Autor Tema: VG Taxi  (Posjeta: 10116 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
VG Taxi
« : Travanj 23, 2011, 12:56:37 prijepodne »
Zagrebu Cammeo, Gorici VG Taxi

Već nekoliko dana zagrebačkim medijima bruji vijest o tome kako danas na gradske ulice izlazi «Cammeo taxi» kao nova i jeftinija konkurencija zagrebačkim taksistima. Tvrtka koja je osnovana prije nekoliko godina u Rijeci Zagrepčanima će ponuditi niže cijene taksi prijevoza.

Podsjetimo, taksi prijevoz u hrvatskim gradovima, na prvom mjestu u Zagrebu i Splitu slovi za među najskupljima u Europi. Paralelno s time «Radio taksi Zagreb» počeli su napuštati neki od taksista kako bi pokrenuli svoje obrte ili udruženja, a u tom smjeru su krenuli i taksisti u našem gradu.

Velikogorički taksisti su od početka godine odvojeni od zagrebačkih, a kao takvi udruženi su u «VG Taxi». U Velikoj Gorici tako po cijele dane radi njih šezdesetak.

- Novi Cammeo taksi u Zagrebu neće se bitno odraziti na naše poslovanje u Velikoj Gorici - rekao nam je jedan od djelatnika Renato Buđa koji komentira kako je u Gorici i dalje jako malo posla za taksi službu.

S obzirom na to da se obrt tek "postavlja na noge" kroz par mjeseci već će se jasnije vidjeti koliko i s kojom dobiti taksisti posluju. Cijene, kažu, nisu veće od onih u Zagrebu. Start je 16kn, a po kilometru se plaća 6kn. Startnina i kilometar puta tako je tek kunu skuplji od često spominjanog Cammeo taksija. Taksisti kažu da u gradu ljudi najčešće traže prijevoz do robne kuće ili sajmišta što po vožnji izađe 20-30 kuna. 

Sudeći po praznom stajalištu u petak poslijepodne taksistu su imali posla

Vožnja unutar naselja Velika Gorica koštat će vas 30 kuna, do Gradića ili aerodroma 40 kuna, a do Lomnice ili Novog Čiča 50 kuna. Za jednoga putnika možda je dosta, ali na više osoba se lijepo podjeli. Planirate li izlazak do Zagreba, monovolumenom za 6 osoba, vožnja je 120 kuna plus 20 % za noćnu tarifu, a prijevoz samo do pothodnika je 30 kuna povoljniji. Prema cjeniku dodatak vrijedi i za vožnje nedjeljom i praznicima.

Od siječnja ukinut je i dobro poznati broj 970 na koji su građani godinama mogli naručiti prijevoz, tako da se velikogorički taksisti sada javljaju na 6221-294 i 099  2499 906, ali kao njihovi kolege u Zagrebu ne naplaćuju pozive po posebnim tarifama.


Komentari

Prije 1 sat - shenzi
tak svejedno kad ga nema u vg, no možda i naši naprave nešto slično radi popularizacije taksi prijevoza...
 
Prije 8 sati - cmrljo
da li su i kod vg taxija u startninu od 16 kuna uračunata prva 2 kilometra vožnje kao što kod taxi cammea jesu u cijenu od 15kn za start? i da li taxi cammeo skuplje naplaćuje noćnu vožnju kao što taxi vg naplaćuje? mislim da su to činjenice zbog kojih je taxi cammeo 'toliko spominjan'...

http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/2572/zagrebu-cammeo-gorici-vg-taxi.aspx
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: VG Taxi
« Odgovori #1 : Travanj 23, 2011, 06:58:14 prijepodne »
to kaj pišu da je prazno stajalište, ne znači da svi imaju posla, doma su.      ... rekli bi naši stari : treba delati. Prošlo je vrijeme kad se moglo dnevno odvoziti 2-3 fure i zaraditi 5oo kn i doma.  Sad kad im konkurencija još nije sva došla (Zubak i Leko) još se mogu zezati, a onda bu zbilja trebalo odlučiti ... ili delati po praf ili se maknuti od taksiranja.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Cammeo zaratio i s velikogoričkim taksistima
« Odgovori #2 : Travanj 27, 2011, 03:21:35 poslijepodne »
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Cammeo-zaratio-i-s-velikogorickim-taksistima/

