Autor Tema: CRNA KRONIKA  (Posjeta: 212664 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #255 : Prosinac 08, 2011, 11:17:18 prijepodne »
Kad ti se želi pomoći ili ukazati, ti tako, daj molim te pojasni po čemu sam to uguzica, Bobu i zašto bi to bio?

Pa zato jer Bob nije tuljan kojem treba advokat tvojeg profila, a da li se je šalio ili je bio smrtno ozbiljan, ostavi da nam on objasni. Meni nije ličilo na šalu, a i daljnji komentari Boba govore da se nije šalio - čime si samo ispao još veći jelenko.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #256 : Prosinac 08, 2011, 11:37:31 prijepodne »
Kakve to veze ima sa cijenama nekretnina?  ::) ::) ::) ???

Kak kakve? Pa piše da je "u potpunosti izgorjelo 48 kvadratnih metara kuće", i da je nastala šteta od 10 000 Kuna. Kaj to ne znači da je 48 m2 kuće vrijedno samo 10 000 Kuna? Ili kak?  ::)

Pa zato jer je očito da ne razumiješ kaj to cijena nekretnine uopće je.

Kao prvo, cijenu nekretnine čini puno stvari, a ovdje je nastala šteta samo na građevinskom materijalu, kojega - ako znaš od čega je ta Kolonija sagrađena i kako uopće izgleda (mi imamo frendove tamo koji žive u toj ulici, stoga...) - onda je ta procjena sasvim u redu. BTW, procjena se uzima iz golog policijskog izvješća, procjenu pritom rade policajci da bi mogli upisati nekaj u tu rubriku u zapisniku (znači, rade je nestručne osobe za to i ta procjena ne služi ničemu, nije relevantna ili valjana za bilo kakvu nadoknadu štete ili sudski postupak), i ta procjena služi za potrebe policije, ničem drugom, a kao takva se daje i u javna izvješća na policijskim stranicama na internetu, ap ej moguće da je novinar samo prepisao cijelu priču od tamo.

Da bi mogao govoriti o cijeni nekretnine, moraš znati da u to spada i vrijednost zemljišta (kojemu nije - ništa!), vrijednosti priključaka (kojima također nije - ništa!), dozvolama i papirima za to zemljište (kojima, isto tako, nije - ništa!)... kada sve to imaš, ostaje samo sagraditi objekt, koji se sastoji od građevinskog materijala i cijene rada - a koji se isto tako ne računa u procjene šteta, računa se samo cijena fiksnog troška - znači, materijal bez ruku, i to vrlo odokativno u ovom slučaju.... To su prizemnice, maltene potleušice, sa lošim temeljima, lošom nadgradnjom (jer je to ogromna većina toga bila stihijska gradnja po potrebi, uz nadogradnje kada mi zatreba i od materijala kojega tada imam pri ruci), sa hidrantskom pumpom na sredini i na kraju ulice na kojoj se stanovnici opskrbljuju vodom, jer vode u tim objektima - NEMA, a tipska osnova objekata je taman tu te veličine, i predstavlja jednoipolsobne stančiće, koju su mnogi nadograđivali sa stražnje strane. Za 10.000 kuna ti kupiš cigle i cementa da sagradiš veliku katnicu, a ne samo prizemni stančić od 48 kvadrata, a imao bi i za osnovni biber-crijep, koji je ziher puno bolji negoli je taj na izgorjelom objektu.

Zato je u ovom slučaju govoriti o "cijeni nekretnine" bedasto, jer to se o tome uopće i ne može govoriti, iako je novinar upotrijebio taj pojam - čime se je zajeb'o, kako veliš, no sve drugo štima.

Nastala je šteta na objektu od 10.000 kuna, i ništa više - i ništa drugo.

