Autor Tema: Promjene u goričkom HNS-u  (Posjeta: 15515 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

JosipJoža

  • Gost
Promjene u goričkom HNS-u
« : Rujan 05, 2010, 08:36:27 poslijepodne »
Citat:
HNS podržavam otvoreno i ne stidim se toga,

....radije se pokri ušima i otpuzi......
.....tog istog čovjeka kojeg si tada branio sad izbacuješ sa mjesta vijećnika.......



Ohohoho, ta retorika je poznata od nekud, nije li ono gradonačelnik na sjednici gradskog Vijeća porućio Vijećnicima "Puzite".....vidiš kako se brzo uči. ;D
Znam da bi ti i tebi slični to jako željeli ali to naprosto neće biti moguće.....da Vam se želje ispune.
S ovim si samo potvrdio moje teze o smjeru postavljanja teme i kam ona vodi. Sram tebe može biti, ja nemam čega da se sramim.

Ako ovdje misliš na Vijećnika g.Lučića a očito da misliš na njega, tebi je najbolje jasno da čestit i pošten Vijećnik poput g.Lučića zasigurno ne želi i neće prihvatiti daljnje mjesto Vijećnika u gradskom Vijeću kojemu će predsjednica biti VŠO i ne samo to stav g.Lučića od ranije prema VŠO je vrlo poznat i prepoznat, prema tome ne trkeljaj gluposti, da netko smjenjuje g. Lučića sa mjesta Vijećnika kao i to da njega netko više treba ili ne treba. Ponovno manipuliraš u  svom poznatom stilu, ništa neobično za tebe.
Da, prema informacijama koje imam g.Lučić neće biti više Vijećnik gradskog Vijeća, svojom voljom a iz razloga koje sam predhodno naveo, ima li još nešto da ti nije jasno ako ima samo pitaj. :-*

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #1 : Rujan 05, 2010, 08:39:50 poslijepodne »
Nije ovo tema o Lucicu, ali jebemu, uvjek nes sjebete pa moram i ja nesto napisati.
Koliko imam cuti, Lucic se smjenjuje jer steti ugledu HNS-a... jedan plus za HNS            plus --> +

JosipJoža

  • Gost
Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #2 : Rujan 05, 2010, 09:16:55 poslijepodne »
Nije ovo tema o Lucicu, ali jebemu, uvjek nes sjebete pa moram i ja nesto napisati.
Koliko imam cuti, Lucic se smjenjuje jer steti ugledu HNS-a... jedan plus za HNS            plus --> +

Janje moje mileno još mi nisi odgovorio tko su to oni?
Budi iskren do kraja pa napiši što si mislio pod "oni", ako imaš obraza i časti.

JosipJoža

  • Gost
Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #3 : Rujan 05, 2010, 09:21:46 poslijepodne »
....pa moram i ja nesto napisati.


Tek toliko da nešto natrkeljaš, janje moje, jel da? :-*

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #4 : Rujan 05, 2010, 09:24:03 poslijepodne »
Nije ovo tema o Lucicu, ali jebemu, uvjek nes sjebete pa moram i ja nesto napisati.
Koliko imam cuti, Lucic se smjenjuje jer steti ugledu HNS-a... jedan plus za HNS            plus --> +

Janje moje mileno još mi nisi odgovorio tko su to oni?
Budi iskren do kraja pa napiši što si mislio pod "oni", ako imaš obraza i časti.

Da ti budem iskren?

Evo biti cu, mislio sam na sve one koji su dali izjavu na onom linku, znaci za jutarnji! Nisam mislio na HNS ako te to muci. Ako hoces vjeruj, ako ne, zaboli me....

JosipJoža

  • Gost
Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #5 : Rujan 05, 2010, 09:50:35 poslijepodne »
Nije ovo tema o Lucicu, ali jebemu, uvjek nes sjebete pa moram i ja nesto napisati.
Koliko imam cuti, Lucic se smjenjuje jer steti ugledu HNS-a... jedan plus za HNS            plus --> +

Janje moje mileno još mi nisi odgovorio tko su to oni?
Budi iskren do kraja pa napiši što si mislio pod "oni", ako imaš obraza i časti.

Da ti budem iskren?

Evo biti cu, mislio sam na sve one koji su dali izjavu na onom linku, znaci za jutarnji! Nisam mislio na HNS ako te to muci. Ako hoces vjeruj, ako ne, zaboli me....

