Autor Tema: Zalej to cvetje suzami sreče  (Posjeta: 8548 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Zalej to cvetje suzami sreče
« : Rujan 16, 2009, 10:38:51 poslijepodne »
Sisak u utrci za Zeleni cvijet
16.09.2009. :: 10:39

Sisak je prošao u finale natjecanja Hrvatske turističke zajednice "Zeleni cvijet" i to u kategoriji najuređenijiih gradova preko 40 tisuća stanovnika.

Članovi povjerenstva HTZ-a u pratnji medijskih pokrovitelja, Hrvatskog radija 2. programa, Turist plusa i National Geographica, početkom tjedna još jednom su obišli Sisak i bilježili dojmove o njegovoj uređenost i turističkoj ponudi.

Konkurenti Sisku su Karlovac, Osijek, Slavonski Brod, Varaždin i Velika Gorica.

Iz Sisačko-moslavačke županije u završnicu Zelenog cvijeta još je jedino ušla Novska i to u kategoriji do 20.000 stanovnika.

Radio Sisak
http://www.radiosisak.hr/index.php?page=article&article_id=1246

shaka zulu

  • Gost
Odg: Zalej to cvetje suzami sreče
« Odgovori #1 : Rujan 25, 2009, 06:28:42 poslijepodne »
Zeleni Cvijet 2009

--------------------------------------------------------------------------------

Završnica akcije „Volim hrvatsku - Zeleni Cvijet 2009“ za područje Zagrebačke županije održala se jučer u Hotelu International dodjelom priznanja najboljima.

U kategoriji uređenosti mjesta kao cjeline Velika Gorica(99 bodova) pozicionirala se na trećem mjestu, najbolje je ocijenjen grad Zaprešić(122 boda), a između njih smjestio se Samobor(115 bodova).

U kategorijama najuređenijeg parka u mjestu, poštanskog ureda i okućnice privatne kuće Velika Gorica nije dobila Priznanja Zelenog cvijeta. Utjehu smo dobili osvojivši druga mjesta odnosno Priznanja Zeleni cvijet sa srebrnim znakom u tri  kategorije: za suvenir – Turopoljske drvene ljepotice Zlatka Odrčića; turistička zanimljivost – Turopoljski fašnik; te srebro za kvalitetu turističko-informativnog centra. Obitelj Dianežević iz V.Gorice dobila je priznanje za sudjelovanje u akciji.

Kandidature za sudjelovanje u akciji predale su turističke zajednice: Jastrebarskog, Samobora, Ivanić-Grada, Svetog Ivana Zeline, Svete Nedelje, Velike Gorice, Vrbovca, Zaprešića Krašića, Pisarovine te Ekološko društvo Žumberak.
http://www.vgdanas.hr/default.aspx?Content=504

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zalej to cvetje suzami sreče
« Odgovori #2 : Rujan 25, 2009, 08:36:16 poslijepodne »
Jedino zalevanje cvetja sa suzekima, a da je meni prihvatljivo, je ovo:

VIS Peri Deri at Route66 presents Zalij To Cvijece Suzama Srece

Davno to stavih, ali je navek friško...  :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zalej to cvetje suzami sreče
« Odgovori #3 : Rujan 25, 2009, 08:39:34 poslijepodne »
Menio to uvrštenje Siska zvuči kao politička parodija... da se ljude proba uvjeriti da tam i nije baš jake strašno za živeti... da im se poruči da one koncentracije svega i svačega, te pola Mendeljejeve tablice elemenata u zraku, nisu istina, već fikcija...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Zalej to cvetje suzami sreče
« Odgovori #4 : Listopad 03, 2009, 09:42:14 poslijepodne »
Najuređenija mjesta u Hrvatskoj
Pobjednici ovogodišnjeg natjecanja najuređenijih mjesta primorske i kontinentalne Hrvatske, dobitnici Plavog cvijeta su Split, Opatija i Rab, dok su u unutrašnjosti zemlje dobitnici Zelenog cvijeta Varaždin, Slavonski Brod, Čakovec i Stubičke Toplice.

Za najuređenije gradove i mjesta primorske Hrvatske s više od 20 tisuća stanovnika proglašeni su i Dubrovnik i Zadar, a posebno priznanje za kvalitetan pomak u uređenosti dodijeljeno je Novalji.

U kontinentalnom dijelu zemlje, osim prvonagrađenih Varaždina i Slavonskog Broda, nagrade Zeleni cvijet dobili su i Karlovac te Sisak, Čakovec Đakovo i Zaprešić.

Natjecanje najuređenijih gradova Hrvatske, u sklopu akcije Volim Hrvatsku, provodi Povjerenstvo Glavnog ureda Hrvatske turističke zajednice u suradnji s medijskim pokroviteljima. Nagrade Plavi i Zeleni cvijet, dobitnicima će biti uručene potkraj listopada na tradicionalnim Danima hrvatskog turizma.
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=49135&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=0637d97e5c