Svakidašnje teme > Odgoj i obrazovanje

Zdravstveni odgoj u školama

<< < (2/73) > >>

Mlačanin:
Zanimljiva mi je ta rodna ideoligija,gdje se po preporuci u tom četvrtom modulu djeci pokušava objasniti<, da oni mogu imati spolna obilježja muškarca, ali da si u glavi mogu posvjestiti , da u biti oni nisu muškarci nego su žene, bez rodnice.


Zanima me, kako da se to djetetu objasni, bez obzira kaj ima , recimo 16 - 17 godina?


Mislim da se zdravstveni odgoj treba uvesti. Roditelje upoznati sa svim pojedinostima o kojima će se djeci govoriti. razložiti roditeljima sve teme i dati im mogućnost odluke.


Ovako ja jednostavno nemam povjerenje da su sve stvari čiste. Pitam se zašto nije o tome provedene javna rasprava ili dane barem dvije mogućnosti odabira. Zastupljeni su autori koji mahom podržavaju jedan smjer, a ja se nikako nemogu pomiriti da mi dijete uće da za život nije potreban otac i majka.


Jednostavno se djeci servira da imaju "roditelje", a po današnjem društvu roditelji mogu biti dva oca ili dvije mame. Znano je kuda to smjera. Ja se sa tim ne slažem, a vjerujem i velika većina roditelja.


Zanima me kako bi reagirao ministar , da ja recimo tako učim njegovu djecu. Da pederi mogu roditi djecu ili da mame mogu imati dijete bez sudjelovanja oca? Zanimljiva teorija??


Meni nije.


Zato se ne slažem sa takvim jednostranim pristupom.


Ima tu još zanimljivosti i zato preporučam da se to malo pročita i promisli, shvati kaj je pjesnik sakrio između redaka.


Ne treba sve shvatiti napadom, ako se pokuša tražiti trezveno razmišljanje.


Zato , zdravstveni odgoj da, apsolutno, ali transparentno i jasno, a ne nekaj podmetati ispod stola.

koko-vg:

--- Citat: Mlačanin - Prosinac 08, 2012, 12:00:14 poslijepodne ---Zato , zdravstveni odgoj da, apsolutno, ali transparentno i jasno, a ne nekaj podmeteti ispod stola.

--- Kraj citata ---

U zadnjoj ste rečenici odgovorili na večinu pitanja koja sam vam postavljao, a vezana su uz crkvu.  Iz ovog što pišete i kakve stavove zauzimate, ispada da o planu i programu po kojem bi se trebala odvijati nastava na zdravstvenom odgoju - pojma nemate, odnosno, pišete jer ste to negdje nešto načuli, u crkvi, u birtiji, v dučanu , da ne pogađam. I kao što velite, netko ovdje pokušava metati ispod stola .

Mlačanin:

--- Citat: koko-vg - Prosinac 08, 2012, 02:10:14 poslijepodne ---
--- Citat: Mlačanin - Prosinac 08, 2012, 12:00:14 poslijepodne ---Zato , zdravstveni odgoj da, apsolutno, ali transparentno i jasno, a ne nekaj podmeteti ispod stola.

--- Kraj citata ---

U zadnjoj ste rečenici odgovorili na večinu pitanja koja sam vam postavljao, a vezana su uz crkvu.  Iz ovog što pišete i kakve stavove zauzimate, ispada da o planu i programu po kojem bi se trebala odvijati nastava na zdravstvenom odgoju - pojma nemate, odnosno, pišete jer ste to negdje nešto načuli, u crkvi, u birtiji, v dučanu , da ne pogađam. I kao što velite, netko ovdje pokušava metati ispod stola .

--- Kraj citata ---

Ti si koko-vg zaista najpametniji,priznajem ti.

Tvoja teorija je u redu, madavidim da nisi ni pročitao spomenuti zdravstveni odgoj!

Jer za tebe je dovoljno da se spomene crkva i ti si apriori već protiv. Daj najprije pročitaj cijeli tekst o ZO i tada možemo diskutirati.

Mlačanin:

--- Citat: BobRock - Prosinac 08, 2012, 08:54:07 prijepodne ---Kaj mogu uopže svećenici reć na tu temu?

Pametnije bi im bilo da šute.

Pa negdje se moraju djeca naučiti činjenica, i najbolje je da se toga nauče u školi umjesto kroz vlastita loša iskustva.



--- Kraj citata ---

Da pogledaš cijeli tekst ZO, možda ti baš nebi sve bilo tak jasno.
Zakaj si uvjeren da je u tom materijalu sve u redu i da ministar zna kaj dela?

Ja nisam protiv učenja, nikako ali neke stvari nisu u redu.
Kao roditelj imam pravo odgajati svoju djecu i tu sam ja prvi koji o tome odlučujem!

koko-vg:

--- Citat: Mlačanin - Prosinac 08, 2012, 03:29:27 poslijepodne ---Tvoja teorija je u redu, madavidim da nisi ni pročitao spomenuti zdravstveni odgoj!
 Daj najprije pročitaj cijeli tekst o ZO i tada možemo diskutirati.

--- Kraj citata ---

Mlačanin, tvrdite da ja NISAM pročitao zdravstveni odgoj. Sad se vraćam na onu opasku koju sam napisao da nemate pojma o planu i programu već samo trkeljate i prenosite (u ovom slučaju PASTORALA MLADIH i NADBISKUPIJA). Vi priznajete samo ono što vele popovi i nema šanse da se nekaj može dogoditi a da popovi to ne blagoslove. Podsjećate me na konja kojem su stavili one (da se sad mogu sjetiti kak se to zove) "štitnike" koji sprečavaju da konj pogledava lijevo-desno, već samo ravno, odnosno, kam mu gazda naredi. Vama bi savjetovao da pročitate tekstove o ovoj temi, ali iz  nekih  drugi izvora, možda onda budemo spremni za dijalog.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju