Autor Tema: SANK  (Posjeta: 16142 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline susjedi_vg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
SANK
« : Listopad 15, 2009, 09:01:45 poslijepodne »
Danas ujutro prolazim pored smeđe zgrade u Zvonimirovoj i vidim novo djelo našeg nepoznatog umjetnika SANKa na brdu od skloništa. I ostanem zabezeknut kako dobro izgleda. Napravio je dva velika pijuna i od ulaza u sklonište je napravio kocku. Ja bi tu instalaciju nazvao "čovječe ne ljuti se". Bio sam presretan što imamo takvog čovjeka u Velikoj Gorici.
Da bi navečer išao pokazati prijatelju i pohvaliti se šta imamo u kvartu  kad ono.... nema više pijuna. Poslije sam saznao da je njihov kućepazitelj ili šta je već (onaj bolesni sijedi lik) uzeo pilu i to ispilao. Strašno. Razočaran sam. Ah ah
Nadam se da SANK-a to neće pokolebati. Imaš moju punu podršku ako ovo čitaš. Umjesto da su ljudi sretni oni uništavaju. Najlakše je uništavati. Ljut sam i razočaran. Žao mi je što nisam to danas fotografirao. Ko bi vjerovao da će biti uništeno u istom danu.?! :'( >:(

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: SANK
« Odgovori #1 : Listopad 15, 2009, 09:34:09 poslijepodne »
Ne znam, ali čim čujem riječ kućepazitelj ja zamislim postariju osobu s 'hitlerskim brčićima' koja je još uvijek dovoljno živahna da okolo trči i terorizira ljude jer mali diktator živi vječno u njima.

plemenitashica

  • Gost
Odg: SANK
« Odgovori #2 : Listopad 16, 2009, 08:30:08 prijepodne »
Žao mi je što nisam to danas fotografirao. Ko bi vjerovao da će biti uništeno u istom danu.?! :'( >:(

Podsjetilo me ovo na snjegovića zimus u istom kvartu na jednom raskršću. Pretpostavljam da su djeca, veća i manja, ili roditelji s djecom, napravili prekrasng snjegovića, i navečer je ispod lampe stajao kao da je u pokretu, nasmješen, svima želi lijep san, a on će ih "čuvati" do jutra.
Nisam ga slikala, kao budem ujutro kad je više svjetla.
Ujutro (subota) je na tom mjestu bila hrpa razbacanog i zgaženog snijega.
Nisam mogla vjerovati da je netko od balavaca koji harače petkom navečer bio toliko drzak da je uništio to "remek" djelo. Kak je tek bilo djeci koja su se veselila, ili onima koji su ga napravili.

Isto vrijedi i za Sanka - nemojte da vas obeshrabri, ima nas koji primjećujemo, divimo se, lijepo je znati da vas imamo kak kolega susjed_vg veli u kvartu, dajte nam još.  :)

Tur

  • Gost
Odg: SANK
« Odgovori #3 : Listopad 16, 2009, 08:38:47 prijepodne »
Večiti adolescenti rešavaju svoje frustracije na razne načine. Nažalost.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: SANK
« Odgovori #4 : Listopad 16, 2009, 09:51:16 prijepodne »
Ne znam, ali čim čujem riječ kućepazitelj ja zamislim postariju osobu s 'hitlerskim brčićima' koja je još uvijek dovoljno živahna da okolo trči i terorizira ljude jer mali diktator živi vječno u njima.

Misliš kao Srećko Šoić u "Tesnoj koži" - jučer slučajno gledao, idealno odgovara opisu...




Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline fillip

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: SANK
« Odgovori #5 : Listopad 16, 2009, 11:42:42 prijepodne »
Jucer kad sam isao na poso sam prolazio onuda...
vozilo se u koloni i djeca ispred mene u autu su pokazivali nekaj kroz prozor prema sklonistu..
kad sam pogledo, osto sam ODUSEVLJEN!
moro sam napravit djir oko kvarta da vidim sa svih strana...
a najbolje od svega je to sto sam imo fotic sa sobom :)
i kad sam se vraco s posla je to jos uvijek bilo tamo...izaso sam iz auta da to pogledam iz blizine...
i nisam bio sam...skupili su se neki klinci koji su se popeli gore i promatrali rad...

slazem se sa Susjedom...najlakse je unistavati a rijetko ko pokusa nesto napraviti:(
eto, SANK je jedan od njih i ja mu takodjer dajem podrsku!
Evo nekoliko fotki...



















« Zadnja izmjena: Listopad 16, 2009, 12:38:02 poslijepodne fillip »

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: SANK
« Odgovori #6 : Listopad 16, 2009, 12:21:31 poslijepodne »
Prelijepo je (bilo). :'(  Hvala Filipe što ste nam omogućili svojim fotkama da makar imamo priliku na trenutak odmoriti oči na ovom smislenom, estetski ugodnom uratku. :-*


SANK, ne dajte da vas obeshrabre ovi uništavatelji praznih duša i glava, bezličnjaci. Ako ovo čitate sve na forumu, nadam se da će vam dati podstreka da nam vašu kreativnost, umjetničko bogatstvo i ljepotu podarite i dalje u našoj Gorici. Da nam bude ljepša i šarenija, uprkos&unatoč... :) :-*


plemenitashica

  • Gost
Odg: SANK
« Odgovori #7 : Listopad 16, 2009, 12:40:26 poslijepodne »
evo jos par..

