Osoblje > O forumgorica.com stranici

Natječaj za moderatore

(1/1)

Stjepan:
Raspisuje se natječaj za moderatore foruma. Natječaj traje tri tjedna i na njega se mogu javiti svi članovi foruma koji nisu kažnjeni (a to su svi koji se mogu prijaviti na forum sa svojim korisničkim podacima).

Prijave traju tjedan dana (od ove do iduće subote 30.1.2010. do ponoći). Članovi se prijavljuju meni privatnom porukom (obavezan naslov (subject) poruke bez kojeg se prijave neće uzimati u obzir je: KANDIDATURA ZA MODERATORA) u kojoj će ukratko navesti da li bi i što mijenjali u pravilima (mogu poslati svoj prijedlog pravila) foruma.

Nakon potvrđene prijave kandidati se neka užive u ulogu moderatora, neka prate forum i za svaku akciju za koju misle da bi moderator trebao obaviti neka pošalju meni privatnu poruku u kojoj obavezno treba navesti:


* Link na poruku ili poruke za koje misle da zahtijevaju intervenciju moderatora
* Korisničko ime i mjeru (opomena, kazna) ili radnju (brisanje poruke, premještanje poruke ili dijela diskusije) koju treba poduzeti
* Kratko obrazloženje ako mislite da je potrebno
Obavezan subject (naslov) za prijavu akcije je MODERIRAM.

Uloga moderatora-kandidata se odnosi za sve poruke objavljene na forumu od 24.1.2010. (0:00 sati) do 13.2.2010. (23:59:59 sati). To znači da se možete prijaviti još danas i početi moderirati nakon ponoći, a ako se prijavite tek iduće subote opet možete moderirati sve poruke nastale tjedan dana prije vaše prijave. U konačnici to znači da će svi kandidati imati isti broj poruka na kojima može drugima pokazati kako zamišljaju ulogu moderatora.

Nakon što istekne predviđeni rok za moderatore-kandidate ja ću te akcije moderatora obraditi i prikazati u preglednom obliku. Pregled tih akcija će biti karton kandidata na osnovi kojeg će svi članovi foruma moći dati glas za svojeg kandidata. Kartoni kandidata će biti objavljeni anonimno, bez korisničkog imena, kako bi mogli ocijeniti potencijalni rad kandidata, a ne da glasujete za svoje favorite. Dva kandidata koji će dobiti najveći broj bodova postati će moderatori foruma.

Kako ne znam koliko će biti kandidata niti koji će biti broj poruka ne mogu odrediti točan datum, ali kartoni kandidata će biti predstavljeni najkasnije do 20.2.2010., a od dana predstavljanja glasovanje će trajati tjedan dana (znači da bi moderatori trebali biti poznati do 28.2.2010.).

Način na koji će se bodovati kandidati neće biti javno objavljen sve do kraja natječaja kako ne bi pojedini kandidati manipulirali izbornim procesom. Članovi foruma koji se registriraju nakon 30.1.2010. neće moći sudjelovati u bodovanju. Članovi foruma koji nemaju potreban broj minimalnih postova (koji također neće biti javno objavljen do kraja natječaja zbog mogućih manipulacija) također neće moći sudjelovati u bodovanju.

Administratori foruma do daljnjeg ostaju isti, a izabrani moderatori će svoj posao obavljati šest mjeseci nakon kojih će se provesti vrednovanje njihovog rada na sličan način na koji će biti proveden i ovaj natječaj. Administratori foruma zadržavaju pravo da izaberu jednog dodatnog moderatora koji će njih zamjenjivati.

Sledgehammer:
Ovo je jedinstveni način odabira moderatora... da čovjek ide za predsjednika uprave neke dobre firme - tražili bi manje... od svih foruma, ovo je fakat jedinstveno...

BTW, oni koji su kažnjeni - kako bi se uopće prijavili ako su bannani? Ili se to odnosi na one koji su ikada ikako bili kažnjeni tu na forumu?

Stjepan:

--- Citat: Sledgehammer - Siječanj 25, 2010, 02:47:30 poslijepodne ---BTW, oni koji su kažnjeni - kako bi se uopće prijavili ako su bannani? Ili se to odnosi na one koji su ikada ikako bili kažnjeni tu na forumu?

--- Kraj citata ---

Npr. može im pasti na pamet da se na novo registriraju i prijave.

Osim što je jedinstven po odabiru moderatora ovaj forum je jedinstven i broj broju kažnjenih.

Točkica:



Drugim riječima, to znači da su oni koji su bili kažnjeni stvarno pretjerali. Htjeli to oni priznati ili ne.   :)

Stjepan:
S obzirom da se na natječaj javila samo Točkica, koju sam ionako namjeravao imenovati moderatorom kojeg proglašavaju administratori, zaključujem da nema zainteresiranih za dužnost moderatora i izbor pod navedenim uvjetima.

Zbog toga super moderator ostaje samo Točkica, a ostali članovi foruma, koji su bili u grupi super moderatora zbog svoje uloge u pokretanju ovog foruma, a zapravo nisu obavljali tu dužnost, premješteni su u počasnu grupu Inicijativni odbor.

Natječaj je ovime zaključen.

P.S. Ako članovi Inicijativnog odbora imaju bilo kakvih poteškoća zbog prebacivanja u drugu grupu molim da mi pošalju mail.

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju