Autor Tema: Čišćenje kanala, potoka i graba.  (Posjeta: 25878 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Čišćenje kanala, potoka i graba.
« : Ožujak 31, 2013, 09:12:07 prijepodne »
Zamolio bi nadležne u Hrvatskim vodama i Vodoprivredi koji ako možda slučajno nabasaju na ovaj forum da POČNU VEĆ JEDNOM RADITI ZA ŠTO SU PLAČENI ! A to znači da održavaju kanale i potoke prohodnima u okolici Velike Gorice. Čemu mi plačamo naknadu za uređenje voda kad nitko ne mrda malim prstom!
Slijedeće, molio bih poštovanu gospodu inspektore da se provozaju cestom prema posavini i da kazne sve one koji su svojim "velikoumnim" postupcima zatrpavanja graba kraj cesta doveli do toga da se asfalt raspada, jer su si oni "kao" uzeli za pravo da okupiraju državni posjed, sad nek plate štetu koja je nastala na asfaltu i našim vozilima uslijed tih nezakonskih postupaka !
« Zadnja izmjena: Ožujak 31, 2013, 09:15:39 prijepodne xyzzyx »

hornet34

  • Gost
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #1 : Ožujak 31, 2013, 08:16:52 poslijepodne »
x nemoj biti naivan...kad se desi da oni budu odrađivali posao za koji dobivaju kintu,onda ja i ti budemo puni para ko brod...

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #2 : Ožujak 31, 2013, 09:54:48 poslijepodne »
@ xyzzyx, u potpunosti se slažem sa tobom, ali ti likovi koji su kao odgovorni za taj posao, negdje u hladovini ispijaju kavice i gemišteke i smiju nam se u lice. Nadam se da će ovih dana "poletjeti" glave zbog ovakvog stanja i zapuštanja graba, kanala, potoka, rijećica i polja. Ali samo se nadam.

http://www.forumgorica.com/posavina/hocemo-li-opet-plivati-u-okolici-velike-gorice/30/

A kaj se tiće grabe pored ceste! Kada sam kupio gradilište, prvo sam dao bagerom urediti zapuštenu grabu pored ceste u svom trošku. Ljutio sam se na prvog susjeda koji je pustio da raste šuma iz te grabe, ali tu nema pomoći. Kad sam vidio da u naselju ostali zatrpavaju te grabe, skoro me uhvatilo ludilo jer sam svjestan kao se zbog nemogućnosti otjecanja vode, ista skuplja ispod asfalta i na niskim temperaturama ga lomi. Nove udarne rupe su se pojavljivale svakih pola sata. Više niti ne znam kako da se vozim kad je kiša i ne vidiš da su udarne rupe i do 15 cm duboke, jer su pune vode.

Stanje odgovornosti je prestrašno i ne vidim nikakvog načina da se nešto malo popravi jer njih nema tko natjerati da rade svoj posao i da provode zakon.

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #3 : Travanj 01, 2013, 03:24:25 poslijepodne »
Oprostite, molim, najte mi kaj zameriti, ali ja stvarno ne kontam: zakaj zatrpavaju grabe pored ceste?!

Nema rezona - ak ja zemem motiku v ruke i krenem prema grabi uz moje dvorišče, to je zato da ju produbim, da voda brže otiče. A kad smo asfaltirali glavni izlaz iz dvorišča na cestu (dodijalo nam krampanje i poplave) kupili smo 10 m betonskih cijevi i platili bager da ih postavi ispod našeg betona, ni nas preveč koštalo, tak da više nikad nemamo problema sa poplavama.

Koja ideja nosi čoveka koji uzme kramp i krene zatrpavati grabu kraj ceste :o???

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #4 : Travanj 01, 2013, 03:57:08 poslijepodne »
(1) Radi kosilice,
(2) "...Ovaj dio potoka Lomnice čini, da je selo za stranca dosta nezdravo, jer u ljetno doba sustaje tok potoka, a pokvarena voda radja razna nezdrava isparivanja. ...", Kurilovec, Povijest Plemenite općine Turopolja,
(3) komarci,
(4) mesto za parkerajne,
(5) nek voda ne stoji pred menum nek pred nekem drugem, more i na ceste, ni moja,
(6) zagrnuli su je komunalci da su postavlali kanalizaciju i vodu i više je nisu vrnuli v funkciju,
nastavi niz...

Prije su grabe morale biti i po polu tak da linija ni pod vodum.
A od onda se puno toga premenilo...
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #5 : Travanj 01, 2013, 04:09:59 poslijepodne »
Kunta , ne frflaj!


Od kad je vodoprivreda - više voda neg privreda, zala stvari u ruke sve su rastrajbali, skup z Velikomenom, kadf su delali vodu i kanalizaciju po selima.


U Mlaki su od navek bile grabe, i voda je po njima odlazila skroz do Odre. Onda je poćela "dobra" gospodarije i se zu zatrli. Samo nisu naplatu. >:D >:D
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #6 : Travanj 01, 2013, 10:19:15 poslijepodne »
(1) Radi kosilice,
(2) "...Ovaj dio potoka Lomnice čini, da je selo za stranca dosta nezdravo, jer u ljetno doba sustaje tok potoka, a pokvarena voda radja razna nezdrava isparivanja. ...", Kurilovec, Povijest Plemenite općine Turopolja,
(3) komarci,
(4) mesto za parkerajne,
(5) nek voda ne stoji pred menum nek pred nekem drugem, more i na ceste, ni moja,
(6) zagrnuli su je komunalci da su postavlali kanalizaciju i vodu i više je nisu vrnuli v funkciju,
nastavi niz...

Prije su grabe morale biti i po polu tak da linija ni pod vodum.
A od onda se puno toga premenilo...

Videl sam da neki susjedi ispumpavaju septičke jame u kanal pored ceste, pa drugi susjedi zatrpaju grabe pred svojim dvorištem da ne teku fekalije pored njih i da im ne smrde.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #7 : Travanj 02, 2013, 08:26:09 poslijepodne »
Barišić Hrvatskim vodama: Prestanite naplaćivati naknade dok ne očistite kanale!
http://www.gorica.hr/2013/04/barisic-hrvatskim-vodama-prestanite-naplacivati-naknade-dok-ne-ocistite-kanale/

Jel de postoji popis kanalov (potokov, jarkov i druge vode kaj je/ kaj ni/ pod ingerencijum HV?

http://www.voda.hr/Default.aspx
wwwg tablice

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #8 : Travanj 03, 2013, 12:11:44 poslijepodne »
 :o :o :o???


 :-\.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #9 : Travanj 19, 2013, 11:44:00 poslijepodne »
Župan Zagrebačke županije proglasio je dana 17.04.2013. godine elementarnu nepogodu za područje Grada Velike Gorice (k.o. Poljana Čička, Ribnica i Kuče) uslijed poplave (izlijevanja rijeke Kupe u rijeku Odru) nastale zbog iznimno obilnih padalina.
http://www.gorica.hr/2013/04/proglasena-elementarna-nepogoda-za-velikogoricko-podrucje/

vs.

Potok Ribnica i Kosnica, čija je zakrčenost, jedan od uzroka plavljenja kuća, kao što je to bilo i u ožujku ove godine, Hrvatske vode ne čiste jer imaju zabranu Ministarstva zaštite okoliša i prirode. Iznijeli su to, kao odgovor na pitanje mještana, predstavnici Hrvatskih voda na sastanku u Čičkoj Poljani kojeg je s njima i predsjednicima mjesnih odbora te dobrovoljnih vatrogasnih društava inicirao gradonačelnik Velike Gorice, Dražen Barišić.
http://www.gorica.hr/2013/04/ministru-zmajlovicu-vaznije-ptice-od-ljudskih-zivota/
wwwg tablice

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #10 : Travanj 20, 2013, 06:54:51 prijepodne »
" Razumijem potrebe zaštite ptica, njihovih staništa, ali ipak, ništa ne smije biti važnije od naših ljudi – poručio je gradonačelnik Dražen Barišić."

Kako ne, pa važniji su psi, mačke, žabe, mravi... ipak oni plaćaju sve te poreze i vodne naknade iz kojih se država masno naplaćuje, a ljudi neka se potope.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #11 : Travanj 20, 2013, 10:01:22 poslijepodne »
Mene su v oko opale dve stvari; "izlijevanja rijeke Kupe u rijeku Odru" i "Potok Ribnica i Kosnica, čija je zakrčenost, jedan od uzroka plavljenja kuća".
Ribnica + Kosnica= Odra --> Kupa.
Ak voda nemre v Kupu...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #12 : Travanj 21, 2013, 09:04:04 prijepodne »
Problem novijeg datume je kaj su se do pred godinu dana (dok bratija iz pohlepe nije promijenila zakon, samo su zaboravili tko bu to onda radio umjesto njih!) sklapali ugovori sa određenim zainteresiranim ljudima iz sela uz vodotokove koji su onda čistili pojas uz vodotok bilo koje vrste, a u zamjenu su si mogli zadržati svu drvnu građu i materijal pronađen u tom pojasu, što je mnogima na potezu od npr. kilometar vodotoka bilo puno, puno kubika dobrog ogrjevnog drveta "for free" (ako zanemari činjenicu da je moral puno delati, imati traktor sa prikolicom za prijevoz drva, dobru motorku i danima vremena po cijele cjelcate dane - znači ili penzioner sa voljom za rad ili nezaposleni sa voljom za biti dogradonačelnik, no ovi drugi se ne bave tako prizemnim stvarima kao što je skupljanje drva...)...

Imam susjeda u Buševcu koji je laganini prek ljeta skoro svaki dan ili kad bi mu se dalo na traktora, prikolicu, motorku i odlazio malo dopodne, malo popodne i dovozio svaki put solidnu količinu drvenih klada, panjeva, velikih grana, već sve izrezano u normalne metričke komade da se može voziti na prikolici ("Štilovka" is his love!), koje bi onda istovarivao na dvorište i kada bi se toga nakupilo, onda bi prelazio u "proizvodnu fazu" (sredstva: veliki hrđavi 300 kg teški "hand made" cirkular uz paletu pomno odrabranih, nježnih probranih sjekira) i pilio to do uporabne veličine i slagao pod nekoliko nadstrešnica širom ogromnog, neurednog, blatnog i peradi zasranog dvorišta... nakon mjesec-dva šljake, mogao se pohvaliti sa cca 40-50 metri drvene mase za hranjenje velikog Buderusa, koji je uredno hajcao kuću i spremnik tople vode...

Htjedoh reći da on to sada više ne smije raditi, jer mu to zakon ne dozvoljava (sad - nakon kaj to dela cijeli život - mora imati diplomu za motorku, minimum trogodišnja viša škola, položene sigurnosne tečajeve, EDSL bodove valjda od Stihla, položeno za zaštitara, drvosječu, industrijskog drvnog stručnog radnika, vozača specijalca za traktor na teškim terenima, prvu pomoć minimum u rangu više medicinske sestre itd itd...), to je valjda potez države da se netko ne bi, nedaj Bože, "obogatio" na "njezin račun" (to valjda smiju samo odabrane face iz odabranih stranaka), a istodobno nije predviđeno da itko radi taj posao, jer kada se to papirnato prebaci u nadležnost Hrvatskih voda i županijskih aždaja, počinje živjeti narodna uzrečica "pojeo vuk magare"... raja plaća namete, posao se ne obavlja, štete se gomilaju i kulminiraju kada se svi potrebni sastojci za tortu "Lijepa katastrofa" pomiješaju i na to doda glazura od puno stotina litara kiše po kvadratnom metru plus milijuni kubika vode od topljenja snijega od atlantske obale pa skroz do ovamo...

Govna koja trebaju te poplavljene krajeve samo kada su izbori, doplutaju do tih krajeva nekako u to vrijeme, a da bi im obećali kako je sve u fazi "samo što nije", i kako je "važno naglasiti i podvući da u svezi važnoga treba i gotovo". Zato se kanali i pitanje vodotokova i poplava dešavaju svake godine, ljudi su si sa službenicima kojima se predaju prijave šteta već na "ti" tijekom svih tih godina, glupa država u vidu glupih ministara glupih ministarstava dozvoljava da zbog nečijih minornih interesa stradavaju i trpe milijunske investicije i propada već napravljeno, a ono što je gotovo 90% se godinama ne dovršava jer uvijek "ima nešto važnije" (npr. kanal Sava- Odra vrijedan desetke milijuna eura probiješ 95%, no ne probiješ do kraja pa se voda vraća i plavi i izlijeva, no uvijek ima nešto važnije...)...

Trebaju sve to granje, smeće i materijal koji spriječava odtok voda na prikolice i istovariti ministru pred vrata, naravno bez najave i ičeg javnog obznanjivanja (da im dvije divizije interventne policije ne bi spriječile dolazak na "zaštićenu, elitnu lokaciju i da ne bi ometali mir velevažnih persona"...
« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2013, 09:11:34 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #13 : Travanj 21, 2013, 12:12:25 poslijepodne »
Navodno su prije lokalni "zemlaki-selaki" kosili nasipe i pasli ovce po kanalu. Kak se i zakaj to premenilo, neam pojma.
wwwg tablice

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Čišćenje kanala, potoka i graba.
« Odgovori #14 : Travanj 21, 2013, 12:49:22 poslijepodne »
Za Kanal su se djelile "koncesije", mogao si uzeti kilometar-dva kanala za kositi, za ispašu ak imaš blago, čak i saditi (uz rizik da sve izgubiš ako puste vodu kroz kanal) i koliko se sjećam to je godinama funkcioniralo: kanal je bio prohodan i održavan (većinom) a stanovnici uz rub su imali korist. To još funkcionira, jelda?
Tak isto bi MORALO biti i za sve kanale koji su državni, vidim da nije.
Bila je priča tu primene, negdi u Vrhovju, da su predstavnici vlasti ulovili ženu u "krađi" (raskrčivanju) drva u grmlju po državnom jarku.
Ona mi je ispričala kako su joj zaprijetili prijavom, kaznom i zabranom daljnje krađe/raščišćavanja državnoga grmlja, na što je ona odgovorila da može, a ona će tražiti da to grmlje država redovno raskrčuje jer ide uz njezino dvorište i puno je zmija i razne zvjeradi, pa ako stradaju njena djeca ona će tužiti njih.
Na to su odlučili zažmiriti na oba oka i pustiti ju da dalje "krade" kao što to radi godinama i time održava prohodnost kanala, granicu između šume i sela, i sigurnost njenog i susjednih dvorišta.

ali da su htjeli mogli su...