Autor Tema: Hrvačić neće uspjeti preuzeti Stojedinicu?  (Posjeta: 4527 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Hrvačić neće uspjeti preuzeti Stojedinicu?
« : Srpanj 27, 2011, 11:28:16 prijepodne »
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/140505/Hrvacic-nece-uspjeti-preuzeti-Stojedinicu.html

Hrvačić neće uspjeti preuzeti Stojedinicu?

Media servis neće postati nositelj koncesije Radija 101 jer Vijeće za elektroničke medije do danas nije dalo suglasnost za prijenos koncesije na tu tvrtku, iza koje formalno stoji Braco Vuković, a neformalno Juraj Hrvačić

Zdenko Ljevak, predsjednik Vijeća za elektroničke medije, kazao je Poslovnom dnevniku kako se u slučaju Stojedinice radi o opsežnoj dokumentaciji, o kojoj će najvjerojatnije raspravljati 10. kolovoza.

Za kupnju Stojedinice preostao je još svega jedan dan jer već 28. srpnja stupaju na snagu izmjene Zakona o elektroničkim medijima koji ne dopušta prijenos koncesije. I ne samo da ih ne dopušta, već je Sabor 8. srpnja na prijedlog Vlade izglasao i da se svi postupci prenošenja koncesije započeti po odredbama dosadašnjeg zakona moraju obustaviti danom stupanja na snagu izmijenjenog Zakona.

'Ako je istina da Vijeće neće dati suglasnost u tom roku, onda cijeli naš posao pada u vodu, novac koji je već na računu Radija 101 mora se vratiti banci, a za radio postoje samo dva scenarija - likvidacija ili novi stečajni plan koji je vrlo teško donijeti u ovim okolnostima', kaže Maroje Stjepović, stečajni upravitelj Radija 101, koji ne krije razočaranje takvom odlukom. Prema dosadašnjem Zakonu prijenos radijske koncesije mogao se obaviti tri godine od njenog ishodovanja, a taj je rok u slučaju Stojedinice istekao krajem svibnja. Stjepović je tada raspisao natječaj za prijenos koncesije, a Media servis je sa 15.101.101 kuna dao najbolju ponudu krajem lipnja.

Od novca (koji je od bankovnog kredita u ukupnom iznosu već uplaćen na račun Stojedinice kao jamstvo, ali se ne smije trošiti do konačnog potpisivanja ugovora) država je na ime PDV-a i ostalih potraživanja trebala dobiti gotovo 9,5 milijuna kuna, radnicima bi bile isplaćene sve zaostale plaće, a vjerovnicima bi se namirilo oko 30 posto dugovanja. 'U ovom slučaju dobitnik je jedino Zavod za zapošljavanje na koji će se najvjerojatnije preseliti preostala 23 zaposlenika', kaže Željko Matić, glavni urednik Radija 101, napominjući da je ovakav razvoj događaja 'ludilo u kojem ne vidi nikakvog sustava'.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvačić neće uspjeti preuzeti Stojedinicu?
« Odgovori #1 : Kolovoz 10, 2011, 05:18:03 poslijepodne »
VIJEĆE za elektroničke medije odbilo je odobriti prijenos koncesije Radija 101. Zdenko Ljevak, predsjednik Vijeća, kazao je da se prijenos koncesije odbija iz "poznatih razloga".

Naime, na snagu je nedavno stupio novi Zakon o elektroničkim medijima, kojima se zabranjuje prenošenje radijskih i televizijskih koncesija na druge osobe, s ciljem sprječavanja prikrivanja pravih vlasnika medija. "Stojedinica" je zahtjev za prijenos koncesije podnijela 12. srpnja, a 16 dana kasnije na snagu je stupio novi zakon.

Željko Matić, glavni urednik Radija 101, novinarima je nakon sjednice izjavio kako takva uloga vjerojatno znači gašenje "Stojedinice". "Zahtjev za prijenos koncesije je poslana Vijeću prije nego je na snagu stupio novi zakon. Ne znamo zbog čega odluka nije donesena dok su još vrijedili stari propisi", kazao je Matić.