A za te objekte u Koloniji, koji su davno građeni za smještaj radnika DIPa Turopolje, nema nitko vlasnički list, to je na terenu koji je u vlasništvu države ili Grada VG, no svejedno je glupo i pomisliti da je netko sam sebi spalio stan zato jer je pomislio "to je naše i ničije, pak nije niš ni vredno"... toj sirotinji tamo je to vrednije od kuće nekog bogatuna u centru Gorice, jer mu je to sve što ima, a bogatun da mu se hiža i sruši - ima mogućnosti i šanse napraviti si novu. Ta sirotinja tamo nema šanse za ništa, i zato je pomišljati na takve zaključke  :-[ :o :'(
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #257 : Prosinac 08, 2011, 11:54:57 prijepodne »
E baš si ti jelenko. Kaj ti misliš da smo svi bedasti i ne kužimo kaj je vrijednost nekretnine?
Pa u tome i je poanta, da je Bob zezao ili tog novinarčića ili tog policajčića koji pojma nema, čim piše takve gluposti u nizu, daklem uništeno je 48m2 stambenog prostora(nekretnine) a procijenjena šteta je 10.000 kuna.

Moguće da je novinar i prepisao, ovakva glupost mi i može samo doći od policajca, iako i to novinara ne opravdava, da piše i ponavlja glupost. I zato je, koliko sam shvatio Bob i postavio takvo ironično pitanje, koje bi isto tako postavio i ja, jer mi je to upalo odmah u oči, no nisam uzimao to puno k srcu. A kada je Bob postavio pitanje, komentirao sam ga ka i ti.

no nije točno ni to da nije važno što je policajac napisao u zapisniku, ukoliko je osigurano, to je i te kako važno, bar bi ti kao policajac to trebao znati a ne lupetati kako to nije uopće važno.

I da, nisam ničiji advokat samo komentiram a tko je jelenko, to nije teško zaključiti.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #258 : Prosinac 08, 2011, 12:51:39 poslijepodne »
Pa zato jer je očito da ne razumiješ kaj to cijena nekretnine uopće je.
A ti očito ne razumiješ na kaj sam ja htio ukazati.
 
Ako u članku piše da je u potpunosti izgorjelo 48m2 jedne kuće (a jedna kuća je definitivno nekretnina - pogledaj si kod oglasnika pod nekretnine, našel buš rubriku: kuće), onda ispada da je 48m2 jedne kuće vrijedno samo 10 000 kuna. I to je u prvu ruku čudno kad se čita taj članak. Na to sam samo htio ukazati.

Ti se sad hvataj na to kaj je stvarno uništeno, i kolko (malo) bi trebalo love da se to popravi, i kaj je još sve dio jedne nekretnine "kuća", ali ja se držim teksta u tom članku, i upravo na taj tekst, i na izraze kojima je to opisano. U svakom slučaju slažemo se bar oko jednoga - da tu procjenu "rade je nestručne osobe", a novinarčić je to prenio as it is.

Kak got bilo - čak i po tvojoj logici može se iznesti zaključak da je 48m2 te kuće vrijedno samo 10 000 kuna. Iz toga proizlazi vrijednost te kuće, iliti nekretnine. Koja je, s obzirom kak je kuća napravljena i gdje se nalazi, vrlo niska. Zar ne?
Citat:
... no svejedno je glupo i pomisliti da je netko sam sebi spalio stan zato jer je pomislio "to je naše i ničije, pak nije niš ni vredno"...
Da je netko sam sebi spalio stan nitko nije ni pomislio osim tebe, tako da se u potpunosti slažem da je glupo tako nešto misliti.  :D
Ja sam se našalio da je ta nestručna osoba koja je radila tu procjenu na 10000 kuna možda tako pomislila radeći tu procjenu. O uzroku požara nije bilo ni riječi, ma čak ni misli. Uvjeren sam da je to bio nesretan slučaj.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #259 : Prosinac 08, 2011, 03:24:06 poslijepodne »
E baš si ti jelenko. Kaj ti misliš da smo svi bedasti i ne kužimo kaj je vrijednost nekretnine?

Gle, fakat me tjeraš da ti velim da si bahati, lajavi, posrani seronja i glupan, koji laje gdje ga se i pita i gdje ga se niš ne pita!

BTW, cijenu nekretnina sam pisao Bobu, ne tebi, njega sam quotao, i opet je nejasno - jelenčino veća od cijelog krda losova - kaj se ti uoppće javljaš kad te nitko niš pital nije... kam se stalno petljaš kak košulja u guzicu, kam se guraš??

Pa u tome i je poanta, da je Bob zezao ili tog novinarčića ili tog policajčića koji pojma nema, čim piše takve gluposti u nizu, daklem uništeno je 48m2 stambenog prostora(nekretnine) a procijenjena šteta je 10.000 kuna.

Ajde ne seri, tko tu nema pojma je jasno - to si samo TI, moraš biti jebeno bahat da ideš govoriti ljudima kojima je to posao da nemaju pojma u strukovnim stvarima (nije policajčić, ti smeće jedno koje voli vrijeđati, nego je policajac, jer ti u nilčemu nisu iznad njega da bi se tako bahatio - i zbog čega nema pojma - i zašto bi o procjeni uopće trebao imati pojma?? - i tko je tu u svjetlu toga - GLUPAN KOJI NE ZNA - odgovor je jasan - JAGUAR; iako bi ti TULJAN ili LOS bio puno primjereniji nadimak... jaguar si samo po brzini vlastite nepromišljenosti i jezičine), a ti ga imaš - iako si već nebrojeno puta dokazao da jedino znaš nagađati i pametovati o stvarima o kojima nisi u životu pročitao ni dva reda, počevši od zakona pa nadalje. Ti, koji ne razlikuješ prebivalište od boravišta, učio bi očevidnu ekipu kako se radi posao??

I tupane - stambeni prostor nije isto što i nekretnina. Prvo može biti drugo i obrnuto - no to su dva, u biti, potpuno različita pojma. Iako nisam ni računao da bi ti, tako "izobražen, stručan i pametan", uopće i mogao napraviti razliku.

Moguće da je novinar i prepisao, ovakva glupost mi i može samo doći od policajca,

Prokleto smeće lajavo, stvarno si svjetska bahata budala - u čemu je čovjek pisao gluposti, reci nam, jer očito ne shvaćaš (ustvari, ima li išta što ti, formatirani komunistički glupane, shvaćaš??) da njemu taj podatak niti je bitan, niti ga se tiče, policija može ostaviti tu rubriku i praznu, jebe se policiji za iznos počinjene štete!! Samo to treba znati, a ne biti bahato glup da profesionalce učiš njihovom poslu... ja tebe neću nikada učiti kako se uvlači u tuđe šupke (u čemu bi već bio akademik, samo da postoji taj razred u HAZU), nemoj ni ti policiju, točnije ekipu za očevide, učiti kako se taj posao radi, jer ti o tome doslovno nemaš ne pojma, nego ne znaš ni prvo slovo tog posla... srami se!! Bijedniče...

Procjene šteta NIKADA, ALI NIKADA ne radi policija - imaš za to vještake, imaš za to osiguravateljske kuće... policija konstatira stanje i fiksira dokaze tog stanja, te utvrđuje uzroke i krivicu, no ne bavi se iznosom štete.

no nije točno ni to da nije važno što je policajac napisao u zapisniku, ukoliko je osigurano, to je i te kako važno, bar bi ti kao policajac to trebao znati a ne lupetati kako to nije uopće važno.

Ovime si dokazao kakva si budala. Da, ja kao višegodišnji kriminalistički tehničar iz ekipe za očevide ZNAM jako dobro što je bitno, a ti - lupetašu beskorisni - i opet nemaš pojma o tome, i opet samo nagađaš - i prodaješ ono što se tebi čini "da bi trebalo biti po nekoj tvojoj logici" - kao pravilo i zakon... daj više spusti se na zemlju, kak te nije sram srati po ljudima koji godinama rade svoj posao i imaju ga u malom prstu, i to u stvarima o kojima ti sam nemaš blage veze.....?? Kaj buš ih ti možda učio kak se taj posao radi?? Pa ti ne znaš valjda ni svoj posel, a ne da buš učio nekoga kak se dela njegov posel... i opet - sram te bilo, stvarno si zadnji lajavi gnoj svjetski... puknem kada netko tako bahato ide vrijeđati sve i svakoga, a nema blage veze ni sam sa sobom...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #260 : Prosinac 08, 2011, 03:35:42 poslijepodne »
Ti se sad hvataj na to kaj je stvarno uništeno, i kolko (malo) bi trebalo love da se to popravi, i kaj je još sve dio jedne nekretnine "kuća", ali ja se držim teksta u tom članku, i upravo na taj tekst, i na izraze kojima je to opisano. U svakom slučaju slažemo se bar oko jednoga - da tu procjenu "rade je nestručne osobe", a novinarčić je to prenio as it is.