Cammeo zaratio i s velikogoričkim taksistima

Novi zagrebački taksi prijevoznik Cammeo, nakon zagrebačkih, našao se na meti i velikogoričkih taksista. Naime, internetom kruži snimka na kojoj se vidi kako vozači VG Taxija objašnjavaju vozaču Cammea kako u krugu zračne luke Zagreb ne smije prihvaćati putnike.

Prema Zakonu o prometu, taksi prijevoznici mogu raditi samo u dijelu lokalne samouprave u kojoj imaju sjedište, tj. boravište ili prebivalište, a Cammeo zasad nema tvrtku u Velikoj Gorici, niti se obraćao zračnoj luci.

Apsurdna odredba

Sukladno zakonskim mogućnostima, taj prijevoznik za sada može raditi samo na području grada Zagreba, tj. izvan njega ako mu to putnik naloži.
Drugim riječima, u slučaju da Cammeov fiktivni putnik iz Zagreba želi stići u zračnu luku Pleso, Cammeov taksi ga može odvesti, ali se iz zračne luke na područje Zagreba mora vratiti prazan.
Prema tome, putnike iz zračne luke mogu uzimati velikogorički taksisti ili Radio taxi Zagreb, koji sa Zračnom lukom ima sklopljen ugovor o prijevozu.

Bez ograničenja

Cijelu pravnu zavrzlamu objasnio nam je Vjekoslav Heged, voditelj odsjeka prometnih poslova Velike Gorice, koji je objasnio kako bi se specifičnosti oko zračne luke Zagreb uskoro mogle izgladiti na sveopće veselje ili negodovanje taksista.

Hedeg je kazao kako je Velika Gorica pripremila nacrt sporazuma između Zagreba, Velike Gorice i Zračne luke prema kojem bi taksi prijevoznici iz oba grada mogli poslovati bez ograničenja na administrativne podjele.

“Sporazum je razmotren u Ministarstvu prometa i dobili smo pozitivne signale. Nadam se da će na sljedećoj sjednici Gradskog vijeća biti donesena odluka o sporazumu pa će gradonačelnici obaju gradova, uključujući predstavnike Zračne luke, sjesti za stol i pokušati donijeti rješenje kojim će svi biti zadovoljni”, jasan je bio Heged.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VG Taxi
« Odgovori #3 : Travanj 28, 2011, 06:01:25 prijepodne »
U tom tekstu ima brdo netočnosti i nelogičnosti. Ukoliko je neki taksist vezan uz lokalnu jedinicu uprave ili samouprave, kako onda taksisti na zračnoj luci Zagreb - koji spadaju pod zagrebačko udruženje taksista! - mogu taksirati po području Velike Gorice? Što to oni imaju što Cammeo - nema??

Imaju iste dozvole - istih tijela, da obavljaju svoju djelatnost!!

Koji su to - "velikogorički taksisti"?? Oni koji stanuju na području VG - što je irelevantan podataka za obavljanje djelatnosti?? Gdje taksist stanuje je nebitno - bitno je u oku zakona tamo gdje ima prijavljeno sjedište, a obzirom su ugovorni sa Radio-taksijem, koji ima sjedište u Mamutici u Zagrebu, i on poslove ugovara sa Gradom Zagrebom, i smatra se dijelom javnog gradskog prijevoza Grada Zagreba i Zagrebačke županije (obzirom da Zagrebačka županija nema svoju istovrsnu zasebnu tvrtku).

Sa Zračnom lukom Zagreb (kao tvrtkom koja u ime države upravlja zračnom lukom) nitko nema nikakav "ugovor o prijevozu", jer ZLZ ima samo ugovor sa Udruženjem Radio-taksija iz Zagreba o ustupanju određenog broja parkirnih mjesta ispred putničke zgrade i pokraj parkirališta A na zračnoj luci, i za koje Udruženje plaća najam, dok stajaća mjesta za putnike nisu u najmu i može ih koristiti svatko. Znači, ZLZ ne može odlučivati tko će i u čije ime prevoziti putnike kroz taksi-službu, koja je dio javnog gradskog prijevoza (i tako je i zakonski formulirana).

Taksisti i sada prevoze putnike bez obzira na "ograničenja na administrativne podjele", barem što se tiče Grada Zagreba i bilo kojeg drugog grada u sastavu Zagrebačke županije. Stoga je - kroz te činjenice - jasno i koliko gluposti sadrži taj tekst.

BTW, glede uvodnog teksta iz VGdanas, treba reći da taksisti nisu počeli otvarati svoje obrte, jer oni svo to već imaju otprije. I tu i leži jedan od glavnih problema I SMETNJI DOLASKA NOVIH TVRTKI ZA TAKSIJE, KAO I ODGOVOR NA TO ZAŠTO JE KOD NAS TAKSI TAKO SKUP.
« Zadnja izmjena: Travanj 28, 2011, 06:03:48 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Velika Gorica službeno odbila ulazak u taksi uniju
« Odgovori #4 : Studeni 08, 2012, 09:49:35 poslijepodne »
MIJO BEZER POTVRDIO:
 Velika Gorica službeno odbila ulazak u taksi uniju
Nezainteresiranost velikogoričkih taksista nije iznenađenje, s obzirom da putnike voze po većim cijenama od zagrebačkih taksista
 Gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić odbio je potpisati ugovor o taksi uniji, odnosno o stvaranju jedinstvenog taksi tržišta Zagreba i Velike Gorice. Nakon više mjeseci čekanja, odgovor je stigao 6. studenoga.
...- Ideja taksi unije trebala je riješiti problem zagrebačkih taksista koji voze svoje putnike na Pleso, a ne smiju uzimati nove u zračnoj luci, s obzirom da se ona nalazi na području Velike Gorice, a prema koncesiji samo taksisti iz tog grada smiju uzimati ondje putnike - objasnio je Bezer.
 S druge strane, ni gorički taksisti ne smiju uzimati nove putnike kada odvezu one s Plesa u Zagreb, ali njima je to ipak financijski isplativije. U taksi uniju trebali su ući još i Zaprešić, Samobor i Sveta Nedjelja, no na kraju se od toga odustalo. Naime, ni oni nisu zainteresirani za ovakav dogovor.
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/velika-gorica-sluzbeno-odbila-ulazak-u-taksi-uniju_320397

Zlatna koka.
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2012, 09:56:45 poslijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VG Taxi
« Odgovori #5 : Studeni 09, 2012, 10:59:11 prijepodne »
Pa naravno da im nije u interesu... koliko ljudi iz Zagreba ima volju i potrebu ići u Veliku Goricu, a koliko obrnuto?

Problem je što nema nekih sankcija za kršenje, jer sam ne jednom vidio kako aerodromski taksijaneri uz cestu kupe ljude po Zagrebu i voze ih na aerodrom, iako bi za to trebalo propisati kaznetinu - pa neka tjeraju principe, a ne da sjede na dva stolca...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: VG Taxi
« Odgovori #6 : Studeni 09, 2012, 11:10:04 prijepodne »
... a po čemu se to prepoznaje "aerodromski taksijaner" ?  Ne vozim se taksijem pa ne znam. Jedino idim po cesti Cameo, Eko taxi i sl. Daj objasni.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VG Taxi
« Odgovori #7 : Studeni 09, 2012, 12:46:06 poslijepodne »
Pa baš aerodromski po ničemu, i on ima VGTaxi, no oni su jedno polulegalno "hermetičko" društvo (njih 60-ak) koji za početnu stanicu imaju Zračnu luku Zagreb, i ekipa su za sebe.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”