Krasota, ideja za 10. Ovo bi dista trebalo istražiti tko je maknuo (spilio?) i zašto.
Dajte vi iz tog kvarta pitajte svojeg predsjednika gradske četvrti nek sazna, očituje se, pa napišite eventualno opravdanje da znamo mi koji pratimo Sanka, a da zna i on.


@ fillip - ajde kad postavljate sličice (one prve veće), kliknite između linkova enter ili čak dva tri puta, da slike ne budu slijepljene jedna na drugu nego da ima malo "zraka" između njih.  :)

Offline susjedi_vg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: SANK
« Odgovori #8 : Listopad 16, 2009, 01:00:59 poslijepodne »
Pa zna se tko je maknuo. Onaj sijedi čovjek koji se stalno vozi okolo na biciklu. Živi u toj istoj zgradi. Kao mali sam ga se uvijek bojao, a vidim i s razlogom. Čovjek očito nije čist.  ah ah baš nas ima svakakvih :-[

@filip Hvala na fotkama

plemenitashica

  • Gost
Odg: SANK
« Odgovori #9 : Listopad 16, 2009, 01:08:09 poslijepodne »
Pa zna se tko je maknuo. Onaj sijedi čovjek koji se stalno vozi okolo na biciklu. Živi u toj istoj zgradi. Kao mali sam ga se uvijek bojao, a vidim i s razlogom. Čovjek očito nije čist.  ah ah baš nas ima svakakvih :-[

Ma kužim, ali mogao bi se saznati razlog. Ili je tip bolestan, ili mu je netko naredio, ili to ne smije biti bez nekakve dozvole, ne znam.
u svakom slučaju bedastoća.  :'(

@filip Hvala na fotkama

Da, hvala na fotkama.  ;)

Offline susjedi_vg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: SANK
« Odgovori #10 : Listopad 16, 2009, 01:17:34 poslijepodne »
Bolestan je

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: SANK
« Odgovori #11 : Listopad 16, 2009, 02:25:11 poslijepodne »
Ljudi moji, ovo je fantastično djelo!
Od izvedbe do poruke koju nosi - oduševljena sam!  :-*

I naravno odmah se nađe neki bolesnik koji to makne na svoju ruku  >:(

Ovim putem lijepo molim SANK-a da ako je ikako moguće ponovo postavi ovo svoje djelo, a one koji su bliski gradskoj vlasti a ovo čitaju (znam da vas ima) lijepo molim da službeno obavijeste gospodina kućepazitelja da će umjetnik postaviti veselu, optimističnu i pozitivnu poruku svome gradu i sugrađanima i da to ostavi gdje je!
Hvala SANK!
I unaprijed hvala ovima bliskima gradskoj vlasti koji će jednom rečenicom spriječiti devastaciju umjestnosti u gradu!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: SANK
« Odgovori #12 : Listopad 16, 2009, 03:28:05 poslijepodne »


  Bravo, SANK! Svaka čast! 

Ovo je vrlo efikasan i jednostavan primjer kako se s malo dobre volje može humanizirati sivilo oko zgrada.

A budala nažalost uvijek ima i bit će ih!
Pridružujem se Goričankinom apelu:  ljudi iz komunallih službi i inih gradskih struktura, pokažite malo osjećaja za ovakvo hvalevrijedno neformalno, subkulturno umjetničko izražavanje koje doista nikome ne šteti, a svima nama unosi malo veselja u svakodnevni život.

Kad bi barem bilo još takvih kao SANK!!!

Samo naprijed, dečko!!! 

Offline susjedi_vg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: SANK
« Odgovori #13 : Listopad 16, 2009, 03:55:35 poslijepodne »
Evo ako koga zanima.

Od kada se Banksyjev rad, koji se ističe po anarhičnim političkim porukama koje odašilje, a u koje su uvijek ukomponirani elementi pop kulture, krajem devedesetih godina prošlog stoljeća prvi put pojavio, izazvao je brojne kontroverze.

Preko noći pročelja gradova diljem svijeta postajala su bogatija za njegovu likovnu kritiku modernog društva, a 2005. izveo je niz sad već legendarnih ''Pink Panter'' infiltracija u muzeje u koje je podmetao svoja djela.

Sve ovo vrijeme njegov je strogo čuvani identitet samo pridonosio njegovoj subverzivnoj privlačnosti, a jedini biografski podatak o njemu poznat javnosti bio je da je rođen i odrastao u Bristolu.

U srpnju 2008. pojavio se strah da je Banksyjev identitet nakon nebrojenih bezuspješnih pokušaja napokon otkriven… No, to nikome ne bi bilo drago.

www.banksy.co.uk/

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: SANK
« Odgovori #14 : Listopad 16, 2009, 05:17:42 poslijepodne »
http://www.vgdanas.hr/default.aspx?Content=564

Hvala Filipu na fotkama, jutros kad sam došao na crime scene pijuna više nije bilo :(

Ne znam kaj se dogodilo s njima, ali bile su glasine da slijedeće djelo će biti kratkog vijeka. Možda su ga sami maknuli...