Autor Tema: Neodgovorno ponašanje klinaca u prometu  (Posjeta: 3842 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Neodgovorno ponašanje klinaca u prometu
« : Travanj 03, 2010, 01:09:14 poslijepodne »
Jučer sam u ulici Ivana Gorana Kovačića (ulica gdje je zgrada Velkoma) vidio hrpu klinica koji su se glupirali, kao fol stopirali  aute i onda rolali sredinom ulice jedan uz drugog, po cijeloj širini ulice. Ulica nije za igru, a to je, zbog premještene pošte, jedna od prometnijih sporednih ulica u gradu i takvo ponašanje je izuzetno opasno. Vozač može voziti u skladu s ograničenjima pa da mu jedan takav podleti pod auto i eto nesreće.

Ne znam kako roditelji mogu tolerirati takvo ponašanje, ili smatraju da je to normalno pa će klincima čim prije kupiti neke jurilice kako bi mogli ludovati još više. :-(

shaka zulu

  • Gost
Odg: Neodgovorno ponašanje klinaca u prometu
« Odgovori #1 : Travanj 03, 2010, 01:22:14 poslijepodne »
Normalno.
A da jem kupe skuter čajneze (po mogučnosti 125 il više ko-bikov) onda buš mogel videti isto kaj i ja;šmrklin od 10-11 let na onem podestu naprovo vozi još vekšega šmrklina 4-5 let kaj got more.Zapiknul cegar na turnceleru v črleno i ne pušča...

Bilaj

  • Gost
Odg: Neodgovorno ponašanje klinaca u prometu
« Odgovori #2 : Travanj 19, 2010, 11:47:07 prijepodne »
A gledajte ovo:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/rekorder-u-zadru-21godisnjak-ima-cak-91-prometni-prekrsaj/486855.aspx

PU zadarska izdvojila je pet prekršitelja recidivista s najvećim brojem prekršaja u posljednje tri godine:

1. 21-godišnjak - do sada je počinio 91 prometni prekršaj od čega 38 prekršaja upravljanjem prije stjecanja prava na upravljanje, 24 prekršaja upravljanjem neregistriranog vozila te 29 prekršaja zbog nekorištenja zaštitne kacige.

 2.  20-godišnjak - do sada je počinio 60 prometnih prekršaja od čega 3 prekršaja upravljanje vozilom pod utjecajem alkohola, 22 prekršaja upravljanjem prije stjecanja prava na upravljanje, 17 prekršaja zbog odbijanja utvrđivanja prisutnosti alkohola u organizmu, 8 prekršaja upravljanjem sa neregistriranim vozilom i 10 prekršaja zbog nekorištenja zaštitne kacige.

3. 19-godišnjak  - do sada je počinio 53 prometna prekršaja od čega izdvajamo 7 prekršaja upravljanjem vozilom pod utjecajem alkohola, 20 prekršaja upravljanjem prije stjecanja prava na upravljanje, 11 prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom i 15 prekršaja zbog nekorištenja zaštitne kacige.

4. 22-godišnjak - do sada je počinio 48 prometnih prekršaja od čega 3 prekršaja upravljanja pod utjecajem alkohola, 3 prekršaja upravljanjem vozilom prije stjecanja prava na upravljanje, 17 prekršaja upravljanje neregistriranim vozilom, 13 prekršaja zbog nekorištenja zaštitne kacige, te 12 prekršaja upravljanja vozilom u vrijeme zabrane.

5. 22-godišnjak - do sada je počinio 43 prometna prekršaja od čega izdvajamo 10 prekršaja upravljanjem vozilom pod utjecajem alkohola, 16 prekršaja upravljanja prije stjecanja prava na upravljanje, te 17 prekršaja zbog nekorištenja zaštitne kacige.

_____________________________________________


Kaj napraviti ovim ljudima. Kaj radi sudstvo. Ovaj sa 91 prekršajem je napravio jedan prekršaj svaka dva tjedna. Što preventivno nisu na dva tjedna oduzeli vozilo i vozača strpali na par dana u zatvor.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Neodgovorno ponašanje klinaca u prometu
« Odgovori #3 : Travanj 19, 2010, 12:09:30 poslijepodne »
Pa kada suci budu štitili interese ove zemlje i njezinih građana, a ne glumili socijalne radnike tamo gdje ne treba i glumili advokate onima kojima sude, bilo bi svima bolje.

No pretpostavka za to je da suci prvo znaju svoj posao.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”