Autor Tema: Muke po školskim knjigama  (Posjeta: 10527 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko tur

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 53
  • Karma: +0/-0
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #15 : Rujan 27, 2009, 05:48:08 poslijepodne »
Hm... ovako ja bih se samo nadovezao na ovo sve :)

Neki dan u skoli roditeljski i sad ekipa iz razreda oce u gardeland ( nisam bio odusevljen jer sam bio par puta tamo i nista posebno), no dboro svi oce ovo ono...

Dosao sat roditeljskog, na početku razrednica pita dali su se roditelji oporavili od troškova udžbenika, i naravno nastao žamor, vika, kako je to bezobrazno od ministarsva ovo ono... ugl. nakon 15 minuta razrednica pita na koliko bi se dana islo u gardeland: " Dva dana, cijena potpuno nebitna, nama je svejedno...!" Na sto su moji roditelji popizdili (ups.... :-\) i rekli ljdima dali su oni normalni...

Tolko o tome da bi svi trebali dobiti udžbenike...  :'(
Izrada web stranica Web locus, Brzo, Jednostavno, Kvalitetno

http://weblocus.net

plemenitashica

  • Gost
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #16 : Listopad 16, 2009, 01:01:11 poslijepodne »
Grad Velika Gorica osigurao je pola milijuna kuna s kojima će pomoći goričkim roditeljima osnovnoškolaca kupnju knjiga. Pravo na pomoć od 400 kn po učeniku 1. do 4. razreda odnosno 600 kn po učeniku 5. do 8. razreda imaju obitelji sa 3 ili više školske djece (osnovna i srednja škola) te obitelji sa nezaposlenim samohranim roditeljem odnosno oba nezaposlena roditelja.

Zahtjev za ostvarivanje ovoga prava roditelji trebaju podnijeti najkasnije do 30. listopada, a novac će biti isplaćen na tekuće račune roditelja nakon obrade zahtjeva. Pravo na ovu pomoć nemaju roditelji koji su financijsku pomoć ostvarili već putem Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti te Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi.

- Žao mi je što nismo u mogućnosti pomoći svim roditeljima, odnosno svim školarcima, ali u ovogodišnjem proračunu za to nije bilo predviđenih sredstava i navedenih pola milijuna kuna najviše je što smo mogli izdvojiti za ovu namjenu. Nadamo se da će sljedeće godine situacija biti drugačija – izjavio je gradonačelnik Dražen Barišić.

Zahtjev za ostvarivanjem prava na sufinanciranje nabave školskih udžbenika zajedno sa ostalom potrebnom dokumentacijom treba predati u Upravni odjel za društvene djelatnosti, školstvo i predškolski odgoj. Popis potrebne dokumentacije nalazi se u navedenom Zahtjevu kojega možete preuzeti ovdje.

http://www.vgdanas.hr/default.aspx?Content=559

Kriteriji su "oštri i skučeni" ali nekome će pomoći. Podržavam. (ikona palac gore koje nema)



plemenitashica

  • Gost
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #17 : Listopad 29, 2009, 03:57:16 poslijepodne »
"Zbog povećanog interesa roditelja i omogućavanja predaje Zahtjeva za sufinanciranjem nabave školskih udžbenika u vremenu prilagođenom roditeljima koji su zaposleni, Gradska uprava, Pisarnica – šalter 1 će u srijedu 28. listopada, četvrtak 29. listopada i petak 30. listopada 2009. godine, raditi produljeno do 17 sati."
http://www.gorica.hr/2009/10/predaja-zathjeva-za-sufinanciranjem-udzbenika-i-u-popodnevnim-satima/

Kriteriji za povrat dijela novca za školske knjige je vrlo netransparentan.

Zašto se subvencija ne izvrši prema onim roditeljima koji su KUPILI knjige i čuvaju račune u kućnoj arhivi.
Zašto se nije napravila ljestvica, po kojoj bi se isplaćivala djelomična naknada prema stvarno utrošenim iznosima za udžbenike.

Jer nije isto ako je netko razmijenio većinu udžbenika (nadam se da je svima jasno da se radne bilježnice ne računaju),  i ako je neki roditelj bio samohrani ili oba zaposlena kupio knjige za svoje jedno ili dvoje djece i pri tome iskeširao 1500 ili 3000 kn?

Zašto se o mogućoj naknadi za KUPLJENE udžbenike nije govorilo prije kupnje da roditelji sačuvaju račune pa da računi budu osnovica za eventualnu nadoknadu.
Nego se o tome govori u zadnjih tjedan dva?

