Autor Tema: Cijene energenata  (Posjeta: 24797 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Cijene energenata
« : Veljača 01, 2011, 01:15:52 poslijepodne »
Evo konačno neke dobre vijesti za sve nas koji se vozimo na plin mada i ni neko veselje kad se sagleda sveukupno poskupljenje u protekle 2 godine i to za više od 60% od 2008., kada je cijena autoplina bila  3.25 kn litra .
S visokih 5.25 kn ( tjedan prije čak i 5,30 kn), primjenom novih pravilnika, cijena je pala na nekih 52% cijene najskupljeg benzina i sada iznosi 4,92 kn po litri.
Ajde bar nekaj, ak ništa drugo onda je to negdje u skladu s preporukama EU o tome da cijena autoplina nebi trebala premašivati 50% cijene najskupljeg benzinskog goriva.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #1 : Veljača 01, 2011, 03:21:33 poslijepodne »
Ajde, hvala Bogu... bar nekaj, sada će mi opet tank pasti na ispod 300 kuna... ili tu negdje...  ;) ;) :)

A kada to stupa na snagu? Tj., u praksu?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #2 : Veljača 01, 2011, 08:24:59 poslijepodne »
Sledge, pak sam napisal.. cijena sada iznosi 4.92kn , a to znači da je s današnjim danom ta cijena.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #3 : Veljača 01, 2011, 09:13:42 poslijepodne »
Sviđa mi se to - a pital sam KADA (iako sam vidio to tvoje "sada", no "sada" je vrlo rastezljiv pojam, u informacijama se onda veli "od danas", "od jučer", "od ponoći", "od slijedećeg petka" i slično...) zato jer sam sinoć tankao na Europetrolu (gdje najčešće tankam) za 5,25 kuna... a i cijeli dan nisam nigdje ni čuo ni vidio takvu informaciju, što mi je čudno, jer bi takva informacija u svem tom moru poskupljenja bila prava pozitivna bomba... no ni na Facebooku, Dnevniku i drugdje - ni slova o tome...
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2011, 09:15:14 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #4 : Veljača 01, 2011, 10:49:03 poslijepodne »
Malo je danas pozitivnih vijesti, a i one koje jesu prođu neprimjetno u moru jačih svakodnevnih crnjaka. Ovo pojeftinjenje izravan je rezultat napora i argumentiranih zahtjeva Udruge autoplinaša u kombinaciji s vjerojatno malim taktičko-tržišnim uzmakom aktualnog monopolističkog distributera pred novoosnovanim klasterom malih plinskih dobavljača.Treba napomenuti da je i Vlada, kakva god da je, svojom odlukom o smanjenju nekakvih manipulativnih troškova za 9 puta ( ne razmem se vuto ali čini mi se da je bilo riječi o odluci o smanjenju nekakvih manipulativnih troškova za distributere sa 900 kn po kubiku plina na 100 kn, a donesena još početkom 2010. ) postavila temelje ovom pojeftinjenju.
Kako god i kakvo god ovo pojeftinjenje bilo, ipak daje nadu autoplinašima, a i magareča vuha , koja su nam  u ove dve lete zrasla, ipak buju malo manja nego su nam bila.


edit: eto linka na dijagram cijena
http://www.poslovnjak.net/cijene-goriva/autoplin/

i cjenik s Inine stranice:
http://www.ina.hr/default.aspx?id=203
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2011, 11:17:21 poslijepodne Vegi »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #5 : Veljača 21, 2011, 10:26:35 poslijepodne »
Vraćam se iz Zg sad u ovim večernjim satima i vidim gužvu na goričkoj benzinskoj skroz do autobusne stanice. Čekaju ljudi kak bi mortik ušparali koju kunu. Slika podsjeća na one iz zadnjih 80tih. Jad jad i sam jad, cijene hrane lete u nebo i svaki dan primjetim neku povišenu, ljudi šute nevjeruju i kupuju, šta će moraju jesti..i dobro dok je samo jad al kad jaganjci ovako utihnu i kad jad i tišinu zamijeni čemer, povijest nas uči ,svašta bi u budućnosti moglo biti.

http://www.vecernji.hr/vijesti/od-ponoci-ponovno-vise-cijene-goriva-ininim-crpkama-clanak-255622


Jaguar

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #6 : Veljača 21, 2011, 11:08:47 poslijepodne »
svašta bi u budućnosti moglo biti.

http://www.vecernji.hr/vijesti/od-ponoci-ponovno-vise-cijene-goriva-ininim-crpkama-clanak-255622



Da, moglo bi pasti još koje meko kuhano jaje.
Pitanje je samo da li neki vole meko ili tvrdo kuhano, to mi je nekako dilema, neznam zakaj. A vegi zakaj je sve to tako?

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #7 : Veljača 21, 2011, 11:51:51 poslijepodne »
svašta bi u budućnosti moglo biti.

http://www.vecernji.hr/vijesti/od-ponoci-ponovno-vise-cijene-goriva-ininim-crpkama-clanak-255622



Da, moglo bi pasti još koje meko kuhano jaje.
Pitanje je samo da li neki vole meko ili tvrdo kuhano, to mi je nekako dilema, neznam zakaj. A vegi zakaj je sve to tako?

