Autor Tema: Novi ravnatel/ica POU  (Posjeta: 185155 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #30 : Rujan 17, 2010, 10:40:09 prijepodne »

Goričanka, zašto tako podcjenjuješ ženu? Može te biti sram...
Jednako zločesto kao i komentar na HNS-ovoj stranici.

Nikoga ja ne podcjenjujem, ali ako nije za POU dovoljno biti kazalištarac, jer je to samo dio POU, onda nije dovoljno biti ni pedagog, jer je i to samo dio POU.
Nadovezala  sam se na tvoju upadicu o tome kaj nema kajkavštine. Mo'š si mislit kak je sad bude  ::)

Nikad u životu nisam bila na HNS-ovoj stranici, nemam vremena ni volje za strančarenja, previše mi je i one politike koju ne mogu zaobići.
Nemam pojma o kojem komentaru govoriš, ali taj svakako nema veze samnom.

I zamisli, uopće me nije sram  :)



Ti i Točkica ste podlo podmetnule tezu da netko ima nešto protiv Senke Bulić. Ne. Samo imamo protiv njezine strategije, što je sve podredila kazalištu.


Točkica i ja smo podmetnule tezu  ???
Daj me nemoj nasmijavati.
Točkica i ja i teorija zavjere  :D

Netko sigurno ima nekaj protiv Senke Bulić. Nekome ona očito jako smeta.
Nemam pojma smeta li tebi, ali to mi nije ni bitno, jer tebe kao ni mene nitko ne pita o tome.

Već sam rekla da se ne brinem za Senku, ona će sebe zbrinuti, ali mi je žao Scene Gorica, jer je više biti neće.
I z menom se nemoj ni pokušavati svaditi.
Za to imaš Sledgea. Meni ti se to stvarno ne da  :P
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #31 : Rujan 17, 2010, 12:55:56 poslijepodne »


Anđrelko, oprosti, ali s ovim podmetanjima stvarno si smiješan.

Neću trošiti riječi na ovo što si napisao, ali još uvijek čekam odgovor na ona pitanja koja sam ti postavila.

Na njih ti očito nemaš što za reći, osim pljuvanja i napadanja, jer konkretnijih i čvršćih argumenata kojima bi potkrijepio ono što govoriš - nemaš! Tužno je kad se netko, u nedostatku argumenata, spušta na tako jeftin nivo i krene napadati i pljuvati.

A ono što se dogodilo na sjednci Gradskog vijeća, kao i način na koji je otjerana stara i izabrana nova ravnateljica, pa onda i podatak o tome tko je ona i kakve reference nosi na novo radno mjesto, samo su potvrdili sve što sam napisala. I sve što su napisali drugi.

Sad je jasno kakva politička struktura vodi ovaj grad. Svi to vide, jedino ti ne vidiš. Treba ti nacrtati?

I poruka Senki Bulić: Hvala Vam na onome što ste učinili za POU. Neki od nas to znaju cijeniti. Nažalost, ispada da ste svoj trud uložili u krivu sredinu i za krive ljude. Jer oni koji odlučuju ne razumiju i ne znaju cijenit to što ste postigli. Njima je jedina kultura koju poznaju skoncentrirana isključivo na vlastitu guzicu i stolac po njom. Ostalo ih ne zanima.

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #32 : Rujan 17, 2010, 02:54:38 poslijepodne »
Nikad u životu nisam bila na HNS-ovoj stranici, nemam vremena ni volje za strančarenja, previše mi je i one politike koju ne mogu zaobići.
Nemam pojma o kojem komentaru govoriš, ali taj svakako nema veze samnom.
Kunta ga je prenio:

Kad se svojedobno (i naravno – bezuspješno) natjecala za dužnost ravnateljice Centra za djecu, mlade i obitelj u Velikoj Gorici kao glavnu referencu za taj posao navodno je navela činjenicu da je majka dvoje djece.
...
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=1
To tebi nije podcjenjivanje i vrijeđanje?
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2010, 02:58:12 poslijepodne amarkulin »

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #33 : Rujan 17, 2010, 02:56:26 poslijepodne »
Tužno je kad se netko, u nedostatku argumenata, spušta na tako jeftin nivo i krene napadati i pljuvati.

Apsolutno se slažem. Objasni svoj stav da je moj lokalpatriotizam klimav i da se moj stav temelji na jalu i zavisti. Tko tu koga napada i pljuje?
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2010, 02:58:36 poslijepodne amarkulin »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Škare Ožbolt ipak želi da Senka Bulić vodi Scenu Gorica
« Odgovori #34 : Rujan 17, 2010, 08:54:10 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/skare-ozbolt-ipak-zeli-da-senka-bulic-vodi-scenu-gorica-clanak-192532

Predsjednica Gradskog vijeća Vesna Škare Ožbolt želi zadržati Senku Bulić na čelu Scene Gorica!

Odvajanje Scene Gorica

– Goričku scenu trebalo bi odvojiti od Pučkog otvorenog učilišta i Senka Bulić bi trebala ostati voditi Scenu, što dobro radi. Taj posao radi bolje nego ostale funkcije koje je kao ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta obavljala. Na mjesto ravnateljice POU mogla bi doći Dragica Kovčalija (HDZ), ali onda kazališni rad ne bi bio dio njenih dužnosti – kaže Vesna Škare Ožbolt.

Senki Bulić ta se ideja ne sviđa.

– Ma, to je neostvarivo! U POU sve je povezano i isprepleteno. Nekolicina ljudi obavlja sve zadatke i za POU i za Scenu Gorica, ta izjava je floskula. Zbog čega je na sjednici Vesna Škare Ožbolt glasovala protiv mog prijedloga izvješća o radu i financijskog izvješća Pučkog otvorenog učilišta za 2009. godinu, to je pitajte! – kaže Senka Bulić. Predsjednica Vijeća odgovorila nam je da je to napravila jer smatra da S. Bulić nije imala dobru komunikaciju s Poglavarstvom i da se drugim dijelovima POU nije davala jednaka pažnja kao goričkoj Sceni.

Globalno dobro

Ugledne glumice koje su surađivale sa Senkom Bulić na Sceni Gorica ogorčene su njenim mogućim odlaskom.

– Igrala sam u četiri izvrsne predstave i gledala sve predstave kojima je Senka goričku Scenu učinila sjajnom. Suludo je da odlazi – kaže glumica Ana Karić. Glazbenica i glumica Ivanka Mazurkijević žali što se sve na kraju, kaže, svodi na politiku.

– I lijevi i desni bi napokon trebali početi gledati na globalno dobro – poručuje Ivanka Mazurkijević.

– Scena Gorica je zbog Senke Bulić postala relevantna u europskim okvirima. Nitko od nas nije u njoj glumio zbog novca, nego zato što smo podržavali Senkinu estetiku i htjeli smo da se tamo dogodi takvo kazalište – kaže Nina Violić.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #35 : Rujan 18, 2010, 09:00:34 prijepodne »
Nikad u životu nisam bila na HNS-ovoj stranici, nemam vremena ni volje za strančarenja, previše mi je i one politike koju ne mogu zaobići.
Nemam pojma o kojem komentaru govoriš, ali taj svakako nema veze samnom.
Kunta ga je prenio:

Kad se svojedobno (i naravno – bezuspješno) natjecala za dužnost ravnateljice Centra za djecu, mlade i obitelj u Velikoj Gorici kao glavnu referencu za taj posao navodno je navela činjenicu da je majka dvoje djece.
...
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=1
To tebi nije podcjenjivanje i vrijeđanje?


I dalje ne vidim kakve veze ima komentar na HNS-ovoj stranici sa mnom?

Osim toga, ne vidim po čemu bi referenca dotične gospođe bila Bog zna kaj posebna.
U svakom slučaju, baš po ničemu ni bolja od Senkine reference.
Trebalo bi vidjeti ostale sudionike natječaja i njihove reference i postignuća.
Kaj je s Romanom?
Zakaj ona ne paše?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #36 : Rujan 18, 2010, 09:31:54 prijepodne »
Teri kandidati?
Ti znaš za nekakove kandidate?
Ak i postoje,čuva je se bole nek kačine noge...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #37 : Rujan 18, 2010, 09:38:17 prijepodne »
Ne znam postoje li još kakvi kandidati, ali bilo bi za očekivati da se na javni natječaj jave ljudi koji bi bili zainteresirani za tu poziciju.
Pretpostavljam da ih je bilo još, pa bi bilo lepo znati tko su i zašto nisu zadovoljili, odnosno po čemu je izabrana gospođa bolja od ostalih.

Naravno da to nikad ne bumo znali, ali nadati se smemo, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #38 : Rujan 18, 2010, 09:52:25 prijepodne »

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #39 : Rujan 18, 2010, 09:55:08 prijepodne »
Ne znam postoje li još kakvi kandidati, ali bilo bi za očekivati da se na javni natječaj jave ljudi koji bi bili zainteresirani za tu poziciju.
Pretpostavljam da ih je bilo još, pa bi bilo lepo znati tko su i zašto nisu zadovoljili, odnosno po čemu je izabrana gospođa bolja od ostalih.

Naravno da to nikad ne bumo znali, ali nadati se smemo, kaj ne?
Koliko znam Upravno vijeće još nije izabralo kandidata. Prijavilo se više zainteresiranih, a nakon procedure odabira od strane UV Gradsko vijeće mora potvrditi novog(starog) ravnatelja/icu.
Prema tome ovi svi natpisi o smjeni su glupost. Senki ističe mandat i ponovno se javila na natječaj. Žalosno je kaj ju HNS koristi u političke svrhe i time je unaprijed degradira i spriječava njen ponovni izbor.
Senka je zasigurno napravila mnogo za Scenu Gorica (ona ju je stvorila) i vlastitu promidžbu. No to nije naša vlastita produkcija jer su apsolutno svi (osim u par dječjih predstava gdje su sudionici bili djeca iz megablasta) uvezeni ljudi. Senka je pokazala da Gradskim novcem može ostvariti puno bolje kazalište nego što je njeno privatno "Hotel Bulić". No pitanje je je li Gorici potrebno da se POU pretvori isključivo u kazalište i zanemari sve ostale djelatnosti kojima bi se trebalo baviti? Zato ideja VŠO da se scena odvoji, ili da senka postane voditeljica Scene Gorica ima moju punu podršku. Neka žena radi ono što zna, a mjesto upravljanja i vođenja financija prepusti onome koji je u tome stručniji. Na taj način neće patiti njen umjetnički talent već će kazališna djelatnost još više procvasti jer će se moći posve posvetiti svom zanatu! Osim toga neće biti više problema u komunikaciji uprave POU i Grada pa će možda i novaca biti više, a postoji mogućnost dobivanja i Europskih sredastava za programe u obrazovanju pa će POU procvasti. Zato nek se Senka mani posla za koji nije stručna, a nastavi usavršavati svoju glumačku karijeru na zadovoljstvo Gorice, Zagreba i šire!

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #40 : Rujan 18, 2010, 10:51:09 prijepodne »
Koliko sam čuo, ideja o izdvajanju kazališne djelatnosti POU u posebnu ustanovu je stara ideja Senke Bulić. Prijašnja se vlast za nju baš nije bila zagrijala, a Vesni sada odgovara uloga spasiteljice kazališta, pa tu ideju podržava.

Inače ove priče o uvezenim i domaćim ljudima su mi smiješne. Nisam čuo niti za jedno kazalište u kojem smiju glumiti samo glumci koji žive u jedinici lokalne samouprave u kojoj je kazalište registrirano. Prije nam je smetalo ako u Hrvatsku dođu glumiti glumci iz Srbije, Bosne ili Slovenije, sad nam smeta ako u Goricu dođu glumiti glumci iz Zagreba. Ako budu glumili glumci iz Gorice, onda će nam smetati ako stanuju u Kravarskom ili Lekeniku, čemu to?

Besmisleno mi je i prozivanje Senke da si je napravila reklamu s tim kazalištem. Ako je njezin rad na Secni Gorica i izvan zemlje dobio pozitivne kritike, onda je normalno da je joj je to reklama. Pa neće valjda reći da je sve to zasluga nekog lokalnog političara koji je u poziciji da odobrava sredstva, pa bi sad valjda trebao sve zasluge uzeti sebi. Po toj logici svaka općina može imati nekog svog druga Tita koji je zaslužan za sve i svi su mu vječno zahvalni, a sve što ljudi rade, rade inspirirani njegovim likom i djelom. Stanimo malo na loptu i priznajmo ženi njene stručne uspjehe. To što Picula ili Barišić potpisuju račune, ne znači da je to njihov rad.

Da, bilo je bezveznih marketinških poteza s reklamiranjem Scene Gorica na HRT-u u terminima kada većinu publike čine noćni čuvari (sigurno i među njima ima ljubitelja kazališta, ali ti termini nisu bili dobro pogođeni, makar su bili financijski "povoljni")
« Zadnja izmjena: Rujan 18, 2010, 11:02:41 prijepodne Alen »
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #41 : Rujan 19, 2010, 09:21:35 prijepodne »

Koliko znam Upravno vijeće još nije izabralo kandidata.
No pitanje je je li Gorici potrebno da se POU pretvori isključivo u kazalište i zanemari sve ostale djelatnosti kojima bi se trebalo baviti?
Neka žena radi ono što zna, a mjesto upravljanja i vođenja financija prepusti onome koji je u tome stručniji.
Osim toga neće biti više problema u komunikaciji uprave POU i Grada pa će možda i novaca biti više, a postoji mogućnost dobivanja i Europskih sredastava za programe u obrazovanju pa će POU procvasti.
Zato nek se Senka mani posla za koji nije stručna, a nastavi usavršavati svoju glumačku karijeru na zadovoljstvo Gorice, Zagreba i šire!

Možda kandidat još nije službeno izabran i proglašen, ali vjerujem da se jako dobro zna tko će to biti.
Nije potrebno pretvarati POU u kazalište i zanemariti sve ostale djelatnosti. Ali vrijedi i obrnuto, jel tak?
Na kraju je uvijek stvar u lovi i tko njome raspolaže. I bitno je da taj netko bude "stručan" (čitaj - podoban) za raspolaganje lovom.


To što Picula ili Barišić potpisuju račune, ne znači da je to njihov rad.


Tako je.
Samo to možeš uvidjeti tek kad se digneš iznad politike.
Očito još to nismo svi u stanju.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #42 : Rujan 19, 2010, 10:51:13 prijepodne »
Nisam čuo niti za jedno kazalište u kojem smiju glumiti samo glumci koji žive u jedinici lokalne samouprave u kojoj je kazalište registrirano. Prije nam je smetalo ako u Hrvatsku dođu glumiti glumci iz Srbije, Bosne ili Slovenije, sad nam smeta ako u Goricu dođu glumiti glumci iz Zagreba. Ako budu glumili glumci iz Gorice, onda će nam smetati ako stanuju u Kravarskom ili Lekeniku, čemu to?

Baš tako - jer to idealno ide u skladu sa primitivnim i ograničenim "lokalpatriotizmom", koji to i nije (jer nanosi više štete od koristi, pa patriotizam zasigurno - NIJE!), i tipičnim pričama "moje, moje, se je moje i moje mora bit!"

Treba uvijek krenuti od sebe i samim rezultatima priznati si da se bez drugih, sposobnijih i pametnijih, još uvijek ne možemo pomaknuti s mjesta i imati onaj ugled i status koji bi sami htjeli. I na tome treba poraditi - a ne se baviti "brojanjem krvnih zrnaca", ovaj puta ne po nacionalnoj, već nekoj sasvim bedastijoj osnovi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #43 : Rujan 19, 2010, 12:49:08 poslijepodne »
U iščekivanju financijskog izvješća za 2009., evo par starijih podataka koje je prenio GT:

2007.
Kazališna djelatnost POU: 867.218,59 kn
Ostale djelatnosti POU: 715.908,35 kn

U 2008. je za kazališnu djelatnost POU utrošeno 1.295.682,34 kn, a ostale djelatnosti nije navedeno - osim da se po drugim razdjelima skupilo još pola milijuna autorskih honorara. Ne računajući plaće redovno uposlenih...

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #44 : Listopad 05, 2010, 09:36:27 prijepodne »
bio sam jučer na predstavi "Kiklop". Očekivao sam provokacije i snažnu nabrijanu predstavu čim su u njoj glavni likovi Let 3!
No obratio sam malo pažnju na populaciju koja je sjedila u gledalištu. Mahom su to bili umjetnici, novinari i viđeniji ljudi iz metropole. Domaću publiku - osim jasno političkih faca koje valjda po difoltu dobivaju pozivnice, moglo se prebrojati na prste.
Predstava i nije bila loša, no ograničena je na jednu malu populaciju čiji moral, vjera u Boga i svjetonazor mogu prihvatiti ismijavanje svega što je tradicijski u našem narodu svetinja.
Nisam siguran da bi naši sugrađani pristali da se njihovim proračunskim novcem plaćaju ovakve skupe predstave ograničene i prihvatljive šačici ljudi. POU kao obrazovna ustanova trebala bi nuditi više naročito mladima, a ne sliku   drogirane, pijane mladeži koja se zahe na naš račun!