Autor Tema: Povijest pišu pobjednici  (Posjeta: 4715 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Povijest pišu pobjednici
« : Lipanj 26, 2012, 09:50:11 prijepodne »
Problem je kaj povijest pišu pobjednici, a nigdje i nikada nije stvorena veća povijesna nepravda i veće relativiziranje zločinačke prirode režima koliko kada su poslije Drugogo svjetskog rata komunisti i partizani pisali povijest, krvavu i krvaviju od bilo kojeg deklarirano zločinačkog sistema i debelo krvaviju i zločinačkiju od one koju su, navodno, pobijedili...

Komunizam je pobio više ljudi nego fašizam i nacizam zajedno - uz bitan element što su to sve napravili u mirnodopsko vrijeme i uglavnom protiv VLASTITIH ljudi, što je tek oznaka čistog zločina, za razliku od ratnih djelovanja koja su razlog za 90% zločina Sila osovine).

Samo Staljin je ubio preko 32 milijuna vlastitih građana poslije rata - o čemu u smislu zločina i nacizam i fašizam zajedno mogu samo sanjati u clelokupnoj svojoj povijesti i ideologiji...

I kod nas su komunisti pobili poslije rata višestruko više građana negoli su ih ustaše pobili za vrijeme rata (samo gledanje serija "Posljednji svjedoci Titova testamenta", "Jugoslavenske tajne službe" i sada "Jugoslavija, država za jedno stoljeće", koje sve imam kompletne i gdje govore direktni svjedoci i učesnici - od kojih se neki "heroji" šefovi UDBE, OZNE i sličnih otvoreno hvale ubojstvima, ideološkim ubojstvima itd itd) - no to je nekim ovdje crvendaćima (u biti zločinačkim ideolozima jer to odobravaju i brane!) sasvim u redu. Jadno, sramotno, glupo!

Cijeli svijet se okreće i konačno shvaća da je komunizam jedno od najvećih zala koje su pogodile čovječanstvo u cjelokupnoj njegovoj povijesti, presude europskih sudova i Vijeća Europe dokazuju da je komunizam bio zločinačka ideologija i zločinački sustav, Slovenija je i zakonom zabranila da se slavi rođendan onog izroda i zločinca Tita, no kod nas rijeke ovaca i glupana hodočaste u Kumrovec i zazivaju povratak tog sustava kojega se svi odriču, samo glupani koji ne shvaćaju elementarne stvari i ne shvaćaju principe i ekonomsku utemeljenost Jugoslavije mogu kukati "kako bi i danas bilo dobro da Juga postoji"... dapače, takvi i biraju vodstvo kojemu je "partizanska kapa lijepa kapa", i čiji ljudi u prvoj ili drugoj generaciji, ali prvoj generaciji ideologije, vladaju i uništavaju ovu zemlju (kao da su ikada išta znali osim represije i uništenja i zatiranja svega hrvatskog...).

Poznavanje činjenica, argumenata i povijesti je preduvjet mira, blagostanja i pravde u državi.

Na žalost, u Hrvatskoj - gdje maltene polovica punoljetnog stanovništva nema više od osnovne škole (ako ima i sve razrede) - očekivati da će takovi išta znati, razumjeti i donijeti ikakav pametan sud o realnostima i situaciji koja nam se nameće i u kakvoj jesmo - ravno je teškom iluzionizmu. Narod je većinski vrlo glup (jer da nije - prvo bi završio školu), neuk i povodljiv, te debelo iskompleksiran (svojom neukošću) - zato glasa za prošlost umjesto za budućnost, zato glasa za stranca umjesto za sebe, zato mu svaka budala može prodavati muda pod bubrege - i isti će prodati i svoju državu za šaku ispraznih obećanja (tako je prošao o refrendum za EU)...

