Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295675 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #15 : Prosinac 15, 2009, 01:38:37 poslijepodne »
Navazhajne v Zagreb i nazaj saki dan po vuru dve nima nikakovoga smisla. V sakom autu po jen putnik a vische se benzina skuri stojechi v prometu nek na samo pelajne. Na srechu Gorica ima bolsche reschejne no na zhalost  kak se vidi nikoga za to ni briga. Gorica je prije sto let imala bolsche prometno reschejne: kojnacha je skuplala ljude po Gorice pak ih je pelala do zheleznichkoga kolodvora na cug do Zagreba. Isto bi se vuz minimalni troschek moglo narediti i sad.  Che bi buseli kruzhili po Gorice, skuplali ljude i pelali ih na cug za Zagreb i veto ti miline, nima guzhve nima zagadjivajna ni na ilade parkeranih autov na ceste, vozisch se kak gospon i za pol vure si v Zagrebu. Buseva je, pruga je, schinobusov je, samo je treba se splanerati i vuzkladiti.

Potpisujem!!  :D :D :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #16 : Prosinac 15, 2009, 01:43:28 poslijepodne »
Nekak imam osjećaj da bu zutra raj na cesti...šminkerice v "klasi", tetike i teteci  z nosom na šoferšajbi , kaj jedva ideju i dok je suho i oni gosponi v kariranim šeširi v škodama, te pogotovo mlade neisuksne gospodične v modernim yarisima i kakvim već ne ženskačama od auti su se denes dost nasklizali ,pak buju zutra, bez obzira na rad zimske, valjda skužili da im je bole iti z gradskim prevozom neg reskirati karambol kak svoj tak i tuđi i štucavicu kod svojih najbližih.

Nebuju oni nikada ništa skužili, jer njima iz guzice u glavu ne dolazi lako, dapače - ne dolazi nikada, tih pol metra je za mnoge put koji nikada ne prevale...

Sam se sjetiš čuvenih inteligentnih rezona naših ljudi od "pa zakaj imam auto neka da se vozim" pa do "ma bum se ja drek gužval u nekakvom autobusu, sa svim tim smrdljivcima, i još stajal, a nemrem si ni zakaditi..."... jebeš ekologiju, jebeš zdrav razum, previše je pokondirenih tikvi i preko noći razmaženih guzica i guzonja u ovoj zemlji izniklo... nije čudo kaj smo dobili Fosilnog Oskara u Kopenhagenu!! Jer i tamo nas je zastupao neki od tih razmaženih guzonja, koji je - kao i masa drugih stvari iz usta političara u ovoj zemlji - za sve, ali samo deklarativno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #17 : Prosinac 15, 2009, 02:52:44 poslijepodne »
Navazhajne v Zagreb i nazaj saki dan po vuru dve nima nikakovoga smisla. V sakom autu po jen putnik a vische se benzina skuri stojechi v prometu nek na samo pelajne. Na srechu Gorica ima bolsche reschejne no na zhalost  kak se vidi nikoga za to ni briga. Gorica je prije sto let imala bolsche prometno reschejne: kojnacha je skuplala ljude po Gorice pak ih je pelala do zheleznichkoga kolodvora na cug do Zagreba. Isto bi se vuz minimalni troschek moglo narediti i sad.  Che bi buseli kruzhili po Gorice, skuplali ljude i pelali ih na cug za Zagreb i veto ti miline, nima guzhve nima zagadjivajna ni na ilade parkeranih autov na ceste, vozisch se kak gospon i za pol vure si v Zagrebu. Buseva je, pruga je, schinobusov je, samo je treba se splanerati i vuzkladiti.

Muzh, opet ti je svaka na mjestu. O tome kako je željeznički promet iz Gorice prema Zagrebu zanemaren ja pričam već dugo, ali koga briga.
Ako to ne zabrinjava HŽ koji bi imao direktne koristi o povećanog broja putnika, onda ne čudi kaj gradske vlasti nisu zainteresirane. Oni se svakak voze u toplim autekima i nije im osobni interes u pitanju.


uredu je to, ali za takvo nekaj ipak treba imati i kolodvor koji bi na nesto licio. Jer ovaj koji ima gorica izgleda koda da je iz horora!

Kad si ti zadnji put bio na željezničkoj stanici u Gorici?
To kaj pišeš nije baš istina, jer za potrebe putnika koji redovito idu iz Gorice u Zagreb vlakom, zgrada je i uređena i opremljena sasvim solidno.
Dapače, nedavno je uređena, izgleda lijepo i uredno.
Naravno da bi za jači promet vjerojatno bila nedostatna, ali nije istina da izgleda kao iz horora.


Sam se sjetiš čuvenih inteligentnih rezona naših ljudi od "pa zakaj imam auto neka da se vozim" pa do "ma bum se ja drek gužval u nekakvom autobusu, sa svim tim smrdljivcima, i još stajal, a nemrem si ni zakaditi..."... jebeš ekologiju, jebeš zdrav razum, previše je pokondirenih tikvi i preko noći razmaženih guzica i guzonja u ovoj zemlji izniklo... nije čudo kaj smo dobili Fosilnog Oskara u Kopenhagenu!! Jer i tamo nas je zastupao neki od tih razmaženih guzonja, koji je - kao i masa drugih stvari iz usta političara u ovoj zemlji - za sve, ali samo deklarativno...

Ne bi se složila da se ljudi voze zato jer su sebični i bahati i razmaženi, nego zato što nam je javni gradski prijevoz koma.
Do vlaka nemaju kak doći osim autom koji onda nemaju gdje parkirati, a busevi su skupi (ako nemaš pokaz) i voze samo kroz centar Gorice, a osim toga su spori i prenatrpani u vrijeme kad svi idu na posao.
Da idem busom morala bi prepješačiti 2km do prve stanice.
Ne pada mi na pamet.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Promet
« Odgovori #18 : Prosinac 15, 2009, 05:06:02 poslijepodne »
Moram bas provjeriti.

hornet34

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #19 : Prosinac 15, 2009, 09:18:24 poslijepodne »
malo smo skrenuli sa teme,ha...???

muž i goričanka,kad ste se zadnji put vozili vlakom iz gorice?

@njubi,nemaju svi love da si stave zimske gume na skutera ko ti...



« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2009, 08:46:49 prijepodne Neo »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #20 : Prosinac 15, 2009, 10:11:32 poslijepodne »
Info:
Od otprilike prije pol vure u Gorici opet lagano snježi, ak potraje, budu opet sutra zimske radosti v jutarnjem pohodu na ZG.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Promet
« Odgovori #21 : Prosinac 16, 2009, 09:06:30 prijepodne »
mislim da bi više ljudi koristilo gradski javni prijevoz da je jeftiniji i bolji. slično je i sa vlakovima. pretrpani su, a na kolodvoru već sad nema mjesta za parkiranje.  autobus koji bi vozio kružno kroz goricu do željezničkog kolodvora bi pomogao (ili barem nešto kao turistički vlakić koji je jeftiniji od autobusa, a može prevesti veliki broj putnika).   
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Promet
« Odgovori #22 : Prosinac 16, 2009, 10:21:51 prijepodne »
gluposti...

meni od doma do posla javnim prijevozom treba oko sat i pol da sam ziher da cu stici,
a autom oko 40 min.. (to je rastezljivo, ovisi kojim putem idem i u koje vrijeme) ali
u svakom slucaju, brze nego javnim prijevozom. stoga, ne pretjeruj tam...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #23 : Prosinac 16, 2009, 10:44:07 prijepodne »
malo smo skrenuli sa teme,ha...???

muž i goričanka,kad ste se zadnji put vozili vlakom iz gorice?

Prije možda mjesec dana +/- koji dan.
Ne idem prečesto i ne idem u špici, ali idem uvijek kad moram sama negdje u centar jer mi je povratna karta jeftinija od parkiranja u gradu, da ne spominjem da sam u gradu tri put prije nego autom.
Vlak je odlično prevozno sredstvo i nepravedno je zanemaren kod nas.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #24 : Prosinac 16, 2009, 12:07:16 poslijepodne »
Dapače, nedavno je uređena, izgleda lijepo i uredno. Naravno da bi za jači promet vjerojatno bila nedostatna, ali nije istina da izgleda kao iz horora.

Horror je samo izvana...

Ne bi se složila da se ljudi voze zato jer su sebični i bahati i razmaženi, nego zato što nam je javni gradski prijevoz koma. Do vlaka nemaju kak doći osim autom koji onda nemaju gdje parkirati

Zato jer ti ne pada na pamet, promet i je koma...

BTW, rijetko tko može pješice do vlaka (i ja imam 2 km do stanice), pa parkiram kod sebe u Turopolju i idem vlakom. Sa druge strane, nije točno da nemaju gdje parkirati. Parkiralište na kolodvoru u Gorici je uvijek popunjeno niti 5% (riječima: pet posto), a mjesta ima za parsto auta i za najmanje tisuću putnika koji bi došli njima.

No kao i ti, komocija diktira razumu. Najvažnije je sam sebe uvjeriti u neke stvari, i odmah je lakše... čarobne riječi glase "ne znam, ne mogu, nema, nije moguće".
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #25 : Prosinac 16, 2009, 04:27:20 poslijepodne »
Malo kasnim s odgovorom:  ;)

Pa zato jer nema ljudi... što ti misliš koliko bi policajaca trebalo angažirati samo za Veliku Goricu i cestu prema Zagrebu?? I za taj ndeostatak ljudi nije kriva policija.
Nisam ni rekla da je. Krivi su oni koji ne znaju organizirati život, rad, vlast, troškove u ovoj državi.

I svaki, ali svaki auto zaustavili, provjerili gume. Na licu mejsta naplatili 700 kn i još taj isti auto ne pustili u promet dok se cesta ne očisti da bi oni s tim polugumama mogli otpeljati auto.

Di ti živiš??  :o :o :o :o :o

U Turopolju, pitomom zavičaju, u kojem bi rado da je sve idilično.  :)
Komentar ide u smjeru kako doći do novca u proračun, uz malo (ili puno) veću suradnju, bez udara haračem ili povisivanjem ostalih poreza. Do novca se može, naravno treba odrraditi posel. A treba samo primijeniti zakon, bar ste vi taj koji to zagovarate.  ;)

I da vidiš kak bi proračun vrlo brzo bio bogatiji. Možda bi MUP mogao dobiti i božićnicu.

MUP će je dobiti ovako ili onako. Nisu mi htjeli platiti ni prekovremene i redovne sate, pa je pala tužba. …….
Znam neke policajce koji mogu dobiti poneki slobodan dan, ali nikako ne sve što su odradili.
A što se božićnice tiče, drago mi je i za vas i za sve radne ljude koji zaista pune taj proračun i koji su na usluzi nama građanima ove zemlje ili ostalima koji su samo u tranzitu ili turisti, zaslužili ste. Nadam se samo da ćete dobiti svih 2500 koliko je godišnje dozvoljeno, naravno ako već dio nagrade niste dobili tijekom Uskrsa ili ljeta.
Isto se tako nadam da ćete dobiti i isplatu za djecu.

kupiš ih za malu paru čim im nešto tutneš u džep, pa bila to i jednokratna naknada, ili božićnica od 200 kn.
Na koga misliš?
Trenutno se ne mogu sjetiti nikoga na koga bi se odnosio tvoj izrazito podcjenjivački post.

Na plaćenike koji odrađuju prljave poslove i izrazito podcjenjivački i s prezirom se ponašaju prema onima koji nisu u ZNA SE službi. Čak i ucjenjivački i prijetnjama.
Uvijek tvrdim da su premalo plaćeni za ono za što ih se koristi/iskorištava. :P

uredu je to, ali za takvo nekaj ipak treba imati i kolodvor koji bi na nesto licio. Jer ovaj koji ima gorica izgleda koda da je iz horora!

Kad si ti zadnji put bio na željezničkoj stanici u Gorici?
To kaj pišeš nije baš istina, jer za potrebe putnika koji redovito idu iz Gorice u Zagreb vlakom, zgrada je i uređena i opremljena sasvim solidno.
Dapače, nedavno je uređena, izgleda lijepo i uredno.

Točno, i točno je kak Sledge veli, ima parkirnih mjesta ko u priči. Ali bi možda trebalo napraviti 3 koraka više, jer pred ulaz stvarno može stati 5 automobila.
Kad pem prvi put vlakom, budem poslikala.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Promet
« Odgovori #26 : Prosinac 17, 2009, 09:06:12 prijepodne »

onda se vozite vlakom i ne solite pamet onima kojima se to nikako ne isplati  :P

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #27 : Prosinac 17, 2009, 09:55:53 prijepodne »
Dapače, nedavno je uređena, izgleda lijepo i uredno. Naravno da bi za jači promet vjerojatno bila nedostatna, ali nije istina da izgleda kao iz horora.

Horror je samo izvana...

Ne bi se složila da se ljudi voze zato jer su sebični i bahati i razmaženi, nego zato što nam je javni gradski prijevoz koma. Do vlaka nemaju kak doći osim autom koji onda nemaju gdje parkirati

Zato jer ti ne pada na pamet, promet i je koma...

BTW, rijetko tko može pješice do vlaka (i ja imam 2 km do stanice), pa parkiram kod sebe u Turopolju i idem vlakom. Sa druge strane, nije točno da nemaju gdje parkirati. Parkiralište na kolodvoru u Gorici je uvijek popunjeno niti 5% (riječima: pet posto), a mjesta ima za parsto auta i za najmanje tisuću putnika koji bi došli njima.

No kao i ti, komocija diktira razumu. Najvažnije je sam sebe uvjeriti u neke stvari, i odmah je lakše... čarobne riječi glase "ne znam, ne mogu, nema, nije moguće".

Ma nije ni izvana takav horor, meni se tak ne čini.

Kad sam rekla da mi ne pad na pamet govorila sam o busu. I stvarno mi ne pada na pamet taljigati se busom do kojeg nemam kak doći osim autom koji onda nemam gdje ostaviti osim za 3 kune po satu i blablabla
Vlak je super i vlakom idem često (uvijek kad trebam), ali ne svaki dan, hvala Bogu, jer ne radim u Zagrebu.
Što se tiče parkinga na štreki - toga nema.
Ima samo slobodnog prostora na kojem možeš ostaviti auto bez straha od kazne, ali to nije parking. No, služi svrsi, ako je to poanta a je.

I da komocija mi je bitna, što je tu loše? Zašto bi se trebalo mučiti baš svuda i uvijek?
Uz malo bolju organizaciju gradskog prijevoza, svima bi nam bilo ljepše, lakše i ugodnije.
Radije platim pa da me voze i da mogu čitati ili spavati za to vrijeme, nego da gubim živce u gužvama na cesti. Ali nemam kome platiti, neće mi uzeti te novce  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #28 : Prosinac 17, 2009, 10:30:12 prijepodne »
Grad Velika Gorica (tu mislim na vlast) je davno učinila sve da zagorča život svojim stanovnicima to je poznata činjenica . Na žalost svi mi koji smo u okolici grada također trpimo posljedice nesloge,neorganiziranosti,samovolje sitnih duša koje su se u datom vremenu našli u poziciji da n mogu odlučivati, a gledali su na svoje sitne interese.
Nisu bili na visini svoga zadatka i svojim su odlukama učinili to što danas imamo.

Gledajući sa današnje pozicije povijest i minulo problematično vrijeme očito ne govori ništa današnjoj vlasti ,problemi se zajedno s razvojem grada samo gomilaju.
Izgovor je uvijek u nedostatku novaca ,a polovična rješenja samo generiraju druge probleme. Nitko ne ma ili ne nudi viziju za nekoliko godina unaprijed jer svi koji mogu odlučiti gledaju samo na svoj mandat. Unaprijed znaju da neće dugo ostati u istim pozicijama,pa im očito nije stalo. Jer svi ali uvijek svi slušaju stranku,a ne izbornu bazu i sve je postavljeno naglavačke.

Svi znaju što treba učiniti.ali tek kad nisu više u poziciji. Zanimljivo.

Zato mislim da mi možemo samo imati želje za što bolji promet kroz naš grad,koje samo to ostaju, na našu žalost.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #29 : Prosinac 17, 2009, 12:44:46 poslijepodne »
Ja sam jučer vidio napakon onu cestu kod konzuma otvorenu. Sada se može AKM projuriti ali samo do crkve jer nakon crkve je cesta jad i bijeda  :(

Ali bar nekaj. Sada da još vidimo kako ide cesta do kauflanda... jesu li i to otvorili?