Domaće teme > Gradska poduzeća i ustanove

PROMETNI REDARI U VG

(1/2) > >>

delta force:
Nisam našao nigdje post o ovoj temi (možda nisam dobro gledao) pa odlućih otvoriti ovaj, naime našao sam samo sljedeće:
Pročitajte više o djelokrugu rada prometnih redara.

http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/PROMETNO%20REDARSTVO.doc

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=19657

Pošto se puno krećem po VG i poslovno sam vezan uz promet u našem gradu do sada sam svega tri puta vidio prometne redare ( gdin. i gđica. ) kako se šeću našim gradom. Prije cca mjesec dana saznao sam da će prvo vrijeme samo upozoravat prekršitelje (kojih je jako mnogo, pogotovo u centru).
Nisam imao prilike vidjeti nikakvu obavijest na vozilima, koja su bila u prekršaju (kako su na poćetku upozoravali dečki iz Parkinga VG komunalca).

Tako da mi to izgleda nekako aljkavo, ne znam dali imaju kakav br.tel. ili se boje pisati kazne.




 

plemenitashica:

--- Citat: delta force - Prosinac 11, 2009, 07:52:13 poslijepodne ---...........Nisam imao prilike vidjeti nikakvu obavijest na vozilima, koja su bila u prekršaju (kako su na poćetku upozoravali dečki iz Parkinga VG komunalca).
--- Kraj citata ---

Ja sam u večernjim satima (oko 22) znala viđati oko srednjoškolske dvorane pa prema Goričanki taj par policjota. Bilo je to dok je još bilo toplije vrijeme.
A što se tiče papirića i upozorenja, vidjeh jednom i to.
Naime, na onom malenom parkingu ispred dj. vrtića Ciciban u Vidrićevoj (ima niti 10 mjesta) bio je sparkiran auto a na zadnjem brisaču je imao ceduljicu da vlasnik mora ukloniti vozilo u roku (mislim) 8 dana, ili će biti uklonjeno o njegovom trošku.

JosipJoža:

--- Citat: plemenitašica - Prosinac 11, 2009, 09:05:22 poslijepodne ---
--- Citat: delta force - Prosinac 11, 2009, 07:52:13 poslijepodne ---...........Nisam imao prilike vidjeti nikakvu obavijest na vozilima, koja su bila u prekršaju (kako su na poćetku upozoravali dečki iz Parkinga VG komunalca).
--- Kraj citata ---

..... bio je sparkiran auto a na zadnjem brisaču je imao ceduljicu da vlasnik mora ukloniti vozilo u roku (mislim) 8 dana, ili će biti uklonjeno o njegovom trošku.


--- Kraj citata ---

gđ. plemenitašice što to znači? Ako dobro razumijem da mogu ostaviti auto 8 dana i tek osmi dan maknuti ga?

danas prijepodne sam vidio patrolu redara kod Tržnog centra na biciklističkoj su pisali nešto za auto koji je bio tamo parkiran, neznam što su pisali, nisam mogao vidjeti s ulice iz auta.

http://www.gorica.hr/?s=prometni+redari&submit.x=11&submit.y=14

Na žalost, na portalu Grada, ponovno, ne pronađoh nikakvu informaciju vezano za prometne redare a svakako bi bilo dobro da ima obavijest građanima o prometnim redarima s jasnim pravilima postupanja prometnih redara. Ako su tu, dobro je da jesu, zasigurno mogu pridonijeti redu i diciplini vozača.
Ali svakako je potrebno da su građani upoznati uopće o postojanu i djelovanju redara, kao i njihovim ovlastima, te mogućim sankcijama kod različitih prekršaja(8 dana da maknem auto?, Bože me sačuvaj.) . Ako sam nešto previdio unaprijed se ispričavam.

plemenitashica:

--- Citat: JosipJoža - Prosinac 11, 2009, 09:50:51 poslijepodne ---...........
gđ. plemenitašice što to znači? Ako dobro razumijem da mogu ostaviti auto 8 dana i tek osmi dan maknuti ga?
--- Kraj citata ---

A joj.. gospodine JosipeJoža kaj vi mene sad pitate? Pa nisam ja komunalni redar pa da znam kaj to znači.
Auto je bio na označenom parkirnom mjestu, prema tome nije kršio nikakav propis.
Negdje u magli, ali stvarno ne znam, mi se čini da je vozilo bilo bez registracija, pa je valjda zato pisan taj papirić.
Ili su kom. redari primijetili da se auto danima ne miče s tog parkirnog mjesta pa upozoravaju vlasnika da ga izvoli maknuti (naravno pod uvjetom da obilazi svoje neregistrirano vozilo).

Usput - ajde prosim vas dajte mi prestanite pisati gđa. Bit će dovoljno plemenitašice.  ;)

Dodatak:
ostatak odgovora na:
http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/gradski-portal/new/#new
« Odgovor #58 na: Danas u 10:36:03 pm »

Edit: dodatak

delta force:
Plementašice, komunalni redari su jedno, a prometni redari drugo.

Ovaj papirić koji je stavljen na vozilo parkirano na parkirnom mjestu su stavili KOMUNALNI REDARI. Njihova dužnost je kontrolirati zelene javne površine i parkirališta na kojima je uoćeno (ili na osnovi dojave građana) vozilo koje već duže vrijeme stoji na tom mjestu (ili je pokvareno ili bez prometnih tablica ili iz nekog drugog razloga duže vrijeme stoji na istom mjestu).

PROMETNI REDARI kontroliraju javne gradske prometnice (biciklistićka staza, ulazi na parkirališta, smetlarnike, nogostupe, parkirna mjesta za vozila s oznakom pristupačnosti ...)

REFERENTI KONTROLE NAPLATE PARKIRANJA su djelatnici VG komunalca uslužne jedinice Parking i njihova dužnost je kontrolirati promet u mirovanju, tj. kontrola naplate parkiranja na javnim gradskim parkiralištima pod naplatom.

Po mojim informacijama i viđenju jedino djelatnici UJ Parking odrađuju svoj posao kako treba i kao takvi su uspostavili nekakav red na prostoru svog djelovanja.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju