Svakidašnje teme > Odgoj i obrazovanje

Milanovič se sprda z Vukovine i Vrhovja (Špičkovine)

<< < (6/6)

Ljudevit Kaj:
Transparentnost
Zoki, zaprc(k)aj za Vukovinu
(prcka = truba)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Vuk(ovina) „laje“, a karavana prolazi

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Trubadur(ilo) Zoki čez Vukovinu. Sta(ro Či)če?
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

OBJAVA: 12.04.2013

Transparent za Milanovića
Pogledajte što su mještani Vukovine poručili premijeru 'Zokiju'

Znali su kojim će putem Milanović proći na putu prema Sisku i čeličani ABS Sisak

Piše: ašr/VLM
 
- Zoki, potrubi za Vukovinu, poručili su mještani tog naselja premijeru Zoranu Milanoviću transparentom koji su izvjesili na glavnu prometnicu. Znali su kojim će putem Milanović proći na putu prema Sisku i čeličani ABS Sisak, piše portal VG Danas

Na putu za Sisak premijer se nije zustavio u Vukovini, no možda stane pri povratku.

Vukovina se, uz Špičkovinu, našla na meti premijerova brzopletog jezika nakon što ga je profesor Bruno Berger iz Vukovine podučio da je Finska imala građanski rat.

>>'Stručnjak iz Vukovine' odgovara premijeru: To piše u svakoj knjizi

http://www.vecernji.hr/vijesti/strucnjak-vukovine-odgovara-premijeru-to-pise-svakoj-knjizi-clanak-526153

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Neki komentari članka gor(j)e:


12.04.2013. u 15:28h maca faca je napisao/la:
nekak su blagi u Vukovini

12.04.2013. u 15:43h cicibela je napisao/la:
Na povratku neka mu stave transparent: Milanče, odzvonilo ti je !

12.04.2013. u 15:53h KAPELSKI je napisao/la:
Jugoslav Milanović, nisam potrubil, samo sam fučkal za tu vašu Vukovinu.
Kaj to nije isto? Tko misli da to nije isto, neču reči da je crnokošuljaš, al ču reči da ništa ne razumije.
Vidite. Ja sam za demokraciju pa komu se trebi nek trubi, a komu se fučka nek fučka. Nitko vam to nemože zabraniti. To je ustavno pravo svakog građanina.
Mislim.......
............Milanoviću isteklo vam je vrijeme.
Evo samo da još ovo kažem. Mislim.......
............Milanoviću isteklo vam je vrijeme.
Ja sam pošao, kao što znate i kao što svi znaju u Sisak. I ja ne vidim razloga zašto bih se ja, iako neki možda misle, ma ne samo da misle, i ne samo možda,nego........
............Milanoviću isteklo vam je vrijeme.
Nije mi isteklo, dajte mi taj poslovnik.
............Milanoviću isteklo vam je vrijeme.
E kad je tako pa vidite i sami da sam cijelo vrijeme bio u pravu.
MENI SE FUČKA!

12.04.2013. u 19:06h cro4ever je napisao/la:
Trebali ste napisati i cirilicom,da i njegovi ministri razumiju sto pise !!!!

12.04.2013. u 21:39h Django je napisao/la:
Zadnji puta kada je kapetan broda zatrubio prolazeći kraj nekog mjesta, brod se nasukao i potonuo. Bilo je i mrtvih. Ljudi, ne igrajte se s vatrom....

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dubrovacki trubaduri - Fala (LIVE, 1970's) 11, 02:32

Dubrovacki trubaduri - Fala (LIVE, 1970's) 11

Ljudevit Kaj:
šibenskilist
ČETVRTAK, 4. TRAVNJA 2013.

5 člankov na dalmatinskomu ikavskomu

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 1/5

aktualno

Glava Šotobraco

Piše: Branimir Periša
 
Via Vukovina

     I sada, koliko god da se Dobra Parona oduševila s otin Milanovićevin potezon koji na prvi pogled pokazuje da u njemu ipak ima teke poniznosti pa je spreman priznati grešku i ispričati se ljudiman zbog teških riči, toliko jon je na kraju radijske reportaže bilo skroz nejasno šta je premjer uopće tija svojin posjeton Špičkovini. Jerbo, reka je ljudiman da je bija krivo svaćen, međutin, nije objasnija šta i kako.

