Autor Tema: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma  (Posjeta: 9510 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« : Rujan 04, 2009, 10:44:22 prijepodne »
Pošto je stari forum nestao (nadam se ne i nepovratno) bilo bi dobro pokušati rekonstruirati sadržaj Turopoljskog foruma u kojeg je više autora marljivo sakupljalo građu u skoro pet tisuća postova. ja imam sačuvan backup do trenutka kad sam prestao administrirati forum pa možemo krenuti s time.

Međutim, treblo bi ipak uzeti u obzir da se radi o materijalu za kojega forum nije najprikladniji medij za prezentaciju. Mislim da bi online enciklopedija bazirana na istom programskom rješenju kojeg koristi i wikipedija (ili možda neka jednostavnija inačica koncepta) bila znatno prikladnija jer bi se sadržaji mogli bolje prezentirati, povezivati, pretraživati i dorađivati. Naravno, to zahtijeva dodatni angažman ljudi i novca. Kako se radi o vrijednom materijalu vjerujem da bi se moglo naći kakvog sponzora koji je iznad lokalnopolitičkih priča i koji bi podržao ovaj projekt koji financijski čak i nije toliko problematičan, koliko zahtijeva ozbiljan rad autora.

Kakva su vaša mišljenja?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2009, 10:49:16 prijepodne »
Slažem se da bi taj materijal trebalo predstaviti na dostojan način. Sponzor za tehničku podršku (hosting, instalacija aplikacije i održavanje) je tu, a za ostalo bi se trebali dogovoriti.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2009, 11:51:35 prijepodne »
Slažem se da bi taj materijal trebalo predstaviti na dostojan način. Sponzor za tehničku podršku (hosting, instalacija aplikacije i održavanje) je tu, a za ostalo bi se trebali dogovoriti.

Apsolutno, to je potreba.
Ali to iziskuje velikog vremena dok se uopće pročitaju, pa pročiste teme i postovi.

Možda bi se moglo na način da više ljudi sudjeluje u pročišćavanju.
Pričakajmo kuntu i Kaja (oni su ipak najviše sudjelovali) i ostale Turopolce da i oni kažu svoje mišljenje.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #3 : Rujan 04, 2009, 04:37:13 poslijepodne »

Međutim, treblo bi ipak uzeti u obzir da se radi o materijalu za kojega forum nije najprikladniji medij za prezentaciju.


S ovim se slažem u potpunosti.
Mislim da dio koji predstavlja Ljudevit Kaj nije prikladan za forum, jer forum funkcionira sasvim drugačije. To je istovremeno vrlo vrijedna zbirka kajkavštine na jednom mjestu i treba naći načina da se kvalitetno prezentira, da bude dostupna i pregledna, a da istovremeno ne opterećuje forum.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #4 : Rujan 08, 2009, 12:08:21 prijepodne »
Mislim da dio koji predstavlja Ljudevit Kaj nije prikladan za forum ........ i treba naći načina  ......da .... ne opterećuje forum.

Citérani komentâr jě lâjnski snég - déjà vu
(repetitio est (pas) mater studiorum).

(Ne)ukusi su râzličiti i zbogradi toga sě né tréba sekérati, da sě ne dobi u(l)kus iliti Čiro na (vu) šesnajestercu.

Činenica jě da su temě turopôlskoga foruma (délom ili pak vekšinum oblikuvâně i neguvaně po moje kajlenkosti) bilě nâjposěčejneši dél foruma. Morti jě to délom bilo tak, jel jě bil žmehki za čitajně, pak su ludi mûrali višě pût dohajati da skužě o čěmu sě déla. Za dobronâmerně i zaintereséraně ni žmeki nâpis né problem.

Da hitim (l)opt(eretn)icu nazâj:
neki pak mislě da forumskomu opterečejnu na tlâk i vlâk (tlâčejnu i navlâčejnu) puno višě doprinâšaju Dolly i Goričânkě terě su sakomu loncu poklop(ot)ec – misli sě na forumsku (i) političku kujnu.
Forum něbi dominantno trebal biti mesto (ni) političkoga tračpurtračizma, t()račajna z rokom vuporabě / trajajna nâpisov kak i pri trajne ondulâcije. To ûnda prelazi v (pas ma)terečejně foruma.

POTgorički forum jě, kě sě broja aktivne sudionikov dotikâvle, mâli i zâto negda i „preveč pregleden“. Štel ne štel posetitel* puno pût naleti na članek ili autora za teroga vunaprovo pretpostâvla da ga nabu vusrečil ak ga bû čital.
Tu negda pomâžě (s)ignorérajně* kak nâstavek tolerâncijě z drugem srectvam (Clause-witz)
(* signorérajně: délajne zesebě (još vekšě) gospě ili gospona z digajnem nosa - vid zbegâvajna emocionalno prezasičene situâcij; tal. signor(a) = gospon, gospa).
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2009, 12:10:52 prijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #5 : Rujan 08, 2009, 08:11:22 prijepodne »
Da, nisam ni očekivala niš drugo nego da buš zvlekel iz konteksta ono kaj ti (ne)paše.
Zato ću ja dodati ono kaj si zaboravil spomenuti.

To je istovremeno vrlo vrijedna zbirka kajkavštine na jednom mjestu i treba naći načina da se kvalitetno prezentira, da bude dostupna i pregledna

Vidiš, meni se baš sviđa to kaj sam napisala. Pa to je kompliment, i to iskreni, ako nisi razumio.
Osim toga pišem iz iskustva, jer mi je nekoliko puta tvoj doprinos forumu bio od iznimne koristi, kad je trebalo nekaj detetu za školu.
Jedino sam imala problema dok sam našla kaj mi treba, tak da sam satima pregrnala po tome.
Ako ti je to cilj, onda u redu, ali ja mislim da toj zbirci (koja je i masivna i u svakom smislu posebna i potrebna) treba dati reda.

Kad velim da nije prikladna za forum, onda to i mislim, jer forumski smisao je međusobna komunikacija, a tvoji postovi su više blogovskog tipa, jer su podugački i služe za arhivu, a ne za komentiranje. To je tak, i ne znam zakaj se na to vređaš.

Ja zbilja iznimno cjenim tvoj rad, znanje i stručnost, mislim da si genijalni jezikoslovac, pravi erudit kajkavštine, ali to ne znači da ću ti radi toga podilaziti uvijek i svuda.
Kažem što mislim bez namjere da te uvrijedim, za razliku od tebe koji svoje uvrede i psovke, već poslovično pakiraš u simpatične dvosmislene rečenične tvorbe i misliš da si zbog toga manje vulgaran i bezobrazan. Moglo je i bez toga, kaj ne?

 
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #6 : Rujan 08, 2009, 11:02:12 poslijepodne »


Mi sě malo (mejně) razmemo, a malo (višě) ne razmemo.

Logika "Gavran, kak povremeno lépo kajkavski popévaš, a još bi lepšě popéval v zverinâku (zoološkomu vrtu), jel najemocionalnešě popéva tič v krlétke" škodi KAJ-u.
Němre i něsmě se od kajkavskoga vu (polu)kajkavske Hrvacke delati kajirsku egiptologiju, egzotiku i muzeologiju.

Tréba iti vu kontra smeru od onoga teri sě sugeréra. 
Kajkavski tréba biti persona grata (i) na nâslovnicam regionalne portâlov, lokalne glasil, ...

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Nâvûk z (krajšě ili dûkšě) nedostupnosti dosadašnoga goričkoga portâla vupûčujě na potrebu redundâncijě iliVi duplérajna mest de sě pohrâjnuju vredneši prilogi (na priliku oni z "ex-Turopôlskoga foruma", "Nâjavě dogotkov", ...).
Jedino vu tomu smislu kajkavski forumski prilogi bi sě mogli duplérati odnosno prenašati dodatno i na blog, z čem bi, vujedno, čitatelu vu neku rûku bilo ležě snâjti sě v materije.

Nû, ponâvlam, néma opravdâjna za "humano preselejně" kajkavske sadržajov vuz obrazložejně da ne zadovolavâju "fôr()mu" na forumu.
To jě slično poškodne (kv)ârgumentâcije da forumski sadržaji nemru črez "pôrtu" na grackomu portâlu, jel, zbogradi zvitoperenosti, ne zadovolâvaju "fôr()mu" vrât.

Němru vredeti dvostruki kri(k)teriji.


PS
Cénim izraženo verbalno štuvajně naspram kajkavskě bâščině, pa vunekuliko relativizéram izjavu vu memu prethodnomu članku
(on trinâjsti golub stoji samo na jěne noge :-)
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2009, 11:11:48 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #7 : Rujan 08, 2009, 11:24:03 poslijepodne »
Redundancija je u redu. Tu na forum se može spremati materijale, pa ih onda pomalo organizirati u wiki. Kaj se tiče forme, nije da sadržaji ne zadovoljavaju formu foruma, nego forum ne zadovoljava formu sadržaja. Na forumu sadržaj brzo potone na neku duboku stranicu pa ga se vidi odmah. Forum nema niti dovoljno moćno pretraživanje, a ne može se niti postavljati veze između sadržaja niti ih grupirati. Zato je wiki idealan da se sav sadržaj organizira, a tu na forumu se vidi kaj ima novoga.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #8 : Rujan 09, 2009, 08:24:04 prijepodne »
Za Boga miloga, Kaj, pa meni je kajkavski svakodnevica i ja ga prva nemrem pogurati u rezervat. Niti to želim.
A ako ti želiš da to kaj delaš bude zbugareno tu na Forumu bez glave i repa i bez reda onda nek ti bude. Nem se ja tu z tobom svadila.
Već sam umorna od toga da ak kritiziram događaje u Hrvatskoj onda nis domoljub, a sad ak kritiziram način prezentacije korisnih materjala onda valda nis tu doma.
Kaj got! Moje su kritike dobronamjerne, bez niskih strasti i pobuda, jer za razliku od mnogih ja sam tu doma generacijama.
Pa kaj sam zato ćorava i šumasta da ne vidim kaj valja a kaj ne?
Meni je to kaj ti zdušno i vredno delaš zgubljeni trud, jer se ja u tome nemrem snajti kad mi treba kaj poiskati.
Bilo bi kudikamo lakše da se tomu da preglednost. A ti zmisli kak buš to naredil!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #9 : Rujan 09, 2009, 11:49:09 prijepodne »
Ja sam napravil rekonstrukciju onog mog dijela sa povijesne strane.
Još moram oluju napisati.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #10 : Rujan 13, 2009, 11:52:11 poslijepodne »
Jel postoje kakove pravne osnove da se od HDZa iskamči forum za projekt teri je prije spominan?

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Rekonstrukcija Turopoljskog foruma
« Odgovori #11 : Rujan 17, 2009, 12:19:37 prijepodne »
Pošto je stari forum nestao (nadam se ne i nepovratno) bilo bi dobro pokušati rekonstruirati sadržaj Turopoljskog foruma u kojeg je više autora marljivo sakupljalo građu u skoro pet tisuća postova. ja imam sačuvan backup do trenutka kad sam prestao administrirati forum pa možemo krenuti s time.

Dâtum = ?
.... da sě moru nâjprě iskati članki iza toga dâtuma, vu trke z vremenom, pré nek něstanu si članki z privremeneně memorijě.
Kak dûgo su obično članki vu privremene memorije nakon isklučejna foruma?
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549