Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 150274 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #120 : Rujan 22, 2010, 03:13:40 poslijepodne »
Citat:
Mladci su FMSDP iskoristili kao organizaciju preko koje su se okupili i napravili nešto korisno. I zamisli, bilo ih je "samo osam" i zbog toga ih treba kritizirati?


Nekaj mi tu ne štima...Zašto stalno perfidno provlačiš korisnost ovakvih gluposti?
Tu nit provlačiš svojim pisanjem i komentarima posebno lukavo i spretno, ali kao u nekoj reklami tu "smrdi, smrdi, užasno smrdi".
Moraš znati, da s druge strane postoje ljudi koje tjera jednostavan entuzijazam, volja i netrpeljivost prema nepravdi, nepoštenju i nemoralu. To nisu plaćeni ljudi i prestani mjeriti po sebi, po svojoj stranci i po metodama svoje ekipe. Jednom kada u ovoj državi počnu pucati kosti, zglobovi i kičme i kada se tvoja ekipa konačno osjeti ugroženom ni tada to neće biti plaćeno. Odi sad u svoju središnjicu i pokušaj tamošnjim bahatim pohlepnim profiterima objasniti da ljudi pišu i da zaista nisu za to plaćeni, već pišu jednostavno zato jer misle drugačije od tebe i slč.

Muha, je li ti to samo ne znaš napraviti quote ili ti treba stručna pomoć u nekoj instituciji? Koja moja stranka, moja ekipa i metode, moja središnjica? Ja posljednja dva posta (od i inače izuzetno rijetkih) za redom pokušavam sve vas navesti da se prestane srati po ljudima koji pomažu i da se umjesto toga organiziramo i odemo pomoći ljudima, a ti mi laprdaš o nekoj mojoj središnjici i lomljenju kostiju.

Još jednom, po treći put ponavljam svima: prestanite se politikantski glupirati s ljudskom nesrećom i pomognite kako možete ili zašutite. Mislim, fakat, ne mogu vjerovati da ljudi mogu biti toliko odvratni...  >:(
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #121 : Rujan 22, 2010, 04:49:25 poslijepodne »
Pa očito - bi, kad je pola od njih u članstvu DVD-ova... Tebi je sve mrsko kaj ima znak bilo koje stranke, jel da?

Rekel bi ti, ali su postovi nakon tog tvojeg ipak rekli sve umjesto mene. Očito nisam jedini kaj postavlja upitnik poštenja nad takve "požrtvovne akcije".

I da - gadi mi se kada se politika, politikantstvo i bilo koja stranka imenom i prezimenom gura k'o košulja u guzicu u svaku poru života malih ljudi, a istodobno sve kaj u tom smislu trebaju napraviti kada imaju mogućnosti - onda debelo kalkuliraju i najčešće im nije ni na kraj pameti tim ljudima stvarno i pomoći, izaći im u susret, napraviti neku jebenu stvar na ovom svijetu da primarno paše čovjeku, a ne partiji, partijskim interesima, te njihovim kriterijima sposobnosti, potreba i objektivnosti.

Da, jebeno me smeta sva ta plitka politikantska populistička gamad. U ovoj glupoj zemlji je odavno postalo i ići na zahod, na jedno najobičnije sranje, političko i stranačko pitanje, a to mi se ultra-gadi.

Sve te instruirane i dirigirane drkadžije ne znaju više čovjeku reći ni dobar dan, ni pomoći mu, ma ni uputiti niti jednu jednu riječ - a da usput nije, kao vodeni žig i trademark - obvezna napomena kojoj stranci taj drkivoje pripada. A to je imbecilno. I to mi se toliko gadi da čak i ja, koji imam vrlo razvijen vokabular svih mogućih uvreda i vulgarizama - ostajem bez riječi.
« Zadnja izmjena: Rujan 22, 2010, 04:51:06 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #122 : Rujan 22, 2010, 04:53:20 poslijepodne »
I to mi se toliko gadi da čak i ja, koji imam vrlo razvijen vokabular svih mogućih uvreda i vulgarizama - ostajem bez riječi.

hehehe  ^-^

JosipJoža

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #123 : Rujan 22, 2010, 05:27:32 poslijepodne »

Neki od Vas nemogu bez politiziranja pa i u ovoj temi i ovom trenutku, kada bi se trebali fokusirati samo na svu nesreću koja je zadesila naš  Turopoljski kraj, Turopoljsku posavniu, gdje ljudi vape za vodom i hranom uz sve ostale teškoće koje imaju u svojim domovima, svojim naseljima. Ma svaka Vam čast, izuzimam Vas koji konkretno diskutirate o problemima.


 :o  :'(

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #124 : Rujan 22, 2010, 05:35:55 poslijepodne »
Jednostavno nemrem vjerovat o čemu se tu trkelja dok u Čičkoj Poljani ima ljudi koji nisu jeli i spavali više od 48 sati. znam pouzdano jer mi je sestra maloprije došla. NIKAKVU pomoć od kriznog stožera NISU dobili. TO JE JEDINA PRAVA ISTINA! Krizni stožer je TOTALNO zakazao!!!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #125 : Rujan 22, 2010, 06:25:19 poslijepodne »
Bukevski Sop također,upravo mi kaže prijateljica,da joj se muž probio do njenih roditelja preko Siska,da ih je vojska jedva pustila i da im niko nije bio i ništa dao.Vapili su za vodom.Imaju 300 pajceka,6 se utopilo,svi ostali su se prehladili i boje se dali će preživjeti,hitno im trebaju lijekovi i adekvatna veterinarskaa pomoć da im egzistencija nebude baš totalno ugrožena nakon ove nesreće od koje će se ionako godinama oporavljati.Izvori sa terena govore da će odštete biti svega 25 % od ukupne štete.To ionako nisu bili baš bogati krajevi,a sad ćemo imati pravu potpunu sirotinju.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #126 : Rujan 22, 2010, 08:27:11 poslijepodne »
Tvrdnje da se nitko ne brine za ljude na poplavljenom području ne odgovaraju istini!

Članovi našeg društva Dvd-a iz Velika Mlake već su treći dan na terenu i pomažu ljudima,jučer su recimo čamcima zbrinjavali jednu trudnicu,pri tome se jedan od vatrogasaca usput okupao, danas sa cisternom razvoze pitku vodu.
Sve to rade preko Vatrogasne zajednice grada i ne samo naši vatrogasci ,to rade organizirano sa cijelog velikogoričkog područja.
Siguran sam da ta pomoć nije dostatna, da bi trebalo još više,ali ovi ljudi rade koliko mogu.

Ne favoriziram nikoga ,ali to je ipak istina,vatrogasci su na terenu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #127 : Rujan 22, 2010, 08:47:28 poslijepodne »
Ne favoriziram nikoga ,ali to je ipak istina,vatrogasci su na terenu.

Koliko sam vidio vatrogasci iz svih društava su se angažirali koliko su mogli i koliko im je posao dopuštao.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #128 : Rujan 22, 2010, 08:58:56 poslijepodne »
... Pitanje ... zna li se tko je odgovoran za ustavu u Čičkoj Poljani (ili u Čičkovoj Poljani kak su rekli na HTV-u) ?  Iz prva ruke ... kad je trebalo otvoriti ustavu, nisu mogli jer nisu imali trofazni agregat, pa je na koncu ručno otvarana ... ???
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #129 : Rujan 22, 2010, 09:50:24 poslijepodne »

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #130 : Rujan 22, 2010, 10:04:39 poslijepodne »
Dadi koji si ti hlebinac, i jučer su cijeli dan pisali o tome kak se ljudima pomaže, a od pomoći ni P. Neznam za druga područja ali Čička Poljana pomoć NIJE primila!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #131 : Rujan 22, 2010, 10:23:45 poslijepodne »
E, moja gospodo i drugovi, ovo je pre strašno!!!
Zar i u ovoj temi ne možete bez političkih prepucavanja?
Dali će više doći vrijeme i situacija kad će te naći zajednički jezik, staviti glave skupa i djelovati zajednički na dobrobit građana ovog Grada ?

