Autor Tema: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat  (Posjeta: 56511 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #60 : Veljača 09, 2011, 03:28:06 poslijepodne »
Molio bi sve Vas ako mi netko može objasniti koliki kredit se može dobiti na 10 godina uz godišnju ratu kredita od 2,5 mil kuna?
Moja neuka računica, kaže uz najnepovoljnije kamate oko 15 mil kuna. Kakav objekat se mogao napraviti za 15 mil kuna na jednom od gradskih zemljišta? Matematika je zanimljiva nauka, ukoliko se ne radi za neke druge interese a ne javne i za građane.
Tko je kriv a tko ne, neznam, zato bi bilo dobro da dođe neki Uskok ili Poskok, Udba ili Sudba, pa da to sve malo propita.
Jer kako se meni čini u zadnjih 10-ak godina u Velikoj Gorici je učinjena šteta Gradu mjerljiva u desetcima miliona ali ne kuna nego eura. Možda bi za to konačno trebao netko i odgovarati. Kad se već tako nemilosrdno bori za vlast, koliko vidim ne birajući sredstva, red bi bio da netko preuzme i odgovornost. Odgovornost je pojam koji je na ovim našim prostorima, još uvijek velika nepoznanica, posebno za neke od politčara, čast izuzecima, koji su nažalost rijetki.
 

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #61 : Veljača 09, 2011, 05:59:31 poslijepodne »
dadi ... i prije nego što je došao Picula na vlast, VG Komunalac je otišao u najam ? Zašto ? Moja baba pokojna ga je istjerala iz zgrade u kojoj su bili ?
Za Mesića, koji tu i tamo bubne glupost, neću ni komentirati. Niti je vrijeme niti mjesto, a i ne smatram te za osobu koja je dorasla komentarima o križnom putu.

Vidiš Koko kak se može razgovarati i u normalnijem tonu!

VG Komunalac je otišao u najam istina za vrijeme Šukera! No taj najam ni blizu nije bio po cijeni, ali istina ni kvaliteti pout današnjega. VG Komunalac je bio nova firma i otišaio je iz Velkoma jer je Velkom i dalje kao takav radio! Bilo je tu razno raznih sukoba koji su uz tadašnje vođenje stečaja onemogućavali da Komunalac ostane u zgradi Velkoma!

No to je druga tema!

U niti jednom postu nisam opravdavao bacanje Velkoma u stečaj niti sam branio Šukera. Za moj pojam je to bio vrlo loš potez. Isto tako tvorba ovako ogromnih poduzeća kao što je danas Komunalac (dio uposlen od Šukera, dio od Picule a dio i od Barišića zasigurno nije dobro rješenje i kad tad će eksplodirati! No i to je druga tema!


A što se križnog puta tiče dragi moj tu sigurno puno više od tebe znam jer je jedan od sudionika križnog puta bio uži član moje obitelji, a danas slušam svjedočenja mojih starih. Pa kad čujem onog komunističkog smrada zlo mi je!!!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #62 : Veljača 09, 2011, 06:37:07 poslijepodne »
Križni put je sasvim druga tema ... a inače ... u mojoj familiji je bilo ljudi koji nisu ni došli do križnog puta, nestali su iz svojih kuća, dvorišta, u toku noći, do danas nisu im ni kosti pronađene, ali kao što rekoh, to je neka druga tema.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #63 : Veljača 09, 2011, 10:27:33 poslijepodne »
-stoga predlažem GV da javno pozove Uskok u Veliku Goricu i pročešlja sve slučajeve o kojima svi u Velikoj Gorici znamo jako puno, samo državne institucije cijelo vrijeme šute o tome.
Jao kukulele, čija žena će da strada? ;D

Hahahahahah ako dođe prvo će odgovarati kako su zaposlili obitelj u gradske firme, to upravo Fabijančićka, Stevinovićka, pa kako je Senka pod pokroviteljstvom Beusa dobila onakav ugovor, pa tko je Rapici pogodovao pri zapošljavanju ZL- ZGB, pa onda kad se prebace na HDZ pa njih malo uhvate za druge rabote, poput duplog popločavanja trga Stejpana Radića, pa se opet vrate na lijevo krilo pa preispitaju TVG, pa ima tu materijala da budu godinu dana.
A ako prorade institucije, zna se čija će žena prva odletjet iz POU, to je jednostavno.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Jaguar

  • Gost
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #64 : Veljača 10, 2011, 08:14:10 prijepodne »