Da pa si od njih svih izvukao izjavu Vesne Pusić, pa ti stvarno misliš da su ljudi bedasti i da ne razumiju kontekst u koji si sve postavio, ako ti uopće kužiš što je to kontekst? A to što tebe zabole, znaš koliko će da nasikira mene da neću moći spavati. ;D

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #6 : Rujan 05, 2010, 10:05:23 poslijepodne »
Neces moci spavati? A kaj onda, da odemo na pivce?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #7 : Rujan 05, 2010, 10:33:57 poslijepodne »

Koliko imam cuti, Lucic se smjenjuje jer steti ugledu HNS-a...

Jel to istina?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #8 : Rujan 05, 2010, 10:42:24 poslijepodne »
Pih koji bombastičan naziv teme, molio bi da se javi Autor naslova teme te da nas izvijesti o tim promjenama u goričkom HNS-u. ;D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #9 : Rujan 05, 2010, 10:47:07 poslijepodne »
Autor je očito naslov teme bazirao na Vašim poboldanim riječima i napravio je to točno onako kako mu je rečeno da se teme razdvajaju.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #10 : Rujan 05, 2010, 10:52:25 poslijepodne »
Autor je očito naslov teme bazirao na Vašim poboldanim riječima i napravio je to točno onako kako mu je rečeno da se teme razdvajaju.

Moje poboldane riječi nisu govorile o promjenama u goričkom HNS-u nego o promjeni vijećnika gradskog Vijeća g.Lučića sa mjesta vijećnika GV kao i o njegovim razlozima zašto odlazi sa vijećničkog mjesta.

To baš nema neke veze sa promjenama u goričkom HNS-u, kako je tema nazvana, koliko ja mogu razumijevati u ovo već kasno doba noći, jer to sa bilo kakvim promjenama u goričkom HNS-u nema nikave veze.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #11 : Rujan 05, 2010, 11:04:59 poslijepodne »
Pa to baš i nije točno. Ako se mijenja vijećnik onda to znači i nekakvu promjenu. Ili je stranačka stega tako jaka da nema veze tko je vijećnik već samo kojoj stranci pripada?

Ako Lučić odlazi zbog toga jer je Vesna Škare Ožbolt predsjednica Vijeća onda je to izdaja onih koji su dali svoj glas za njega (zacijelo su neki ljudi dali glas za HNS zbog toga jer je baš on bio na listi). Na taj način VŠO ostvaruje duplu pobjedu.  Hoće li Lučić na slijedećim izborima pored svojeg imena staviti i napomenu 'ako izaberu te i te za predsjednike Vijeća ja neću odraditi svoj mandat'?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #12 : Rujan 05, 2010, 11:23:38 poslijepodne »
Pa to baš i nije točno. Ako se mijenja vijećnik onda to znači i nekakvu promjenu. Ili je stranačka stega tako jaka da nema veze tko je vijećnik već samo kojoj stranci pripada?

Ako Lučić odlazi zbog toga jer je Vesna Škare Ožbolt predsjednica Vijeća onda je to izdaja onih koji su dali svoj glas za njega (zacijelo su neki ljudi dali glas za HNS zbog toga jer je baš on bio na listi). Na taj način VŠO ostvaruje duplu pobjedu.  Hoće li Lučić na slijedećim izborima pored svojeg imena staviti i napomenu 'ako izaberu te i te za predsjednike Vijeća ja neću odraditi svoj mandat'?

Kako god da bilo Stjepane ja vjerujem da svi birači koji su glasali za HNS  a ne samo oni nego i mnogi drugi birači nisu željeli da VŠO bude predsjednica GV, to je evidentno, prema tome je po meni g.Lučić i na ovaj način poslao jasnu poruku svojim biračima.
Osim toga nemojmo se praviti slijepi kod zdravih očiju i ušiju ako znamo kako je VŠO uopće došla na mjesto predsjednice GV kao i to što se sve izdogađalo zadnjih dana ili mjeseci na političkoj sceni Velike Gorice kada su politička trgovanja i politička korupcija zapravo i ozakonjena od strane Ministarstva uprave, koje nam ovih dana tumači potpise i neispravnost poptisa za referendum.

