog moderatora i po kojem ključu?

Zbog narušavanja autorskih prava omogućeno je članici foruma ponovno postavljanje slika s vodenim žigom. Kako običnim članovima nije dozvoljeno editiranje poruka (osim u roku od pola sata) onda je privremeno prebačena u grupu kojoj je to dozvoljeno. Nakon što ažurira slike neće više biti u toj grupi, a i sada nema pravo obavljanje moderatorske dužnosti.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #37 : Travanj 30, 2010, 07:29:56 poslijepodne »

Zbog narušavanja autorskih prava omogućeno je članici foruma ponovno postavljanje slika s vodenim žigom.

Aha. Vodeni žig? Ne znam kaj je to (onaj potpis unutar slika?).
A kak se to dogodi? Mislim, kak to primjetiš da ti je netko ukrao sliku ili kak da primjetim da je netko postavio ukradenu fotografiju?  Nadam se da bude uspjela autorizirati, jer slike su joj kao iz časopisa.  :)
I može li se dokazati tj pozvati na red onoga tko ukrade fotografiju tj kaj se uopće može učiniti?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #38 : Travanj 30, 2010, 07:46:41 poslijepodne »
Primjetiš ako vidiš da je tvoja slika negdje objavljena.

Moje iskustvo mi kaže da će većina ljudi koji su nelegalno koristili neke fotke iste i skinuti kad im se skrene pažnja na to (nekima treba više uvjeravanja, nekima manje). Ljudi često uzimaju slike iz neznanja, a ne iz loše namjere.

Da netko koristi moje slike, a da ih ne želi skinuti (a da ja ne želim da budu objavljene tamo gdje jesu) onda bih im jednostavno ispostavio račun. :-)

Nedavno je Jutarnji objavio sliku s Ptičice, odmah se je digla online graja i slika je skinuta. Tako da je dizanje graje najučinkovitija obrana. Niste valjda pomislili da ih tužite?


plemenitashica

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #39 : Travanj 30, 2010, 09:24:58 poslijepodne »
........ Niste valjda pomislili da ih tužite?

Ma ne, ništa nisam mislila. Nisam čak nikad niti osjetila potrebu ići istraživati po internetu niti svoje niti tuđe slike. Zato sam pitala kak to možeš primjetiti? Još uvijek mi nije jasno.
Kad je tekst u pitanju onda možeš u tražilicu upisati riječ ili rečenicu pa eventualno uz puno strpljenja možeš naći dupikat, ali kak se to radi sa slikama?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #40 : Travanj 30, 2010, 10:28:43 poslijepodne »
Google ima i pretraživanje za slike ( http://images.google.com/ ) pa se može pretraživati po nazivu ili po kontekstu u kojem se slika nalazi, ali ne postoji učinkovit servis kojem bi dali sliku i da nam on vrati njezine dupliće.

Postoje servisi koji nude takvu uslugu (npr. http://www.tineye.com/), ali ne možete očekivati rezultate na razini tekstualnih tražilica za web.




Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #41 : Svibanj 01, 2010, 11:35:09 prijepodne »
Mislim da je ključna stvar za naknadno pronalaženje slike ispravno ju nazvati prije svoje prve objave, jer veliki broj ljudi pri spremanju slike ne mijenja njezin naziv, prvenstveno jer su lijeni ili im postojeći naziv odgovara (najčešće u smislu da nemaju već datoteku tog imena na računalu ili u mapi spremanja).

Nada da ćeš naknadno pronaći neku sliku naziva DSC00172, kojega je prebrodio svaki novi Sonyjev digitalac, jasno da predstavlja mission impossible ili barem zadatak za natprosječno nadobudnu osobu.

Ili da bude manje upadljivo, možeš razviti i neki svoj interni sustav prenazivanja slika, koje neće ukazivati na vlasnika slike, ali neće ni buditi potrebu da ju se prenaziva (npr. BDF50019, BDF50020, BDF50021... gdje će ti taj BDF nešto značiti, a korisniku će aludirati da je riječ o službenoj generiranoj oznaci nekog serijskog fotoaparata....). Možda tiu zvuči bedasto, ali ta stvar funkcionira...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #42 : Kolovoz 29, 2010, 12:43:05 prijepodne »
Mislim da bi bilo dobro i da se rukovodstvo ovog foruma - admini i moderatori - predstave korisnicima, da znam tko mi sada šefuje i misli cenzurirati, tko su moderatori i administratori, koji su bili kriteriji da se to postane i koje će biti njihovi kriteriji i njihove smjernice rada...??