Hahahahahah ako dođe prvo će odgovarati kako su zaposlili obitelj u gradske firme, to upravo Fabijančićka, Stevinovićka, pa kako je Senka pod pokroviteljstvom Beusa dobila onakav ugovor, pa tko je Rapici pogodovao pri zapošljavanju ZL- ZGB, pa onda kad se prebace na HDZ pa njih malo uhvate za druge rabote, poput duplog popločavanja trga Stejpana Radića, pa se opet vrate na lijevo krilo pa preispitaju TVG, pa ima tu materijala da budu godinu dana.
A ako prorade institucije, zna se čija će žena prva odletjet iz POU, to je jednostavno.


uvaženi Mile care, čudan je ovaj Vaš redoslijed kojim pokušavate imputirati da je u VG za sve i najviše krivo lijevo krilo, desno spominjete usput onako kao da izgledate nepristrani, prozirno je i bez okusa kao i voda koju pije Jadranka Kosor.
Kada krenete s oba redoslijeda ravnopravno i realno onda ima smisla, ovako obična voda je samo voda bez okusa.

Apropo žena, čudno je da ne spominjete GSG kao i mnoge druge slučajeve iz najbliže povijesti, kao i mnoštvo afera u VG vezanih za HDZ, toliko ste nepristrani, da ste me skoro uvjerili. Idemo dalje, jel tak? ;D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Rada bi znati
« Odgovori #65 : Veljača 25, 2011, 07:37:45 poslijepodne »
Rada bi znati kulko je,ak je, fizičke i pravne subjektov bilo ot strane Grada oslobođeno plačanja kojekakove financiske nametov i dače...
Po uzoru na http://www.sisak.hr/clanak_/13183/grad-sisak-investitore-i-sugradane-oslobodio-placanja-oko-15-milijuna

I jesu braniteli oslobođeni plačajna biločega v ovem Gradu?
wwwg tablice

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rada bi znati
« Odgovori #66 : Veljača 26, 2011, 08:43:08 poslijepodne »
I jesu braniteli oslobođeni plačajna biločega v ovem Gradu?

Bolje da nisu jer bi se opet dogodilo da 'logističari' dobiju povlastice, a oni pravi branitelji ili ne bi znali, li bi jednostavno prepustili to kao i hrpu drugih povlastica.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #67 : Veljača 26, 2011, 09:04:38 poslijepodne »
Ja bi sejeno rada videl takove podatke,ak je ima.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #68 : Svibanj 22, 2011, 01:35:42 poslijepodne »
Najava 16. sjednice Gradskog vijeća
12. Prijedlog Odluke za određivanje dopuštenih razina buke prilikom održavanja javnih skupova, razonode, zabavnih i drugih aktivnosti na području Grada Velike Goricehttp://www.gorica.hr/2011/05/najava-16-sjednice-gradskog-vijeca/#more-8303

Jel ima kaj efikasno protiv ciganov kaj se po selu v nedelu v obednu dobu dereju z tamiča prek zvučnika;
-Staro gvožđe,željezo,perje,akumulatori,kade,frižideri,otpad...!!!?
wwwg tablice

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #69 : Svibanj 22, 2011, 04:18:25 poslijepodne »
Najava 16. sjednice Gradskog vijeća
12. Prijedlog Odluke za određivanje dopuštenih razina buke prilikom održavanja javnih skupova, razonode, zabavnih i drugih aktivnosti na području Grada Velike Goricehttp://www.gorica.hr/2011/05/najava-16-sjednice-gradskog-vijeca/#more-8303

Jel ima kaj efikasno protiv ciganov kaj se po selu v nedelu v obednu dobu dereju z tamiča prek zvučnika;
-Staro gvožđe,željezo,perje,akumulatori,kade,frižideri,otpad...!!!?

Ne kod nas nema nikakvog zakona na nikakvu buku koju ljudi stvaraju, cak u svome dvoristu mogu pustiti razglas na 1000 deciberla, jer su u svojem dvoristu... nije vazno kud se zvuk siri, bitno da je izvor u dvoristu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #70 : Svibanj 22, 2011, 04:36:13 poslijepodne »
Nisi u pravu ...  Da si pročitao zakon o zaštiti od buke vidio bi da pišeš gluposti:

citiram samo nekoliko članaka ...



Članak 3.

Mjerama zaštite od buke mora se spriječiti nastajanje emisije prekomjerne buke, odnosno smanjiti postojeća buka na dopuštene razine.

Članak 4.

Zaštitu od buke obvezni su provoditi i osigurati njezino provođenje tijela državne uprave, jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave te pravne i fizičke osobe koje obavljaju registrirane djelatnosti.

Članak 5.

Zaštita od buke provodi se danonoćno.

U smislu ovoga Zakona dan traje 12 sati, od 7 do 19 sati, večer traje 4 sata, od 19 do 23 sata, a noć traje 8 sati, od 23 do 7 sati.

Članak 6.

Zabranjeno je obavljati radove, djelatnosti i druge aktivnosti koje u boravišnim prostorima uzrokuju buku štetnu po zdravlje ljudi.

Uporaba elektroakustičkih i akustičkih uređaja na otvorenom u objektima registriranim za obavljanje ugostiteljske djelatnosti dopuštena je najdulje do 24 sata, osim ako vrijeme uporabe tih uređaja aktom nadležnog tijela općine, grada i Grada Zagreba nije drukčije određeno.

Buka elektroakustičkih uređaja i ostalih izvora buke na otvorenom u objektima iz stavka 2. ovoga članka ne smije prelaziti najviše dopuštene razine buke sukladno pravilniku kojim su propisane najviše dopuštene razine buke na otvorenom prostoru.

Pravilnik o najvišim dopuštenim razinama buke s obzirom na vrstu izvora buke, vrijeme i mjesto nastanka donosi ministar nadležan za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministar).

http://www.zakon.hr/z/125/Zakon-o-za%C5%A1titi-od-buke
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #71 : Svibanj 22, 2011, 11:21:44 poslijepodne »
Da se vrnem na gančija;lik saku,al baš saku nedelu, se na*e zmed poldan i četere i dere se po selu.Nigde nikoga,most Kušancu zaprt-ni slučajne prolaznikov,mir,tišina,če do ima kaj za kositi il delati to obavla posle pet,ali ovaj...  :o

Kaj ni buka regulerana kak i druge "emisije",neznam jel to v Službenem glasniku i kak se zove,"kučni red".
Rekel bi naš lega z mupa da nemreš si zimati tulko slobode da stem zimaš slobodu drugem (il tak nekaj,v tem kontekstu).Tak bi mogel bez pitajna napraviti i NEKrhko mam iza garaže...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Rada bi znati...
« Odgovori #72 : Prosinac 27, 2011, 08:41:14 poslijepodne »
Rada bi znati...
Buduči da Grad preuzima za par dan županijske ceste na svem području,kakovi su planerani prihodi i rashodi po tem pitajnu?
I kak se to bu odrazilo na županijsku,planeranu,cestu za Vukovinsko pole.Jel ju budu završile ŽUC ZgŽ il bu Grad dobil/preuzel "muku ježevu"?

Sanacija prometnica na širem gradskom području
05.11.2011.
...Ravnatelj Županijske uprave za ceste Zagrebačke županije Ivan Mikulčić izrazio je zadovoljstvo suradnjom sa Gradom Velikom Goricom, te podsjetio kako će od iduće godine gradovi Velika Gorica i Samobor preuzeti upravljanje županijskom cestama na svojim područjima...
http://www.gorica.hr/2011/11/sanacija-prometnica-na-sirem-gradskom-podrucju/#more-9736
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Rada bi znati...
« Odgovori #73 : Prosinac 11, 2013, 09:28:13 poslijepodne »
kčbr 5457 ko Velika Gorica
Broj uloška: 4055

-

A
 Posjedovnica
1. 5457 UL. IVANA GORANA KOVAČIĆA 2363 m2
  PARKIRALIŠTE UL. IVANA GORANA KOVAČIĆA 2363 m2

B
 Vlastovnica

1. UDIO 1/1 
1.  GRAD VELIKA GORICA VELIKA GORICA, TRG KRALJA TOMISLAVA 34
OIB: 75834963344   

C
 Teretovnica

1.1.
Temeljem zapisnika broj Z-1351/2008/4055 prenosi se slijedeći upis: Primljeno 21.listopada 1940. Dn-1017/40.
Na temelju zamolnice 2. vazuhoplovne procjenilačke komisije u Zagrebu od 19. listopada 1940. Pov. br. 402 i iskaza čestica i njihovih vlasnika, uknjižuje se pravo služnosti uporabe za pomoćno letilište sa isključivim pravom na kulturu pašnjaka, livade ili utrine, na čkbr. 5457 (stara č.k.br. 2030/2 k.o. Velika Gorica) upisane u A, za korist:
  SLUŽNOST
1. FEDERATIVNA NARODNA REPUBLIKA JUGOSLAVIJA

-

Posjedovni list broj 4055
Upisane osobe

DIO
Prezime i ime odnosno tvrtka ili naziv upisane osobe
Prebivalište odnosno sjedište, ulica i kućni broj upisane osobe

1/1 GRAD VELIKA GORICA, VELIKA GORICA, TRG KRALJA TOMISLAVA 34 (VLASNIK)

5457 UL. IVANA GORANA KOVAČIĆA PARKIRALIŠTE 2.363

-

Kaj Grad planera z "pauk landom" prek puta Semišča?

Nastavno na prvo; buduči da radar više ni v funkcije a oko njega se ekipa paintbola, jel postoji mogučnost da se cesta vuz radar i jezero Vukovina do Čič dene v funkciju. Uzročno posledično bi se smajnila divla deponija radi frekventnijega prometa (ako) a i rasteretila bi se državna cesta VG-SK.
wwwg tablice

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Želim znati - pomoćna pitanja za aktualni sat
« Odgovori #74 : Prosinac 20, 2013, 05:18:50 poslijepodne »
...ak bi mogel netkko priupitat nekog tam gore u gradu:

http://www.gorica.hr/rubrika/pitanja-i-odgovori/page/5/


naime, prije tri i još pol godine sam pisao u grad prek njihove stranice i dobil sam ovakov odgovor ( a pisal sam još sedam, osam puta na istu foru ali, naravno da nisu objavili ili kamoli se meni javili na mail privatnom porukom  - mogli su barem napisat da sam dosadan i da ne žele  odgovarat na ta pitanja, i da kaj im ja dosađujem kad imaju preča posla):



Pitanja i odgovori
Zvonimirova - stupići, zebra, policajci...
19.08.2010.   

PITANJE:

Poštovani,
često šećem sa suprugom i djecom Zvonimirovom ulicom, pogotovo onom “novom” stranom, te sam svakodnevno svjedok da prolaz majki sa djecom, pogotovo ako su mala djeca u kolicima u pitanju, nije moguć. Naime, ta strana nerijetko služi kao parkiralište automobila koji trebaju samo “skoknuti” u ZABA na sekundu, te se stanu, ako već ne na cijeli pločnik, onda ga zauzmu 90% tako da prolaz ispada nemoguća misija. Kako ste lijepo krenuli na samom početku ulice sa postavljanjem stupića, bio sam u uvjerenju da će se “vapaj” roditelja sa malom djecom uskoro uslišiti. Stoga Vas molim da, ako je ikako moguće, postavite i u nastavku stupiće da bi se roditelji nesmetano mogli kretati sa svojom djecom. Napominjem da je i izlazak na zvonimirovu ulicu ponekad toliko otežan da morate sa automobilom izaći skoro na pola križanja da bi se moglo vidjeti da li je prolaz slobodan. Također, da li postoji mogućnost da se iscrta i četvrta zebra na križanju, jer da bi majka sa djetetom u kolicima prešla ulicu i otišla u ljekarnu ili banku, potrebno je da umjesto jedne zebre pređe preko tri. Također, istom tom ulicom se nesavjesni pojedinci znaju provesti brzinama nerijetko većim nekoliko puta od dozvoljene. Da li je moguće postaviti “ležeće policajce” da bi se osigurala sigurnost naše djece, ili je potrebno da netko nastrada, kao u kolodvorskoj, pa da bi se onda nabrzinu postavili traženi policajci i/ili iscrtala četvrta zebra.

Unaprijed zahvalan,

Božidar

ODGOVOR:

Poštovani,

Inicijativu za postavljanje stupića cijelom dužinom ulice procijenit će prometni stručnjaci izlaskom i uvidom situacije na terenu, te će nakon toga biti donesena odluka o njihovom eventualnom daljnjem postavljanju.

Upravni odjel za komunalne poslove


... i dalje se likovi parkiraju na nogostup... i dalje pješaci nemreju proć zbog njih...i dalje se , kada se prelazi "nova četvrta" zabre niš ne vidi od njih dok ne dojdeš na pol ceste, ali onda si već skoro prek, pa ak' te auto zgazi, sam si si kriv.... i dalje ak ideš s autom iz pokrajne ulice isto tak moraš izać na pol ceste, pa ak te netko pukne... zna se... kaj je tak teško postaviti nekoliko klamerica kak su postavili i na početku kod štarkelja.... kaj to tak puno košta.... ili fakat čekaju da netko nayebe pa da se onda nekaj napravi... a onda bu za tog nekog prekasno... ali, koga briga??? njih... neeeee....  izgleda da prometni stručnjaci??? još uvijek procjenjuju situaciju na terenu.... pa, da fakat, ak nitko ni nayebal u 3 i pol leta, zakaj bi se uopće i postavljali stupići.... bezveze... ah, kaj morem kad nisam stručan...

lp,

m.


p.s. zaboravih zafaliti na promptnom iscrtavanju četvrte zebre...

...fala, fala, fala lepa...
« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2013, 05:21:12 poslijepodne manimal »
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...