Jadno da jadnije nemože biti, uvjeren sam da nitko od birača HNS neće zamjeriti g.Lučiću što napušta mjesto Vijećnika jer svi znaju zbog čega to čini i po meni kao biraču je to moralan i častan čin jednog Vijećnika, kam puste sreće da ih u GV to napravi 2/3 jer ne zaslužuju da sjede u gradskom Vijeću Velike Gorice.
« Zadnja izmjena: Rujan 05, 2010, 11:31:19 poslijepodne JosipJoža »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #13 : Rujan 06, 2010, 12:18:00 prijepodne »
Mandat člana predstavničkog tijela jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave izabranog na redovnim izborima traje četiri godine.

HNS je imao predsjednika GV iako bi bilo logično da to postane član one stranke iz koalicije koja je dala najviše vijećnika. I nismo vidjeli da zbog toga itko od vijećnika daje ostavku. Kad bi se gledala volja svih velikogoričkih birača onda nije bila volja većine da HNS daje predsjednika, zar ne? U političkoj igri HNS je izvukao maksimalan dobitak.

VŠO je prevarila birače, ali nije napravila ništa izvan zakonskih okvira (na stranu greške u proceduri kojih ima i s jedne i s druge strane). I zato je nužno da se mijenjaju izborni zakoni koji će takvu političku trgovinu učiniti manje isplativom.

Kada se uđe u igru onda treba odigrati do kraja, bez obzira što se rezultat na polovici prvog poluvremena promijenio. Znam da je želja mnogih da se utakmica prekine i da se ponovno slažu ekipe, ali tekmu treba odigrati do kraja.

Znate li zašto je 'nogomet igra u kojoj uvijek pobijeđuju Nijemci'? Zato jer ne odustaju do posljednjeg sučevog zvižduka.


JosipJoža

  • Gost
Odg: Promjene u goričkom HNS-u
« Odgovori #14 : Rujan 06, 2010, 08:03:19 prijepodne »
Slažem se Stjepane s Vama u svemu što ste rekli, međutim ovdje je odnos između VŠO i g.Lučića, po meni specifičan, poznajvajući cijelu povijest njihovih odnosa od ranije još, sve što ste napisali stoji, o novom izbornom zakonu koji bi onemogućio ovakve legalne političke trgovine smo puno pisali i naravno da je on nužan, tko će ga donijeti, političke elite koje uopće nemaju volju za takvo nešto, jer im ne odgovara i onemogućuje im upravo ovakve trgovine gdje je vlast tijesna, naravno ja mislim da u tom odnosu snaga ćemo se načekati još malo da se ti problemi postave na svoje noge, koliko znam HNS je za to i stalno govori i upozorava na tu problematiku, na žalost nema još toliku podršku da bi samostalno mogao mijenjati stvari.

Međutim vratimo se na g.Lučića, nitko njega nemože uvjeriti ili natjerati da postupi drugačije, niti bi to imalo smisla a koliko mi je poznato to nije niti praksa ponašanja u velikogoričkom HNS-u, koji je liberalna stranka, gdje liberalizam, sloboda govora i mišljenja je na prvom mjestu, dakle g.Lučić ima najveću odgovrnost prema svojim biračima i on će tu odgovornost nositi, zajedno s velikogoričkim HNS-om, pretpostavljam, to je njegova procjena, njegova volja i želja, možda i ispravna u ovom trenutku iz jednog naprosto praktičnog razloga, jer ne želi daljnje sukobe u GV i ostavlja GV da radi na miru, da VŠO predsjedava sjednicama u miru Božjem, što svakako vjerujem da ne bi bilo tako da je g.Lučić ostao u GV, jer svakako da bi joj imao i tekako što reći i to spunim pravom a to bi izazivalo daljnje sukobe. Prema tome mislim da je postupio po meni ispravno.
Naravno birači su glasali za listu HNS od 27 ljudi na listi, te umjesto g.Lučića će vjerojatno doći sljedeći sa liste HNS, a koliko sam uspio pronaći u Arhivi na listi stoji kao 4-ti g.Mijo Jakunić, vrlo ugledni i priznati aktivista folklora iz Donje Lomnice, te će biti vrlo kvalitetna i dostojna zamjena g.Lučiću, ako će g.Lučića mijenjati g.Jakunić, bilo bi logično slijedu ali ja to sada u ovom trenutku stvarno neznam, saznati ćemo uskoro vjerojatno.