Ne slažem se sa kriterijem povrata dijela novca, jer je nepravedan, iako znam da će mnogima koji dobiju novac pomoći, ali i mnogima nije nasušna potreba. (doduše, lova je lova)



Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #18 : Listopad 29, 2009, 04:49:56 poslijepodne »
Dakle, poštovana plemenita gospođo. Vi me zaista podsjećate na moju generaciju koja je odrasla uz rock. Pokušavate konstantno braniti teze koje više nisu obranjive jer se unutarnje uređenje sistema u kojem danas živimo promijenilo.
Pa sigurno se sjećate onih hit blockbustera iz tog vremena " Maratonci trče počasni krug"?
Znate one: " De su pare Laki kuća će da ti gori"  ili " umro Pantelija, ajde! E to su vam zapravo bila predviđanja kako bi se mogli belosvetski ekonomisti odnositi prema nama ako pokušamo zaigrati njihovo globalno kolo.
Ili onaj hit : jesil mala ljubila do sada, jesi jesi al MMF još nisi. Ljepo ću se poigrati, pare ću ti dostavljati, punit ću te sve do bola mirisat ćeš kao ruža.
Al kad kažem kamate, nemoj da mi prodaš folove, tako ti je mala moja kad ljubi.......
Pa to vam i sam Rohatinski prizna da mu je jedan od najdražih stihova. Još i ono: Stojadinka ( hypo) ovce ( mi) šiša pripomaže joj Radiša ( Unicredi..) ovce bleju makaze ( kamate) zvekeću...

Ovu ljestvicu koju vi tražite imali smo u ranoj fazi stvaranja naše nacije i zvala se financijski inženjering. Ljestvica ili piramida. Tko prvi njegova djevojka.
Prvo ste pozdravili potez gradske vlasti da pomogne, a sad kritizirate način provedbe te odluke. Princip je isti, sve su ostalo nijanse.

To je isto kao da povučemo paralelu sa 1990 godinom kad ste referendumom odlučivali o osamostaljenju i birali sa preko 80% tadašnje lidere, a da niste razmišljali tko su to oni po struci. Tada vas nije brinulo što nas u bolju budućnost vode partizan, pizza man, vlasnik čevabđinice iz Graza, vodoinstalater NKV, pomoćni geodeta, bivši šef UDBE, vanjski suradnik CKKPJ i politički komesar iz Neretvanske doline, bivši druker KOS-a iz osijeka, aktivni harmonikaš, gasterbajter bez pokrića, nekakav doktor opće prakse, osoba sa međunarodne tjeralice i sin aktivnog generala JNA.
Niste se ni zamarali što su se osnivali u prostorijama Fudbalskog Kluba Borac ( zanimljiv naziv) na Jarunu jer ste valjda mislili da štede pa su organizirali skromnu feštu.
Zašto tada niste tražili ljestvicu i uspoređivali znanje, kvalitetu, imovinski status, porijeklo?
Zašto danas ne povučete crtu, istražite i postavite pitanje oklem ovom ovoliko, a oklem ovom onoliko. Pojeo Vuk Magare.

Pozdravljam Vas sa retro hitom Vaše i naše mladosti:
Brm, brm, brm, brm, brm, brm, brm, brm....
Za Evropu, za Evropu
Firma Drpić, Firma Drpić
Vozili Vas celo vremeeeeeee, niko nezna kada će da stigne....
 
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #19 : Listopad 29, 2009, 05:10:16 poslijepodne »
…………. Vi me zaista podsjećate na moju generaciju koja je odrasla uz rock. Pokušavate konstantno braniti teze koje više nisu obranjive …..

Jesam – tu sam negdje. Još se nisam pogubila.


Ili onaj hit : jesil mala ljubila do sada, jesi jesi al MMF još nisi. Ljepo ću se poigrati, pare ću ti dostavljati, punit ću te sve do bola mirisat ćeš kao ruža.
Al kad kažem kamate, nemoj da mi prodaš folove, tako ti je mala moja kad ljubi.......
Pa to vam i sam Rohatinski prizna da mu je jedan od najdražih stihova. Još i ono: Stojadinka ( hypo) ovce ( mi) šiša pripomaže joj Radiša ( Unicredi..) ovce bleju makaze ( kamate) zvekeću...


Da, nekaj mi je mutno, ni baš tak išlo.


………..
Prvo ste pozdravili potez gradske vlasti da pomogne, a sad kritizirate način provedbe te odluke. Princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Jesam, podržavam i dalje.
Ali sam malo razgovarala s ljudima s dvoje, troje djece, što školske, što neškolske, pa sam čula da su oni sa troje školske djece uvelike razmjenjivali udžbenike, čak gumicama brisatli ispunjene radne bilježnice, da bi djeca ipak imala knjige na početku nastave.
A poznajem i roditelje (čak i samohrane) koji imaju dvoje osnovnoškolske djece i KUPILI su im knjige i iskeširali ih.
I to me ponukalo da razmislim i uočim da ovaj kriterij nije pravedan.
I pitam se da li je gradonačelnik isto tako razgovarao s roditeljima koji su KUPILI knjige, ili ga je savjetovao krivi savjetnik?

………. kad ste referendumom odlučivali o osamostaljenju …………
………. Tada vas nije brinulo što nas u bolju budućnost vode …….
………. Niste se ni zamarali što su se osnivali ……

Zašto tada niste tražili ljestvicu i uspoređivali znanje, kvalitetu, imovinski status, porijeklo?
Zašto danas ne povučete crtu, istražite i postavite pitanje oklem ovom ovoliko, a oklem ovom onoliko. ………….


