Baština > Tradicija i baština

Rekonstrukcija Turopoljskog foruma

(1/3) > >>

Alen:
Pošto je stari forum nestao (nadam se ne i nepovratno) bilo bi dobro pokušati rekonstruirati sadržaj Turopoljskog foruma u kojeg je više autora marljivo sakupljalo građu u skoro pet tisuća postova. ja imam sačuvan backup do trenutka kad sam prestao administrirati forum pa možemo krenuti s time.

Međutim, treblo bi ipak uzeti u obzir da se radi o materijalu za kojega forum nije najprikladniji medij za prezentaciju. Mislim da bi online enciklopedija bazirana na istom programskom rješenju kojeg koristi i wikipedija (ili možda neka jednostavnija inačica koncepta) bila znatno prikladnija jer bi se sadržaji mogli bolje prezentirati, povezivati, pretraživati i dorađivati. Naravno, to zahtijeva dodatni angažman ljudi i novca. Kako se radi o vrijednom materijalu vjerujem da bi se moglo naći kakvog sponzora koji je iznad lokalnopolitičkih priča i koji bi podržao ovaj projekt koji financijski čak i nije toliko problematičan, koliko zahtijeva ozbiljan rad autora.

Kakva su vaša mišljenja?

Stjepan:
Slažem se da bi taj materijal trebalo predstaviti na dostojan način. Sponzor za tehničku podršku (hosting, instalacija aplikacije i održavanje) je tu, a za ostalo bi se trebali dogovoriti.

plemenitashica:

--- Citat: Stjepan - Rujan 04, 2009, 10:49:16 prijepodne ---Slažem se da bi taj materijal trebalo predstaviti na dostojan način. Sponzor za tehničku podršku (hosting, instalacija aplikacije i održavanje) je tu, a za ostalo bi se trebali dogovoriti.

--- Kraj citata ---

Apsolutno, to je potreba.
Ali to iziskuje velikog vremena dok se uopće pročitaju, pa pročiste teme i postovi.

Možda bi se moglo na način da više ljudi sudjeluje u pročišćavanju.
Pričakajmo kuntu i Kaja (oni su ipak najviše sudjelovali) i ostale Turopolce da i oni kažu svoje mišljenje.

Goričanka:

--- Citat: Alen - Rujan 04, 2009, 10:44:22 prijepodne ---
Međutim, treblo bi ipak uzeti u obzir da se radi o materijalu za kojega forum nije najprikladniji medij za prezentaciju.


--- Kraj citata ---

S ovim se slažem u potpunosti.
Mislim da dio koji predstavlja Ljudevit Kaj nije prikladan za forum, jer forum funkcionira sasvim drugačije. To je istovremeno vrlo vrijedna zbirka kajkavštine na jednom mjestu i treba naći načina da se kvalitetno prezentira, da bude dostupna i pregledna, a da istovremeno ne opterećuje forum.

Ljudevit Kaj:

--- Citat: Goričanka - Rujan 04, 2009, 04:37:13 poslijepodne ---Mislim da dio koji predstavlja Ljudevit Kaj nije prikladan za forum ........ i treba naći načina  ......da .... ne opterećuje forum.
--- Kraj citata ---

Citérani komentâr jě lâjnski snég - déjà vu
(repetitio est (pas) mater studiorum).

(Ne)ukusi su râzličiti i zbogradi toga sě né tréba sekérati, da sě ne dobi u(l)kus iliti Čiro na (vu) šesnajestercu.

Činenica jě da su temě turopôlskoga foruma (délom ili pak vekšinum oblikuvâně i neguvaně po moje kajlenkosti) bilě nâjposěčejneši dél foruma. Morti jě to délom bilo tak, jel jě bil žmehki za čitajně, pak su ludi mûrali višě pût dohajati da skužě o čěmu sě déla. Za dobronâmerně i zaintereséraně ni žmeki nâpis né problem.

Da hitim (l)opt(eretn)icu nazâj:
neki pak mislě da forumskomu opterečejnu na tlâk i vlâk (tlâčejnu i navlâčejnu) puno višě doprinâšaju Dolly i Goričânkě terě su sakomu loncu poklop(ot)ec – misli sě na forumsku (i) političku kujnu.
Forum něbi dominantno trebal biti mesto (ni) političkoga tračpurtračizma, t()račajna z rokom vuporabě / trajajna nâpisov kak i pri trajne ondulâcije. To ûnda prelazi v (pas ma)terečejně foruma.

POTgorički forum jě, kě sě broja aktivne sudionikov dotikâvle, mâli i zâto negda i „preveč pregleden“. Štel ne štel posetitel* puno pût naleti na članek ili autora za teroga vunaprovo pretpostâvla da ga nabu vusrečil ak ga bû čital.
Tu negda pomâžě (s)ignorérajně* kak nâstavek tolerâncijě z drugem srectvam (Clause-witz)
(* signorérajně: délajne zesebě (još vekšě) gospě ili gospona z digajnem nosa - vid zbegâvajna emocionalno prezasičene situâcij; tal. signor(a) = gospon, gospa).

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju