Autor Tema: Muke po školskim knjigama  (Posjeta: 10637 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Muke po školskim knjigama
« : Rujan 05, 2009, 02:50:49 poslijepodne »
Nije dosta što imamo za svaki razred više različitih udžbenika, pa mlađa djeca ne mogu nasljediti udžbenike od starijih, već su nam izdavači odlučili zagorčati život i različitim formatima udžbenika.

I tako ste kupili djeci knjige (ili nabavili na drugi način), pa ste onda kupili i omote kako bi se te knjige očuvale, i onda ste shvatili da skoro svaki udžbenik ima neki svoj divlji format te da vam kupljeni omoti odgovaraju tek za pokoju knjigu.

Pretpostavljam da će iduće godine školski izdavači štampati knjige s posebnom tintom koja potpuno izblijedi nakon godine dana kako bi spriječili razmjenu knjiga i pad svoje zarade.  >:(

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #1 : Rujan 05, 2009, 06:31:23 poslijepodne »
Kupio knjige, nisam dugo čekao. Vidim moje cure su ih već omotale (očito su već uvježbale ove kojekave formate za omatanje). Uzeo sam udžbenik iz informatike za 7. razred da vidim šta ima u njemu.
??!?!!?!? Ludilo. Tri autora, tri.
Sadržaj u kratkim crtama (samo poglavlja).
Rješavanje problema i programiranje (logo) str. 9-26
Rješavanje problema i programiranje (qbasic) str. 27-44
i onda krećemo
Proračunske tablice i baze podataka (ČITAJ EXCEL u detalje) str. 45-102!!!!!
Izrada prezentacija - naravno Powerpoint str. 103-118
Internet - izrada web stranica (pogodite Frontpage) i slaganje dial up konekcije u win xp str. 119-141
Radnu bilježnicu ne želim gledati. Zadatak je formatiranje čelije u excelu.
Dakle mogli su kupiti excel za neznalice, a ne UDŽBENIK ili na ovo napisati Microsoft. Katastrofa...neznam šta bih rekao.
Stvarno nas rade idiotima.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #2 : Rujan 05, 2009, 06:36:36 poslijepodne »
Možeš li navesti imena autora?

Ja sam već pisao o tome i dalje smatram da se djeca ne trebaju učiti raditi u uredskim programima već ih treba učiti osnovama i kako računalo koristiti u nastavi.

Reci mi da nije greška i da slaganju dial-up konekcije u win xp-u nisu posvećene stranice 119-141?!  :'(

Tur

  • Gost
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #3 : Rujan 05, 2009, 06:37:48 poslijepodne »
I onda povrh svega toga se dogodi ovo:

VUKOVINSKA ŠKOLA IZNENADA PROMIJENILA POPIS KNJIGA ZA 1. RAZRED

Roditelji desetak prvašića u Osnovnoj školi Vukovina kraj Velike Gorice kupili su udžbenike prije više od mjesec dana. Bili su presretni jer su izbjegli gužve. No u srijedu je na vratima škole osvanuo novi popis. Od ukupno 7 predmeta iz njih pet moraju promijeniti udžbenike. Roditelji su se šokirali.
- Došlo je do zabune. Roditelji će u školu donijeti knjige, koje će škola zamijeniti - rekla je školska tajnica. Roditelje je dodatno razljutilo to što su na novom popisu sve knjige, osim za vjeronauk, Profilove. Sumnjaju da se netko od školskih djelatnika okoristio.
- Na žalost, nitko ne može utjecati na to koje će udžbenike učitelj izabrati - rekli su nam u Agenciji za odgoj i obrazovanje.

Izvor: http://www.24sata.hr/

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #4 : Rujan 05, 2009, 11:24:40 poslijepodne »
Autori: Predrag Brođanac, Natalija Stjepanek, Ines Paleka.
119-134 stranica je Frontpage, onda 135-137 općenito o internetu, servisima...onda dvije strane o modemima, routerima..i zadnje dvije su kreiranje konekcije...
Baš sad pitam malu...jel vam spominje kad učiteljica Linux, Macos? Neee, kaže.

Bilaj

  • Gost
Dječji murjaci
« Odgovori #5 : Rujan 08, 2009, 11:11:24 prijepodne »
Nije vezano uz temu ali je uz početak školske godine.
Jučer sam išao pokraj osnovne škole (čak dvije) i vidio sam redare koji su pazili da prvačiće ne zgaze automobili.
Ne znam jel ovo prvi put da je tako ali super ideja!

