Autor Tema: Bioelektrana pred vratima Gorice  (Posjeta: 163582 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Brežan

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 10
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #345 : Veljača 15, 2013, 09:40:57 prijepodne »
Kaj mislite,jesu li za ovo također pitali mještane kaj misle o tome?
Devastacija obale. (nema veze s dimljacima ali ima s uništavanjem prirode)


Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #346 : Veljača 16, 2013, 11:59:44 prijepodne »
Dobar ti je primjer, Brežan. Čim su to čudo moderne gradnje sagradili čitala sam na par mjesta kako su time zaustavili vjekovne morske struje i skrenuli ih u drugom smjeru, pa osim što im je stradala flora i fauna (velika razlika u temperaturi mora isl.) počela se odmah potkopavati obala i to na najnaseljenijem dijelu grada: morska struja se zavrtila oko te gradnje, povukla k moru i zatim usmjerila ravno na nastanjenu obalu. Koliko se sjećam obala im nestaje vidno pred očima, metar na godinu ili metar na mjesec, i potkopava temelje zgrada i nebodera.
Nastala je panika, novac se slijeva u betoniranje i podzidavanje obale, a možda su to mogli unaprijed znati.
To sam čitala čim su sagradili, neznam kako su to riješili.

A opterećivati Turopolje sa još prometa je... hm, ko da želiš neprijatelju. Radila sam u Zavodu za javno zdravstvo i dobro znam kako su najzagađenije podzemne vode upravo Turopoljske, i to najviše od prometa (jer sve iz auspuha pada i taloži se na/pod zemlju) a zatim od umjetnih gnojiva.
Ideja da ovaj pogon, i SVI pogoni budu uz željezničku prugu je odlična!!!

...a država, samo kad bi smanjila broj raznih dozvola koje čovjek mora pribaviti da bi na svoju kuću stavio solarni, vjetreni ili gnojni sustav grijanja (i struje) za 90% ili više, napravila bi veliku stvar za ekološki oporavak zemlje.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Termoelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #347 : Veljača 16, 2013, 09:29:26 poslijepodne »
Neznam jel znate, ja samo pretpostavlam, ali ni Kineski zid ni Keopsova piramida nemaju studije utecaja na okoliš nit građevinsku a o javne rasprave da ne pripovedam opče.
(Ak ja ponovim svoj stav, teri se vidi i zna, još 150 put a negdo 149 il 151 put niš se ne premenilo. Nit stav nit stajne nit politika.)
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Termoelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #348 : Ožujak 11, 2020, 08:12:52 poslijepodne »
Mulj-mulj.
Obrni-okreni, sad ju vidiš-sad ju ne vidiš.
wwwg tablice