Da smo 90-tih bili takvog ponašanja, nikad ne bi imali državu, a ovo sada je slična situacija, životi i imovina naših građana je ugrožena.

Prestanite srat jedni po drugima i pomognite ko koliko može, zavboravite stranačke pripadnosti i svi zajedno prionimo poslu, jer ljudima je svaka minuta dragocjena.
Toliko od mene.

Molio bi admina da briše sve postove koji se ne odnose na ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Navodno miniranje
« Odgovori #132 : Rujan 22, 2010, 11:18:01 poslijepodne »
Čuo sam već priču o miniranju, ali to sam odmah odbacio kao bapsku priču. Ali evo i Index donosi vijest o tužbi.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vodostaj-save-pada-300-ljudi-evakuirano-oko-tisucu-zahvaceno-katastrofalnom-poplavom/513603.aspx

Citat:
ZBOG navodnog miniranja nasipa u ponedjeljak na području zahvaćenom poplavama protiv dožupana Zagrebačke županije i načelnik Stožera zaštite i spašavanja Zagrebačke županije Rudolfa Vujovića biti će podnijeta prijava policiji. Njega će zbog toga miniranja prijaviti novinar bussines.hr-a Dražen Tomić, koji tvrdi kako je Vujević odgovoran zato što je nasip miniran na tri mjesta. To navodno dokazuje činjenica da su mještani Črnkovca u ponedjeljak oko 5 sati čuli eksplozije.

amarkulin

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #133 : Rujan 22, 2010, 11:22:17 poslijepodne »
Da, stvarno svašta će izroniti iz mutne savske vode...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #134 : Rujan 22, 2010, 11:25:58 poslijepodne »
... Pitanje ... zna li se tko je odgovoran za ustavu u Čičkoj Poljani (ili u Čičkovoj Poljani kak su rekli na HTV-u) ?  Iz prva ruke ... kad je trebalo otvoriti ustavu, nisu mogli jer nisu imali trofazni agregat, pa je na koncu ručno otvarana ... ???

Koliko sam videl na TV - stanovnici Čičke Poljane najviše zamjeraju (uz poraznu činjenicu da te ljude NITKO nije obišao TRI DANA) nekome od odgovornih što isti nisu uopće upozoreni na bilo koji način kakav je razvoj situacije, pa su mnogi ulovljeni naprosto u sekundi - iduće su već bili u ledenoj vodi do koljena, pa se nije moglo pomoći ni životinjama. Žena veli da joj frendica iz Čičke ima ogromnu štetu - imali su tri krave, sve tri su se utopile, a jedanaest pajceka je pustila iz svinjca i isti su otplivali nekuda bespovratno... kuća je skoro uništena, od stvari u velikoj brzini nisu doslovno mogli uzeti ni vrećicu sa gaćama, niti prenijeti stvari na kat, niti bilo što spašavati i pripremiti unaprijed zbog nedostatka informacija i upozorenja - pa su oni otišli kod rodbine u VG, cijelo gospodarstvo im je pretrpilo štetu od koje se najvjerojatnije neće nikada više oporaviti do kraja.

Bolje su prošle patke onog seljaka koji je imao farmu pataka sa preko 2000 komada - patke k'o patke, plivaju bez greške, veli da su ga zvali ljudi kaj ga znaju iz sela kilometrima nizvodno i da su rekli kak patkice lepo plivaju, a još se bolje voze na daskama i deblima kaj plivaju po bujici... od toliko komada ostalo mu je malo jato za par kvadrata dvorišta pokriti, sve ostalo je katastrofa.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”