Osoblje > O forumgorica.com stranici

Multimedijski sadržaji

(1/2) > >>

Stjepan:
Na forumu je instaliran dodatak koji linkove s različitih multimedijskih servisa pretvara u oblik koji je pogodniji za direktni pregled.

Ili jednostavnijim riječima: dovoljno je da stavite link na youtube film i on će biti prikazan u svoj raskoši.
Osim YouTube-a podržani su i brojni ostali slični servisi.

Ako želite vidjeti da li je vaš servis podržan stavite link u svoju članak i umjesto Pošalji kliknite na gumb Pregled.

BobRock:
Imam jedno pitanje. Ako bi se ikada delal nekakav arhiv ovog foruma, dal bi onda u arhivu bile i slike / multimedija koju embeddamo sa drugih stranica? To znači da li bi slike sa imageshack-a i drugih portala bile također u arhivu? Jer ako ne, onda smo jako ovisni o tim neki portalima. Kaj ak ti portali sutra zgasnu?

Znam da uploadanje multimedije na server od foruma ždere mjesta, ali ak stavimo neke slike kao privitak onda isto tak ždere, samo onda ih nemremo prikazat ko pravu sliku nego se vidi ko neki mali thumbnail.

Nego... sad mi nekaj palo na pamet...

Gle, ovo funkcionira!



Prvo staviš privitak uz odgovor, i kad pošalješ poruku, onda ju još jednom urediš tak da ubaciš sliku sa lokacije gdje je na forumu i ne treba ti uopće imageshack.

Kaj ti veliš na to, Stjepane?
Jel to legitimno? Mislim... da je to 100% ok, onda bi se to dalo od šuba delat, a ne okolo naokolo. Ili to ide i od šuba, samo ja ne znam kak?  :)

Hm... sad je slika dvaput, jednom ko slika, jednom ko thumbnail, tak da ni to nije baš najbolje...

Trs:

Mislim da se ne može imati sitog vuka i ovce na broju.  :D

Embedane slike i video se pohranjuju na serverima YouTubea, Imageshacka i drugih i ako tamo budu obrisani, neće ih biti više niti na forumu. Forumi ne bi mogli funkcionirati kad bi se multimedijski sadržaji spremali na njihov prostor a ne embedali sa tih velikih specijaliziranih portala. Čak i na ovakvim malim forumima otišao bi GB prostora dan. Da ne spominjemo bandwith.

Stjepan:

--- Citat: BobRock - Siječanj 12, 2010, 06:58:53 poslijepodne ---Imam jedno pitanje. Ako bi se ikada delal nekakav arhiv ovog foruma, dal bi onda u arhivu bile i slike / multimedija koju embeddamo sa drugih stranica? To znači da li bi slike sa imageshack-a i drugih portala bile također u arhivu? Jer ako ne, onda smo jako ovisni o tim neki portalima. Kaj ak ti portali sutra zgasnu?

Prvo staviš privitak uz odgovor, i kad pošalješ poruku, onda ju još jednom urediš tak da ubaciš sliku sa lokacije gdje je na forumu i ne treba ti uopće imageshack.

Kaj ti veliš na to, Stjepane?
Jel to legitimno? Mislim... da je to 100% ok, onda bi se to dalo od šuba delat, a ne okolo naokolo. Ili to ide i od šuba, samo ja ne znam kak?  :)

Hm... sad je slika dvaput, jednom ko slika, jednom ko thumbnail, tak da ni to nije baš najbolje...

--- Kraj citata ---

Za slike nema problema, članovi ih mogu uploadati na ovaj poslužitelj, a najbolje je da ih prikazuju kao privitke (znači ne kao još kao poseban link u postu već samo ostaviti da se forum brine o njihovom prikazu).

Video datoteke su puno zahtjevnije, a za većinu njih koji embedate upitna su autorska prava tako da to ne bi išlo ovdje.

Trs:

Ako je tako, još bolje! Znači, ima dosta prostora. Onda bi stvarno bilo zgodno barem slike o Turopolju (iz prošlih vremena, kao i ove nastale danas) spremati na forum.

Samo, hmm, kad se prijavljujem na forum s ove stranice, najprije mi se pokaže ova gore poučna Bob Rockova slika  :) pa se moram ponovo prijavljivati.
O čemu se radi?  ???

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju