Domaće teme > Grad Velika Gorica

Zagrebačka luftbrenza

(1/18) > >>

kuntakinte:
Rasprava o Prijedlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zračnim lukama
...
Zračna luka Zagreb dnevno opsluži oko 50 zrakoplova. Ona ima stajanku kapaciteta 22 mjesta. Za prihvat i otpremu zrakoplova potrebno je u prosjeku oko 30 minuta. Ako se samo sa 10 parkirnih mjesta na stajanci radi, to znači da se u jednom satu otpremi 20 zrakoplova, a 50 zrakoplova u samo 2 i pol sata dnevno. Pa vas ja pitam o čemu mi ovdje pričamo? O vršnim satima između 13 i 15 sati. Pa to su smijurije!

Hoćemo li otvoriti priču o uporabnoj dozvoli i o tome kako Zračna luka Zagreb štiti okoliš i da li se kolektira oborinska voda. Hoćemo li to otvoriti? Hoćemo li otvoriti priču o tome da li će 5700 kvadratnih metara, odnosno 5872 četvorna metra novog poslovnog prostora koji se dograđuje biti premali za funkcije Zračne luke, pa ćemo morati graditi dodatno još jedan terminal. Zašto? Zato jer je stari ružan. Jel' to argument?

Da li znademo što je stvarno usko grlo Zračne luke Zagreb? Da li je itko ikad spomenuo sortirnicu. Da li smo je obuhvatili postojećim projektima koje vodi sadašnje poslovodstvo koje je došlo po vrlo sumnjivim okolnostima na čelo Zračne luke. Mi ovim zakonom uvodimo nekoliko presedana. Između ostaloga i model izvlaštenja protiv kojega nitko pametan nema ništa kad je nacionalni interes u pitanju, kad je javni interes u pitanju, i to vidimo između ostaloga u cestogradnji.
...
http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=258:rasprava-o-prijedlogu-zakona-o-izmjenama-i-dopunama-zakona-o-zranim-lukama&catid=1:latest-news

Ja bi dodal da mi je tičica šapnula da prvi sused našega preeeefinoga vodocrpilišča odmrzava piste tak da je posipa z ureum...jel predviđeno odmrzavajne p* ne dela.

Sledgehammer:
Pa sortirnica je isti slučaj kao i prihvat zrakoplova - u vršnim minutama prometa je na granici da je premala, inače je, nakon preuređenja, sasvim dovoljna za 98% svih potreba.

BTW, bolje i da s ureom posipaju nego sa soli.

Bilaj:

--- Citat: Sledgehammer - Ožujak 04, 2011, 02:10:50 poslijepodne ---BTW, bolje i da s ureom posipaju nego sa soli.

--- Kraj citata ---

Vidiš to ni ja nisam zanl.
To sam tek nedavno saznal. Kada je zima, doma mi možemo bacati sol, ali ta sol nam ostaje u dvorištu i zagađuje zemlji.  Ali možemo baciti i nekaj uree koji će ak bog da valjda nekaj i ostati do proljeća (barem trunčicu).

a kaj se tiče aerodroma, Hrvatska je baš pravi relikt zaostale zemlje. Ja vjerujem da če napraviti cijelu novu zračnu luku i svašta povezano s njom, ali ono što svi vi (mi) zaboravljamo jest da onima koji žele izgraditi zračnu luku je cilj izgradnja a ne što će ta luka imati i kako poslovati nakon izgradnje. Dal će itko hodati tim hodnicima je totalno nevažno. Dali će letjeti zrakoplovi također totalno nevažno.

Sledgehammer:
Naravno da je urea bolja. Kao prvo, urea je u biti umjetno gnojivo, koje će sa kolnika oprati kiše i tako pognojiti bankine uz cestu, pa će se iste lakše i brže zazelenjeti.

Kao drugo, urea ne uništava asfalt i kolničku podlogu, a što sol, kao vrlo agresivan reagens, radi. Zbog toga i mnoge zemlje u EU i ne posipaju ceste sa soli, dapače to je i zabranjeno, jer je dokazano da sol radi puno više štete negoli koristi.

To jedino nije jasno našim cestarima, koji cijelu godinu imaju vremena pripremiti se za zimsku sezonu, a te njihove pripreme se uglavnom sastoje od kupnje parsto tona krupne soli, i time je njihov cjelogodišnji posao "gotov". Još da im te soli ne ponestane nakon samo par oštrijih zimskih dana sa padalinama, nebi čovjek ništa niti rekao, no cijelu godinu gomilaju tu sol i onda se nakon dva dana kada potroše - čude kao pura dreku, kao da ih je to silno iznenadilo, jer očito su "novi" u tom poslu... Urea je skuplja, to je točno, no štete koje ista napravi neusporedivo su veće negolui što je bila prvobitna ušteda kod nabave iste. No kod nas je ionako oduvijek bila politika da sami sebi daju posla za još dugo vremena (i ne samo sebi), tako da jedan "koristan" posao uvelike daje puno posla i cestarima, asfalterima, uređivanju bankina, prijevoznicima, autolimarima...

Kada kiše počnu ispirati sol, ona se taloži u zemljištu pokraj ceste, čini tu zemlju slanom i time jalovom, neplodnom, pa jedino kod nas zna biti ćelavih, zemljanih pojaseva širine i do 7-8 metara uz autoceste, jer je tu zemlja slana i trava neće rasti.

kuntakinte:
Nove mućke oko Zračne luke Zagreb
USRED NATJEČAJA PRODUŽEN ROK ZA ODABIR KONCESIONARA!
http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=277:nove-muke-oko-zrane-luke-zagreb&catid=1:latest-news

Rapsodija f plevem ide dale.

Nemoj da brigaš
život se stara
dok ima ljudi
biće i para..

Balkan Express - Nemoj da brigaš

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju