Autor Tema: Programi političke stranke  (Posjeta: 79604 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #45 : Svibanj 05, 2013, 11:44:20 poslijepodne »
Poštovani koko-vg,

Sve na burzu pa sudskim putem izravnavati dugove ?

Zašto bi netko tko završi na burzi rada imao sudski spor?
To je jednostavno tako, uprava društva donese odluku o višku radnika, napravi se program zbrinjavanja radnika i svi koji su došli politikom tako će i otići. To je barem jednostavno, samo treba političke volje i odlučnosti.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #46 : Svibanj 06, 2013, 12:53:05 prijepodne »
1. OTPUSTIT ĆU VIŠAK ZAPOSLENIH U GRADSKOJ UPRAVI, TE U GRADSKIM USTANOVAMA I PODUZEĆIMA
Broj zaposlene- ?
Cilani broj zaposlene- ?

2. SMANJIT ĆU PLAĆE ZAPOSLENIMA U GRADSKOJ UPRAVI, TE U GRADSKIM USTANOVAMA I PODUZEĆIMA
Grad (ko institucija) je potpisal nove ugovore ze semi z teremi jem ne smaniva plače. Nekak mi se čini da su ti tu manevarske mogučnosti minimalne...

5. POKRENUT ĆU JAVNE RADOVE
Koje?

6. POKRENUT ĆU AKTIVNOSTI ZA NABAVU ODREĐENIH MEDICINSKIH UREĐAJA U DOMU ZDRAVLJA VELIKA GORICA
Koje uređaje? Jel opče ima mesta v DZ za uređaje kak CT ili MR?

7. POTICAT ĆU PROIZVODNJU HRANE
Kak? Na periferije Amsterdama, navodno, ima više ovce nek v Like i Gorskomu kotaru skupa a na Gorice ak imaš kokoši kazna je 1500kn. Jel susedi nemreju spati... Al cuckov i mačkov smeš imati kulko te vola.

8. POTICAT ĆU RAZVOJ OBRTNIŠTVA I PODUZETNIŠTVA
Kak?

9. VODIT ĆU VEĆU BRIGU O BRANITELJIMA
Konkretno?

10. POTICAT ĆU OBRAZOVANJE MLADIH
Kak? Kaj se odluke o tem ne donose na višem nivou? O tem kulko su upotreblivi da završe svoje školovanje nebi trošil struju...

11. POKRENUT ĆU AKTIVNOSTI OKO GOSPODARENJA OTPADOM
Imamo čiperane kante kaj * ne služe, navodno najuređeneje smetlišče teromu samo točka na "i" fali da bu idealno, metali i plastika se plačaju, kaj se još more napraviti..?

12. POKRENUT ĆU AKTIVNOSTI ZA OSNIVANJEM PUČKE KUHINJE
Kulko ima potencijalne korisnikov? Kaj i sad Crveni križ nema nekaj slično?
Zašto bi netko tko završi na burzi rada imao sudski spor?
Kaj ni i jen od bivše ravnatelov POU tak otišel a onda je bilo kak je koko napisal?
Kak dugo nesmeš na to radno mesto zaposliti nekoga da spedaleraš dotičnoga?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #47 : Svibanj 06, 2013, 12:58:11 prijepodne »
Dražen Barišić - Živjeti u Gorici
Dražen Barišić - Živjeti u Gorici
Preneseno 7. 05. 2009.
Dražen Barišić, kandidat koalicije HDZ-HSS-HSP-HSU za gradonačelnika Velike Gorice.

-

Živjeti u Gorici - Mario, Velika Gorica
Preneseno 18. 04. 2009.
YouTube kanal kampanje "Živjeti u Gorici"
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #48 : Svibanj 06, 2013, 10:20:51 prijepodne »
Ja sam više pristalica (da se to regulira u Saboru) da svatko od novoa gradonačelnika, župana  pa naviše može "povući" sa sobom i svoje ljude, ali isto tako, nakon mandata, oni također odlaze s njime