Kako sam sa ovog foruma već odlazio zbog neprincipijelnosti, ne bih volio da mi se to opet dogodi, no ako bude trebalo, to nije problem... volim znati, barem okvirno, sa kime imam posla, jer me naziv "nezavisni" nimalo ne abadira u pogledu respekta... jer u ovoj zem,lji pojam "nezavisni" ionako ništa ne znači. Barem ne u politici, gdje nezavisnost ne postoji ni teoretski.

Hvala, ova tema bi mogla biti obvezna turistička stanica za sve nove na forumu...  ;) ;) ;)

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg109/#msg109
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg111/#msg111
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg113/#msg113
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg114/#msg114
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg116/#msg116
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg117/#msg117
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg118/#msg118
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg119/#msg119
Citat: Sledgehammer na Rujan 04, 2009, 15:33:57
Znači, funkcije su dostupne samo uskom krugu ljudi koji se poznaju otprije, sve je dogovoreno unaprijed??

Smrdi na tipično hrvatsko "rješavanje" određenih stvari... meni nije do šefovanja, meni je do toga da znam sa kime imam posla. A mnogi koji su me upoznali u onih ne-znam-koliko tisuća postova na bivšem forumu znaju na što mislim.

Što će reći da sada ovisite o nekome, ali težite da ne bude tako?
Citat:

Umjesto da tu iznosiš pogrešne i negativno intonirane pretpostavke najprije se malo informiraj kako je išla cijela priča.
Na iz.vg blogovima je objavljen javni poziv i mogao je doći onaj tko je htio. Došli su oni kojima se ne dopada zatiranje medijskih sloboda u Gorici.

Od onih koji su došli osobno sam poznavao samo Alena, a ostale sam znao kao nickove s foruma. Tako da tvoja pretpostavka o uskom krugu ljudi koji se poznaju otprije pada u vodu. Ja sam na sastanak došao s drugom idejom jer sam smatrao da forum nije odgovarajuća forma, ali budući da sam vidio da su svi ostali za forum ja sam se priklonio želji većine. Vidiš, to je potrebno kad sudjeluješ u nekoj zajednici, da shvatiš da ne može uvijek biti sve po tvojemu i da ako hoćeš sudjelovati moraš uvažavati tuđa mišljenja.

Kakve funkcije i šefovanje? Kao da smo mi dobili lovu iz proračuna i sada smo podijelili funkcije i pozicije i dalje ćemo tulumariti na račun poreznih obveznika.

Mi smo ovo pokrenuli s najboljom namjerom i od tebe očekujemo da se ponašaš pristojno, bez optužbi, dok se ne dokaže suprotno.

Što se mene tiče ovdje ne treba moderatora, a mislim da je najbolji moderator kojeg nitko ne primjećuje.

Ja ću ti otvoreno reći da mi se tvoj nastup (upao si ovdje, povikao boldanim tekstom tko je gazda ovdje da ga ja vidim i krenuo s kritiziranjem nečega što još nije ni krenulo) nije dopao. Izvukao si nož jer su te spopale predrasude.

I sitničariš, razvlačiš verbalne figure, tražiš dlaku u jajetu.

Ovo je novi forum, stare predrasude i razmirice ostavi tamo gdje su i nastale. I ponekad priznaj sebi da stvari nisu onakve kakve se tebi čine na prvi pogled. Ti si sebi zacrtao sliku i sada nas hoćeš silom ugurati u nju. Mi nismo ljudi s tvoje slike, a izgleda da ti to sebi ne želiš priznati.

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg123/#msg123
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg125/#msg125
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg130/#msg130
Citat:
A gdje da se informiram? Možda da ste dali nekakav svečarski uvod, sa nekakvim predstavljanjem tko je, što je i kako je nastao forum, očekuješ da ja nešto od toga znam? Ne znam, i ovako i ne želim znati.
Citat:
Ja ne pratim blogove bilo koje vrste. I ne želim ih pratiti. I to je moja sloboda, obzirom ne želim nikakva uvjetovanja što sam ja morao pratiti da bih doznao nešto od javnog interesa.

Ni meni se ne dopada zatiranje bilo kakvih sloboda (a jedna od njih je i moja kritičarski ton, koji se tebi može i ne mora sviđati!!), i to znaju svi koji me poznaju, pa nisam došao, jer se netko nije potrudio da za to zna netko izvan njegovog kruga u kojem se osjeća siguran, možda i zato jer nepoznavanje osoba rađa strah...
[/b]
Citat: Stjepan na Rujan 04, 2009, 15:59:39
Vidiš, to je potrebno kad sudjeluješ u nekoj zajednici, da shvatiš da ne može uvijek biti sve po tvojemu i da ako hoćeš sudjelovati moraš uvažavati tuđa mišljenja.

Upravo to se odnosi i na tebe.

....
Citat: Stjepan na Rujan 04, 2009, 15:59:39
Ja ću ti otvoreno reći da mi se tvoj nastup (upao si ovdje, povikao boldanim tekstom tko je gazda ovdje da ga ja vidim i krenuo s kritiziranjem nečega što još nije ni krenulo) nije dopao. Izvukao si nož jer su te spopale predrasude.

Mene ne spopadaju nikakve predrasude, jer ih nemam (BTW, reci mi barem jednu!!). No spopada me kritičnost prema sustavima koji se prave jediničnim mjerama objektivnosti i transparentnosti, a vlastitim primjerom ne pokazuju ništa od toga, već od samog stvaranja i organizacije pa nadalje.

Citat:
Ili ćeš ti biti novi harambaša foruma zato jer si ustupio hosting i aplikaciju? Da odmah skupljamo lovu za spomenik?
Citat: Stjepan na Rujan 04, 2009, 15:59:39
Ovo je novi forum, stare predrasude i razmirice ostavi tamo gdje su i nastale. I ponekad priznaj sebi da stvari nisu onakve kakve se tebi čine na prvi pogled. Ti si sebi zacrtao sliku i sada nas hoćeš silom ugurati u nju. Mi nismo ljudi s tvoje slike, a izgleda da ti to sebi ne želiš priznati.

Ne, ja sam si u glavi zacrtao princip pravičnosti, objektivnosti i transparentnosti foruma rada u kojeg se praksa ne uklapa. I ne volim ljude koji se skrivaju iza pojma "MI".

Ja poznajem Alena, poznajem Plemenitašicu, i oni su oboje OK, ali su podosta različiti. I ne sumnjam da si i ti podosta različit i od jednog i od druge, tako da će moj dojam o tebi biti isključivo kao o pojedincu, na temelju tvojeg rada i tvojih izjava, a nikako te neću trpati - kao što ne trpam nikoga!! - u nekakve zajedničke slike. To nisam volio ni kada su nas davno zajedno slikali u osnovnoj školi. Tako da ono "MI" nemoj više koristiti, jer supsidijarne odgovornosti - odavno više nema...

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg131/#msg131
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg135/#msg135
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg137/#msg137

Citat: juraja na Rujan 04, 2009, 16:07:13
Nema razloga za ljutnju, pošteno je rečeno. Moderatori su ljudi koji su aktivno sudjelovali pišući na starom forumu, a kad im je to onemogućeno našli su se online i dogovorili meeting.

Onda mi je samo žao što neke od tih ljudi imam na redovitoj mailing-listi gdje se dopisujemo, no očito nisu našli shodno da me o takvim događanjima obavijeste. Pa im ovim putem zahvaljujem što su me se sjetili...  Embarrassed Sad Angry

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg138/#msg138
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg141/#msg141

Jedini pravi gazda na ovom forumu je tolerancija. Tko ne poštuje gazdu najgora mu je kazna da ga se ne shvaća ozbiljno i kao takvog ignorira. Bez prve, druge i treće opomene, bez banova na jedan, sedam, mjesec dana ili zauvijek.

Ne vidim zašto bi se mi ovdje sad trebali braniti od nečijih sumnji u tajne organizacije. Što bi bilo kad bi mi počeli sumnjati u provokatore?

Nismo svi isti, ali bonton je za sve više manje isti. Kad uđemo u kuću kažemo dobar dan, a ne vičemo s vrata zašto nam se nitko ne predstavlja. Kad nekoga nazvemo telefonom predstavimo se kad nam se pozvani odazove, a ne pitamo tko je to s druge strane. Kad se priključimo društvu koje razgovara prvo pozdravimo, malo poslušamo o čemu razgovaraju pa se onda uključimo. Ne napadamo ih da stvaraju konspiraciju.

Na kraju, svi mi radimo neki svoj posao od kojeg živimo, većina nas ima obitelj i djecu od kojih krade vrijeme da bi ga proveo ovdje na forumu pokušavajući biti koristan zajednici. Nije u redu da itko i to malo vremena krade od nas.


http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg144/#msg144
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg146/#msg146

Citat: Neo na Rujan 04, 2009, 15:47:57

Ovo je sasvim novi forum i s njega nisi odlazio, zato bi bilo dobro da kreneš iz početka bez starih razmirica.


Sve je rekao Neo u ovoj rečenici.   Cheesy

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg152/#msg152
Citat: Sledgehammer na Rujan 04, 2009, 16:23:04
Ja ne pratim blogove bilo koje vrste. I ne želim ih pratiti. I to je moja sloboda, obzirom ne želim nikakva uvjetovanja što sam ja morao pratiti da bih doznao nešto od javnog interesa.

Anđelko, jesi to ti??  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Mene ne spopadaju nikakve predrasude, jer ih nemam (BTW, reci mi barem jednu!!). No spopada me kritičnost prema sustavima koji se prave jediničnim mjerama objektivnosti i transparentnosti, a vlastitim primjerom ne pokazuju ništa od toga, već od samog stvaranja i organizacije pa nadalje.

Ili ćeš ti biti novi harambaša foruma
zato jer si ustupio hosting i aplikaciju? Da odmah skupljamo lovu za spomenik?


Ti ne pratiš medije pa smo mi tvoje veličanstvo trebali izvjestiti što se događa. Daj nemoj biti smiješan.
Tvoje pogrešne pretpostavke o Anđelku me pomalo vrijeđaju. I ako mi se ne ispričaš smatrat' ću da ne želiš komunicirati na civiliziran način što znači da ću te lagano ignorirati.


Zna se tko sam ja i to je lako doznati na preko nekoliko načina. Oprosti, pretpostavljam da tvoja sloboda uključuje i to da ne želiš znati koji su to načini.

Ja sudjelujem u raznim online i elektroničkim zajednicama već više od 15 godina (ne iz puke zajebancije, to mi je dio struke). Od BBS-ova i CroatiaNET-a, preko Useneta i raznih oblika web udruživanja sve do blogova, Facebooka i Twittera. Financirao sam iz vlastitih sredstava i BBS (a to je bilo malo skuplje nego što je danas zakupiti domenu i hosting, a uključivalo je i posebnu telefonsku liniju) i lokalni portal i forum (velikagorica.com, forum.velikagorica.com), otvorio sam besplatni blog servis za sve one koji ga žele koristiti (http://iz.vg), sudjelovao sam u raznim udrugama (HULK, Initium) u kojima sam radio za dobrobit zajednice i dalje pomažem razne udruge i društva u njihovom radu. I sve to činim bez ikakve primisli da mi je itko zbog toga išta dužan. Činim to zato jer to mogu. I tko god me zamoli za pomoć ja ću mu pomoći ukoliko to mogu i neću smatrati da mi je taj netko dužan.


http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg153/#msg153

Sledge, a kaj si ti sasvim slučajno nabasao na ovaj forum (forum je star svega par sati, helou!!!)?
I to već prvi dan?

Za mene si i ti privilegiran, očito, jer si ovdje prije mene koja sam doslovno inventar na forumu i na onom koji su zbrisali imala sam najviše on-line sati  Grin

I zbilja imaš bahati ulet. Kaj je - je. Skroz bespotrebno, ali tebi svojstveno. Have a nice day!  Wink

A kad sam već tu, želim se od srca zahvaliti svima vama koji ste nam omogućili ovo druženje ovdje, posebno Alenu i Stjepanu, i naravno cijeloj ekipi koja se jučer sastala (žao mi je da nisam mogla doći, ali saznala sam prekasno da prilagodim obaveze)!
Svaka čast na ideju, stručnosti, brzom djelovanju i dobroj volji!
Nadam se da će ovo biti oaza tolerancije i prihvaćanja svih i svakoga, bez obzira na različitosti.

Živjeli!

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg154/#msg154
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg157/#msg157
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg185/#msg185


Isuse, Sledge, tek si stigao i u roku od dva sata uspio si se posvađati uzduž i poprijeko maltene sa svim forumašima.


Daj, prosim te, stani malo na loptu i probaj ovom novom forumu dati "100 dana" da se posloži kako treba, da prikupi dovoljan broj članova i krene u život. Onda ga kritiziraj koliko želiš, ali nemoj biti preošstar već sada. Nitko nije rekao da smo krenuli savršeno i po PS-u. Krenuli smo onako kako se moglo u datom trenutku i u kratkom vremenu. Nemoj biti prekrut i kritizirati sve i svakoga, daj malo vremena, sve se još može promijeniti.

Nitko od nas koji smo bili na tom sastanku nije tamo došao sa željom da glumi nekakve šefove i face i da drugima propisuje što treba a što ne treba pisati ili činiti. Okupili smo se kako bi napravili nešto konkretno i to nam je bio isključivi cilj. Meni nitko nije rekao da sam moderator, to sam vidjela uz svoj nick kada sam se ulogirala. I ako želiš vrlo ću ti rado ustupiti svoju funkciju ako te to veseli.


http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg190/#msg190
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg196/#msg196
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg199/#msg199
Citat:




Bute vi vidli ko sam ja kad krenem ovdje red zavoditi!!! 

Goričanka, tebe bum na red pozvala kad se vidimo! 

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg219/#msg219
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg323/#msg323

Citat: plemenitašica na Rujan 04, 2009, 16:38:00
Ako je ovo na moj konto onda pročitajte post ispod u kojem vam ovjašnjavam vrijeme događanja.

Nebitno, dva sata, dva dana ili dva mjeseca. Bitna je  - volja!


Znaš za moje napore i otprije da bude boljitka i pravice u svakom pogledu u ovom kraju i ovom forumu. I to ne opravdava kaj me nisi zvala, jer ako si zvala druge, mogla si i mene. No nisi htjela, a glede izgovora zakaj - pa pozvali ste i druge za koje isto ne znaš kaj su i kaj hoće!
Ima narod izreke o izgovorima i prdežu u crkvi...

ja tebi pošaljem svaki poziv na koncert koji dobijem od prijatelja iz VIS PeriDeri. I ne zamaram se sa time hoćeš li doći ili ne, to ostavljam tebi. No ja sam sa svoje strane napravio sve kaj sam mogao. Pa sam možda preglup i prenaivan kada očekujem i da se drugi tako ponašaju prema meni... u svojih 43 godine neke lekcije ipak nisam naučio, možda i zato jer sam prokleti optimist sa prokletim osjećajem za realitet. Mogla si me pozvati, ili i samo obavijestiti kaj spremate, i srce na mjestu. A ja sam otišao zbog nepravde i neprincipijelnostima koje su mi stanoviti ljudi prodavali, a ne zbog ciljeva foruma. A to je bitna razlika.

Moja je greška što ja nemam dlake na jeziku, i svakome velim kaj smatram da ga ide, sviđalo mu se to ili ne. Zato u životu nemam čopore prijatelja, nego ih imam nekoliko, ali svi su pravi, jer lažnjaci kod mene ne prolaze. Ljudi ne vole čuti istinu, i zato me mnogi obilaze u širokom luku, za što sam im i zahvalan, jer ako nešto mrzim, onda su to poltroni i dvoličnjaci. To se ne tiče tebe, već govorim općenito. I opet u mom stilu - kome se sviđa, dobro. Kome ne - opet dobro.

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg324/#msg324

Citat: Stjepan na Rujan 04, 2009, 16:53:12
Ti ne pratiš medije pa smo mi tvoje veličanstvo trebali izvjestiti što se događa. Daj nemoj biti smiješan.

Nisam smiješan. Kao prvo - opet ti sa svojim "MI". Nema "mi"!! Nikada nećeš biti kao neki ljudi koje znam, jer jednostavno nisi oni. I zato nema "MI".

Ja nisam računao na nikakav "MI", već na određene ljude (rekoh koje, one sa kojima sam u vezi!), tako da mi je nejasno kako si ti sebe vidio u tom krugu??

Nikakvo veličanstvo, nego prijateljski i kolegijalni odnos i krug ljudi (njima sam se obraćao, ne tebi)
. Ja nisam nikakvo veličanstvo u krugu svojih poznanika i prijatelja. No za neke izvan tog kruga jesam.

Citat: Stjepan na Rujan 04, 2009, 16:53:12
Tvoje pogrešne pretpostavke o Anđelku me pomalo vrijeđaju. I ako mi se ne ispričaš smatrat' ću da ne želiš komunicirati na civiliziran način što znači da ću te lagano ignorirati.

nemam pojma tko si i u kojoj si vezi sa njim, pa me i ne zanima u kojem to obliku i zašto tebe vrijeđa moje spominjanje čovjeka koji se meni osobno je zamjerio, i moje riječi se odnose na njega.
Zašto ti i to doživio kao da se tiču tebe, nemam pojma. Ili je i opet taj sindrom "MI" na djelu??
Citat:
A za ignoriranje - ja bih ti bio zahvalan. Uopće mi se nemoj obraćati ni komentirati moje postove, neću ni ja tvoje. Kako god hoćeš, faliti mi - nećeš!
[/b][/color][/font]

Citat: Stjepan na Rujan 04, 2009, 16:53:12
Zna se tko sam ja i to je lako doznati na preko nekoliko načina. Oprosti, pretpostavljam da tvoja sloboda uključuje i to da ne želiš znati koji su to načini.

Ja ne znam tko si ti, i ne smatram da bi mi bio ikakav probitak u životu da to (do)znam. Kao što niti tebi ne treba ikakvo saznanje o meni da bi mogao razgovarati unutar forumske aplikacije.


Da ja želim doznati nešto o tebi, doznao bih sve što bi me interesiralo, pa i podosta "prekonekoliko" više od toga. No ne zamaram se sa time, nisam ovdje da bih se zanimao za bilo čiji privatni život. I to tražim i od drugih - ja ne guram nos u ničiju guzicu, i ne dozvoljavam da drugi guraju nos u moju. Samo neka se svatko drži forumskih okvira, i bit će u redu. Ja to mogu obećati sa svoje strane.

Za sve ostalo - zahvaljujem Bogu što ima ljudi - pa tako i za tebe - koji imaju, a žele to podijeliti sa zajednicom, žele pomoći i doprinijeti. Takvih nema puno, i zato me veseli da takvih ljudi ima, i da je ovaj forum živ zahvaljujući, konkretno, tebi. Jer ono što je, ja priznajem, i to poštujem. I to znaju svi koji poznaju mene i moj odnos. NHF!

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rukovodstvo-foruma/msg9105/#msg9105

slijedi nastavak... ;)


Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #43 : Kolovoz 29, 2010, 12:45:51 prijepodne »
nastavak posta...


Se drugo smo imeli prilike prečitati i osetiti i vu druge teme i načine kak je bilo. Mejne lepog, više mrskega.

Zakaj, Štef? Zar i ti sine, Stjepane?

Ovo je bil prvi i najglasnejši "padobranec" vu invazije na ovej novi "Nezavisni forum", am su posle počeli padobranjski desanti se jakše i više. Invazija uspešno osmišlena, okupacija još uspesneše obavlena. Ovej forum je okupirani i pod diktaturom, mi se vidi. A i "entuzijasti" nnegvi beže pred najezdom koja je sve jakša i snažneša, čim je vreme izborof se bližje. A približavaju se, em je i bedaku to več jasno. Živela okupacija! Živela diktatura! Dole sloboda slobodnomisleča i slobodnogovoreča!
Kak mi se vidi dobili smo i "klučara" - MOJ KLUČ I KATANAC, KO ME KRENE MAGARA*, i da se zna "njegof je ipak zanji poklopec". Samo napred, jer kak se bu Kapitalac slajše mogel smejati. Ni mu dost "rupa i rupetina", ni mu dost "kaj je zadužil i još bu našu decu, naše dece decu, njihove dece decu, pak opet i njihovu decu, Bog zna kuliko generacija vu budućnosti če nas još navek bu. Kak su počeli buju nas potrli do kraja, stišču, pritišču, vu agonije nas pelaju, ma se mislim kak bi bilo leže i jednostavneše streljačke vode zeslati pak postrojiti i po kratkem postupku odstrel izvršiti. Ja čakam, ne bum bežala nikam, ovo je moja zemla, pokradena, oplačkana, potlačena, uništena, ma je se jeno moja, PAS IM MATER, da se zna i zapameti.
A ovde se dela perfidna čistka, napadi i samovolja, pak dejte, samo napred, najte stati, okupacija se mora i održati.
A ja, ja se bum sada dala vu študeranje kriminalistike, realistike, govorenja, nafkovanja o prometu, o zakonima kak bi to trebalo zgledeti ma nej niti igdar bu, pak kad se još i vu demokratske Evrope još iskustva naberem, nekak se bum gledela i f policiju narivati (ak bum morala prositi nekoga kak barba Luku), bum Vam došla tu držati govore, pametovajnja, bum Vas se "srala" kak mi se bu štelo - najvažnejše ne bute "vi mene niš znali i pametovali, bum ja več Vama mozge zeprala, a tak i tak Vam nisu vredni niti skupi, pak bute videli kak to bu lepa tortura i diktatura.
Ak sem razmela kak to ide med Vama poslovnjakima, mi se čini da se ovo reče "neprijateljsko preuzimanje" - uspešno oddelano. Živeli Vi meni i samo i delje delajte diktaturu.

Nema više onog s početka: http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/klikajte-do-kraja-klikovi-turopolja/msg45/#msg45

Poslije kiše dolazi sunce.
Kolega po kliku napisao je: „…taj crni dan za naš grad. Od danas više nema foruma na gradskom portalu. No, bez brige, internet je velik, naći ćemo se mi opet na okupu….“

I krećemo. Entuzijasti su se okupili i dogovorili.

Klikovi uzvraćaju udarac, klikovi koji puno znaju, klikovi koji su rekli NE…

Sad su na redu oni drugi, spriječeni klikovi koji nisu stigli biti entuzijasti, oni koji se nisu usudili biti entuzijasti,  oni koji su do sada samo čitali, oni koji vjeruju da imaju kaj za reći/napisati, oni koji vjeruju da postoje nezavisni klikovi i žele im priključiti.

Klikajte  do kraja klikovi Turopolja…..

Ovde više nije klikanje klikova Turopolja, ovde je diktatura.

Bog neka Vam pomore, kak pravo zasluželi, nek bu...

A sad adio...

A Sad Adio - Dragan Stojnic

A Sad Adio - Dragan Stojnic


 :P :D >:D >:( O0 ;) ::) :o ??? >:D >:D >:D
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2010, 12:50:33 prijepodne Rožica-ljutibijes »

amarkulin

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #44 : Kolovoz 29, 2010, 01:06:14 prijepodne »
Jedini pravi gazda na ovom forumu je tolerancija. Tko ne poštuje gazdu najgora mu je kazna da ga se ne shvaća ozbiljno i kao takvog ignorira. Bez prve, druge i treće opomene, bez banova na jedan, sedam, mjesec dana ili zauvijek.
I bi tako.


« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2010, 01:08:50 prijepodne amarkulin »