Autor Tema: Hitna pomoć ...  (Posjeta: 5489 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Hitna pomoć ...
« : Kolovoz 22, 2012, 08:09:50 poslijepodne »
Hitna pomoć odbila odvesti 13-godišnjaka s upalom slijepog crijeva od Velike Gorice do Zagreba!

ČITATELJICA Indexa u utorak navečer dovela je svog mlađeg brata, dječaka u dobi od 13 godina, na hitnu službu u Velikoj Gorici. Dječaka su mučili jaki bolovi u stomaku, te je vrlo brzo utvrđeno mu je upaljeno slijepo crijevo.

Dječaku je odmah izdana uputnica za Kliniku za dječje bolesti u Klaićevoj, u Zagrebu. No, također im je rečeno da se za prijevoz od Velike Gorice do Zagreba sami moraju snaći!

Šokirana ovim događajem, naša čitateljica pismom se obratila ministru zdravlja Rajku Ostojiću, gradonačelniku Draženu Barišiću i dr. Stjepanu Zagorcu, ravnatelju bolnice. Njeno pismo prenosimo u cijelosti:

"Poštovani,
 
prof. dr. sc. Rajko Ostojic, dr. med.,
gradonačelniče Dražen Barišić,
dr. Stjepan Zagorac,
 
javljam Vam se zbog velikog nezadovoljstva povodom sinoćnjeg događaja na hitnoj službi u Velikoj Gorici.

Jučer, 21. kolovoza oko 21:00 h, zbog jakih bolova dovela sam mog mlađeg brata (13 godina) na hitnu službu u Veliku Goricu sumnjajući na napadaj slijepog crijeva. Nakon što su ga službenici hitne službe primili, pregledali i potvrdili našu sumnju, dali su nam uputnicu za Kliniku za dječje bolesti u Klaićevoj. Na moj upit kada će ga odvesti do navedene bolnice, službenici hitne službe su nam rekli da se sami snađemo za prijevoz do tamo jer oni nemaju službenika koji bi nas vozio, iako su ispred hitne službe bila parkirana dva vozila hitne pomoći, i naveli da je svejedno tko će ga odvesti jer bi došli u isto vrijeme. Dapače, inzistirali su na tome da sami nađemo prijevoz. Nakon prvotnog šoka nazvala sam svog bratića koji nas je odvezao bez liječničkog nadzora u bolnicu u Zagreb. Ne moram ni napomenuti da se dijete previjalo od bolova, i da bratić nije došao u tako brzom roku, oni bi nas vjerojatno ostavili da čekamo na njega dugo vremena.
 
Zašto jedan grad koji ima više od 63 000 stanovnika nema spremnu hitnu službu? Očito kao takva nije sposobna ni primati hitne slučajeve pa mi onda nije jasno zašto uopće radi! Kako je moguće da u ovoj zemlji sa toliko nezaposlenih, jedna služba od tolike važnosti nema osobe na radnom mjestu? Ili možda pak ima, ali onda se postavlja pitanje gdje su bile te osobe? I da li je stvarno moguće da jedna obrazovana osoba, liječnik, kaže da je svejedno tko će nas voziti do bolnice jer bi došli u isto vrijeme? Zar nije bit hitne pomoći da hitno vozi i drži pod nadzorom unesrećenu ili bolesnu osobu i da nas iz tog razloga oni voze, a ne radi toga što bi oni možda prije stigli? U situacijama kao što je ova potreban je liječnički nadzor za vrijeme vožnje do bolnice jer se u svakom trenutku može dogoditi zlo.

S obzirom da su se ovakvi slučajevi već događali, i čak završavali tragično (ne želim navoditi imena iz poštovanja prema obiteljima koji su na izgubili svoje najdraže na ovaj način, ali mislim da nikome nije problem sjetiti se o čemu pričam), ne mogu ostati mirna, a da o ovom ne obavijestim javnost i Vas, koji možete nešto učiniti. Mi smo srećom stigli na vrijeme, ali koliko djece mora završiti tragično da bi se u jednoj metropoli, pa i u cijeloj državi, sredila barem jedna institucija od tolike važnosti?
 
U nadi da će se nešto promijeniti,
srdačno Vas pozdravljam,
 
Marina Andrić".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hitna-pomoc-odbila-odvesti-13godisnjaka-s-upalom-slijepog-crijeva-od-velike-gorice-do-zagreba/632903.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Hitna pomoć ...
« Odgovori #1 : Kolovoz 22, 2012, 10:37:33 poslijepodne »
Prije koju godinu, vozeći se iz Lukavca pored dvorca, sam ugledao ženu kako leži pored ceste. Pored nje je vrištala mala djevojčica (jedno 5 godina), automobili su prolazili bez zaustavljanja. Stao sam i jedva ženu okrenuo na leđa zbog njezine težine. Imala je malenu bebu u prsnoj nosiljci koja je već poplavila, ali je preživjela. Žena je imala pjenu po ustima i hroptala je u besvjesnom stanju. Pozvao sam hitnu, a hitna nije znala naći ulaz u Lukavec više od pola sata. Nažalost je žena umrla, a meni je ostao gorak okus u ustima jer sam se morao preko telefona svađati sa operaterkom koja mi je htjela diktirati broj hitne u VG.  :(
E to je bešćutnost i birokratizacija jednog humanog posla.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2012, 10:45:32 poslijepodne Zagorec BP »

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hitna pomoć ...
« Odgovori #2 : Kolovoz 22, 2012, 10:49:18 poslijepodne »
Inače, veliju da motoristi imaju više kolegijalnosti nek automobilisti. Ovo sem čul, da nigdo ni štel stati, i od čoveka kaj je našel one dva na Bune pred cca. 2 tjedne.
Ja pak imam drukčija iskustva, da je mene trebalo si su stali i pitali.

Kaj na Gorice ni Županijski centar Hitne? I kaj to znači? Više birokracije il nekaj drugo?
wwwg tablice