Autor Tema: Neisplata plaća postat će kazneno djelo  (Posjeta: 3233 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Neisplata plaća postat će kazneno djelo
« : Listopad 22, 2011, 12:41:59 poslijepodne »
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Za-neisplatu-placa-predvidena-zatvorska-kazna-do-tri-godine-obijesna-voznja-postaje-kazneno-djelo

========================================================================================

Novi zakon počet će se primjenjivati od 1. siječnja 2013.

ZAGREB – Hrvatski sabor danas je jednoglasno donio Kazneni zakon koji donosi brojne novine, osobito vezane u gospodarska kaznena djela, a za izglasavanje tog zakona bilo je potrebno 77 zastupnika, točno koliko ih je i bilo u sabornici.

Po novom kaznenom zakonu, neisplata plaća, kao i dijela plaće, zbog neopravdanih razloga smatrat će se  kaznenim djelom za koje je predviđena zatvorska kazna do tri godine. Tim je zakonom propisano i kazneno djelo sramoćenja i klevete.

Jedan dan zatvora, odnosno jedan dnevni iznos kod novčane kazne zamjenjuje s četiri sata rada za opće dobro. Zastarni rokovi za najteža kaznena djela produženi su s 30 na 40 godina.

Novine su vezane i za kažnjavanje zlostavljanja na radu (mobbing), za nasilje u obitelji, a produžuju se i za kazneno djelo primanja i davanja mita s dosadašnjih šest mjeseci do pet godina na najmanje jednu do osam godina.

===========================================

Znači, izgovor je već pronađen - samo treba smisliti dobar razlog da neopravdano postane - "opravdano"...  Iako mi je malo nejasno i zašto treba čekati do početka 2013.-e?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Neisplata plaća postat će kazneno djelo
« Odgovori #1 : Veljača 01, 2012, 12:09:14 poslijepodne »
http://www.jutarnji.hr/slavko-linic--od-1--veljace-vise-nema-isplate-placa-bez-uplate-doprinosa--razliku-ce-placati-banka/1003777/

Ministar Linić: Od danas više nema isplate plaća bez uplate doprinosa! Istaknuo je da se više neće tolerirati neplaćanje prema bilo kojoj instituciji više od 60 dana.

ZAGREB - Ministar financija Slavko Linić sinoć je u emisiji HTV-a 'Otvoreno' najavio kako od danas neće biti moguće isplatiti neto plaću bez uplate doprinosa, piše HRT .

- Od 1. veljače platni promet neće moći isplatiti plaću bez doprinosa. Postoji mogućnost da u slučaju potrebe razliku isplati bankarski sustav, rekao je Linić.

Istaknuo je da se više neće tolerirati neplaćanje prema bilo kojoj instituciji više od 60 dana.

- Ovu godinu obilježit će borba za likvidnost. Želimo zajedno s bankarskim sustavom raditi na tome. Cijela godina će biti pokušaj da se sustav dovede u red i da se dosadašnje dugove pokuša razriješiti i u sustav vrati likvidnost, najavio je ministar.

Objasnio je kako se to ne mora rješavati isključivo stečajevima, već da to može biti zatvaranje potraživanja s imovinom, ulaskom u kapital, pa i otpis.

Ministar financija je govorio i o najavljenom porezu na imovinu, za kojeg kaže da bi trebao na snagu stupiti 1. siječnja vjerojatno iduće godine. Ministar financija je istaknuo kako nema potrebe za aranžmanom MMF-a, jer možemo financirati svoje vanjske obveze, piše HRT.

=================================

Eh, da je to tako bnilo od prvoga dana... koliko tajkuna ne bi nikada vidjelo bogatstva, jer se menadžerskim krewditima ne bi moglo plaćati obvezna davanja, koliko bi toga bilo drugačije? I koliko bi tvrtki opstalo?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”