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #6 : Rujan 08, 2009, 11:36:04 prijepodne »

Učenje informatike je i meni ostala "rak rana", iako moje dijete ide tek u 3. razred OŠ. Naime, osobno mislim da bi svaka škola, ako već ima kompjutersku radionicu - a ima, jer djeca u kasnijim razredima uče informatiku kao redovan predmet! - trebala ponuditi i mlađim uzrastima da uče informatiku kao dio slobodnih ili izvannastavnih aktivnosti. No mene su "bijelo" pogledali kada sam to pitanje postavila u školi. Nikome to nije palo na pamet. A ja iskreno vjerujem da upravo manja djeca bez straha pristupaju računalu i mogu mnogo naučiti upravo u nižim razredima.

A kaj se tiče učenja programskih jezika, oprostit ćete ali meni je to idiotarija. UZ dužno poštovanmje onima koji su u tom sektoru "doma", i ja, baš kao i Stjepan, mislim da djeca u školi trebaju učiti osnove snalaženja i rada na računalu, a pogotovo rada na internetu. Kako napisati tekst, kako ga obraditi i napisati zadaću, kako se snaći na netu, kako znati što tražiš i kako naći to što tražiš, a ne gubiti vrijeme na beskorisno luitanje bespućima mreže - to je najvažnije što klinci trebaju naučiti. Uz kvalitetnu informaciju o svim opasnostima od neta. Upravo zato što još uvijek ima jako mnogo roditelja koji se na računalu ne snalaze i koji ne koriste net, pa ne znaju niti prepoznati opasnosti koje klincu prijete, škola tu treba biti ona koja će djecu upoznati sa opasnostima i lošim stranama neta.

Sve ostalo - poznavanje programskih jezika, programiranje, izrada web stranice, sve složenije i zahtjevnije radnje - mogu se djeci ponuditi u vidu izborne nastave ili izvannastavnih aktivnosti. Prekrcavanje dječjih glava (ionako prekrcanih svakakvim glupostima i suvišnim podacima!) pretjeranom količinom informacija koje teško da će igdje i ikada iskoristiti - osim ako se ne odluče na informatičku struku! - doista nije potrebno.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #7 : Rujan 08, 2009, 01:04:39 poslijepodne »
...mislim da djeca u školi trebaju učiti osnove snalaženja i rada na računalu, a pogotovo rada na internetu. Kako napisati tekst, kako ga obraditi i napisati zadaću, kako se snaći na netu, kako znati što tražiš i kako naći to što tražiš, a ne gubiti vrijeme na beskorisno luitanje bespućima mreže - to je najvažnije što klinci trebaju naučiti.

Ono što klince treba naučiti je procesiranje velike količine informacija, ali i kritički odnos prema njima (ne smije se zdravo za gotovo uzimati sve što se nađe na webu). Računala se kao alat (a djecu treba učiti da je računalo alat i kako ga koristiti) mogu koristiti u različitim predmetima. Npr. zemljopis (google maps i različiti servisi na temelju kojih se iz prve ruke može vidjeti kako izgleda život u nekoj zemlji), likovni (obrada slika, likovno izražavanje uz pomoć računala), fizika i kemija (simulacije pokusa na računalu - postoje već gotovi programi)...ma skoro svaki predmet.


Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #8 : Rujan 08, 2009, 02:05:54 poslijepodne »
A u školi Nikole Hribara u 8. razredu više nemaju informatiku  :o
Pouzdano znam da u Kvaternikovoj školi imaju informatiku u 8. razredu.
Ne kužim u čemu je problem u Hribaru, ali to mi nema nikakve logike.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #9 : Rujan 09, 2009, 11:23:22 prijepodne »
A, raspored? Kad ide ujutro u školu informatiku ima 3 sata poslije završetka redovne nastave, a kad ima popodne školu onda ima informatiku u 9 ujutro. Ja neznam kaj je tim ljudima? Pa to je prestrašno. Nit doručka nit ručka. Katastrofa. Nek zaposle još ljudi.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #10 : Rujan 09, 2009, 11:27:34 prijepodne »
A, raspored? ...

Moja ide na izbornu iz informatike, njemačkog i nekakvi mali ekolozi.
Sve je u kontra turnusu po 2 sata u tjednu (jedino kaj imamo sreću pa se nastavlja na 6 sat tj 7 i 8 ako se ide ujutro ili blok predsata ako se ide popodne).

Ali je zato vjeroanuk uredno svrstan u raspored redovne nastave iako je i on izborni predmet.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #11 : Rujan 09, 2009, 02:08:47 poslijepodne »
Oh, plemenita gospođo. Pa zašto mislite da vjeronauk ne bi trebao biti u rasporedu redovne nastave? Pa mi roditelji smo trebali tražiti do i Kunf Fu ili Điju Đicu budu. Pa kakve koristi ima Vaše ili moje dijete sa učenjem Njemačkog jezika? zar ima namjeru konobariti u Dortmundu? Ili na Jadranu? Ili mislite da će makroekonomska politika RH biti tako dobra da će moći raditi u kompaniji koja treba kvalitetnu i školovanu radnu snagu bez iskustva? Mislim da će nas, ako ikada uđemo u EU, preplaviti jeftina radna snaga iz razvijenih država kao npr. Bugarska, Rumunjska, Estonija, Latvija i ostale koje su dokazale svoju ekonomsku i pravnu stabilnost pa su i ušle u Uniju.
Pa kapitalizam se bazira na balkanskoj povijesnoj rečenici: " Kolko para tolko muzike".
Ili informatika? Pa to joj možete i sami pokazati, dow.programe sa Pirat stranice ili nekog drugog torenta, a kad naraste kupite joj diplomu za informatičara. Jeftinije i brže. Mislim da će našim klincima prije trebati Kung Fu, Điju Đicu ili Tek van do u budućnosti.
Ali, nemojte se ljutiti. Pa to je samo moje mišljenje. Kap u moru zabranjenih mišljenja.
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #12 : Rujan 09, 2009, 02:54:21 poslijepodne »
.......Mislim da će nas, ako ikada uđemo u EU, preplaviti jeftina radna snaga iz razvijenih država kao npr. Bugarska, Rumunjska, Estonija, Latvija i ostale koje su dokazale svoju ekonomsku i pravnu stabilnost pa su i ušle u Uniju.

Ali, nemojte se ljutiti. Pa to je samo moje mišljenje. Kap u moru zabranjenih mišljenja.

Ne ljutim se. Brrr, ufffff, auuuu, jojjjjjj, kvragu, (ima li još slova za onomatopeju ljutnje?) ;)

Mislili ste reći da bi bolje bilo da nam djeca počnu učiti bugarski, rumunjski, ili možda kineski, jer će im ti jezici koliko toliko pomoći u budućnosti?

A što se vjeronauka tiče, a jojojojoj  pročitajte tekst o hodočašću na MB, možda vam bude jasnije.
Dosta mi je crkve i škole, crkve i politike, crkve i Milinovića i planiranja itd. Neću tu offtopičariti.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #13 : Rujan 09, 2009, 09:20:18 poslijepodne »
počela škola počela briga,hočeš u školu nemaš knjiga.
dođeš u razred gledaš u klupe,kad tamo sve su klupe glupe.
na njima je prazno,politika obeča,u pričanju samo smeča.
dobit čemo knjige,kad uđemo u razred počnu brige.
kaj čemo sada nema ništa od obečanja od grada.
snađi se brže ako to đepovi izdrže.
naruči knjige i u redu čekaj,ako nema knjiga samo gledaj.
nastave su počele,a knjige su zakočile,učiti ne možeš dok knjige ne nađeš.
kaj bi se sekirali kad znaju roditelji koga su birali.
obečanje ludom radovanje.obečati mogu svašta,a na kraju je samo mašta
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Muke po školskim knjigama
« Odgovori #14 : Rujan 09, 2009, 11:39:22 poslijepodne »
Ma to je Hrvatska zemlja znanja ,vidi se kak je počela školska godina ,prvo budu besplatni uđbenici e ????? onda nebudu ,bu školska godina počela na vrijeme ili nebu zbog turistička sezone ,ipak je počela imamo knjige razmjenili smo e ****ga nisu to dobre promjenili popis knjiga ,roditelji se bore doslovno bore ma na kraji bi rekli kvragu sve.  Ali naša dječica ipak moraju ta gradiva savladati sa knjigama ili bez njih ,