Kako rekoh onom moronu Jaguaru - policija može tu rubriku visine štete ostaviti i praznu. Jer je to policiji potpuno nebitan podatak.

Bitan im može biti samo u jednom slučaju - ukoliko se utvrdi da je požar podmetnut, što je kazneno djelo - tada se utvrđuje visina štete, no i tu procjenu ne radi policija.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #261 : Prosinac 08, 2011, 03:41:05 poslijepodne »
Kad ti se želi pomoći ili ukazati, ti tako, daj molim te pojasni po čemu sam to uguzica, Bobu i zašto bi to bio?

Pa zato jer Bob nije tuljan kojem treba advokat tvojeg profila, a da li se je šalio ili je bio smrtno ozbiljan, ostavi da nam on objasni. Meni nije ličilo na šalu, a i daljnji komentari Boba govore da se nije šalio - čime si samo ispao još veći jelenko.

Ma jok, ti tako fin i pristojan se meni nisi obratio. To je bio tvoj duh Casper.
I opet miješaš mene i Bilaja, da te podsjetim Bilaj je iznio krivu tezu o prebivalištu i boravištu.
Pogubio si se , no ja ti svejedno ne zamjeram, jer tebi, bilo bi žalosno zamjeriti.
Fini i pristojni ljudi prolaze kroz Grad.......samo si nam potvrdio kakvih policajaca imamo u službi, svaka čast iznimkama koje su na našu sreću u većem broju. No neke bi stvarno trebalo poslati na sistematski pregled i to malo strožiji i detaljniji.

Bilaj

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #262 : Prosinac 08, 2011, 03:44:08 poslijepodne »
I opet miješaš mene i Bilaja, da te podsjetim Bilaj je iznio krivu tezu o prebivalištu i boravištu.

Kaj ti sada miješaš mene u priči o cijenama nekretnina i izvještajima.

Jaguar

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #263 : Prosinac 08, 2011, 03:50:57 poslijepodne »
I opet miješaš mene i Bilaja, da te podsjetim Bilaj je iznio krivu tezu o prebivalištu i boravištu.

Kaj ti sada miješaš mene u priči o cijenama nekretnina i izvještajima.
Nije mi namjera Vas uvlačiti u raspravu, nego sam kolegi to naveo kao primjer gubljenja u vremenu i prostoru.
Ispričavam se ako Vas je to zasmetalo, nije bilo ni u kakvoj lošoj namjeri, nego samo kao dokaz iznošenja krivih navoda i teza.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #264 : Prosinac 08, 2011, 06:24:19 poslijepodne »
Dragi Jaguarček, zamisli da sam ja Zdravko Mamić. Zamisli da si ti novinar T-portala Borut Šips. I sve ostalo bi bila istina kaj ti velim.

Zdravko Mamić potpuno poludio (NECENZURIRANA VERZIJA)

P.S. eto, nađoh načina da sve velim na "indirektan" način, toliko omiljen našim modovima...  ;D ;D ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #265 : Prosinac 08, 2011, 07:56:14 poslijepodne »
Nije meni eto baš nikakvo vrijeđanje omiljeno, ak se to mene ticalo.

Kolko got to nekima smiješno ili možda čak i forno zvuči, ja se mogu samo zgražati nad tom snimkom. Stvarno mi je bilo muka. Dobro da ja nisam onaj novinar jer ja ne bi izdržal i dal se tolko vrijeđati, i ja bi njemu sve po spisku, ali bi to poslije sigurno žalio. Žalio na prvom mjestu iz razloga, jer bi ispao isti primitivni neandertalac ko i Mamić. A bojim se da bi žalio i iz drugih razloga, recimo, na primjer, da bi mi neko rebra poravnal - ak bi prošlo vrlo povoljno za mene.   ???

S ovakvima ko Mamić može se samo prek (dobrog!) advokata diskutirati, ali i to treba izbjeći ako se da.

Jaguar

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #266 : Prosinac 08, 2011, 08:31:02 poslijepodne »
Dragi Jaguarček, zamisli da sam ja Zdravko Mamić. Zamisli da si ti novinar T-portala Borut Šips. I sve ostalo bi bila istina kaj ti velim.

Dodatno si samo zacementirao moj navod iz predhodnog posta.
Ti i jesi u rangu Mamića(ne po novcima naravno), jedino što ti ja nisam novinar T-portala.
Čak se neću pozvati ni na zamjenu uloga, jer nisam primitivac. Istina boli, kaže narod.
Ste strane, ja nemam bolova.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #267 : Prosinac 09, 2011, 04:44:47 prijepodne »
I sad ti meni reci, kaj ti misliš da je nastala šteta od samo 10 000 kuna...

Drvena hiža,gledeč na stanje i veličinu, košta cca... 7 000 - 15 000 HRK .

-

četvrtak - 08.12.2011.
POMOZIMO OBITELJI KANCELJAK !
Požar koji se dogodio u Turopolju, u Radničkoj ulici br. 7, u potpunosti je uništio jedan stan, a na drugom je izgorio dio krova.Obitelj kanceljak je bez svega što su imali. Lokalna Turopoljska udruga mladih, Dobrovoljno vatrogasno društvo Turopolje, turopoljci, ali i stanovnici okolnih mjesta, odmah su se uključili u akciju.Isti dan vatrogasci su privremeno sanirali krov, a već drugi dan udruga TUM, DVD i ostali organizirali su akciju prikupljanja stvari i novaca potrebnih za normalan život obitelji Kanceljak.

Akcija se nastavlja:

Svi oni koji bi htjeli pomoći, a do sada nisu znali ili nisu stigli, mogu doći u PETAK od 19:00 sati ili u NEDJELJU od 17:00 sati, u prostorije TUM-a (društveni dom Turopolje, Proleterska bb).

Prije svega jedno veliko HVALA svima koji su pomigli obitelji Kanceljak i olakšali im ove teške dane !

Obitelj Kanceljak bi bila jako zahvalna na bilo kakvom starijem ispravnom frižderu (da im se ne pokvari hrana koju su takodjerdobili od dobrih ljudi) ili ako netko ima stariju perilicu rublja koja je ispravna, a ne treba im, eto neka ju poklone ovoj obitelji,jer njoj je itekako potrebna.
Turopolje blog
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2011, 04:53:53 prijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #268 : Prosinac 17, 2011, 07:59:14 prijepodne »
VEČERAS oko 19,20 sati je putnički vlak naletio na nepoznatu osobu na pružnom prijelazu u naselju Gradići u Velikoj Gorici.

Putnički vlak je prometovao na relaciji između Zagreba i Siska. Policija još nema informacija je li poginula osoba na koju je naletio vlak.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-velikoj-gorici-vlak-naletio-na-nepoznatu-osobu/588934.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #269 : Prosinac 30, 2011, 11:04:27 poslijepodne »

V Pregrade je orauban dučan za otkup zlata

Piše Nenad K., dana 30.12.11

Ščera malo pokle poldan je v Pregradi oraubana poslovnica poduzeća z Zagreba. Vu toj poslovnici se delal otkup zlata. Lopov teri je za ve nepoznat je radnice tera nutre dijela zaprijetil z pištolu. Ona mu je dala par hiljada kuna i manju količinu zlata. Lopov je još zel dva mobitela i kad je izlazil je zaklenul vrata i vušel vu nepoznatom smjeru. Nastala šteta se ceni na više hiljada kuna.

Zvir:
30. 12. 2011. | Tema: črna kronika | Pregrade
http://trnac.net/2011/12/30/pregrade-su-oraubali-ducan-za-otkup-zlata/

 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Grad Pregrada – službena stranica
http://www.pregrada.hr/

 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

JAL-TA(J), JALTA(J)
Jalta,Jalta-KUD Pregrada, 02:46

Jalta,Jalta-KUD Pregrada
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549