Sve ovo kaj ste napisali nema veze sa mnom, i nisam bila u toj hrpi budala koje su ikada dale glas ZNA SE kojima, ovima koje ste vi naveli kao dobar primjer.

Zašto danas ne podvučem crtu – dajte najte, ako itko na ovom forumu povlači onda sam to ja.
Mene su učili da je dobar zapovjednik/ratnik onaj koji veli: Za mnom!
A ja nisam taj Matija, iako neću više slušati polako, jedna izgubljena bitka nije izgubljeni rat itd.  :P


Pozdravljam Vas sa retro hitom Vaše i naše mladosti:………....

Hit moje mladosti je: Zaustavite Zemlju silazim, a ja sam pjevala: Zaustavite Zemlju ja dolazim.
Najveći hit moje mladosti je BOA - Zemlja…. ;)

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #20 : Listopad 29, 2009, 05:59:21 poslijepodne »
Dakle, BOA je grupa Vaše mladosti?
pa Vi onda niste daleko od dr.Pošalića, zar ne. I on je odrastao uz hitove grupe BOA: milion, hrabar jesam; milion, snažan jesam; milion, nož u leđa, milion...........
Eh, kako bi rekli Maratonci: Duboko ste me razočarali.
Prvo, znam iz pouzdanih provjerenih izvora sa dva svjedoka iz vašeg užeg okruženja da ste bili na referendumu za odcjepljenje i samostalnost na početku stvaranja samostalne itd. države.
Drugo, zašto niste prilikom pohvale poteza gradske vlasti predložili KRITERIJ koji bi bio pravičan i provediv u kratkom vremenu na sveopće zadovoljstvo.
Mogli ste to objaviti i preko neovisnih medija ili na forumu.
Ovako, i dalje stojim kod teze da je princip isti sve su ostalo nijanse.
Treće, nepravedno je reći da je to bila " hrpa budala" koja je dala glas tadašnjem timu jer baš i nije bilo nekih opcija koje su igrale na nacionalni ponos i svijest. Ove druge političke struje bile su više manje prisutne da ispadne demokratski izbori, čak i tada bez konkretnih prijedloga o budućnosti ukalupljenih u poruke koje raja ne razumije jer su nerazumljive puku.
I četvrto, krivo su Vas učili. Dobar zapovijednik/ratnik nikada ni ne dođe u situaciju da mora vikati " Za mnom", "Napred bračo" "Juriš" i sl.
Umijeće ratovanja je knjiga koju je prije dobrih 2000 godina napisao dobar Kineski filozof, ratni savjetnik Sun Tzu ( inaće član POT-a ). Mogu vam ju fotokopirati ak želite. U njoj je napisao i ovu Vašu tezu da izgubljena bitka ne znaći izgubljeni rat ali to je samo jedna od nekoliko teza.
Imate i tezu da dobivate rat bez i jedne bitke, da je ponekad Vaše neprijatelj Vaš najbolji prijatelj, da je početak i kraj napada završetak rata itd.
Njegova  teorija glasi: " Pobijediti bez borbe je najbolje",
Razmislite o toj teoriji.
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #21 : Kolovoz 10, 2010, 01:30:51 poslijepodne »
Gradska knjižnica Velika Gorica kroz svoj Dječji odjel od danas (09.08.) pokreće razmjenu udžbenika za osnovnu školu.

Razmjena će trajati svakog radnog dana sve do 27. kolovoza.

Razmjena će se održavati ponedjeljkom, srijedom i petkom od 16 do 19 sati, te utorkom i četvrtkom od 9 do 12 sati.

http://www.vgdanas.hr/knjiznica-organizira-razmjenu-udzbenika-1436.aspx

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Knjige na reciklažnom dvorištu
« Odgovori #22 : Kolovoz 10, 2010, 08:59:18 poslijepodne »
Priča s reciklažnog dvorišta u Velikoj Gorici

Ljudi bacaju cijele školske knjige koje se još mogu iskoristiti. Radnici kažu da pitaju ljude zašto to bacaju, zašto to ne daju nekome da ih iskoristi, a jedan od njih je odgovorio da ih je on platio da će ih on baciti. Šteta je da se bacaju knjige koje još nekome mogu poslužiti, bilo bi dobro kad bi radnici dobili instrukcije da ih odvajaju na stranu, a da na kraju svakog dana dođe netko iz škole ili iz knjižnice te da iz te odvojene hrpe pokupe ono što se može koristiti.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #23 : Kolovoz 11, 2010, 09:33:35 prijepodne »
Kad smo već kod školskih knjiga

Ako netko ima knjige za drugi razred , Zrakoplovna tehnička škola,smjer IRE.
Može poruka,a za knjige ako ih ima dajem naknadu.
Hvala
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....