Autor Tema: novi deirektori  (Posjeta: 11157 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
novi deirektori
« : Rujan 08, 2013, 01:54:54 poslijepodne »
 GSG i Vgvodopskrba imaju nove direktore
Tko želi i zna raditi, nema se čega bojati. Od novih ljudi očekujem puni angažman, inicijativu, programe i realizaciju projekata, rekao nam je gradonačelnik Dražen Barišić u lipnju te odgovorom dao naslutiti da će biti promjena u rukovodstvu gradskih poduzeća.

Govorkanja da u dva gradska poduzeća dolaze novi direktori su se obistinila, a u jedno poduzeće je direktoru stiglo pojačanje. VG komunalac d.o.o. je proteklu godinu završio s gubitkom od 5 milijuna kuna, a iako poslovni rezultat nije išao u korist direktoru Josipu Kolarcu umjesto smjene je pristiglo pojačanje. Novim članom uprave je postao Dragan Perić, voditelj velike zimske službe u toj tvrtki.

Manje milosti je dobio Jure Galić, direktor VG vodoopskrbe, kao i Gordana Kovačić Hubak, direktorica Gradskog stambenog gospodarstva V.Gorica, koji su smjenjeni s rukovodećih pozicija. Iako to nitko neće javno reći, jedan od njihovih grijeha je bliskost s bivšim vodstvom goričkog HDZ-a. Galić je „Šukerov čovjek“, govorilo se o sada već bivšem direktoru VG vodoopskrbe, a gđa. Kovačić Hubak je supruga Kreše Hubaka, bivšeg tajnika HDZ-a i ljutog protivnika Dražena Barišića. Bivši direktori nisu završili na cesti već su ostali u svojim poduzećima, Galić kao član uprave Vgvodoopskrbe, dok za gđu. Hubak Kovačić nismo saznali koje radne zadatke će preuzeti u GSG-u.

Na njihova direktorska mjesta su zasjeli nova uzdanica goričkog HDZ-a dipl.ing.građ. Tomislav Landeka (GSG) te blizak gradonačelnikov prijatelj i stranački kolega ing. informatike Stjepan Rak koji je preuzeo Vgvodoopskrbu. Landeka je kao voditelj tehničkog odjela do sada bio zaposlenik GSGVG-a dok je Rak „zanat pekao“ u dvije privatne tvrtke, a 20 godina je radio u Gradskoj plinari Zagreb.

Oboje kažu, odmah su prionuli poslu te rade na projektima koji će podići poduzeća na višu razinu.

- Kao prioritetni izazov nameće se potreba o organiziranju revizije postojećih obveznika, popis i evidentiranje novih obveznika komunalne naknade na području Grada Velike Gorice, jer je posljednja sveobuhvatna revizija provedena 2002. godine - kaže Tomislav Landeka kako će se nakon revizije teret troškova ravnomjerno rasporediti na sve obveznike.

- U razdoblju koje je pred nama, namjeravam sprovesti program uvođenja u punu funkciju već izgrađene vodovodne mreže, te daljnje širenje kako vodovodne tako i mreže za odvodnju - kaže Stjepan Rak o najvažnijem zadatku u tvrtci.

Za postavljanje bliskih stranačkih kolega na rukovodeća mjesta u gradskim poduzećima ne treba prozivati Dražena Barišića. Štoviše, na gradonačelniku je i odgovornost za funkcioniranje tih poduzeća jer je upravo novi Zakon o lokalnoj samoupravi propisao da gradonačelnici kadroviraju vodstva gradskih poduzeća i ustanova. Time je zakonodavac izvršnoj vlasti dao veću odgovornost za rad i rezultate pa ćemo o novim kadrovima moću suditi tek nakon što vidimo rezultate njihova rada.

STJEPAN RAK
Predložiti ću smanjenje cijene priključka na mrežu, te ubrzanje procesa od predaje zahtjeva za priključenje do realizacije. Planiram uvesti poboljšanje Uređaja za pročišćavanje otpadnih voda na zadovoljstvo naših sugrađana. Očekujem punu suradnju  Hrvatskih voda, kao  investitora izgradnje mreže za odvodnju u Donjem Turopolju , kako bismo priveli kraju započetu izgradnju infrastrukture.  Također, nastavljamo projekte koji se odnose na probleme gubitaka u sustavu vodoopskrbe, te očekujem dobre rezultate.

TOMISLAV LANDEKA
U fazi smo izrade višegodišnje strategije razvoja Gradskog stambenog gospodarstva Velika Gorica d.o.o., ali je rano u ovom trenutku govoriti o dugoročnim planovima, no mogu istaknuti da će biti usko vezani s programom razvoja Grada „Gorica 20.20“. To se prvenstveno odnosi na razvojne projekte Grada, novih sustava grijanja, solarnog grada, ekoregije itd., sve u cilju da građanima Velike Gorice omogućimo jeftinije i ekološki prihvatljivije grijanje i podizanje kvalitete življenja. Osim održavanja stambenih zgrada posebnu pozornost ćemo usmjeriti na energetsku učinkovitost, što u zgradarstvu znači upotreba manje količine energije grijanja i hlađenja prostora, ventilacije, rasvjete te pripreme tople vode što obuhvaća uređenje stambenih zgrada, a odnosi se na obnovu fasada, krovova, stolarije i ventilacija.

http://www.vgdanas.hr/Politika/Clanak/7178/gsg-i-vgvodopskrba-imaju-nove-direktore.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: novi deirektori
« Odgovori #1 : Rujan 08, 2013, 08:49:47 poslijepodne »
GSG i Vgvodopskrba imaju nove direktore
........stranački kolega ing. informatike Stjepan Rak koji je preuzeo Vgvodoopskrbu. ..........
........ je Rak „zanat pekao“ u dvije privatne tvrtke, a 20 godina je radio u Gradskoj plinari Zagreb.

Dugo me nije bilo na forumu, ali ovo sam danas čula i morala sam doći pitati.
Da li je ovaj Stjepan Rak član GV VG još iz prošlog mandata tj da li je sada potpredsjednik GV?

Ako je, bi li mi netko znao reći od kad je taj lik ing. i još k tome informatike?

Taj lik???? Halo??? Pa taj se ne zna potpisati? Prestrašno, ajme prestrašno?
Taj bu gospodaril VODOM u gradu?
Još razumijem da su ga mutavog instalirali da bude potpredsjednik, ali da bude direktor??? Ufffffffffffffffffff bljuje mi se.
Stvarno si je hadezej uzeo maha. A kaj se čudim, znam koja rečenica slijedi - "građani su izabrali"........ fuj, smrdite i vi i ti građani i ovak prek ekrana.
P R E S T R A Š N O.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: novi direktori
« Odgovori #2 : Rujan 08, 2013, 09:54:07 poslijepodne »
Sinonim za direktora (vuz noju) je i  tudum, ke na priliku v Bosne (na tur(opol)skomu?) znači bedak, dibidus, neznalica.
Formalna (ne)naobrazba se v političkem prepucavajnem negda, gda se dela o vlastitem kad(ave)rem alla GBR, marginalizera, a drugi put, gda se dela o političkem protivnikem, potencera.

Nema veze ke neki  nemaju zadovolavajuče ing. informatike (il je imaju tek lažne).
Najbolševičkaja strajnska za Turopole siher na lageru ima dost ing. informbiromatike.

* * * * * * *

Neke nominalno plemenitashice tu(dum) i tam kak da neznaju napisati 2-3 rečenice bez spomijnajna bluvajna, fujajna, smrdejna, vu buli(mi)čnomu peri-stilu, ke više odgovarja plemetashitskomu ponašajnu.

Citat:
POLITIČKA UHLJEBLJIVANJA
NAJSTROŽE ČUVANA TAJNA IZBORA
Stranke nakon svakih lokalnih izbora zaposle 10.000 svojih ljudi u općine, gradove...

Trebali bi se mijenjati samo čelnici. No, pobjednici dovode svoje ljude, a stare prebacuju druga mjesta

http://www.jutarnji.hr/politicke-stranke-nakon-svakih-izbora-zaposle-10-tisuca-svojih-ljudi-u-gradove--opcine--zupanije-i-komunalna-poduzeca-/1103058/

Jezero kaplic uhlebov, jezero let
* * * * *
TS Alibi - Jezero let (VGF 2011), 04:04

TS Alibi - Jezero let (VGF 2011)
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2013, 09:59:52 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: novi deirektori
« Odgovori #3 : Rujan 09, 2013, 07:00:22 prijepodne »
plemenita, kaj češ, ali dotični Rak ima "zaštičeno porijeklo" ili kak bi rekli, dobar stažu (ZNA SE) kojoj stranci.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: novi deirektori
« Odgovori #4 : Rujan 09, 2013, 09:29:41 poslijepodne »
plemenita, kaj češ, ali dotični Rak ima "zaštičeno porijeklo" ili kak bi rekli, dobar stažu (ZNA SE) kojoj stranci.

Pa kaj oni u hadejezu nemaju neku školovaniju ofcu, tu i tamo malo pametniju? Ima ziher još ovaca koje bleje i čekaju na red da budu direktori ili članovi NO.
Ali ovaj lik...... ajme, dragi moji Šilakovci, tko vas na vodu pela? Ma, znate vi to bolje od mene.