Autor Tema: Da li je vama stalo do ovog foruma?  (Posjeta: 30864 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Da li je vama stalo do ovog foruma?
« Odgovori #45 : Svibanj 09, 2014, 06:40:46 poslijepodne »
... sad se pravi javio ...  zar misliš da su ljudi poput tebe i tebi sličnih, koji zagovaraju sve kao što pišu na DNEVNO.hr, veći hrvati od ostalih ?  Daj se spusti na zemlju.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Da li je vama stalo do ovog foruma?
« Odgovori #46 : Svibanj 09, 2014, 08:28:30 poslijepodne »
Ne, dapače, ne smatram Dnevno.hr nekakvim relevantnim portalom, kao što ne smatram sebe većim Hrvatom od bilo koga, no razlika između mene i mnogih je što ja svoju zemlju volim, poštujem, borio sam se za nju i stavljam je ispred bilo koje druge u svemu, i mislim da tako treba i biti, jer se i svi ostali u normalnom svijetu tako ponašaju - ponosni su na svoju zemlju i nedaju nikome da gazi po njoj. NO kod nas je moderno pljuvati svoju zemlju, i što to bolje činiš - veća si "faca", svjetski si čovjek...

Problem je što u Hrvatskoj ima previše ljudi koji jesu stoka sitna zuba, koji se ne mogu izdići iznad one Tuđmanove "u se, na se i poda se", koji ne shvaćaju što je nacionalni interes i strateški interes Hrvatske (iako je to ponajprije stvar zdrave logike), kao i što ne mogu prevladati svoj neodgoj, nekulturu i primitivizam koji im nalaže da cijene samo ono što je iza njihovih kućnih vrata sa pločicom prezimena, a sve okolo toga nije njihovo, iako je...

Problem je, u biti, iskompleksiranost ogromnog dijela naroda, koji je pušio kojekakve kite stoljećima i od toga već ima genetske kompleske, i onda je došao netko tko im je prodao novu kitu, imena "demokracija", a neuka čeljad je to odmah shvatila da može raditi štogod poželi, i kada im to ne dozvoliš, onda "nisi demokratičan"...

Ta iskompleksiranost se manifestira kao bolesna, naivna želja da se uvlače u dupe svakom smeću bjelosvjetskom koje im obeća da će im biti bolje, bogatije, ljepše itd itd, što je u biti hrpa glupih pričica za naivne i neuke majmunose, a upravo takovih ovdje ne nedostaje.

Ta naiva, ta iskompleksiranost čine da smo mi sami sebi najveći neprijatelji, da sami sebi zabijamo nož u leđa i jebemo jedan drugoga za ljubav nekog tuđinca, koji nam prodaje budalaštine zapakirane u liberalni celofan, a mi - kao dobre budale i ponizne sluge - laktarimo se tko će se pred gazdom pokazati kao bolji sluga, koji će biti bolje nagrađen za to...

Najbolje je to što se taj gazda sam ne drži priče i principa koje nama nameće kao obvezne, i da nećemo nikada biti kulturan, uljuđen narod europske provenijencije koliko nećemo poštovati principe koje je upravo taj gazda proklamirao - jasno, ne treba reći, isključivo za njegov interes... kada takav princip prijeti da njemu dođe glave, on ga se trenutno odrekne i nikome ništa, ali ako prijeti nama samima - ma nema, idemo zborno u krdu u provaliju jer je tako rekao čoban iz bijela svijeta... da se on ne bi naljutio na nas, a mi se osramotili, jer nismo dobri sluge...

Zbog svega toga imamo vlast kakvu imamo (ista je prvenstveno odraz baš tog primitivizma i te političke nezrelosti), i nama je baš zbog toga svaki dan sve lošije jer se međusobno ubijamo ne bi li se dopali nekom smeću iz svijeta koji nam dirigira, a katastrofalna vlast pije tu vodu na eks, naravno - dobro podmazana ispod stola da nas uništi...

Naivci toj istoj vlasti još plješću, ne shvaćajući da ista radi i protiv njih, no eto - kako su mnogi markirali kada je trebalo ići u školu (pa imamo preko 40% punoljetnih stanovnika koji nemaju više od osnovne škole!) - tako su markirali i kada je Bog dijelio pamet (jer da je imaju, imali bi i škole), tako markiraju i kada trebaju doći na jasle mudrosti i zbrojiti dva i dva... jer, ponavljam, NIJE demokracija raditi protiv sebe, pa da je ne znam o kojem i čijem principu riječ... to nije demokracija, to je glupost. Koja u ovoj zemlji i u ovom narodu caruje, nikad sigurnija u sebe...
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2014, 08:32:49 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Da li je vama stalo do ovog foruma?
« Odgovori #47 : Svibanj 09, 2014, 10:34:39 poslijepodne »
Ovo je malo off topic rasprava, ali kad ste počeli i ja bih nekaj rekel.

Svi gledaju na vladu i očekuju da vlada nekaj napravi, poboljša. Dobro, to im je i glavni zadatak, ali sad smo vidjeli da oni sami sa nekim zakonima i mjerama nemreju napraviti čuda. Problem je kaj je puno toga trulo u državi Hrvatskoj. I kaj je puno toga trulo u našim glavama. I kaj je oko 80% Hrvata... kak je to Sleđ rekel... iskompleksirano, primitivno i demokratski nezrelo. A i to "stoka sitnog zuba" isto paše. Dok se ljudi nebuju malo opametili i prestali misliti samo na sebe, nego malo i na nas sve (znači na našu Hrvatsku).

Nama može biti bolje tek kad kod nas većina shvati da sve to mora početi u našim glavama. Dok ima korupcije i varanja svugdje ono nas, dok god ljudi to vide i niko ne reagira, dok se svi ponašaju kao da je sve to normalno, tak dugo to nebu išlo prema boljem. Em pak je svako malo po novinama neka vijest kak se u svojim gradovima gradonačelnici ponašaju ko šerifi. Evo zadnji put ono na Hvaru. Dok je god tak nekaj moguće i nema nekog brzog pravnog lijeka, tak dugo nebu investicija.

Promjena nebu dok kod svih nas, ili bar većini, ne počne funkcionirati razum i savjest.


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Da li je vama stalo do ovog foruma?
« Odgovori #48 : Svibanj 09, 2014, 10:48:32 poslijepodne »
... i onda je došao netko tko im je prodao novu kitu, imena "demokracija
Nekaj slično sem ja pred "ohoho" let rekel; demokracija je roba za vanjsko tržište, na domačem najbole prolazi "Hrvatska" (za "Hrvatsku", za "decu" "Hrvatske", ..). I čem mi denemo glave f kup osetiš da ti negdo odostraga kopa po žepu.

...ponizne sluge - laktarimo se tko će se pred gazdom pokazati kao bolji sluga, koji će biti bolje nagrađen za to...
Rekli bi Srbi "austrijski konjušari".

I kaj je oko 80% Hrvata... kak je to Sleđ rekel... iskompleksirano, primitivno i demokratski nezrelo. A i to "stoka sitnog zuba" isto paše. Dok se ljudi nebuju malo opametili i prestali misliti samo na sebe, nego malo i na nas sve (znači na našu Hrvatsku).
Znači da je cca. 20% izvan "sistema"- e, ti su naje*.  ;D

dnevno.hr je drukčije i ima kuraža pisati ono kaj drugi nebi. Bumo videli jel budu vudirali po Vlaste i posle izborov.
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2014, 10:55:04 poslijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Da li je vama stalo do ovog foruma?
« Odgovori #49 : Svibanj 12, 2014, 08:58:36 prijepodne »
Tako je... Dnevno.hr nije nešto vrhunsko ili ne znam što, najveća prednost je što pišu stvari koje nitko iz sustava nema muda napisati, što čačkaju gdje treba i gdje ne treba, što kojekakvim komentarima otvaraju širinu pogleda obične hrvatske seljačine i skidaju mu poklopce s očiju...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”