Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 146455 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #30 : Lipanj 18, 2010, 07:59:41 poslijepodne »
Kod mene posljedice nevremena ovakve

Razbijeno prednje staklo na autu,jedan prozor na kući,isčupana ograda sa betonskim stupovima tri vočke stare sa korijenom,skinut dio krova ,a o vrtu mogu samo sanjati.......uopče ga nema.....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #31 : Lipanj 18, 2010, 08:35:28 poslijepodne »
Des sem se po polu prepelal i čem sem išel dale od sela štete sem mejne videl.Najzanimliveje da vuz "vikendicu" vidiš wc školku a šekret deset metri dale leži,2-3 redi črepa fale.Vrbovina i svibič su najbole popucali al to i ni nikakova šteta.Gutta je goli kua za tuču,najte si toga metati,veli sused da prelazi na lim.Ovo je sprepiškano kak cedilka.A i salonitke nisu bole prešle...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #32 : Lipanj 18, 2010, 09:31:32 poslijepodne »
Posljedice tuče.........





       



       


Kak Kunta veli: vrbovina - ovo je bila tužna vrba ali vrlo stara i bolesna.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #33 : Lipanj 21, 2010, 01:34:30 poslijepodne »
Nekaj si mislim;kak su prešli pod ovum tučum solarni kolektori,fotonaponski moduli i krovni obluki?
Jel do to ima?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #34 : Lipanj 21, 2010, 01:59:21 poslijepodne »
Nekaj si mislim;kak su prešli pod ovum tučum ...... krovni obluki?
Jel do to ima?

Moja 3 su bez ogrebotine, a i kak sam čula od drugih, nikome krovni prozori nisu stradali.

Ali su zato aluminijske rolete stučene, ali ne i probušene.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #35 : Lipanj 21, 2010, 06:03:49 poslijepodne »
Čitam na teletekstu da je proglašena elementarna nepogoda za VG? Jel netko zna zašto?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #36 : Lipanj 21, 2010, 10:56:28 poslijepodne »
Obavijesti

Proglašena elementarna nepogoda u Velikoj Gorici
21.06.2010.
Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, proglasio je elementarnu nepogodu za dio područja Grada Velike Gorice (katastarske općine: Strmec Bukevski, Lazina Čička, Črnkovec, Ribnica, Staro Čiče, Novo Čiče, Vukovina, Kurilovec, Velika Gorica, Gradići i Donja Lomnica).

Štete su nastale na poljoprivrednim kulturama, te gospodarskim i stambenim objektima. Najveće štete nastale su na pšenici, ječmu, zobi, kukuruzu, povrću te plantažnim voćnjacima. Oštećenja se kreću između 30 i 100 posto, a prosječno iznose 70 posto.

Nakon Županove Odluke o proglašenju elementarne nepogode Gradsko i Županijsko povjerenstvo, izvršit će procjenu šteta i u zakonskom roku dostaviti izvještaj Državnom povjerenstvu za procjenu šteta od elementarnih nepogoda, navodi se u priopćenju iz ureda župana Zagrebačke županije.

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 58 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/06/proglasena-elementarna-nepogoda-u-velikoj-gorici/

Mene se čini da je moj kum `Sisku dobil za dva aute,hižu,vrt i zemlu,lani il predlani,naj me držati za reč,cca. 300 kuna.Nisu šteli ni iti po peneze.
Tak da nebi puno polagal vuto.

Offline šlapica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #37 : Lipanj 21, 2010, 11:09:13 poslijepodne »
Da li će ministar Šuker dobiti odštetu  za grmlje i raslinje koje je nedavno otkupio odnosno privatizirao parcele koje su do nedavno bile u državnom vlasništvu a nalaze se pored nove autoceste ? Vjerojatno je dobio i poticaj za kulture , pa se pitam gdje su Pankretićevi poljari da naplate kazne za ne održavanje i zapuštanje zemljišta , a naravno sirotinja koja živi od prinosa svakako neće dobiti ni lipe !! to ne uključuje velike zemljoposjednike a svi znamo koji su to na području Gorice , oni imaju poseban tretman !!!

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #38 : Lipanj 22, 2010, 07:19:18 prijepodne »
Je istina i moja rođakinja je dobila pred par let šest kuna i par lipa.Ni štela iti po to ,pa su ju uvrijeđeno zvali iz grada i slali dopis da dojde po peneze.Više su potrošili na tročlanu komisiju i na slanje pošte nek kaj su jem dali tih šest kuna.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #39 : Lipanj 22, 2010, 10:45:27 prijepodne »
Da li će ministar Šuker dobiti odštetu  za grmlje i raslinje koje je nedavno otkupio odnosno privatizirao parcele koje su do nedavno bile u državnom vlasništvu a nalaze se pored nove autoceste ? Vjerojatno je dobio i poticaj za kulture , ............

Kolegice forumašice - o čemu vi to?

Jel to po onoj Muhinoj "priča se po gradu" ili imate saznanja o točnim podacima. Kakvo grmlje i raslinje, koja parcela, gdje je nova autocesta (osim onog dijela u Buševcu). Kakav poticaj?

Dajte nam precizirajte ako hoćete da razgovaramo. Ovak je ovo za mene nabacana izmišljotina koja baš ništa ne kazuje osim da je Šuker subjekt u cijelom odlomku. ???

I kakve to veze ima sa vremenskim prilikama?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #40 : Lipanj 22, 2010, 01:27:01 poslijepodne »
Obavijesti

Poljoprivrednici prijavite štetu
22.06.2010.
Zbog nevremena i tuče, te velikih šteta na poljoprivrednim usjevima ali i na kućama te gospodarskim zgradama Grad Velika Gorica tražio je proglašenje elementarne nepogode od župana Zagrebačke županije Stjepana Kožića.