Možda zato što hrvatski narod više cijeni i svoje lopove nego ekavske provokatore.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #8 : Veljača 22, 2011, 08:03:01 prijepodne »
svašta bi u budućnosti moglo biti.

http://www.vecernji.hr/vijesti/od-ponoci-ponovno-vise-cijene-goriva-ininim-crpkama-clanak-255622



Da, moglo bi pasti još koje meko kuhano jaje.
Pitanje je samo da li neki vole meko ili tvrdo kuhano, to mi je nekako dilema, neznam zakaj. A vegi zakaj je sve to tako?

Možda zato što hrvatski narod više cijeni i svoje lopove nego ekavske provokatore.

Pa što se onda žalite? Uživajte u svojim lopovima. ;D
Vi sigurno niste taj koji predstavlja hrvatski narod, mene ne predstavljate i nemojte govoriti u moje ime, samo u svoje ime vegi.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #9 : Veljača 22, 2011, 09:00:43 prijepodne »
Pa što se onda žalite?

Ne žalim se ja tebi niti ću se žaliti, a to što si ti  svakom loncu poklopac to je već druga priča.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #10 : Veljača 22, 2011, 09:36:20 prijepodne »
Pa što se onda žalite?

Ne žalim se ja tebi niti ću se žaliti, a to što si ti  svakom loncu poklopac to je već druga priča.

Zakaj? Zato što sam Vas lijepo pitao za mišljenje, zašto je sve tako?
I onda kad neznamo odgovor ili prije ne želimo odgovoriti, tko zna iz kojeg razloga, onda se vrijeđamo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #11 : Veljača 22, 2011, 12:56:58 poslijepodne »
Čekaju ljudi kak bi mortik ušparali koju kunu.

Osobno mislim da su to gluposti, jer tu se o nikakvoj uštedi ne može govoriti. Ako je ušteda na puni tank desetak kuna, onda se pitam - tko je tu glup?? Koliko njih će uopće tankati cijeli tank - a koliko njih puno manje, i onda kolika će biti ušteda?? Više su potrošili da do te pumpe dođu i vrate se doma namjenski samo zbog tankanja...

Razumio bih da u redu stoje oni koji trebaju gorivo na veliko, koji na količinama na tisuće litara itekako osjete razliku (no oni ionako ne tankaju na pumpama, najčešće su to privatne pumpe unutar tvrtki sa velikim voznim parkovima), no na nekakvom tanku od pedesetak litara ići na silu tankati zato da ušparam deset kuna - to je glupost. Ako im tih deset kuna toliko puno znači, možda je prije vrijeme da prodaju auto, jer on očito nije za njih... da ne velim da onaj, tko krajem mjeseca ima love za natankati pun tank - sere na kvadrat o neimaštini. Ja se ne žalim, iako mi je najčešće bajanje o bilo kakvom tankanju u drugoj polovici mjeseca čista utopija, jer do onda love više nemam da bih se vozikao i pržio bengu (pa i samo auto-plin) bezveze.

Uglavnom, moj stav je da prosječni korisnik, mali čovjek sa svojim osobnim autom, ne ostvaruje nikakve uštede, i da je stajanje u redu na minus temperaturi zbog uštede od deset kuna bedastoća. Neka veli iskreno - imam izgovor da zbog lajave babe od doma pobegnem na vuru-dve - i to je to. Ali kuknjava o štednji - objesi mačku o rep!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #12 : Veljača 23, 2011, 11:27:44 prijepodne »
Osobno mislim da su to gluposti, jer tu se o nikakvoj uštedi ne može govoriti. Ako je ušteda na puni tank desetak kuna, onda se pitam - tko je tu glup?? Koliko njih će uopće tankati cijeli tank - a koliko njih puno manje, i onda kolika će biti ušteda??

Ah kuna po kuna= dvije kune :-)
Makar je isto stvar računice dali će nekaj biti isplativo samo potegnuti do benzinske.

Inače u Austriji je cijena prek 1,56 Eura za litru. Uff...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #13 : Veljača 23, 2011, 12:36:57 poslijepodne »
Inače u Austriji je cijena prek 1,56 Eura za litru. Uff...

De je tolko?
Nema nigde više od 1,507 za najskuplji benzin i to na samo jednoj benzinskoj u cijeloj Austriji. Inače je u nekom prosjeku 1,46, deset centi niže nego kaj si navel.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #14 : Veljača 23, 2011, 12:44:57 poslijepodne »
De je tolko?
Nema nigde više od 1,507 za najskuplji benzin i to na samo jednoj benzinskoj u cijeloj Austriji. Inače je u nekom prosjeku 1,46, deset centi niže nego kaj si navel.

Pa gdje si ti gledao?
Ja na aralu na putu od buedjovica prema linzu, to je prva tank stanica kada uđeš u austriju?
Stvar je da kod njih je benzin jako promijeniv i može porasti kada se dogd sjete a zbog libije sada dižu cijenu nafte.