I to su činjenice, osobito glede istinskih stvari glede toga KOJI je sistem i TKO je, ustvari, pravi zločinac. Mene ne impresioniraju nikakvi Goldsteini, koji su donedavno vlastitu državu Hrvatsku (iako ne znam koliko je tom Židovčiću Hrvatska stvarno domovina u bilo kojem smislu) razapinjali i javno i međunarodno blatili kao zločinačku i fašističku, te nastalu na zločinu (a danas bi taj dvolični gad htio biti akademik te iste zločinačke države!), mene ne zanimaju partijski diktati u povijesnim udžbenicima tipa sjevernokorejskih priča o tome tko je zločinac a tko čisti patološki ubojica, jer upravo tako, kako je jasno cijelom svijetu tko je u sjevernokorejskom slučaju lažov i budala, meni je jasno i tkop je to kod nas u cjelokupnoj poslijeratnoj povijesti.

Zločina je bilo, nitko ne veli da nije. Ali mi je svakako previše da mi o njima kritički i sa zgražanjem priča netko tko je pobio 10x više ljudi u bitno težim okolnostima, a komunisti i partijaši upravo i dalje žele prodavati takvu maglu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Povijest pišu pobjednici
« Odgovori #1 : Lipanj 26, 2012, 12:44:27 poslijepodne »
Problem je kaj povijest pišu pobjednici ...

S početkom svojeg razmišljanja si sve odgovorio.  nema potrebe dalje komentirati, osim da si fulao temu. Daj otvori novu temu o pobjednicima i poraženima u II svjetskom ratu, o nepravdi koja ti je nanešena, bez vrijeđanja i pljuvanja po svima koji misle drugačije nego ti.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Povijest pišu pobjednici
« Odgovori #2 : Lipanj 26, 2012, 02:15:00 poslijepodne »
Ne treba. Meni osobno nije nanijeta nikakva nepravda - iz razumljivih razloga, ali mojim precima je, jer ih je "narodna vlast" ostavila bez više imanja, pilana, više kuća, drvoprerađivačkog pogiona, štala sa konjima itd itd (valjda da nemaju više briga oko vođenja svega toga... sreća je da nitko nije strijeljan!), a i ovom mojem hrvatskom narodu je, i to velika, jer je prošao krvavu kalvariju, dapače je preko 400.000 Hrvata stradalo u POSLIJERATNOM razdoblju. Lignja veli da je to bilo - opravdano!!

I onaj tko misli drugačije od tvrdnji o stradavanju i o zločinačkoj prirodi komunizma - i nije zaslužio drugo nego da ga se pljuje. Jer lopov je i onaj koji drži lojtru, kao i onaj kojim krade. Tako je i sa povlađivanjem zločinačkim idejama i režimima. Ja nisam za ustaše, ali sam svakako još manje za ove koji nam sada devastiraju Hrvatsku do kraja. I glede zločina - ustaše su male bebe naspram partizana i komunista. Još ratne pokolje kužim, ali - za razliku od našeg vrlog predsjednika - ja poslijeratne zločine ne mogu opravdavati. Ako su isti i tebi u redu - onda stvarno nemam kaj s tobom za razgovarati.

Pa bih molio i tebe i sve kojima je "partizanska kapa lijepa kapa" - da me stave na ignore, i tako svoju opravdanu dušu opravdano ne živciraju i ne truju mojim prohrvatskim idejama.
« Zadnja izmjena: Lipanj 26, 2012, 02:27:54 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Povijest pišu pobjednici
« Odgovori #3 : Lipanj 26, 2012, 08:27:50 poslijepodne »
Evo, ja sam otvorio novu temu i prebacio te postove jer mi se čini da je vrijedno to kaj je Sleđ započel odvojiti u svoju temu.

Glede tog započetog i naslova teme htio bih pridodati da ni naša djeca u školi nebudu saznala pravu istinu o našem oslobodilačkom ratu. Mislim - dal negdje piše da je naša vojska počinila ijedan zločin? Ili civili? Jel de kaj piše?