Svi koji imaju štete mogu to prijaviti u gradski ured za gospodarstvo i poljoprivredu u zgradi gradske uprave. Rok za podnošenje prijava je 8 dana, od dana proglašenja nepogode, a svi koji dođu ispunjavaju određeni obrazac na temelju kojeg povjerenstvo izlazi na teren i utvrđuje štetu.
- Isplatu će od osiguravajućih kuća dobiti svi koji su osigurali svoje usjeve, a oni koji nisu čekat će isplatu na kraju godine od države – pojasnila je pročelnica za poljoprivredu Zlata Filipović uz napomenu kako je šteta za one poljoprivrednike koji nisu osigurali svoje usjeve, jer su to mogli učiniti gotovo besplatno. naime, Grad Velika Gorica pokriva 25 % police, Županija 25% i Država na kraju vraća 25 %. primjerice za osiguranje pšenice sa urodom od 6 tona poljoprivrednici su trebali platiti osiguranje u iznosu od 75 kuna, pa je velika šteta ako tako povoljne uvjete nisu uspjeli iskoristiti – pojašnjava pročelnica.
Sva dodatna pitanja vezana uz štetu i elementarnu nepogodu, poljoprivrednici mogu postaviti u uredu za poljoprivredu na 6269900.

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 3 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/06/poljoprivrednici-prijavite-stetu/

Offline šlapica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #41 : Lipanj 22, 2010, 04:00:37 poslijepodne »
Plemenitašice , sigurna sam da lokalni političari imaju inf. za ovo što sam napisala , isto tako pravimo se i dalje blesavi o vlasništvu hotela Garny , udjelu Šukera u Autoturistu i da ne nabrajam dalje , svakako da postoji politička volja ovakve bi se stvari trebale dovesti načisto , afera ima koliko hoćeš no još nitko ama nitko se nije dotaknuo tih tema , pa nisu velikogoričani blesavi ljudi , pa tako i sa parcelama koje je ministar kupio , a za koje su uredno dobivali i milijunske svote  za poticaje a zemlja je zapuštena itd . Nažalost pretvorbu u Gorici još nijedna politička stranka nije dotakla .

plemenitashica

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #42 : Lipanj 22, 2010, 04:54:29 poslijepodne »
Plemenitašice , sigurna sam da lokalni političari imaju inf. za ovo što sam napisala ,.......... Nažalost pretvorbu u Gorici još nijedna politička stranka nije dotakla .

Gospođo,  pojma nemam o čemu vi ovdje na forumu pišete. Kažete da lokalni političari znaju….. OK, dozvoljavam. Ali ovdje na forumu nema lokalnih političara, a i ako ima ili uzmimo da ih ima jer čitaju svako slovo, dajte nama koji nismo političari pojasnite o čemu pišete. To da "nisu velikogoričani blesavi ljudi" to vjerujem, ali nisi blesav zato jer ne znaš.

Spominjete Autoturist, spominjete parcele, raslinje, novu autocestu, hotel Garny, pa u drugom postu obitelj Bolješić ("u sukobu morala sa samim sobom , znamo otkuda je familija Bolješić i koga je simpatizirala sve dok se nije pomamio za financijskim paketom HDZ-a")….
Pa nije predsjednik goričkih umirovljenika obitelj nego stari dedek umirovljenik, zašto spominjete cijelu obitelj?

Pojma nemam o čemu je riječ, i neću komentirati dok ne objasnite tako da je svima na forumu jasno o čemu govorite.

Hvala na razumijevanju, ali ja sam ipak blesava (valjda zato jer ne znam, a morala bih znati).

Usput… opet.. ovo je tema o vremenskim neprilikama.
 >:(

Offline šlapica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #43 : Lipanj 22, 2010, 05:02:43 poslijepodne »
Priznajem da ovakvim pisanjem se stiču simpatije određenog kruga ljudi , no međutim netrebaju lokalni političari pisati na forumu već tako nešto početi procesuirati , a kako vidim imate saznanja o obitelji Bolješić pa možda bi bilo dobro da vi nam kažete ono što neznamo . Na forumu se ipak proslijeđuju inf. koje mi obični smrtnici imamo iz kuolarskih priča no nije na nama da takve prozovemo?? to je ipak posao vlasti ili ne vlasti u V.G. ?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #44 : Lipanj 22, 2010, 05:20:20 poslijepodne »
........a kako vidim imate saznanja o obitelji Bolješić pa možda bi bilo dobro da vi nam kažete ono što neznamo . ........

Ne, pojma nemam, vas pitam jer ih vi spominjete.

Zaključujem da je riječ o dedeku iz obitelji, jer znam tko je predsjednik goričkih umirovljenika (viđam ga na slikama po portalima, zadnja slika je pri potpisivanju Ugovora sa DC).

"Ukorila" sam vas da ne spominjete obitelj ničiju pa tako niti od g. Bolješića jer nisu svi predsjednik nego on jedan. Tako bih napisala (i pišem: Picula, VFK, Ideš Đurđa, Zelenika to su oni kojih se mogu sjetiti da sam "branila") za sve osobe kojima se spominje obitelj a koja baš ničim nije zaslužila biti spominjana.

A i da znam ponešto o obiteljima goričkih političara ne bih pisala, čak niti spomenula, jer ne dam niti da se moja obitelj dira, pa tako niti one sve druge obitelji. Nisu obitelji krive ako je netko političar (dobar ili loš). Osim ako se dio te obitelji javno ne exponira: npr. supruga Hubak, supruga Šuker sa svojom glupom saobraćajkom i slični primjeri.