Ja sam pristalica isto toga - kada to bude njihova privatna firma i prčija. Baš bi me zanimalo kako bi ti bio tako konstruktivno raspoložen da se pomete tvoja guzica jer se ti ne uklapaš u "nečije ljude"... ono, spušiš posao zbog nečije "dobre" volje i to respektiraš kao pametnu odluku da se dovedu sposobni i najure lezilebaroši... za lezilebaroše uvijek ima jednostavnih metoda kako ih riješiti - zaposliš ga da radi i odradi posao, i onda ako ne uspiju - imaš zeleno svjetlo da ga degradiraš i na kraju najuriš. No bez toga najuriti nekoga iz čistog mira baš i ne bi išlo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #49 : Svibanj 07, 2013, 12:04:30 prijepodne »
Poštovani Kunta,
drago mi je da imate konkretna pitanja za mene pa ću Vam dati i konkretne odgovore.
1. OTPUSTIT ĆU VIŠAK ZAPOSLENIH U GRADSKOJ UPRAVI, TE U GRADSKIM USTANOVAMA I PODUZEĆIMA
Broj zaposlene- ?
Cilani broj zaposlene- ?

Konkretno 10% zaposlenih u svim gradskim firmama za početak, isto toliko i u gradskoj upravi.

2. SMANJIT ĆU PLAĆE ZAPOSLENIMA U GRADSKOJ UPRAVI, TE U GRADSKIM USTANOVAMA I PODUZEĆIMA
Grad (ko institucija) je potpisal nove ugovore ze semi z teremi jem ne smaniva plače. Nekak mi se čini da su ti tu manevarske mogučnosti minimalne...
Isto tako kako su potpisani ugovori tako se mogu i razvrgnuti uz trajanje odgovarajućeg otkaznog roka.
Kako je Vada raskinula niz kolektivnih ugovora, ne vidim da i mi nebi mogli razvrgnuti jedan takav ugovor.


5. POKRENUT ĆU JAVNE RADOVE
Koje?
Grad Velika Gorica mora biti ono što je bio prije dolaska Picule na vlast, a to je najveće gradilište u Hrvatskoj.
Htjeli Vi to priznati ili ne ovog trenutka javni radovi su prijeko potrebni da se sufinanciranjem komunalnih radova u VG smanji nezaposlenost u suradnji s burzom rada.

6. POKRENUT ĆU AKTIVNOSTI ZA NABAVU ODREĐENIH MEDICINSKIH UREĐAJA U DOMU ZDRAVLJA VELIKA GORICA
Koje uređaje? Jel opče ima mesta v DZ za uređaje kak CT ili MR?

Vaše pitanje je odlično i to je kruna svih dosadašnji političkih manevara svih dosadašnjih političkih struktura. Dom zdravlja Velike Gorice treba imati status dnevne bolnice zbog potreba građana koje su, slobodno mogu reći, ovog trenutka prerasle mogućnosti doma zdravlja.

7. POTICAT ĆU PROIZVODNJU HRANE
Kak? Na periferije Amsterdama, navodno, ima više ovce nek v Like i Gorskomu kotaru skupa a na Gorice ak imaš kokoši kazna je 1500kn. Jel susedi nemreju spati... Al cuckov i mačkov smeš imati kulko te vola.

Jednostavno, subvnencijama i poticajima za proizvodnji hrane.

8. POTICAT ĆU RAZVOJ OBRTNIŠTVA I PODUZETNIŠTVA
Kak?

Jedan od glavnih preduvjeta za razvoj gospodarstva je razvoj komunalne infrastrukture. Isto tako svakog investitora osloboditi komunalnog doprinosa i niza nameta koje sada mora plaćati.
Sličan je model napravio svojedobno i Većeslav Holjevac u Zagrebu kad je napravio u svom mandatu većinu komunalne infrastrukture koju Zagreb i danas koristi.

9. VODIT ĆU VEĆU BRIGU O BRANITELJIMA
Konkretno?

Konkretno mislim da bi braniteljske udruge trebale biti adekvatnije subvencionirane od strane grada, ali i mislim na konkretnu pomoć obiteljima stradalih branitelja, u obliku stipendija školovanja djece plaćanja putne karte do ZG i slično.

10. POTICAT ĆU OBRAZOVANJE MLADIH
Kak? Kaj se odluke o tem ne donose na višem nivou? O tem kulko su upotreblivi da završe svoje školovanje nebi trošil struju...

Donose se ali nitko ne brani gradovima i općinama da financijski putem svoh programa pomognu razvoju obrazovanja mladih ljudi.
Tu ne vidim nikakav problem. Imamo popriličan broj prostora u gradskom vlasništvu i zašto ga nebismo ponudili već postojećem veleučilištu za proširenje svojih nastavnih kapaciteta ili nekom novom za nove nastavne programe koji ovog trenutka se traže.

11. POKRENUT ĆU AKTIVNOSTI OKO GOSPODARENJA OTPADOM
Imamo čiperane kante kaj * ne služe, navodno najuređeneje smetlišče teromu samo točka na "i" fali da bu idealno, metali i plastika se plačaju, kaj se još more napraviti..?

Za početak recimo baš to što ste naveli.

12. POKRENUT ĆU AKTIVNOSTI ZA OSNIVANJEM PUČKE KUHINJE
Kulko ima potencijalne korisnikov? Kaj i sad Crveni križ nema nekaj slično?

Gospodine Kuntakinte, nakon što sam napravio istraživanje na više od 1000 umirovljenika u Velikoj Gorici, došao sam do poražavajućih podataka. Ima dio naših sugrađana koji imaju za ručak samo dva krumpira, a meso imaju jednom u 15 na jelovniku. Namještaj je u prosjeku stariji od 40 godina, vidite to su konkretne sudbine i mislim da bismo se svi neugodno iznenaditi koliko bi pučka kuhinja imala korisnika.

Zašto bi netko tko završi na burzi rada imao sudski spor?
Kaj ni i jen od bivše ravnatelov POU tak otišel a onda je bilo kak je koko napisal?
Kak dugo nesmeš na to radno mesto zaposliti nekoga da spedaleraš dotičnoga?

Tu su stvari poprilično jednostavne, nakon isteka mandata zahvalite se cijeloj garnituri i stvar je riješena, bez otpremnina i sličnih obligacija.
Ako se radi o tehnološkom višku, naravno da ljudima treba dati što ih zakonom pripada, a na njihovo radno mjesto ne smiješ zaposliti najmanje 6 mjeseci, ali to je nebitno jer će njihova radna mjesta ionako biti ugašena.

Nadam se da sam vam dao konkretne odgovore koji će Vas zadovoljiti.
Poštovanje



Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #50 : Svibanj 07, 2013, 12:09:43 prijepodne »
Da bi reč rekel.
wwwg tablice

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #51 : Svibanj 07, 2013, 01:00:55 poslijepodne »
Uz prof. dr. sc. Ljubu Jurčića podršku dala i Udruga Franak!

Nakon javne podrške prof. dr. sc. Ljube Jurčića koju je dobila nezavisna kandidatkinja za gradonačelnicu Velike Gorice i nositeljica liste za Gradsko vijeće Ksenija Car Šembera, podršku je cjelokupnoj inicijativi dala je i Udruga Franak. Ksenija car Šembera izabrana je javnim natječajem za nezavisnu kandidatkinju za gradonačelnicu Velike Gorice koju su na primjeru islandske, direktne demokracije osmislili članovi udruge Hrvatski obrtnici i poduzetnici (HOP), udruge mladih Velike Gorice kao i inicijativa građana.
 
Udruga Franak u svojoj podršci navodi činjenicu da je Udruga Hrvatskih obrtnika i poduzetnika (HOP) bila jedna od prvih Udruga koja je prepoznala ciljeve i značaj djelovanja Udruge Franak u njenim počecima, “ovim putem upučujemo pismo potpore Udruzi HOP, svim njenim naporima i inicijativi kojom su napravili velik iskorak u promicanju direktne demokracije, ldeja ukljucivanja građana u direktno odlučivanje koju je svojim primjerom kampanje za izbor gradonačelnika Velike Gorice pokazala Udruga HOP povevši se za lslandskim primjerom direktne demokracije, označava vrlo važan pomak u procesu stvaranja snažnog civilnog društva i utjecajnih građanskih inicijativa. Udruzi HOP želimo uspjeh u ostvarenju njihovih ciljeva i svim budućim inicijativama kojima će nastojati promijeniti put i budučnost demokracije u Hrvatskoj” – stoji u pismo potpore Udruge Franak

http://turopoljka.com/2013/05/07/uz-ljubu-jurcica-podrsku-dala-i-udruga-franak/

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #52 : Svibanj 07, 2013, 10:40:37 poslijepodne »
Laburisti predstavili listu
...-Glavne okosnice našeg programa su transparentnost i otvorenost gradske uprave, javni prijevoz, gospodarstvo, turizam i kultura, komunalna infrastruktura, problemi predškolskog i školsko odgoja te briga za starije i nemoćne – dodala je Matezović
http://www.vgdanas.hr/Politika/Clanak/6627/laburisti-predstavili-listu.aspx
wwwg tablice

Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #53 : Svibanj 08, 2013, 05:47:35 poslijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #54 : Svibanj 08, 2013, 06:54:45 poslijepodne »
Mogu reći da je web-stranica gops. Mate jednostavna, efikasna i dostojanstvena, i da bi gospodin Mato mogao imati moju potporu, jer nije ničiji pijuun i ničiji igrač ni član lobija. Na žalost, sa time se niti jedna stranka pohvaliti ne može.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #55 : Svibanj 08, 2013, 08:40:11 poslijepodne »
Mogu reći da je web-stranica gops. Mate jednostavna, efikasna i dostojanstvena, i da bi gospodin Mato mogao imati moju potporu, jer nije ničiji pijuun i ničiji igrač ni član lobija. Na žalost, sa time se niti jedna stranka pohvaliti ne može.

Hvala na podršci gospodine Sledghammer

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #56 : Svibanj 09, 2013, 12:58:33 prijepodne »
Željko Teri: Obećajemo besplatnu legalizaciju i Internet (WiFi)
http://www.hsp.hr/zeljko-teri-obecajemo-besplatnu-legalizaciju-i-internet-wifi/

Laburisti kopirali program HSP-a
http://www.hsp.hr/laburisti-kopirali-program-hsp-a/

Plaće svih državnih dužnosnika smanjiti za 21 posto!
 Dragutin Lesar: Gospodarska situacija nalaže da Hrvatski sabor pokaže razumijevanje za očajno socijalno stanje premnogih hrvatskih građana
http://www.laburisti.com/modules/news/article.php?storyid=1979
 
Smanjili bismo PDV i otkupili Inu od Mola
 Dragutin Lesar PREDSJEDNIK HRVATSKIH LABURISTA O INICIJATIVI ZA SMANJENJE PLAĆE DRŽAVNIM DUŽNOSNICIMA TE GOSPODARSKOJ I POLITIČKOJ SITUACIJI
http://www.laburisti.com/modules/news/article.php?storyid=1980

Naš program kroz video prilog.
Video najava programa za lokalne izbore
https://www.facebook.com/laburisti.vg
Video najava programa za lokalne izbore
Objavljeno u 8. 05. 2013.
Hrvatski laburisti - Stranka rada, ogranak Velika Gorica predstavljaju ljude i program s kojim izlaze na lokalne izbore.
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #57 : Svibanj 09, 2013, 09:46:44 prijepodne »
Dali sam ja to negdje krivo pročitao kao program nekog od kandidata;
smanjenje plaće svim dužnosnicima na prosječnu plaču u privredi  >:D
besplatna legalizacija za objekte koji nisu sagrađeni za daljnju prodaju  >:(
ukidanje zakona, da se nakon dva saborska mandata ide u mirovinu  :-*
ukidanje rada nedjelom i državnim praznicima
plaćanje prekovremenih sati rada  8)
apsolutno poništenje privatizacije
dostupnost svih službenih dokumenata na internetu 
korištenje interneta u svim službama (bez redova za dokumente , potvrde, uvjerenja itd)
besplatan autoput, mostarina
novi izbori bez „starih“ političara  :o
ukidanje svih povlastica političarima
prekid otplate svih vanjskih dugova
izgradnja „obdaništa“ za islužene političare
osnivanje visoke škole za školovanje političara >:D
Možda su to ipak samo pusti snovi, ali mislim da nisu nemogući.
 ;)  Malo šale nikome ne škodi. ;)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #58 : Svibanj 09, 2013, 10:29:01 prijepodne »
"besplatna legalizacija za objekte koji nisu sagrađeni za daljnju prodaju"...

Tak su Srbima "povratnicima" sagrađene kuće... baš me zanima kako bi se osigurali da kuća nije, ili neće biti za 6 mjeseci, za daljnju prodaju??

Sa svime ostalime se slažem, nihje to ni tako nemoguće kako prosječan hrvatski mozak, potpomognut "podrškom" političara, to može shvatiti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Programi političke stranke
« Odgovori #59 : Svibanj 09, 2013, 10:54:40 prijepodne »
"besplatna legalizacija za objekte koji nisu sagrađeni za daljnju prodaju"...

Ovo sve sam napisao više u šaljivom tonu, zato san stavio smajlije.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....