Podsjećamo, najbolju ponudu za kupnju "Stojedinice", u iznosu od 15,1 milijun kuna, na javnom natječaju dao je Media servis.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/gasi-se-radio-101/565766.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Hrvačić neće uspjeti preuzeti Stojedinicu?
« Odgovori #2 : Kolovoz 10, 2011, 11:15:38 poslijepodne »
Naime, na snagu je nedavno stupio novi Zakon o elektroničkim medijima, kojima se zabranjuje prenošenje radijskih i televizijskih koncesija na druge osobe, s ciljem sprječavanja prikrivanja pravih vlasnika medija.

Ako budu ovo dosljedno provodili onda bi dosta radijskih postaja trebalo izgubiti koncesije.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvačić neće uspjeti preuzeti Stojedinicu?
« Odgovori #3 : Kolovoz 11, 2011, 07:01:47 prijepodne »
... Radio postaje: Sisak, Novi radio (Đakovo), Zagrebački radio, Primorski radio (Rijeka), Radio Aktiv (Varaždin), Radio Riva (Split), Antena (bivši Obiteljski), Radio Gorica, City radio ... u svima Hrvačić ima svoje prste i upravljačka prava ... a na koga se pišu, na papiru ... to je druga stvar ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvačić neće uspjeti preuzeti Stojedinicu?
« Odgovori #4 : Kolovoz 11, 2011, 10:58:45 prijepodne »
Teško da će se odluka provoditi retrogradno, to nije ni pravni princip - no sigurno nitko nakon donošenja zakona neće moći prenijeti, a i prilikom prduženja koncesije će se početi provoditi nova pravila za konkretan slučaj.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Vijeće odbilo prijenos koncesije Radija 101
« Odgovori #5 : Kolovoz 13, 2011, 12:03:59 prijepodne »
http://www.radio101.hr/vijesti/28100/Vijece-odbilo-prijenos-koncesije-Radija-101.html

Vijeće odbilo prijenos koncesije Radija 101

Citat:
Glavni urednik Radija 101, Željko Matić:
Mislim da se radi o jednoj dosta nepravednoj odluci Agencije za elektroničke medije, prije svega prema sadašnjim i bivšim zaposlenicima, koji su, da se dozvolio prijenos koncesije, zapravo mogli naplatiti svoja potraživanja, svoje plaće i svoje otpremnine. Isto tako, najveći dio tog novca, od nekakvih 15 milijuna kuna koji su uplaćeni od najboljeg ponuđača, odlazi državi. Dakle, direktno je zakinut državni proračun za nekih devet i pol milijuna kuna i paradoksalno je da jedna te ista država, dakle jedan njezin dio, ide u prodaju Radija 101, a da ga isti taj drugi dio, državna agencija, stopira. No, to su pitanja kojim se moraju baviti na državnoj razini.

Iako sam Radio 101 slušao od samih početaka i prije par godina bi bio protiv njihovog gašenja sada više nisam. Neka ih ugase jer svojim djelovanjem jednostavno više nisu zaslužili da rade. Taj dug im nije napravila država niti politika nego su ga napravili sami. I Željko Matić je bio među njima. Bilo bi im bolje da ih je Tuđman ukinuo nego da su ovako prostituirali vlastiti ugled koji je građen godinama.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Vijeće odbilo prijenos koncesije Radija 101
« Odgovori #6 : Kolovoz 13, 2011, 01:03:50 prijepodne »
Iako sam Radio 101 slušao od samih početaka i prije par godina bi bio protiv njihovog gašenja sada više nisam. Neka ih ugase jer svojim djelovanjem jednostavno više nisu zaslužili da rade. Taj dug im nije napravila država niti politika nego su ga napravili sami. I Željko Matić je bio među njima. Bilo bi im bolje da ih je Tuđman ukinuo nego da su ovako prostituirali vlastiti ugled koji je građen godinama.
Slažem se sa izrečenim, zamisli da ih kupi Željko Mitrović,vjerovatno bi se onda zvali PINK 101 :)
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...