Autor Tema: Dva pitanja za DV Ciciban  (Posjeta: 9610 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Dva pitanja za DV Ciciban
« : Travanj 16, 2010, 10:32:09 poslijepodne »
Klincima se organiziraju dnevni izleti na Ključić Brdo po cijeni od 135 kn. Iako je u tu cijenu uključen i prijevoz i ručak to je puno previše. U restoranima imate pristojne gablece za 25-30 kn, dnevni najam autobusa na toj kratkoj relaciji i za to kratko vrijeme ne bi smio biti više od 1500 kn.

Realna, tržišna cijena za takav izlet ne bi trebala prelaziti iznos od 60-65 kn. Zašto klinci (tj. roditelji) plaćaju 135 kn.

Nekada je DV Ciciban izdavao svoj list koji je izlazio nekoliko puta godišnje i vrtić nije stajao niti lipe jer su sve pokrivali sponzori. Rečeno mi je da je vrtić ponovno izdao svoj list, ali ovaj put je u potpunosti plaćeno njegovo tiskanje. Zbog čega se promijenila ustaljena praksa?

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #1 : Travanj 17, 2010, 08:56:54 prijepodne »
zbog ravnateljice koja je osvetoljubiva,egoistična i poprillično nesposobna.Ne može zamijeniti ni pola Katarine Geršak.Od kad je nova ravnateljica moje dijete je u godini dana promijenilo 5 teta,katastrofa ,samo zato jer se nisu slagale sa ravnateljicom,neke su bile potpisnici one peticije za povratak stare i kažnjavajuči te tete raznoraznim premještajima nije razmišljala,ili nije tolko educirana da shvati da ustvari kažnjava djecu.

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #2 : Travanj 17, 2010, 09:06:53 prijepodne »
Slažem se da je cijena za Ključić Brdo malo previsoka, ali dajte nam više informacija o tome tko je organizator, što je uključeno u cijenu i sl. Moje dijete je u Cicibanu i nisam primijetila takvu ponudu.

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #3 : Travanj 17, 2010, 09:19:53 prijepodne »
Na ponudi samo piše da se ide na Ključić brdo i da klinci tam imaju ručak i igranje u prirodi s tetama.
Bahata gospođa ravnateljica se nije udostojila navesti ništa više. Ja sam odlučio da moja klinka nebu išla, bum ju otpelal k prijatelima u Šiljakovinu pa nek se tam igra u prirodi do mile volje, a za 135kn bum prijateljovim klincima nekaj kupil i VUK SIT I OVCE NA BROJU!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #4 : Travanj 17, 2010, 09:54:15 prijepodne »
A je li itko kao roditelj pokušao donijeti program koje agencije pa vidjeti s tetama je li prihvatljivo ili nije. Ili otići do ravnateljice pa vidjeti na čemu se ta cijena temelji i tko je organizator.
Hoću reći, stalno su iste priče oko tog vrtića, a svi smo mi kao roditelji očito inertni.
Meni ak kaj nije jasno, odem do tajnice ili do pedagoga ili do ravnateljice, a ne odmah na forum.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #5 : Travanj 17, 2010, 10:09:48 prijepodne »
Meni ak kaj nije jasno, odem do tajnice ili do pedagoga ili do ravnateljice, a ne odmah na forum.

Meni su to ispričali roditelji klinaca, nemam djecu u vrtiću i sumnjam da bi ovako s ceste mogao banuti i dobiti odgovor na svoja pitanja.

Većina roditelja ne želi prigovarati zbog toga jer se boje da to ne bi imalo utjecaj na status njihovog djeteta u vrtiću.

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #6 : Travanj 17, 2010, 10:38:19 prijepodne »
Zato i je tako kako je. Roditeljim klinaca koji idu u vrtić i koji bi to trebali kakti platiti boje se prigovoriti i tražiti objašnjenje, a netko tko nema veze sa svime time, stavlja temu na forum.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #7 : Travanj 17, 2010, 11:41:57 prijepodne »
Zato i je tako kako je. .... a netko tko nema veze sa svime time, stavlja temu na forum.

Kao i sve u ovoj zemlji - onaj tko nema veze s praksom i nije direktan sudionik taj "sve zna, naročito rješenja".

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #8 : Travanj 17, 2010, 11:56:13 prijepodne »
Vezano za časopis, roditelje nije koštalo ništa, koliko znam. Vrtić je to isfinancirao, pa ipak djeca nisu ni za što bila uskračena.
Kao što sam prije napisala, cijena izleta na Ključić Brdo možda je pretjerana i možda postoje i druga rješenja, ali znam da se roditelji mogu uključiti, dati svoj prijedlog i mišljenje, doći sa programom... barem tako funkcionira u grupi u kojoj je moj klinac.
Tako da mi nije jasan smisao pokretanja ove teme, osim ako nije riječ o traženju dlake u jajetu.


 

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #9 : Travanj 17, 2010, 02:32:16 poslijepodne »
Zato i je tako kako je. Roditeljim klinaca koji idu u vrtić i koji bi to trebali kakti platiti boje se prigovoriti i tražiti objašnjenje, a netko tko nema veze sa svime time, stavlja temu na forum.

Je, najbolje je na nepravilnosti koje uočite i čujete zatvoriti uši i okrenuti glavu. Zbog toga nam je i kako nam je...

Svi smo već nebrojeno puta čuli...

Citat:
Kada su nacisti došli po komuniste, ja sam šutio; jer nisam bio komunist.
Kada su zatvorili sindikalce, ja sam šutio; jer nisam bio sindikalac.
Kada su došli po Židove, ja sam šutio; jer nisam bio Židov.
Kada su došli po mene, više nije bilo nikog, da se pobuni.

Zar vama nikada nije palo na pamet pomoći nekome, založite se za nekoga, pitati umjesto nekoga ukoliko taj nije spreman pitati?
Zat se bavite stvarima koje se samo direktno vas tiču?

I nije ovo prvi put, već je bio jednom organiziran odlazak u Zoološki vrt u Zagrebu po istoj cijeni.

Cijena je možda pretjerana? Vjerujte da u ovoj krizi neki roditelji gledaju na svaku kunu, a opet ne žele djetetu ništa uskratiti. Neki koriste takvu priliku pa organiziraju aktivnosti za djecu po malo paprenijim cijenama.


Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #10 : Travanj 19, 2010, 09:24:42 prijepodne »
Naravno da nije rješenje zatvoriti oči i okrenuti glavu.
Rješenje je reagirati, ali treba reagirati kod nadležnih, a ne s temom na forum.
Jer niti stavljanje teme na forum neće popraviti ništa.
Evo, ja ču danas obratiti pozornost u vrtiću na to pa ćemo vidjeti.

Lijep pozdrav.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #11 : Lipanj 27, 2010, 01:25:15 poslijepodne »
autobus ne košta na 5-6 sati više od 1000 kn....ako nekoga zanima...dati cu mu kontakt broj od prijevoznika.

na tak kratkoj relaciji to ide i za 800.

druga stvar...a kaj ce djeca na kljucic brdu ? kaj ih nije bolje odvesti u hlapic grad ?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #12 : Lipanj 27, 2010, 02:05:58 poslijepodne »
kaj ih nije bolje odvesti u hlapic grad ?



PRIJEM ZA RAVNATELJE OSNOVNIH ŠKOLA IZ GRADA VELIKE GORICE U POVODU RAZMJENE ŠKOLSKIH IZLETA   
Utorak, 18 Svibanj 2010 
...
http://www.slavonski-brod.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1593&Itemid=2118

Nebi me čudilo.SB je napravil dosta po pitajnu komercijalizacije IBMažuranić i bila je frka kad je VŠO spomenula Hlapičg..
Em smo skoro jednak veliki,em bi Hlapiča,em bi kravatu...

Offline Rosalie

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #13 : Kolovoz 28, 2010, 08:23:07 poslijepodne »
 Roditelji imaju priliku na roditeljskim sastancima reci svoje misljenje i svoj stav o svemu sto se tice boravka njihovog djeteta u skupini.Naravno to se odnosi i na izlete.Majka sam dvoje odrasle djece koji su prosli i vrtic i skolu i moram priznati da je uvijek bilo vrlo tesko zadovoljiti sve ukuse.Zato ne treba govoriti napamet,jer ako  jednom roditelju izlet i li njegova cijena nisu odgovarali,sto je s drugima roditeljima?!Kaj su svi bili uplaseni?!.Moram priznati da u skupini u kojoj je vise ljudi(vrticna skupina,razred) tesko je ocekivati da svi mislimo isto!!!Prica o roditeljima koji zbog dobrobiti svog djeteta sute odavno je deplasirana.
 Prvo roditelji Bogu hvala vec odavno ne sute,vec: razgovaraju,predlazu,mijenjaju ,pomazu, jednom rijecju zive zajedno sa svojim djetetom sve segmente njegovog zivota,pa tako i vrticnog.
 Drugo o kakvom dobru je rijec,ako sutim i mislim da se dogadja nesto sto je na stetu moga djeteta i druge djece.
 Imam puno prijateljica koje imaju razlicita iskustva vezana za vrtice,(i moje nije jednoznacno)neka su bolja,neka su losija,(kao i sve u zivotu).Ne treba sutiti i cekati da netko drugi napravi ono sto bi smo mogli mi,ali prvo treba provjeriti!!!Sve!
Sto se tice lista "Ciciban"trebalo bi provjeriti jeli on uistinu bio besplatan tj.sponzoriran,ili Vam je i to rekao prijatelj posto Vi nemate djecu u vrticu!?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Dva pitanja za DV Ciciban
« Odgovori #14 : Kolovoz 28, 2010, 10:05:15 poslijepodne »
Sto se tice lista "Ciciban"trebalo bi provjeriti jeli on uistinu bio besplatan tj.sponzoriran,ili Vam je i to rekao prijatelj posto Vi nemate djecu u vrticu!?

Ja sam imao djecu u vrtiću i imam informaciju iz prve ruke. List "Ciciban" je bio u potpunosti sponzoriran.