     -Čujte, odgovara jon El Tigre - mislin da je ipak dobar znak šta je Milanović svjestan da ga je teško razumiti. Nije ni njemu lako tako nesvaćenomen odati po zemlji u problemima

     -A možda je ipak mislija na Vukovinu, samo šta jon nije smija spomeniti ime, da se stanovnici još više ne ofendu. Uostalon, i njih je izvriđa, al' in nije doša u vizite ka oviman u Špičkovini - počeša se po glavi B.S. Uskoro, očito u velikoj nedoumici.


     -Tako radi pravi državnik, bravo Milanoviću! - komentira Dobra Parona vijesti na državnomen radiju. Voditelj je ozbiljnin glason i dikcijon bez greške, kako priliči uglednomen mediju i situaciji upravo reka da je rvatski premijer posjetija Špičkovinu - isto ono misto u Rvatskon zagorju na čije se stručnjake za građanski rat u Finskoj Milanovič nedavno pozva kako bi - vidilo se iz avijona - izvriđa one koji su mu dali kontru u čuvenoj izjavi o građanskome ratu u Rvatskoj. Milanovič je među Špičkovince - oli Špičkovljane, vrag će ga znati kako to triba reći po propisu - doša izgladiti stvar jer je svatija da je priša miru. A kako u malešna mista naše drage i lipe zemlje prva liga političara ne dolazi svaki dan, a još manje da bi se nekome ispričali zbog grubih riči, premjera i svitu dočekali su limena glazba i dite s prigodnon recitacijon.
     I sada, koliko god da se Dobra Parona oduševila s otin Milanovićevin potezon koji na prvi pogled pokazuje da u njemu ipak ima teke poniznosti pa je spreman priznati grešku i ispričati se ljudiman zbog teških riči, toliko jon je na kraju radijske reportaže bilo skroz nejasno šta je premjer uopće tija svojin posjeton Špičkovini. Jerbo, reka je ljudiman da je bija krivo svaćen, međutin, nije objasnija šta i kako.
     -Uf, još je više zapetlja... U Špičkovini in je reka da ih puno voli, da Zagorci ionako dobro znadu kolko mu značu - uostalon ka i još neka naša sela i gradovi, koja sada neće spominjati, da se drugi ol' treći ne bi ćutili zakinutiman - zbunjena je Dobra Parona.
     -Čujte, odgovara jon El Tigre - mislin da je ipak dobar znak šta je Milanović svjestan da ga je teško razumiti. Nije ni njemu lako tako nesvaćenomen odati po zemlji u problemima, no svakako mu je jasno da ne smi spominjati naziv više ni jednoga mista u Rvatskoj. Jerbo ljudi, iz nekih razloga, odma krivo svatu stvar i protumače da je njiov mili zavičaj premjer zapravo nazva običnon pripizdinon, a njih papaniman, samo šta se nije tako izrazija.
     -Ko bi reka da se u 'državi slučajnosti' koja je poslin postala 'država slučaja' narod tako lako uvridi...? Oli je to samo zato šta su 'Rvati nacija paradoksa?' - pita se Dobra Parona koristeći sve same Milanovićeve biser-izjave u zadnje vrime.
     -Nema paradoksa! - odlučan je Bili Smo Uskoro.
     -U Špičkovinu je premjer doša zato šta je naknadno sazna da je SDP tute osvojija čak 76 posto glasova. I fertik, nema tute puno filozofije - reka je odlučno. Još in je nabaška, prigovorija da se ne bavu s pravin, lokalnin problemiman jerbo je u ovomen trenutku opravdana bojazan za šibenske organizatore uskrsnog doručka prid zgradon županije. U onoj velikoj tavi, zajedno sa pet ijada jaja oni su umutili i 30 kili šparoga, a da berbu nisu prijavili Šumariji! Daklen, zakinili su državu za prihod - kolko šparoga ima u 30 kili, puta po kune za svaku stabljiku - pa računajte!
     -Mislin da je otaj slučaj Milanović spomenija u ovome povijesnomen govoru u Špičkovini... Budući da nije spomenija ime nijednoga grada, dalo se naslutiti između redova da bi stvar mogla povoljno završiti za nas - u protivnomen, ne bi reka da nas sve skupa voli i da ima dobar plan koji će provesti do kraja -zamislila se Dobra Parona.
     -A možda je ipak mislija na Vukovinu, samo šta jon nije smija spomeniti ime, da se stanovnici još više ne ofendu. Uostalon, i njih je izvriđa, al' in nije doša u vizite ka oviman u Špičkovini - počeša se po glavi B.S. Uskoro, očito u velikoj nedoumici. Na šta mu je El Tigre reka da ne bali, jerbo je Vukovina u Zagorju (?), a tamo, zna se, nema šparoga, da bi u zadnju zaključija: -Kada premjer i Vlada imaju plan, onda to znači da sigurno nećemo u Finsku. Nego u Špičkovinu priko Vukovine - ako ne i u tri, zajedno sa svin šparogaman!«

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Zokeljska noč – Vice Vukovinski

Bokeljska noć - Vice Vukov, 02:50

Bokeljska noć - Vice Vukov

Ljudevit Kaj:
Gorni Milanovac verzuš Dolski Kotar

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Novi list, 2013-04-24

Bakandžom po zapuštenoj vlaki

Špičkovina Materina
 
Uostalom, tko će ulagati u Gorski kotar i o njemu voditi brigu sad, kad nikad prije nije suštinski nitko, osim naravno deklarativno, kad se već godinama i svakim danom više čini da baš sve neodoljivo ide u Špičkovinu Materinu, kad se premijer ove zemlje javno izruguje provinciji, zaboravljajući valjda da »svi veliki ljudi kao i sve velike rijeke dolaze iz provincije«, a slučajno baš iz naše provincije dolazi najveća hrvatska rijeka, kad kao prononsirani ljevičar i liberal, koji se k tomu voli hvaliti svojim diplomatskim pedigreom, desničarskom retorikom, kontraproduktivno ponajprije sebi, podgrijava strasti koje bi trebao hladiti, i na tome gubi katastrofalno preplaćene i još i lošije posjećene izbore, strasti koje su Hrvatskoj donijele i previše zla, strasti radi kojih bi se mladi bogoslovi iz manastira i mladi SDP-ovci i mladi HDZ-ovci najradije »pomarali« po principu seksa najbližeg čovjekovog srodnika, bonobo čimpanze, svatko sa svakim, na sve načine, često i nadasve strastveno, a ne samo parcijalno.
 
Piše Željko Raukar


Baš se iskreno obradujem svaki put kad na mobitelu, nakon srdačnog pozdrava, začujem poznato »pa dobro Željko, jebemu, pa što ćemo mi, pa što će bit od tog našeg jadnoga Gorskog kotara...« A poznati glas, koji me već više od desetljeća pozdravlja nekom od inačica zapravo identičnog sadržaja pripada Milanu Tumari, zanesenjaku od cijelih osam životnih decenija, koji je baš prošli tjedan za zasluge ponajprije u skijaškom sportu, ali također i gospodarstvu, osobito turizmu, primio nagradu Primorsko-goranske županije za životno djelo, na lijepoj svečanosti obilježavanja dvadesete obljetnice utemeljenja Županije. Na toj baš rijetko suvisloj i usudio bih se reči neformalnoj priredbi, priređenoj baš po mjeri obnašatelja dužnosti župana dr. Vidoja Vujića, ipak mi je od svega najupečatljiviji bio zahvalni govor drugog dobitnika glavne županijske nagrade dr. Milivoja Čopa. koji je, sa svoje 92 na plećima, mlađahnom Milanu Tumari poželio da se još s većim žarom prihvati posla, a da će i on osobno još porješavati neke stvari koje je isplanirao i koje ne misli ostaviti nedovršenima; bez svake sumnje pravi spektakl mara i iskonski zdrave želje za životom.
    A upravo Milan Tumara, kojeg osobno iznimno poštujem i zbog karakterne odlike da usprkos osebujnom gospodarskom i društvenom »backgroundu« može kao rijetko tko saslušati i uvažiti tuđe mišljenje, ako je i sasvim kontradiktorno njegovom, priredio je prošli mjesec u Rijeci okrugli stol posvećen budućnosti Gorskog kotara, na temu »Razvoj Gorskog kotara - Europska unija - šansa za Gorski kotar«, na kojem je kao uvodničar uz ostalo upozorio i na cijeli niz eklatantnih, a tužnih nelogičnosti, kakve su valjda svojstvene malo kome do li nama Goranima. Između ostalog naveo je kako je u Gorskom kotaru davne 1965. proizvedeno 335.000 skija, ili gotovo dvostruko više no u sada svjetski uglednom Elanu, u kojem je trenutačna proizvodnja dosegla gotovo milijun, a naša je, naravno, posve nestala, izumrla. Gorski kotar 1933. imao je dvije skijaške skakaonice, Slovenija jednu, danas Gorski kotar nema naravno nijednu, a Slovenija ima 104; prije pola stoljeća posebnim je vlakom na Petehovac vikendima pristizalo na stotine Riječana, danas nažalost rijetko tko stigne i osobnim autom; 1986. u Gorskom kotaru je ostvareno 126.000 noćenja, a 2012. samo 78.000, što neki ipak vjerojatno čitaju ili promiču kao čak. Također, Tumara je ukazao i na vjerojatno najcrnje goranske brojke: gubitak čak 40 posto stanovništva u samo pola stoljeća i više no prepolovljavanje broja radnih mjesta u samo tri desetljeća. A na zajedničkoj kavi samo nekoliko dana ranije razgovarali smo i o desetkovanju broja stoke, zapuštenim oranicama, šikarama koje »jedu« rubne dijelove goranskih naselja, a u mnogim napuštenim selima pojele su sve...
    Ipak, za razliku od moje, Tumarina goranska poslovična čaša je više nego polupuna, moja je pak još i značajno više no poluprazna, on vjeruje da se priređivanjem zimske Univerzijade, korištenjem europskog novca, u Gorskom kotaru može otvoriti na stotine radnih mjesta, ja vjerujem da je bilo kakav razvoj Gorskog kotara moguć jedino suštinskom promjenom stanja svijesti preostalih goranskih ljudi, kapilarno, mnoštvom pojedinačnih napora, jer sam uvjeren da kad bi se i otvorila radna mjesta kojima sportska priredba može rezultirati da ih tužna hrvatska stvarnost nipošto ne bi mogla održavati, jer trenutačno i još će dugo i Goranima i drugim Hrvatima i hrvatskim građanima trebati puno više kruh do li igre. Uostalom, tko će ulagati u Gorski kotar i o njemu voditi brigu sad, kad nikad prije nije suštinski nitko, osim naravno deklarativno, kad se već godinama i svakim danom više čini da baš sve neodoljivo ide u Špičkovinu Materinu, kad se premijer ove zemlje javno izruguje provinciji, zaboravljajući valjda da »svi veliki ljudi kao i sve velike rijeke dolaze iz provincije«, a slučajno baš iz naše provincije dolazi najveća hrvatska rijeka, kad kao prononsirani ljevičar i liberal, koji se k tomu voli hvaliti svojim diplomatskim pedigreom, desničarskom retorikom, kontraproduktivno ponajprije sebi, podgrijava strasti koje bi trebao hladiti, i na tome gubi katastrofalno preplaćene i još i lošije posjećene izbore, strasti koje su Hrvatskoj donijele i previše zla, strasti radi kojih bi se mladi bogoslovi iz manastira i mladi SDP-ovci i mladi HDZ-ovci najradije »pomarali« po principu seksa najbližeg čovjekovog srodnika, bonobo čimpanze, svatko sa svakim, na sve načine, često i nadasve strastveno, a ne samo parcijalno. Joj kako bih samo volio da je dragi Milan Tumara u pravu, da se Gorski kotar može pokrenuti kapitalnim ulaganjima i da vrijeme mjereno u samo godinama demantira »do kosti« moje crne slutnje i da, kako se čulo na tribini koju je nedavno priredio, nikad više u novinama ne piše da su Gorani inertni, neambiozni i čak lijeni, jer su naravno iznimno ambiciozni, brzi kao struja i strašno radišni.


http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A285C2863285C2863285A28582859285B28632893289328632863285E285E2858285A285E285828632863286328592863X

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Lado- Gorski Kotar, 07:34

Lado- Gorski Kotar

kuntakinte:
Premijer Milanović sutra u Velikoj Gorici
http://www.vgdanas.hr/Politika/Clanak/6659/premijer-milanovic-sutra-u-velikoj-gorici.aspx

No1 dej after tudej in Turopolis.
Ne ga v Vukovine... Iduča šansa je o Velike meše.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju