Autor Tema: Štih dokumentarci  (Posjeta: 19967 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Štih dokumentarci
« Odgovori #15 : Travanj 26, 2012, 10:45:33 poslijepodne »
Kad smo već kod brodova, Auguštanovec je bio važna robna luka u doba prije uvođenja željeznice prema moru. Po broju stanovnika bio je čak i veći od Pokupskog, a danas izumire.
Što se sve kretalo po rijekama u antici saznajte u Gradskom muzeju
...Rijeke su od davnih vremena služile kao prostor komunikacije. Ljudi su veoma rano uočili njihovu vrijednost i kao izvora hrane i kao puta koji je najbrže vodio do cilja. Stoga su u antička vremena rijeke intenzivno korištene kao prometnice, za razmjenu dobara, ali i za osvajanja. Kako su izgledala tadašnja plovila i na koji način su plovila odgovorit će Vam kustosica Gradskog muzeja Sisak, Rosana Škrgulja.
 Naredno predavanje, ”Život uz vodu” održat će se 3. svibnja, a nakon njega slijedi ”Žitni put, razvoj Siska u 18. i 19. stoljeću”, 10. svibnja. Ciklus predavanja završit na sam Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja, okruglim stolom pod nazivom ”Voda u budućnosti ”.
http://www.sisak.info/sto-se-sve-kretalo-po-rijekama-u-antici-saznajte-u-gradskom-muzeju/

Ovo bi bilo zanimlivo za čuti. I videti.
wwwg tablice

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Štih dokumentarci
« Odgovori #16 : Veljača 12, 2013, 03:12:17 poslijepodne »
I, jel ima kaj od štih-dokumentaraca?

A tko ima kakavu kameru?
...ja je nemam.
Imam fotoaparat, ali nikaj za snimanje zvuka. Raspitala sam se u trgovinama tehničke robe i nema ničeg ispod 800 - 1000 kn.

A zna mi biti baš žal da nemam nikaj za snimanje kad sretnem ljude u polju ili u šumi pa se razveže priča.
Naj bi bilo bolje imati nekaj uz sebe maloga, kaj se ne vidi, jer čim u ljude uperiš kameru ili mikrofon ili fotoaparat odma se ukoče i počnu se drukčije, nekak ukočeno ponašati (ja si isto nemrem pomoči). Neka skrivena kamera, pa posle pitaš ljude dal smiješ negdi objaviti njihovu priču.

Ideja o štih-dokumentarcima je odlična, minus je nemanje kamere (uvek uz sebe) i goreopisana ljudska karakteristika.
A opet, ako samo potajno uključim snimanje na mobitelu (koje nemam na svojem, ali neki skuplji mobiteli imaju) onda nemaš sliku za pokazati.

Dal je itko išta napravio takvoga, kao što su štih-dokumetarci?

Jer stari svet nestaje, zastrašujućom brzinom.

A tak je lep i bogat.