Autor Tema: SAD uvode globalnu kontrolu interneta  (Posjeta: 21202 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: SAD uvode globalnu kontrolu interneta
« Odgovori #15 : Lipanj 14, 2013, 12:30:04 prijepodne »
Infiltracija, sabotaža, kaos
Godinama je gradio tajnu vojsku, sada je sve spremno za 'otvaranje pakla'
 Nakon što je bivši djelatnik CIA-e i zaposlenik Nacionalne sigurnosne agencije (NSA) Edward Snowden otkrio da američke obavještajne službe nadziru komunikacije i internet, svjetlo reflektora palo je na najmoćniju figuru iza NSA, generala Keitha Alexandera.
http://tehnoklik.net.hr/vijesti/tko-je-keith-alexander-sef-americke-nacionalne-sigurnosne-agencije
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Totalna kontrola interneta
« Odgovori #16 : Kolovoz 23, 2013, 01:06:35 prijepodne »
Big Brother is watching you: U Rusiji žele uvesti totalnu kontrolu interneta
 Na službenoj stranici Ministarstva veza i masovnih komunikacija Ruske Federacije pojavio se dokument „Teze koncepcije razvoja multiservisnih komunikacijskih veza za opću upotrebu Ruske Federacije“. Razradom tog projekta žele u Rusiji zapravo uvesti totalnu kontrolu interneta, piše Komsomolska pravda.
 Tvorci projekta predlažu odvojiti sve ruske pružatelje internetskih usluga na federalne i obične. Federalni će imati slobodan pristup čitavom stranom internet prometu, a obični će se moći samo spajati na federalni. Taj projekt ostaje zasad samo projekt, no predstavnici ruske internet javnosti već su se izjasnili protiv njega, istaknuvši da takva shema u potpunosti isključuje neovisne pružatelje internetskih usluga.
 Situacija u Rusiji sve više podsjeća na Orwellove antiutopijske fantazije i druge autore.
 Podsjetimo da je 1. kolovoza u Rusiji počeo djelovati antipiratski zakon koji su korisnici Runeta prihvatili negativno. Do 10. kolovoza peticija protiv te inicijative skupila je 100 tisuća potpisa. Taj broj je dovoljan da bi se peticija ozbiljno razmotrila u vladi, no zasad nema odgovarajuće reakcija od strane ruske vlasti.
http://ruskivjesnik.com/news/2013/08/20/big_brother_is_watching_you_u_rusiji_zele_uvesti_totalnu_kontrolu_intern_21595.html

Rusija otkrila svoje viđenje informacijske sigurnosti
 Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je dokument o politici u području međunarodne informacijske sigurnosti. Dokument ukazuje na to da Moskva najveću opasnost vidi u internetskim tehnologijama koje se koriste kao informacijsko oružje za miješanje u unutarnje poslove država.
 Dokument koji je Vladimir Putin prema saznanjima Kommersanta potpisao krajem prošlog tjedna ima sljedeći naziv: „Osnove državne politike RF u području međunarodne informacijske sigurnosti u periodu do 2020. godine”.
...Vlasti RF ovoj se opasnosti planiraju suprotstaviti uz pomoć svojih saveznika, prvenstveno članicama ŠOS-a, ODKB-a i BRIKS-a. Moskva smatra da će uz njihovu pomoć uspjeti realizirati niz svojih ključnih inicijativa, a to su: usvajanje Konvencije o osiguranju međunarodne informacijske sigurnosti u UN-u, sastavljanje međunarodno priznatih pravila ponašanja u cyber-prostoru, internacionalizacija sustava upravljanja Internetom i uspostavljanje međunarodnog pravnog režima neširenja informacijskog oružja. ...
http://ruskivjesnik.com/politics/2013/08/12/rusija_otkrila_svoje_videnje_informacijske_sigurnosti_21369.html
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Totalna kontrola interneta
« Odgovori #17 : Kolovoz 23, 2013, 10:06:55 prijepodne »
Do 10. kolovoza peticija protiv te inicijative skupila je 100 tisuća potpisa. Taj broj je dovoljan da bi se peticija ozbiljno razmotrila u vladi,

Meni je ovaj podatak najzanimljiviji... pazi, u Rusiji od 250.000.000 ljiudi za neki inicijativu, da bi ju razmotrili u Vladi, treba 0,004% stanovnika izreći svoju volju, kod nas ni četvrtina biračkog tijela nije dosta ako se Vladi ne sviđa... čekam kada će ukinuti izbore, jer im se niti to neće sviđati...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: SAD uvode globalnu kontrolu interneta
« Odgovori #18 : Kolovoz 23, 2013, 05:08:57 poslijepodne »
Do 10. kolovoza peticija protiv te inicijative skupila je 100 tisuća potpisa. Taj broj je dovoljan da bi se peticija ozbiljno razmotrila u vladi,

Meni je ovaj podatak najzanimljiviji... pazi, u Rusiji od 250.000.000 ljiudi za neki inicijativu, da bi ju razmotrili u Vladi, treba 0,004% stanovnika izreći svoju volju, kod nas ni četvrtina biračkog tijela nije dosta ako se Vladi ne sviđa... čekam kada će ukinuti izbore, jer im se niti to neće sviđati...

Još malo, pa budu isti Tito! Doživotni vladari, jer su dobri đaci. :) :)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Totalna kontrola interneta
« Odgovori #19 : Kolovoz 23, 2013, 05:36:26 poslijepodne »
Ruski vjesnik- Otkrijte cijeli novi svijet!
Prijateli, pretpostavlam da i oni frizeraju informacije i lažeju kak i ovi naši ali mi je interesantno pogledati stvari z druge strane i videti kak se kaj drugde dela. Ovo ne mora biti istina, informerajte se- informacije su moč. Pogotovo ak imate više izvorov.

"ozbiljno razmotrila"- ovo je rastezljivo...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: SAD uvode globalnu kontrolu interneta
« Odgovori #20 : Kolovoz 23, 2013, 07:33:57 poslijepodne »
Infiltracija, sabotaža, kaos
Godinama je gradio tajnu vojsku, sada je sve spremno za 'otvaranje pakla'

Ne trebaš ni sumnjati da me je sve odmah podsjetilo na Terminatora 3 i taticu glavne junakinje, generala američke tajne službe Brewstera koji nikada nije imao vremena za kćer, a stvorio je Skynet...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Totalna kontrola interneta
« Odgovori #21 : Kolovoz 23, 2013, 07:36:38 poslijepodne »
"ozbiljno razmotrila"- ovo je rastezljivo...

Je rastezljivo, no i ne mora biti... u Austriji je za valjani i za Vladu obvezujući referendum dovoljno 9.000 potpisa, a Austrija ima dvostruko stanovnika od Hrvatske... daj zamisli da u Rusiji za valjanost refereenduma treba 10% biračkog tijela...?  :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Totalna kontrola interneta
« Odgovori #22 : Kolovoz 26, 2013, 11:23:00 poslijepodne »
Globalna špijunska afera: britanska tajna baza nadzire kompletan bliskoistočni promet komunikacija nadzirući satelite i optički kabel ispod mora, američka NSA internet kompanijama isplaćivala milijune za troškove nadzora
...Vaši komentari: (5) ...
 dok sam ja osamdesetih bio đak u telekomunikacijama očuvanje tajnosti t.j. privatnosti telefonskih razgovora bilo je tehnički standard koji smo mjerili i provjeravali, a prisluškivanje pojedinih razgovora moglo se je raditi samo na nalog suda a danas je očito prisluškivanje svakoga postalo tehnički standard koj se radi bez sudskog naloga.
 Osim toga, danas, facebook i twiter već po svojoj naravi i pravilima komuniciranja / razmjene informacija potpuno su i temeljno i legalno poništili i srušili standard tajnosti privatnosti, a TRANSPARENTNOST uveli kao standard komuniciranja što je po meni strahovita i nedopustiva podvala ljudima / posebno mladima koji neprestano komuniciraju, jer tako svatko može legalno ući na te društvene mreže te pratiti i učestvovati u komunikaciji što je po meni doslovno zločin na vrijednošću privatnosti a koje vrijednosti i kojeg zločina mladi ljudi nisu uopće svijesni.
 Sve se to radi da bi se u konačnici PRIVATNOST I OSOBNOST POTPUNO UNIŠTILE a kao društveni standard UVELA TRANSPARENTNOST a što je uistinu UNIŠTENJE INTIME OSOBNOSTI ČOVJEKA a uvođenje čovjeka kao KONTROLIRANOG TRANSPARENTNOG POJEDINCA bez ikakve osobnosti t.j. dovođenje čovjeka na razinu transparentnog kontroliranog robota što je do sada u ljudskoj povjesti NEVIĐEN ZLOČIN NAD ČOVJEKOM, a sve se to radi da bi se već u bližoj budućnosti uveo ČOVJEK KAO TEHNOLOŠKI PROIZVOD napravljen iz BANKI SPERME ili EMBRIJA i koji se može koristiti kao potpuno kontrolirana radilica, ratnik ili za zadovoljstvo, dakle čovjek kao tehnološki proizvod bez oca i majke i bez ikakve osobnosti i identiteta obitelji i naroda .
 Takav tehnološki proizvedeni čovjek je tako najjeftini i programabilini, naručivi i potrošivi radnik ili ratnik koji ne treba plaću, koji se ne buni, ne ide na godišnji odmor ili bolovanje, i koji je kao takav idealna radilica ili sluga!
 Ovo što se u današnjem vremenu događa sa čovjekom je zapravo UNIŠTENJE ČOVJEKLA KAKVOG GA DO SADA POZNAJEMO i izgradnaja ČOVJEKA KAO APSOLUTNOG TRANSPARENTNOG POTROŠIVOG SLUGE !
 Dakle, želim ukazati na to - koliko je poštivanje privatnosti i osobnosti bitno jer je to TEMELJ ČOVJEKOV i svatko tko degradira PRIVATNOST KOMUNIKACIJA i UVODI TRANSPARENTNOST ČOVJEKOVIH KOMUNIKACIJA ČINI STRAHOVIT I DO SADA U POVIJESTI NEVIĐEN ZLOČIN NAD ČOVJEKOM !!!
http://www.advance.hr

Špijuniranje bez presedana: NSA prisluškuje i sjedište UN-a u New Yorku
...Vaši komentari: (6) ...
 Ovo počinje pomalo umarati. Promislite malo i odgovorite tko je vlasnik tvrtki i licenci koje proizvode: procesore, chipove, software, zaštitu, antivirus, scrambe, kodiranje. Kako se rade updatei? Tako da software pronjuška šta imaš i šta ti fali. Pa poznato je da svaki software ima backdoor ukoliko dođe do oštećenja ili rušenja da ga se može podići i popraviti. Obične telefonske centrale imaju kategorije pristupa koje ima samo "proizvođač", moš mislit.
http://www.advance.hr

Zanimlivo premišlejne/a.

-

Vrijedi li što e-pošta "Made in Germany"?
 Google pregledava elektronsku poštu za svoje oglase, NSA nadzire promet podataka u ime nacionalne sigurnosti. U Njemačkoj je e-pošta zaštićena zakonom, ali stvarnost izgleda drugačije.
..."Nemojte se niti nadati privatnosti!" ...
http://www.dw.de/vrijedi-li-što-e-pošta-made-in-germany/a-17036830
wwwg tablice