Autor Tema: Poskupljenje vrtica nece biti ukinu li se ovakve idiotarije.  (Posjeta: 4956 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Poskupljenje vrtica nece biti ukinu li se ovakve idiotarije.
« : Siječanj 13, 2012, 08:50:47 poslijepodne »
sasvim nepotrebno, nasljedjedeno jos iz doba revolucije i komiteta ,  idiotarije koje ne sluze ama bas nicemu.

takvih paralelnih parazita koji zgubidane i prde u vise gradskih ureda  i zbore i briguju o istom imamo vec  na tone ... previse ..

http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/3817/rekordan-broj-turistickih-nocenja.aspx

neka gospa  Milada otvori svoju firmu, kojoj  je vrhunac posla i umijeca postavljanje putokaza za scitarjevo i najposjeceniju turopoljsku destinaciju popravni dom u turopolju , i to silno znanje ,  mozebitnu korist prodaje na slobodnom trzistu...to bi bilo jedino posteno i fer prema onima koju taj njezin kolosalni posao placaju iz svojeg djepa..

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Poskupljenje vrtica nece biti ukinu li se ovakve idiotarije.
« Odgovori #1 : Siječanj 14, 2012, 11:39:18 prijepodne »
1. O čemu ti to?
2. Kakve veze ima naslov teme sa tekstom?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Poskupljenje vrtica nece biti ukinu li se ovakve idiotarije.
« Odgovori #2 : Siječanj 15, 2012, 01:22:30 poslijepodne »
1. O čemu ti to?
2. Kakve veze ima naslov teme sa tekstom?

macane, ima itekako..stresi malo vijuge...jer, gradski proracun financira i to debelo povise navedenu turisticku zajednicu i ekipu koja prdi u tim uredima i za to prima debelu mjesecnu placu, koja  prezentira nista niti ista cini da bi opravdali to svoje debelo-skupo mukotrpno prdenje u prazni prostor.
 
sa druge strane, gradska uprava zbog prazne kasice-prasice  nabija cijenu vrticima gradjanima koji mnogi rade i ne dobivaju za svoj rad  niti placu..

 kreteni koji su jos u bivsem sistemu takvu idiotariju smislili, kasnije isti i preuzeli, trebali bi jednom mucnuti lubanjom, da to nema smisla, nepotrebno je i ne donosi nikakav boljitak ..fasnik bolje organizira svaki DVD,a ostalo nek radi komunalno poduzece jer je za to su i placeni.
za najprepoznatljivu turopoljsku turisticku destinaciju popravni dom u turopolju neka se pobrinu oni sami..bez Mileve i ekipice..

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Poskupljenje vrtica nece biti ukinu li se ovakve idiotarije.
« Odgovori #3 : Siječanj 15, 2012, 02:22:14 poslijepodne »
Zakon o turističkim zajednicama i promicanju hrvatskog turizma

Prihodi
Članak 65.
(1) Prihodi turističke zajednice su:
1. boravišna pristojba, u skladu s posebnim zakonom,
2. članarina, u skladu s posebnim zakonom,
3. prihodi od obavljanja gospodarskih djelatnosti iz članka 10. stavka 3. ovoga Zakona.

(2) Osim prihoda iz stavka 1. ovoga članka turistička zajednica može ostvarivati i prihode iz :
– proračuna jedinica lokalne samouprave i područne (regionalne) samouprave, te državnog proračuna,
– dragovoljnih priloga i darova,
– imovine u vlasništvu i sl.

(3) Turistička zajednica se može na temelju posebne odluke turističkog vijeća, financijski zaduživati u cilju realizacije programa rada i financijskog plana, ali ukupna vrijednost zaduženja ne smije prelaziti 50% financijskim planom predviđenih prihoda.

Ako se ne varam, glavni prihodi turističkih zajednica su od uplata gospodarskih subjekata tzv. parafiskalnih/neporeznih nameta. Grad sufinancira manifestacije, a ne rad ureda.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Poskupljenje vrtica nece biti ukinu li se ovakve idiotarije.
« Odgovori #4 : Siječanj 15, 2012, 06:18:38 poslijepodne »
Kad je negdo spoemenuo fašnik ... hm ...   kak to organizira Turistička zajednica ... ?

Dobiju lovu (npr. 1.000.000 kn) od grada, županije itd.  za organizaciju fašnika, oni 800.000 kn daju firmi, npr D.I.D. (Zašto baš npr. toj firmi, odgovor zna još Ružica Rašperić)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Poskupljenje vrtica nece biti ukinu li se ovakve idiotarije.
« Odgovori #5 : Siječanj 16, 2012, 05:21:15 poslijepodne »
Zakon o turističkim zajednicama i promicanju hrvatskog turizma

Prihodi
Članak 65.
(1) Prihodi turističke zajednice su:
1. boravišna pristojba, u skladu s posebnim zakonom,
2. članarina, u skladu s posebnim zakonom,
3. prihodi od obavljanja gospodarskih djelatnosti iz članka 10. stavka 3. ovoga Zakona.

(2) Osim prihoda iz stavka 1. ovoga članka turistička zajednica može ostvarivati i prihode iz :
– proračuna jedinica lokalne samouprave i područne (regionalne) samouprave, te državnog proračuna,
– dragovoljnih priloga i darova,
– imovine u vlasništvu i sl.

(3) Turistička zajednica se može na temelju posebne odluke turističkog vijeća, financijski zaduživati u cilju realizacije programa rada i financijskog plana, ali ukupna vrijednost zaduženja ne smije prelaziti 50% financijskim planom predviđenih prihoda.

Ako se ne varam, glavni prihodi turističkih zajednica su od uplata gospodarskih subjekata tzv. parafiskalnih/neporeznih nameta. Grad sufinancira manifestacije, a ne rad ureda.

aha..znaci i zakonom definirano..

nisam zapazio koje to prihode prikazala gospa mesaric iz gospodarske djetnosti.

izvjesce je tesko pljuvanje u lice savakom od dva grama mozga u glavi..teska maglustina, prikaz nerada i bezobraznosti  takve jedne tkz. turisticke zajednice koja je nepotrebna u v.gorici  i najvecem dijelu hr.

brojanje nocenja u privatnim pansionima, hotelcicima u sirem krugu zracne luke  od vlasnika koji su prosli torturu slicnih zgubidana  da su uopce dosli do dozvola svih vrsta i fela, i sad jos da hrane i ine koji broje njihove goste..

bezobraznost bezprimjerna.