Osoblje > O forumgorica.com stranici

Javni backup

(1/1)

Stjepan:
Na sastanku u četvrtak bilo je govora o tome da se članovima omogući da dođu do zaštitne kopije (backupa) ovog foruma. Jasno, ta javna kopija bi sadržavala samo sadržaj javnog dijela foruma i javne podatke. Privatne poruke i privatni podaci (npr. e-mailovi članova) ne bi bili uključeni niti dostupni u javnoj kopiji.

O uvjetima pod kojima bi ta javna kopija bila dostupna možemo raspravljati (da li bi bila dostupna svima, samo registriranim članovima, registriranim članovima s više od X postova).

Zbog čega javna kopija?
Zbog odgovornosti prema onima koji stvaraju sadržaj na ovom forumu i sigurno im nije u interesu da se taj sadržaj izgubi zbog bilo kojeg razloga.

Što ako neki članovi neće da njihove poruke budu dio javne kopije?
Ako bude takvih zahtjeva onda će se njima omogućiti da njihove poruke budu isključene iz javne kopije.

Što ako neki članovi hoće samo svoje poruke?
Ako bude dovoljno zahtjeva onda će se i ta mogućnost uzeti u obzir.

Kako će to biti tehnički izvedeno?
Kako trenutno još nije nađen dodatak za SMF koji zadovoljava zahtjeve najvjerojatnije će se ići na izradu posebnog dodatka.

BobRock:
Lijepa vijest. Tako ćemo svi biti u mogućnosti da spasimo sadržaj ako se kojim slučajem nekaj (opet) desi s forumom. Ali kaj to nije i pravedno da svi koji mogu barem čitati postove, da ih mogu i trajno zadržati? Dal u mozgu ili negdje na nekom hard disku nema velike razlike. Dobro, kvalitativno ima, ali principijelno nema.

Baš iz istog razloga bih htio skrenut pažnju da nema nikakve razlike ak ja sebi jednu ili više stranica bez nečijeg pitanja memoriram lokalno na PCju, i ako si to isto napravim pomoću te javno dostupne kopije. Zbog toga ne bih stvarao neko posebno pravilo za članove koji ne žele da im poruke budu u javno dostupnoj kopiji. Ti članovi, koji su i tak anonimni, svojim pisanjem su te svoje poruke napravili dostupne za pregled cijelom svijetu. Da se sad te poruke ne spremaju u taj javni backup, to mi ne izgleda baš logično.

Osim ako ne žele da im poruke skroz i sa kopije i sa foruma nestanu? Ali i to je po mojem dost upitno.

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju