Autor Tema: Bez riječi.....  (Posjeta: 56433 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #60 : Lipanj 29, 2013, 04:48:11 poslijepodne »
Ak su Zokiju i bratiji bile pune bijesne čvalje "pravde i zakonskih normi, te preuzetih obaveza" kada je trebalo loviti generala Gotovinu, zašto su odjednom odustali od poštovanja tih normi kada je riječ o dokazanom ubojici (što general Gotovina nije bio!)??

Možda zato jer je taj udbaški ubojica radio po nalozima tateka od Klavira, tj. oca predsjednika YUsipovića, koji je bio general tajne službe i UDBA-e, pa bi iznošenje mnogih saznanja od strane Perkovića bilo izuzetno neugodno i opasno za mnoge aktere sadašnje SDP-ove vrhuške, u koju spadaju i Klavir i kružok likova oko pokojnog Račana i još nekih superzaslužnih drugova, a u isti drek su uvaljani i dečeci iz HDZ-a, koji je pun k'o brod isto tako "kvalitetnog i provjerenog kadra" iz iste kumrovečke akademije, stoga i plavi komunisti, kao i oni crveni, ne dižu glas iznad 26 decibela snage, jer se svima njima radi o istim jajcima koja bi otišla rezom iste britve...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #61 : Lipanj 29, 2013, 05:47:07 poslijepodne »
ponekad, i vise , procitam kolumne z.despota u v.l.

prvom prilikom zamolit cu ga da  otvori i temu palmoticeve ulice u zagrebu.

ciji su to stanovi bili prije rata,  a ciji su danas.ciji sinovi danas se sepure u stanovima od 150 i vise m2, tko su stanari bili poslije 45te.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #62 : Lipanj 29, 2013, 08:20:31 poslijepodne »
HRVATSKA U EUROPSKU UNIJU ULAZI ONAKO KAKO JOJ SE I PRIBLIŽAVALA SVIH OVIH GODINA – S PROBLEMIMA I KONTROVERZAMA   Diplomati: Angela Merkel najmanji vam je problem, razmislite o sebi Kasnilo se, MVP je bio isključen iz organizacije, čak su i imena uzvanika pogrešno napisana

http://www.vecernji.hr/vijesti/diplomati-angela-merkel-najmanji-vam-je-problem-razmislite-sebi-clanak-576575

Trebaju li nam ovakvi napisi, ?

Koliko je u ozbiljnosti?

Kako želimo da nas drugi shvate?

Znam da mnogima ovaj tekst nikako ne odgovara, ali ne može biti prigodniji. Čita se ove nedjelja, iz Poslanice sv. Pavla... citat-
" Za slobodu nas Krist oslobodi! Držite se dakle i ne dajte se ponovno u jaram ropstva" - kraj citata.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #63 : Lipanj 30, 2013, 02:38:29 poslijepodne »
Ak su Zokiju i bratiji bile pune bijesne čvalje "pravde i zakonskih normi, te preuzetih obaveza" kada je trebalo loviti generala Gotovinu, zašto su odjednom odustali od poštovanja tih normi kada je riječ o dokazanom ubojici

Ni meni ovo nije baš jasno. Očito da Perković ima puno moći i da iza te teme stoji puno leševa u podrumu. Mi jednostavno nismo sposobni napokon počistiti taj podrum i početi odpočetka jer očito da ovi (Jugo)komunisti još uvijek imaju veliki utjecaj na današnja zbivanja u politici.

No ovo demostrativno izlaženje HDZa iz sabornice je više nego licemjerno. Kao da bi oni dali Perkovića nijemcima. To su mogli davno napraviti da su šteli. To isto vrijedi i za Crkvu. Svugdje licemjerstvo.

Ko zna kaj stoji iza tog "King-Konga"...

Ma nebu kod nas mira ni pravde sve dok ne odapne i zadnji (Jugo)komunist.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #64 : Kolovoz 07, 2013, 01:16:43 poslijepodne »

'Dezerteru Milanoviću, zvižduci su najmanje što ti je ovaj narod mogao prirediti zbog veleizdaje'!

Uhićenja na proslavi Oluje kap je koja je prelila čašu braniteljima. Na podužem popisu grijeha ove Vlade, kažu, činjenica je da su zatvorili oči pred izjavama Stanimirovića i Pupovca, da štite Perkovića i njegove ubojice koji su po svijetu tamanili Hrvate kao mrave i da se ponašaju gore nego u najgoroj afričkoj diktaturi.
Jesen će biti burna za Vladu Zorana Milanovića! Kukurikavcima za vratom već 'puše' nekoliko zahtjeva za raspisivanjem referenduma, a na pomolu je, čini se, još jedan. Uhićenja ljudi koji su izviždali premijera Zorana Milanovića na svečanoj proslavi Oluje u Kninu, kap je koja je prelila čašu hrvatskim braniteljima! 'To je najmanje što su mu mogli u datom trenutku prirediti za veleizdaju hrvatskih nacionalnih interesa. Ni u najgoroj afričkoj diktaturi, ljudi se ne uhićuju zbog zviždanja, a Milanović zaboravlja da je on samo gost u Kninu, kažu branitelji, nazivajući premijera dezerterom.
Iz domoljubne organizacije 'Croatorum', za dnevno.hr najavljuju prikupljanje potpisa za referendum o lustraciji te o tome treba li ukinuti zakon o aboliranju ratnih zločinaca. Odluka o početku prikupljanja potpisa, ekskluzivno doznajemo, znat će se 23. kolovoza!
Ovoj odluci 'kumovao' je niz nedavnih događaja. Branitelji Kukuriku vladi zamjeraju što je zatvorila oči pred izjavama Vojislava Stanimirovića kako djeca u srpskim školama uče iz udžbenika u kojima stoji da je Domovinski rat bio građanski, a ne obrambeno-oslobodilački. Prije više od mjesec dana od Mladena Bajića zatražili su hitno provođenje istrage zbog opasne izjave prvoga čovjeka SDSS-a, no do današnjega dana - ništa! Od Zorana Milanovića, Ive Josipovića, ministra branitelja Freda Matića i Sabora kojim predsjedava Josip Leko, tražili su osudu srpskog čelnika, pozivajući se na Deklaraciju o Domovinskom ratu koju je Hrvatski sabor donio još 2000. godine i u kojoj je jasno definirano kakav se rat vodio u Hrvatskoj. Niti s tih adresa, unatoč tome što je istekao zakonski rok u kojemu su se trebali očitovati, niti retka o tome da Stanimirović krši Ustav RH, kao ni objašnjenje zašto mu se to dopušta. Vladajući su braniteljima stali na žulj i u slučaju Perković. Prozivaju ih da štite bivšeg šefa Udbe i njegove ubojice koji su tamanili Hrvate u svijetu kao mrave.
Zbog svega toga, smatraju da ljudi Zorana Milanovića, ali i predsjednik Josipović, odobravaju aboliranim četnicima da krše i ruše ustavni poredak RH, baš kao i 1991. kada je Ivica Račan izvršio diverziju i potkopavanje obrambene moći hrvatskih branitelja, ustupivši naoružanje Teritorijalne obrane u vlasništvu Hrvatske JNA.
Armija je, navode, to isto oružje - 250 000 komada, podijelila četnicima.
Pobrajajući grijehe ove Vlade, iz 'Croatoruma' navode i kako su  nedavno zatražili poštivanje deklaracija Vijeća Europe po pitanju osuđivanja komunističkoga režima. Kukurikavci su se opet oglušili. Štite Perkovića, smatraju branitelji, a s druge strane nisu pomakli ni prstom da zaštite i oslobode hrvatskog branitelja Veljka Marića koji nepravedno čami u srbijanskim zatvorima.
.
Kao 'šlag na tortu' stigle su izjave Milorada Pupovca, kojega optužuju da su mu oba brata bila u četnicima, a da bi on kažnjavao heroje iz Oluje.

Branitelje i hrvatske građane stoga će se, već u jesen, pitati što misle o provedbi lustracije, odnosno treba li ukinuti zakon o aboliciji i procesuirati abolirane zločince i treba li se oduzimanjem imovine naplatiti ratna šteta koju su prouzročili.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/92536-dezerteru-milanovicu-zvizduci-su-najmanje-sto-ti-je-ovaj-narod-mogao-prirediti-zbog-veleizdaje.html
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #65 : Kolovoz 07, 2013, 07:43:13 poslijepodne »
KAKVA BLAMAŽAPorezna zatvorila hotel, da bi ga opet otvorila! Gosti u međuvremenu otišli
U Senju se danas odvija prava apsurdna situacija: Porezna uprava zatvorila je jedini hotel u gradu zbog poreznog duga od 880.000 kuna, ali je samo par sati nakon toga objavljeno da će hotel do večeri opet biti otvoren! U međuvremenu je većina gostiju napustila hotel [size=78%]Porezna uprava je zbog duga od 880.000 kuna izdala naredbu o zatvaranju objekta na osam dana. Odvjetnik koji zastupa vlasnike hotela, privatnu tvrtku koju vodi jedan bračni par, uručio je prigovor na naredbu o zatvaranju hotela zbog formalnih grešaka, a par sati kasnije nakon što je u svim medijima objavljeno da se hotel zatvara usred sezone, objavljeno je da će on do večeri biti otvoren! [/size]
Inače, tvrtka u čijem je vlasništvu hotel u predstečajnom je postupku, a Poreznoj upravi je ponudila opciju da u roku od osam dana uplati polovinu poreznog duga samo da se hotel ne zatvori. No, Porezna uprava taj prijedlog nije prihvatila, nego je vlasnicima dan rok od osam dana da podmire cijeli dug.


http://danas.net.hr/hrvatska/porezna-zatvorila-hotel-u-senju-da-bi-ga-opet-otvorila


Da,da, vlada i njezine službe sve rade da se Hrvatska jednom pomakne prema izlazu iz recesije. Sada u sezoni je prava prilika ...........za napravidi pravi nered!
Čestitke!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #66 : Kolovoz 07, 2013, 08:06:19 poslijepodne »
Kolovoz šenuo...
August Šenoa:

Čuvaj se, je, sejnske (b)ruke.

Citat:
NI ME BRIGA

(refren)
NI ME BRIGA KAJ VELIJU
SVOJE POSLE NEK GLEDIJU,
TRAČAJU KAJ STARE BABE
NAJ POČISTE SVOJE PRAGE.
DOBRE LJUDE HOČEM BLIZU
DA POZABIM NA TU KRIZU,
TANCALA BUM SVE DO JUTRA
BRIGE REŠILA BUM ZUTRA


Obširneše:
http://www.forumgorica.com/kajkavski/popevke-sem-slagal-i-recice-bral-kaj-danke-i-kaj-nocke/msg47402/#msg47402

AKUD Žensko Kazalište G.Jesenje - Ni me briga - TV Spot, 03:39

AKUD Žensko Kazalište G.Jesenje - Ni me briga - TV Spot
« Zadnja izmjena: Kolovoz 07, 2013, 08:11:41 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #67 : Kolovoz 07, 2013, 08:35:44 poslijepodne »

'Dezerteru Milanoviću, zvižduci su najmanje što ti je ovaj narod mogao prirediti zbog veleizdaje'!

Uhićenja na proslavi Oluje kap je koja je prelila čašu braniteljima. Na podužem popisu grijeha ove Vlade, kažu, činjenica je da su zatvorili oči pred izjavama Stanimirovića i Pupovca, da štite Perkovića i njegove ubojice koji su po svijetu tamanili Hrvate kao mrave i da se ponašaju gore nego u najgoroj afričkoj diktaturi.
Jesen će biti burna za Vladu Zorana Milanovića! Kukurikavcima za vratom već 'puše' nekoliko zahtjeva za raspisivanjem referenduma, a na pomolu je, čini se, još jedan. Uhićenja ljudi koji su izviždali premijera Zorana Milanovića na svečanoj proslavi Oluje u Kninu, kap je koja je prelila čašu hrvatskim braniteljima! 'To je najmanje što su mu mogli u datom trenutku prirediti za veleizdaju hrvatskih nacionalnih interesa. Ni u najgoroj afričkoj diktaturi, ljudi se ne uhićuju zbog zviždanja, a Milanović zaboravlja da je on samo gost u Kninu, kažu branitelji, nazivajući premijera dezerterom.
Iz domoljubne organizacije 'Croatorum', za dnevno.hr najavljuju prikupljanje potpisa za referendum o lustraciji te o tome treba li ukinuti zakon o aboliranju ratnih zločinaca. Odluka o početku prikupljanja potpisa, ekskluzivno doznajemo, znat će se 23. kolovoza!
Ovoj odluci 'kumovao' je niz nedavnih događaja. Branitelji Kukuriku vladi zamjeraju što je zatvorila oči pred izjavama Vojislava Stanimirovića kako djeca u srpskim školama uče iz udžbenika u kojima stoji da je Domovinski rat bio građanski, a ne obrambeno-oslobodilački. Prije više od mjesec dana od Mladena Bajića zatražili su hitno provođenje istrage zbog opasne izjave prvoga čovjeka SDSS-a, no do današnjega dana - ništa! Od Zorana Milanovića, Ive Josipovića, ministra branitelja Freda Matića i Sabora kojim predsjedava Josip Leko, tražili su osudu srpskog čelnika, pozivajući se na Deklaraciju o Domovinskom ratu koju je Hrvatski sabor donio još 2000. godine i u kojoj je jasno definirano kakav se rat vodio u Hrvatskoj. Niti s tih adresa, unatoč tome što je istekao zakonski rok u kojemu su se trebali očitovati, niti retka o tome da Stanimirović krši Ustav RH, kao ni objašnjenje zašto mu se to dopušta. Vladajući su braniteljima stali na žulj i u slučaju Perković. Prozivaju ih da štite bivšeg šefa Udbe i njegove ubojice koji su tamanili Hrvate u svijetu kao mrave.
Zbog svega toga, smatraju da ljudi Zorana Milanovića, ali i predsjednik Josipović, odobravaju aboliranim četnicima da krše i ruše ustavni poredak RH, baš kao i 1991. kada je Ivica Račan izvršio diverziju i potkopavanje obrambene moći hrvatskih branitelja, ustupivši naoružanje Teritorijalne obrane u vlasništvu Hrvatske JNA.
Armija je, navode, to isto oružje - 250 000 komada, podijelila četnicima.
Pobrajajući grijehe ove Vlade, iz 'Croatoruma' navode i kako su  nedavno zatražili poštivanje deklaracija Vijeća Europe po pitanju osuđivanja komunističkoga režima. Kukurikavci su se opet oglušili. Štite Perkovića, smatraju branitelji, a s druge strane nisu pomakli ni prstom da zaštite i oslobode hrvatskog branitelja Veljka Marića koji nepravedno čami u srbijanskim zatvorima.
.
Kao 'šlag na tortu' stigle su izjave Milorada Pupovca, kojega optužuju da su mu oba brata bila u četnicima, a da bi on kažnjavao heroje iz Oluje.

Branitelje i hrvatske građane stoga će se, već u jesen, pitati što misle o provedbi lustracije, odnosno treba li ukinuti zakon o aboliciji i procesuirati abolirane zločince i treba li se oduzimanjem imovine naplatiti ratna šteta koju su prouzročili.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/92536-dezerteru-milanovicu-zvizduci-su-najmanje-sto-ti-je-ovaj-narod-mogao-prirediti-zbog-veleizdaje.html

Autoru  teksta na ovom huškačkom portalu očito nije dosta rata.   (kaj nije imal petlju potpisat se punim imenom i prezimenom, ili je i te informacije čuo iz druge ruke kao i mnoge koje kao "provjerene" prenosi portal DNEVNO.hr) - Kak bi oni rekli ... NAVODNO  :D


p.s.      ... prvo su došli popovi, pa topovi pa lopovi ...     
« Zadnja izmjena: Kolovoz 07, 2013, 08:37:47 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #68 : Kolovoz 07, 2013, 09:43:26 poslijepodne »
Pravilo službe kokodačiča z našoga sokaka
(ko,ko nas bre, rastavi!?):

Z Leve Štefankov:

Citat:
p.s.... došli popovi, pa topovi pa lopovi ...
   
a tak smo je 1945. i kesneše lepo "sredili", (i) z mrzli topi, (i) z mrzlem oružjem.

Citat:
SVEĆENICI - ŽRTVE DRUGOGA SVJETSKOG RATA I PORAĆA IZ VARAŽDINSKE BISKUPIJE
http://www.forumgorica.com/povijest/do-je-veksi-blazenik-broz-ili-pavelic/msg49848/#msg49848


Z Štefankov:
 došli su top(l)i, pop(ulist)i, titi(či), tati(či) odn. čači(či)...

Citat:
Kriminal i lopovluk v režije SDP-a, gospode z crlene katedrale

Dolaskom Račanove koalicije na vlast počinje najveća rasprodaja hrvatskih banaka strancima. U samo godinu dana strancima je prodano 44% hrvatskih banaka, a do kraja 2003 godine stranci su postali vlasnici 91% hrvatskih banaka. Prodajom banaka SDP je rasprodao onaj sustav čija stabilnost jest čimbenik gospodarske sigurnosti i napretka.


* * * * * * * * * *

LePoglavar HNS-a, "hrvatske", "narodne" iliti (ne samo nominalno) populističke, strajnske, tat(ič) odn. Čač(ič):

Gotov stečaj Coninga: Čačić duguje oko 177 milijuna kuna


Obširneše:
http://www.forumgorica.com/politika/sdp-i-hns-pr(e)dmet-sprdne-(hrvatski-bog-marx)/msg49852/#msg49852
« Zadnja izmjena: Kolovoz 07, 2013, 09:59:03 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #69 : Kolovoz 07, 2013, 10:35:29 poslijepodne »
Ljudevit, i ti misliš da on to razumije?!


Mržnja nema očiju ni pameti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #70 : Kolovoz 08, 2013, 07:06:23 prijepodne »
Mlačanin, kad već ne radiš posao kao moderator kako treba (opomene zbog krivog pisanja nicka, npr.), daj se bar koncentriraj kad čitaš tekstove. Napisao sam da su huškački portal, stojim kod toga, a po mnogim stvarima koje prenosiš s njihovog portala, očito se slažeš s njima ... kaj ni tebi nije dosta rata ?  Vidim da si na kraju napisal ... "Mržnja nema očiju ni pameti."  to pomalo objašnjava tvoje pisanje ...   :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #71 : Rujan 16, 2013, 05:25:30 poslijepodne »
Sada je jasno da nas je Milanović bezočno lagao i obmanjivao. Hoće li snositi odgovornost? 

Za odluku o uvođenju sankcija u Europskoj komisiji bili su jednoglasni. Za Milanovića je još poraznija činjenica da ju je predložio socijaldemokrat Stefan Fuele a podržao ju je i hrvatski predstavnik SDP-ovac Neven Mimica.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/96360-sada-je-jasno-da-nas-je-milanovic-bezocno-lagao-i-obmanjivao-hoce-li-snositi-odgovornost.html
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Bez reči iliti nem(ačk)o
« Odgovori #72 : Rujan 16, 2013, 11:22:12 poslijepodne »
Bez reči iliti nem(ačk)o

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dojče vele, Zojče muči, (po) nem(ačk)i, sound of silence

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Zoki: nabu sankcij.

San + (fik)cije = sankcije

Gdo tu koga fik-a?

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Leksualni (pre)odgoj iliti (et)waspitajne

Zgledi da (kokod)aktuelna vlast ima problemčekov z leksualnem (et)waspitajnem i kompetencijum, a nastavno na rajneše (s)tegovine ministra Jovanoviča po (vas)pitajnu seksuanog čiril(ic)a i metoda i v školam.

Neki prognozeraju da slede reksualni, rul-arni problemč(ač)iči iliti slučaj(ni premijer) rex-ZoM(b)i.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Glazba nemačke himne (i) hrvatska je narodna pesma «Vjutro se ja (Zo)ran-o stanem».

Citat:
V joytre sum sa rune staulo

Bilo bi zgodno da se (okolo)bednjanski KUD-i i glazbeni sastavi vukluče v popularizerajne hrvatske (i bednjanske) narodne pesme «Vjutro rano», tere je (glazbeno, ne tekstualno) jednak prvi tal (del) negda austro-ugarske himne «Gott erhalte Franz, den Kaiser» (hrv. "Bog, čuvaj cara Franca»), a de(ne)s nemačke himne «Das Lied der Deutschen (hrv.: "Pesma Nemcov"), poznateše pod nazivom «Deutschland, Deutschland über alles».

Nastavek:
http://www.forumgorica.com/kajkavski/bednjo-nujlijepsi-kemaucek-svieto/msg38799/#msg38799

Žiga i Bandisti - Vjutro se ja rano stanem, 04:34

Žiga i Bandisti - Vjutro se ja rano stanem
 
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2013, 11:34:49 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #73 : Rujan 20, 2013, 04:05:44 poslijepodne »

http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/97008-u-zemlji-hrvata-glavni-duznosnici-nisu-hrvati-nikakvo-cudo-da-smo-dobili-sankcije.html

U zemlji Hrvata glavni dužnosnici nisu Hrvati - nikakvo čudo da smo dobili sankcije
Rujan se pokazao kobnim za Hrvatsku i hrvatske domoljube. Komisija EU priprema nam sankcije, početkom mjeseca napustio nas je Zvonko Bušić, a u utorak 17. rujna u Kaštelima je preminuo Tomislav Rebrina, još jedan veliki hrvatski borac za slobodu. Nadnevka 15. rujna 1972. u Göteborgu je zajedno s Rudolfom Prskalom i Nikolom Liscem oteo zrakoplov i tako spriječio izručivanje Mire Barešića jugoslavenskom režimu. Kao i Miro, Tomo se pridružio obrani Hrvatske. Neka im je svima laka hrvatska zemlja.    Domoljubi stare i odlaze, a naši mladi odrastaju u uvjetima potiskivanja svega hrvatskog. Ova je zemlja raj za sve one koji se ne osjećaju rodoslovnim Hrvatima i /ili hrvatskim katolicima. Činjenica da glavni dužnosnici RH nisu kršteni otvarala je nadu da će se beskrupulozni bezvjernici boriti za nas svim dozvoljenim i nedozvoljenim sredstvima, kad ono, oni zaista tako djeluju, ali protiv Hrvatske i protiv hrvatskog naslijeđa ove zemlje. Prirodno takvoj situaciji, Hrvati su emigranti i u Lijepoj Našoj, Hrvati su emigranti u cijelom ovome svijetu. Hrvatski Zagreb sasječen je već davne 1945. Zagrepčani su otišli na Križni put, a najgori ološ popunio je Zagreb i zaposjeo njegove vile. Hrabriji dio hrvatskih domoljuba napustio je okupiranu zemlju i u inozemstvu se pridružio borbi za samostalnu Hrvatsku. Nikakvo čudo da su svi predsjednici i svi premijeri RH pripadali interesnoj skupini "partizana", udbaša, partijaca, partijskih ideologa, prikrivenih četnika i njihove djece. Prođem pola grada dok uočim nekoga svoga. U sred "hrvatskog" Zagreba živim u hrvatskom getu!
 Mnogi su hrvatski domoljubi smaknuti po nalogu vrha "hrvatske" države. Već nekoliko godina uznemirava nas glasina da je hrvatski mučenik Siniša Glavašević usmrćen po nalogu Zagreba, jer da je poživio i vratio se u Zagreb u nekoj razmjeni, nekom bi dužnosniku ugrozio njegovu poziciju. Slično je stradao i nesretni Miro Barešić, najvjerojatnije u Hrvatskoj i od "hrvatske" ruke. Ludvig Pavlović izvučen je iz zatvora i likvidiran da ne bi prozvao izdajnike Bugojanske grupe, koji su se slavodobitno vratili u formalno samostalnu RH kao ljuti hrvatski emigranti i nastavili glumiti desnicu. Zvonko Bušić proveo je svoje posljednje godine u relativno situiranim uvjetima, ali neki poznati borci za Hrvatsku zamalo su u ovakvom Zagrebu i u ovakvoj RH umrli od gladi, nakon što su se vratili u "slobodnu" Lijepu Našu, kojoj su posvetili sav svoj život, koju su na svoj način učinili Domovinom prognanika. Tomislav Rebrina nekako je preživljavao, a zaboravljeni Rudolf Prskalo živio je u svojoj dragoj Hrvatskoj na rubu gladi. U ovom je gradu gladovao i Ante Starčević, Otac Domovine. U Zagrebu ološ pliva u izobilju, dok su rodoslovni Hrvati uglavnom gola sirotinja.

 Ostarjeli hrvatski heroji tiho su proživjeli ostatak svog izuzetnog života, a hrvatskim junačinama grade se likovi koje treba izbjegavati, kojima nije pametno prepustiti kokošinjac, a kamoli državu. Zoran Milanović, Ivo Josipović i Vesna Pusić uvijek se drže nekako napuhano/nadmeno, kao da su upravo izašli iz otetog zrakoplova. Možda planiraju uskoro oteti avion i osloboditi Josipa Perkovića iz njemačkog pržuna? Predlažem da Milanović ostavi bombu u Banskim dvorima. Možete li zamisliti nivo njihovog međusobnog komuniciranja. Moj je tata bio veći partizan od tvoga. Moja je mama kuhala na otoku Golom! Moj je tata bio partizan, ali se zvao Ante! Ili: moj je tata bio partizan, ali sam djetetu dao ime Ante! Dobro, a kako su ti se zvali otac i djed, po tvojoj liniji ili liniji supruge? Nije vrag da si djetetu dao ime Ante po Anti Paveliću? A onda svadljivo uskače znate tko: moj je tata vodio otok Goli, na kojem je trebao skončati ustaški terorist Miro Barešić. Bio je zimski frajer - progonio je Proljećare. A onda ona dobacuje: moj je tata pripadao administraciji NDH, ali je u duši bio skojevac, to dobro pamtim! Dobro, zar nisi odmrznuta u Jugoslaviji? Kukurikavci cijelo vrijeme vode SRH, a mi tu krnju zemlju prikazujemo kao povijesnu Hrvatsku, što je najveći nesporazum u cijelom prijeporu. 

 Kukurikavka Vesna Pusić kaže da Hrvatska neće ispaštati zbog Lexa Perković. Ne, ispaštat će Srbija! Kao, nema veze što smo osramoćeni i što je asocijacija u koju smo tek ušli izgubila povjerenje u nas. Hrvati su uvijek ispaštali i uvijek će ispaštati. Naravno, što je nama gore, to je Vesni Pusić i ostalim kukurikavcima bolje. SDP je izbacio iz svojih partijskih redova Aleksandru Kolarić, glasnogovornicu Ivice Račana. Znači li to da će suđenje Josipu Perkoviću kompromitirati Ivicu Račana? Josip Perković najvjerojatnije je organizirao ubojstvo Stjepana Đurekovića, ali tko je ubojstvo zapovjedio? Tko je krvoločni ubojica iz Partije? Zar Zoran Milanović nije preuzeo SDP kao Račanov miljenik? Dobio je vjetar u leđa i od Ive Sanadera, kojega Nikola Štedul proziva kao udbaša, a Partija istog Sanadera prodaje narodu kao Hrvata i katolika, i tako prezentiranog kiti kao najvećeg lopova. Kako će distanciranje SDP-a od Ivice Račana preživjeti njegov sin Ivan? Stječe se dojam da imamo "divljanje neodgojenih pojedinaca", a zapravo imamo problem kulturnog hendikepa u vrhu RH - većina vlastodržaca u RH osim što nisu kršteni, istovremeno su nacionalno neopredijeljene osobe, koje su odgojene u uvjetima suspenzije hrvatske nacionalne kulture i hrvatskog nacionalnog identiteta. Ružno je što se vladajući u RH postavljaju kao da prezentiraju hrvatsku naciju. Oni zapravo nisu na dovoljnom civilizacijskom nivou da shvate značaj hrvatske nacionalne ideje. Njemački mediji ovih dana izvještavaju da se prije 23 godine u SRH/RH formalno promijenio politički sustav, ali da je bahata jugoslavenska elita zadržala funkcije i utjecaj. .
     
 Naša je nezgodna sudbina da udomimo baš svakoga. To je nekakva kršćanska misija našeg nacionalnog imena. Čak su i američki Croatan Indijanci imali takvu funkciju. Preko Bare su Croatani izvršili nekakvu humanu misiju prihvaćajući odbjegle robove. Ovdje smo prihvaćali gospodare, koji su nas pretvorili u roblje. Hrvatsku su preuzimale velike susjedne imperije, kao i one kreirane od strane svjetskih centara moći. Svi su grabili Lijepu Našu i naš predivni Jadran. Opatija je bila ljetovalište austrijske elite. Rijeka je danas naš Lenjingrad, a stoljeće ranije bila je glavni grad Mađarske, a nešto kasnije zapadna ispostava Italije. Godine 1941. Mussolini i Hitler oslobodili su Hrvatsku od beogradske tiranije tako što su Hrvatsku okupirali. Srbija i Jugoslavija više su puta uspostavljale tabor u Puli. Prije nekoliko stoljeća, iz susjedne Turske slio se sami ološ, psi rata, koji su išli za turskom vojskom, pljačkali poginule i zaposjedali posječena hrvatska sela. Takozvano "pravoslavno predziđe kršćanstva" putovalo je za turskom vojskom. Obrazac 1945. ponovio se toliko puta da pomišljam kako neki dotepenci u RH glume Hrvate da prikriju višestoljetni genocid.

 Ako Hrvati zaista prevladavaju u RH, kako je onda dva mandata osvojila zločinačka Partija, odgovorna za genocid nad Hrvatima, kod Bleiburga i na Križnom putu, kao i u poslijeratnoj drugoj Jugoslaviji, kao i za ubojstva Hrvata u našoj dijaspori, koja su danas došla u prvi plan zbog slučaja Perković, odnosno zbog referentne istrage njemačkog pravosuđa. Značajan demografski poremećaj Zagreba dogodio se i u prvoj Jugoslavijom. Tada su u ovaj grad sa istoka stigli djedovi nekih naših današnjih dužnosnika, koji nastupaju kao zagrebački plemenitaši, a ono su unuci okupacijskih srbijanskih oficira i činovnika. Stare Zagrepčane možete pronaći samo u okolici Zagreba, i takvih se nađe u današnjem Zagrebu zato što se Zagreb značajno širio. Otuđena elita je politički mobilizirana, bez ostatka. Neki sam dan u zagrebačkoj Vlaškoj ulici čuo dvije zabrinute starice. "Zamisli Milena, Mirko Norac pušten je iz zatvora!" Dakle, "zagrebačke" bakice na kraju života ne zbore o svojoj unučadi, nego razglabaju o Norcu! Te žene su opake! Iste "stare Zagrepčanke" ne smeta što se gradovima Hrvatske slobodno šeću četnički silovatelji i ratni zločinci, koji u vrijeme velike nezaposlenosti u RH uredno popunjavajući državne i javne pozicije.     
 Iz prilično čudne "krvne slike" Zagreba i drugih većih gradova RH izlaze mnoge nevolje naše nacije, jer takva mjesta šalju nove kadrove u vladajuće strukture. Događa se jedan nevjerojatan fenomen - hrvatska rodoslovna nacija iznova se odvodi u stanje kolektivne krivnje za tuđinsku agresiju. Tako su branitelji Vukovara krivi što je Vukovar napadnut. Prisutnost Hrvata u predratnom Vukovaru dovela je do agresije na Hrvatsku! Navala ćirilice u RH dobila je razmjere nutarnje agresije. Ološ se danas toliko obezobrazio da je Branko Borković, posljednji zapovjednika obrane Vukovara, bio sigurniji u Vukovaru za vrijeme opsade. Otuđene strukture potpuno izokreću sve civilizacijske vrijednosti, gurajući nam običan primitivizam pod visoku kulturu.

 Lihvarske kamate na kredite ne padaju, gospodarstvo je prikraćeno za jeftine kredite, povlaštene mirovine traju, ološ uživa u visokim primanjima i različitim privilegijama, uvozni lobi divlja, a cijene komunalija nepodnošljivo rastu. Nastavlja se divlja privatizacija, na štetu nacije. PDV je davno podignut na nepodnošljivu četvrtinu. Iza floskule o poreznoj disciplini, provedena je porezna presija i porezni harač, kakvog bi se posramila jugoslavenska centrala u Beogradu. Sve to vuče na namjerno gušenje hrvatske ekonomije. Zašto strukture već sedamdeset godina ne dozvoljavaju da na čelo Hrvatske dođe Hrvat, domoljub, katolik i pošten čovjek? Zašto su marginalizirani najveći borci za Hrvatsku, koji su se pokrenuli protiv Jugoslavije za živoga Tita, da bi današnja Vlada RH ušla u rat sa Komisijom EU za spas Josipa Perkovića, šefa Udbe, optuženog za konkretno ubojstvo. Možda Vlada RH izgovarajući se na Josipa Perkovića, zapravo štiti sveukupno jugoslavensko podzemlje?

 Aktualna vlast se glede gospodarstva i svega pozitivnog iskazala totalno nesposobna, ali ta floskula o nesposobnosti sve više sliči na zgodan paravan za namjernu demontažu Hrvatske. U svakom slučaju, Lex Perković nametnuo je pitanje namjera ove vlasti. Proveden je prisilni ulazak u EU, sa jako sumnjivim referendumom, mimo narodne volje, da bi ista ekipa rekla "ne" EU nakon što smo potpisali kapitulaciju. Nepotreban ulazak RH u EU praktično je rasuo hrvatski korpus na ovome prostoru, prepuštajući Hrvate u BiH represiji Sarajeva i Banja Luke. Pomicanje schengenske granice na istočne granice RH zapravo će Hrvate u BiH izložiti pojačanom genocidu. Zoran Milanović osramotio je Hrvatsku i odgodio "aneksiju BiH". Zagreb je posve zaboravio svete hrvatske zemlje sa one strane Une, koje su povijesno i pojmovno dio Lijepe Naše, a bunjevački Hrvati iza Dunava posve su zaboravljeni, toliko da nama nesklona Slovenija priskače u pomoć Vatikanu i postavlja problem autonomije Vojvodine. Kako stvari stoje, obnovu Herceg-Bosne može zahtijevati samo Ljubljana. Hudu jamu i ostala stratišta svjetskoj je i našoj Javnosti prezentirala Ljubljana. Slovenci nas ne vole, ali opet nisu toliko loši ljudi kao oni koji upravljaju Hrvatskom. Pa dobro, kada smo već bedasto ušli u EU, mudro je iskoristiti prednosti te asocijacije. Ali vraga, negativnosti su pojačane, a prednosti namjerno sabotirane.

 Ova tko zna čija vlada u RH poduzela je sve da uz gubitak suvereniteta dobijemo i dodatni monitoring EU. Gurnuli ste nas u Jugoslaviju, gurnuli ste nas u EU, i sada lijepo izručite svog Josipa Perkovića! Zahvaljujući igrama stranih namjesnika u RH, moramo uplatiti svoju kvotu za administraciju EU, ali nam europski fondovi ostaju nedostupni. Bez obzira jeli centrala u Beču, Budimpešti, Beogradu ili Bruxellesu, namjesnici u Hrvatskoj uvijek nalaze načina da dobijemo nekakve sankcije i pogrome unutar savezne države. Da ne uzmemo ništa i predamo sve. Ponekad se pitam jeli Zoran Milanović u dosluhu sa strukturama EU, zato da slučajna Hrvatska slučajno ne izvuče neku korist iz svog članstva u EU. Dio Lijepe Naše priključen je u EU, ali za Hrvate tamo nema mjesta. Da se kojim slučajem tako bahato, poput Zorana Milanovića na političkoj sceni, ponašaju Hrvati i katolici u svakodnevnom životu, interveniralo bi Vijeće sigurnosti UN. Ako mene pitate za savjet glede Zorana Milanovića, nabavite plinske maske!
 POSLJEDNJI ISPRAĆAJ TOMISLAVA REBRINE:
 Subota 21. rujna 2013. u 11.45 na groblju Lovrinac u Splitu
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2013, 04:08:41 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #74 : Rujan 20, 2013, 08:40:04 poslijepodne »
Hrvati i katolici ... poplavili ste po prsima od busanja koliko veliki ste hrvati  ... žalosno i jadno za slušati i čitati... ali da ste kojim slučajem vi na vlasti ... sve bi promjenili ...  Zar nema ni jednog jedinog dijela, komada, naslova, članka i ne znam što da velim, a da ne upletete crkvu u sve to ?    To već spada u opsesiju.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.