Autor Tema: Dajmo Bandića na izbore!  (Posjeta: 3408 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Dajmo Bandića na izbore!
« : Travanj 19, 2011, 02:05:55 poslijepodne »
Iako nema izravne veze s našim gradom, ipak mnogi od nas rade u Zagrebu, školuju djecu itd. pa je bitno što se tu događa. Ajde da vidimo i ovo čudo:

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić ponovio je u utorak kako se odluka o cijenama vrtića koje je on predložio, a ovise o dohodovnom cenzusu roditelja, mora provesti ili će se ići na izbore.

http://www.24sata.hr/politika/bandic-necu-popustiti-oko-cijene-vrtica-jer-je-to-ispravno-217830

Tako je!!! Pokaži ti njima, Milane! ;D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #1 : Travanj 19, 2011, 09:27:26 poslijepodne »
Bandić zaboravlja ili ne želi znati da ti koji imaju 12.000 plaću već izdvajaju 680 kn prireza, 3772 kn poreza, doprinos za zdravstveno 3084 kn.

Za onoga koji ima plaću od 12.000 u proračun se slijeva još toliko. Ti ljudi su već itekako oporezovani.

Tako da je ovo njegovo jeftina demagogija.

Kako su ljudi skloni snalaženju ne bih se začudio da padnu prave plaće, a poraste onaj dio koji ide samo na ruke.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #2 : Travanj 19, 2011, 10:19:11 poslijepodne »
Mislim da zbrajaš kruške i krumpire.

Svi ti porezi ne idu u gradsku kasu, a ista je nadležna za te vrtiće. Drugim riječima - što grad boli neka stvar koliko je netko već opterećen davanjima u tom smislu? Nemoj poistovjećivati gradski i državni proračun, kao niti davanja u njih.

Sa druge strane, svi ti porezi i prirezi su zakonske obveze, dok vrtići NISU zakonske obveze, to je samo odraz standarda lokalne zajednice i odgovora na potrebe te zajednice - no ponavljam, BEZ ikakve obveze da ih bude.

Nije problem u tome što Bandić želi, jer principijelno on želi odličnu stvar. Sigurno da je pošteno da roditelj koji ima 3.000 kuna plaće ne plaća isto kao i onaj koji ima 4x veću plaću. Prvome je 500 kuna ogroman, kapitalan iznos, drugome je to džeparac.

Jedini problem je u tome što je cijeli sustav nezreo za takove korake, ne zbog principa ili pravde i prava, nego zbog neorganiziranosti i nepostojanja kvalitetnog sustava kontrole osoba u tome sustavu. Kada OIB bude zaživio u svom punom obliku i svrsi, onda će te mjere biti kvalitetno i provedive.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanjci

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 11
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #3 : Travanj 19, 2011, 10:20:01 poslijepodne »
Hej,imam potrebu prokomentirat gospona Bandita i komentare
Radim u državnoj službi i itekako osjetim na plači sve njegove poteze,ali plače u državnim službama barem za šljakere govorim i nisu tako velike kao što neki komentiraju ali su za sad sigurne i to stvarno puno žnači.Ovo sam morala napisati da bi si mogla objasniti gdje rade osobe i što rade kad imaju npr.muž i žena 20-30 tisuća kn plaću i njima je veliki problem dat 1000kn za vrtić(socijalni) a imaju hrpu kredita za aute,kuće ali za to im nije žao.Mora se već jednom razdvojiti socijala od lovaša.,država nek čuva djecu zabadava dok oni zgrču lovu,baš super.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #4 : Travanj 19, 2011, 10:30:11 poslijepodne »
Sanjči, to je principijelno to, dobro si rekla... imovinski cenzus kao mjerilo postopji svugdje u svijetu i u svemu, dok je to kod nas još u povojima, i postoji samo u principu dječjeg doplatka, gdje je opet nepravično razdijeljen kao "crno ili bijelo", umjesto da je strukturiran po razredima prihoda.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #5 : Travanj 19, 2011, 10:43:15 poslijepodne »
Nije problem u tome što Bandić želi, jer principijelno on želi odličnu stvar. Sigurno da je pošteno da roditelj koji ima 3.000 kuna plaće ne plaća isto kao i onaj koji ima 4x veću plaću. Prvome je 500 kuna ogroman, kapitalan iznos, drugome je to džeparac.

Da li je pošteno da netko tko u zdravstveno uplaćuje 600 kn mjesečno (taj s 3.000 kn) ima ista prava te istu uslugu kao i onaj koji uplaćuje 3100 kn (onaj 4x)?

Slažem se da bi trebalo one socijalno ugrožene pomoći, ali s ovim što Bandić želi samo će nastati još veći cirkus i nepravde. Npr. kako će se odrediti mirovinski cenzus? Po prosječnoj plaći? Ja znam vlasnike firmi koji zarađuju milijune i koji su na prosječnoj plaći ili čak na minimalcu. Njima će vrtić pojeftiniti. Da li je to pošteno?

Čujem kako se već ljudi dogovaraju da će se prijaviti (ili su već prijavljeni) na različitim lokacijama kako se ne bi zbrajale plaće oba roditelja.

Na kraju će opet oni najpošteniji biti najjebeniji.

Glede zgrtanja love: morate biti svjesni da za tih 12.000 još 12.000 ode u proračun, a od 3000 u proračun ode 1685. Oni s 12.000 pridonose zajednici puno više, nije baš da rade samo za sebe, rade za sve...






Offline sanjci

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 11
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #6 : Travanj 19, 2011, 10:47:55 poslijepodne »
Nažalost kod nas ni to nebu prošlo zato što hrpa ljudi živi sa starcim u kući .,da to je istina ali kod staraca u kući imaš stan od 150 kvadrata i to nigdje ne piše.Sve to o vrtićima komentirala sam sa mamama  djece iz vrtića koja idu sa mojom djecom u vrtić i najviše su se bunile mame koje neznaju kud bi sa novcima.Također je jedna komentirala da ima hrpu kredita za kuću pa bi bilo dobro da i visine kredita uzmu u obzir.,samo hoću reći da smo naučili da sve dobijemo gotovo besplatno ili uz vrlo male naknade a sirotinji kojoj je i to malo puno prpustili na milost i nemilost i tako jadne države.Kak se nitko ne buni kad ode doktoru i zabadava sve dobiju.,komentari da se od plače odvaja za zdravstvo  pada u vodu neki pacijenti to iskoriste u prvih 15 min svog dolaska

amarkulin

  • Gost
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #7 : Travanj 20, 2011, 02:25:49 poslijepodne »
Krenulo je:

Zastupnici zagrebačke Gradske skupštine jednoglasno su sa 39 glasova odbacili prijedlog gradonačelnika Milana Bandića i jednoglasno prihvatili prijedlog kluba gradskih zastupnika po kojem obitelji na socijalnoj pomoći, obitelji s troje ili više i djeca HRVI neće morati plaćati vrtiće, a svi ostali će plaćati 200 (za jaslice) ili 400 kuna (za vrtić).

Pročelnik ureda za obrazovanje, Ivan Lovrić, rekao nam je međutim da će Bandić podnijeti akt kojim se utvrđuje da je odluka Skupštine nezakonita jer je prijedlog odluke koju je on donio sastavni dio proračuna koji je Skupština usvojila u prosincu. Preispitivanje nezakonitosti Bandić mora zatražiti u roku od 15 dana. Tako će odluku Skupštine staviti izvan snage, a Ministarstvo uprave će odlučiti o njegovom aktu.


http://www.24sata.hr/politika/uzivo-sa-skupstine-bandic-ne-misli-odustati-od-cijene-vrtica-217925

Udri!  :D

Jaguar

  • Gost
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #8 : Travanj 20, 2011, 11:02:44 poslijepodne »
Odluku Ministarstva možemo predpostaviti i unaprijed.
Problem je u tome što bi neki malo pi*kili a onda malo ka*ili.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #9 : Travanj 21, 2011, 08:21:11 prijepodne »
pa tko je tu lud? sdp protiv sdp-a...strašno Bandić i njegovi bivši partijaši sad se međusobno optužuju za ono sto su zajedno radili…ništa drugo no predstava za javnost.
Da ga je Šprem tj. SDP želio maknuti ne bi mu izglasali proračun…istup sdp-ovog deputata Meića je kranje neprimjeren i za svaku osudu…da nije bilo Bandića ne bi bilo niti Meića…zaboravio je da je upravo Meićev otac pobjeđivao na natječajima i dobivao poslove od Grada..očito je tu puklo, ovaj više nemre proć na natječaju i dobiti posel pa ga mali napada…Bandiću, otjeraj te sdp-ovske klošare u racku…

amarkulin

  • Gost
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #10 : Travanj 21, 2011, 02:04:36 poslijepodne »
Hehe, Mile je car!

Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić na tiskovnoj konferenciji ponovno je objasnio da odluku Gradske skupštine o izmjenama prijedloga o vrtićima neće prihvatiti jer bi za to bilo potrebno rušenje proračuna pa tako i novi izbori koji "građanima ne trebaju".

http://www.vecernji.hr/zagreb/bandic-dilkosi-me-napadaju-kocijaskom-retorikom-clanak-278978

Nemožemi ništa hadeze,
nemožemi ništa esdepe,
nemožemi ništa efbiaj,
nitkonitko ajajaj!  :D

amarkulin

  • Gost
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #11 : Travanj 21, 2011, 02:25:03 poslijepodne »
Ovo je kao na filmu - imperija uzvraća udarac:

Novim zakonom o referendumu Vlada je širom otvorila vrata za smjenu zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića. U Sabor je poslan po hitnoj proceduri i ako ga zastupnici izglasaju, gradonačelnika će moći smijeniti većina birača, bez obzira koliko ih izađe na referendum.

http://www.vecernji.hr/vijesti/vlada-sabor-poslala-zakon-rusenje-milana-bandica-clanak-278810

Pa tko kaže da je nemoguća velika koalicija HDZ-a i SDP-a?  ;)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #12 : Travanj 27, 2011, 09:44:13 prijepodne »

Bandić tužio Meića za klevetu



Krešimir Krsnik, odvjetnik Milana Bandića, rekao je da su uputili i pismo SDP-u od kojeg traže očitovanje jer nisu primijetili da se SDP ogradio od izjava svog člana.

– Ako to ne učine, smatrat ćemo da su izjave Jurice Meića stav SDP-a, pa će se tužba proširiti i na njih – poručio je Krsnik.

http://www.jutarnji.hr/milan-bandic-podnio-privatnu-tuzbu-protiv-gradskog-zastupnika-jurice-meica/941761/

HSS se otvoreno nudi Bandiću

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/124542/HSS.html





kruno

  • Gost
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #13 : Travanj 27, 2011, 10:10:21 prijepodne »
To Mile, koji si ti lik.

Evo jedna prigodna za Milana i njegovu svitu

Saban Saulic -Ide Mile lajkovackom prugom(ORIGINAL).flv

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Dajmo Bandića na izbore!
« Odgovori #14 : Travanj 27, 2011, 01:20:18 poslijepodne »
Već sam zamolio da se prestane s ovakvim ubacivanjem off-topic videa u teme koje nisu Čušpajz ili Birtija.
Napominjem još jednom za one koji su malo zaboravili.