Autor Tema: POT i Urbari  (Posjeta: 139702 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #30 : Svibanj 02, 2010, 05:38:21 poslijepodne »
Priča se po gradu (naime nema nigdje linka) da je Stjepan Rakarec predsjednik Udruge zemljišnih zajednica urbarskih općina Turopolja
podnio ostavku jer više nema ni trunke vjere u gradonačelnikovo izvršenje potpisanog predizbornog sporazuma.

Bi se reklo, konačno je shvatio da ga (njih Urbarce) je HDZ ili ako baš hoćete gradonačelnik (iako ja njih ne percipiram pojedinačno nego uvijek u čoporu) prevario.

Gospon Rakarec, pisali ste na ukinutom forumu, pozivam vas da se i ovdje logirate pa sudjelujete bar na ovom Turopoljskom dijelu. Sad niste z nikakvemi štriki zvezani.  :)

shaka zulu

  • Gost

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #32 : Svibanj 03, 2010, 07:10:29 poslijepodne »
he plemenitasica, kaj to neki tracevi se vode? iz cijih je to ustiju izaslo?

plemenitashica

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #33 : Svibanj 03, 2010, 09:43:29 poslijepodne »
he plemenitasica, kaj to neki tracevi se vode? iz cijih je to ustiju izaslo?

Niste valjda stvarno u vjerovanju da ću vam otkriti izvor.
Za mene je to osoba od povjerenja, a rečeno mi je još u petak.

Ili mislite da sam izmislila? Ne, nisam.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #34 : Svibanj 03, 2010, 11:03:39 poslijepodne »
Citat:
Za mene je to osoba od povjerenja, a rečeno mi je još u petak.

Krivo si čula il te izvor hebe, naime upravo je u petak Rakarec osnoval još jednu zemljišnu Urbarsku udrugu
http://www.zemljisne-zajednice.hr/okuje.html

plemenitashica

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #35 : Svibanj 04, 2010, 07:45:48 prijepodne »
Citat:
Za mene je to osoba od povjerenja, a rečeno mi je još u petak.

Krivo si čula il te izvor hebe, naime upravo je u petak Rakarec osnoval još jednu zemljišnu Urbarsku udrugu

Da, Muhice, i to sam čula i drago mi je zbog toga. Sad budu valjda i okujci pregledali čez Kosa, a ne vuz.

JosipJoža

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #36 : Svibanj 05, 2010, 08:13:21 prijepodne »
Gradonačelnik Barišić je svojom odlukom prvo imenovao g.Zdravka Lučić, te ga potom kako vidimo "smaknuo", kako reče na sjednici GV, iz povjerenstva za povrat imovine.
Zaista se postavlja pitanje da li je povjerenstvo iskrena namjera ili floskula kako bi se zadovoljilo predstavnike urbarskih zajednica koje su na temelju tog sporazuma podržale Barišića pred izbore.
Jer ako u tom povjerenstvu nema mjesta za najboljeg poznavaoca zemljišnih zajednica i utemeljitelja najvećeg dijela aktivnosti i događanja oko zemljišnih zajednica, kao i kulturnotradicijskih događanja na području Turopolja, g. Zdravka Lučić, onda zaista ne vidim svrhu i smisao tog povjerenstva osim da se manipulira urbarskim zajednicama, zbog čega vjerojatno je i g.Rakarec već na rubu živaca u odnosu prema gradonačelniku i njegovoj politici, kao i ponašanju prema urbarskim zajednicama.
Sada je već evidentno da je to bila obmana, manipulacija, neiskrenost u smjeru rješavanja problema zemljišnih zajednica.
HDZ ne bira sredstva da dođe do cilja pa u tom kontekstu je sklon svašta naobećavati svojim građanima, gledamo to godinama u ovoj zemlji, zbog čega i jesmo sada tu gdje jesmo.
Očito je svijest i savjest i kod g.Rakarca proradila, čovjek je vjerojatno progledao i sagledao stvari onakvima kakve zapravo i jesu.




Zaključak o osnivanju i imenovanju Povjerenstva za povrat imovine urbarskih zemljišnih zajednica Turopolja i zemljišne zajednice Plemenite opčine turopoljske
22.04.2010.   
KLASA: 080-01/2010-01/29
URBROJ: 238-33-10-2010-1
Velika Gorica, 22. travnja 2010.

Na temelju članka 20. Poslovnika o radu Gradonačelnika Grada Velike Gorice (Službeni glasnik Grada Velike Gorice br. 14/09.), Gradonačelnik Grada Velike Gorice dana 22. travnja 2010. godine, donosi

Z A K LJ U Č A K
o osnivanju i imenovanju Povjerenstva za povrat imovine urbarskih zemljišnih zajednica Turopolja i zemljišne zajednice Plemenite opčine turopoljske

I.

Osniva se Povjerenstva za povrat imovine urbarskih zemljišnih zajednica Turopolja i zemljišne zajednice Plemenite opčine turopoljske.

II.

U Povjerenstvo imenuju se:
1. Dražen Barišić – predsjednik
2. Ervin Kolarec – član
3. Stjepan Kos – član
4. Franjo Kos – član
5. Stjepan Rakarec – član
6. Stjepan Stepanić – član
7. Zlatko Rovišan – član
8. Miljenko Črnjak – član
9. Zlata Filipović – članica
10. Ana Plehinger – članica.

III.

Zadaća Povjerenstva je:
• operacionalizacija programa djelovanja sukladno potpisanom Sporazumu između Koalicije HDZ, HSS, HSP i HSU i Urbarskih zemljišnih zajednica, od 22. svibnja 2009. godine.

IV.

Stupanjem na snagu ovog Zaključka prestaje važiti Zaključak o osnivanju i imenovanju Povjerenstva za povrat imovine urbarskih zemljišnih zajednica Turopolja i zemljišne zajednice Plemenite opčine turopoljske, KLASA: 080-01/2009-01/42, URBROJ: 238-33-01-2009-1 od 27. kolovoza 2009. i KLASA: 080-01/2009-01/93, URBROJ: 238-33-01-2009-1 od 2. prosinca 2009. godine.

V.

Ovaj Zaključak stupa na snagu danom donošenja, a objavit će se u Službenom Glasniku Grada Velike Gorice.

GRADONAČELNIK

Dražen Barišić, v.r.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #37 : Svibanj 05, 2010, 02:15:16 poslijepodne »
Što se tice Zdravka Lučića. koliko znam po tome pitanju, zar nije on jednostavno trebao postati po imenovanju od strane gradonačelnika i članom povjerenstva? Druga je stvar što je neko, a tko, hm, tražio podršku viječa pa to nije prošlo. Uglavnom, meni to ispada da je Lučić tu postao samo žrtvom prevelikoga politiziranja i igranja po gradskom viječu. Na kraju ga i gradonačelnik morao smaknuti, odnosno maknuti sa liste jer ga viječe u kojemu on i njegova koalicija imaju večinu nije podržalo, a kao što napominjem, nije uopče o ničemu trebalo u viječu glasovati. Samo su se malo igrali, pa se zaigrali, pa zdraveka izdribljali! Povjerenstvo je osnovao gradonacelnik, on je i predsjednik, mogao je bilo koga staviti unutra, tako je stavio sve ove sa liste pa i Lučića. a što im je sve to trebalo, ja neznam.

JosipJoža

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #38 : Svibanj 05, 2010, 03:03:41 poslijepodne »
Povjerenstvo je osnovao gradonacelnik, on je i predsjednik, mogao je bilo koga staviti unutra, tako je stavio sve ove sa liste pa i Lučića.

Ovo je prava istina, samo je pitanje zašto je gradonačelnik stavio g.Lučića u povjerenstvo a nije ga pozivao na sjednice povjerenstva?
Da bi nakon nekog vremena ga "smaknuo" iz povjerenstva, postavlja se zaista pitanje iz kojeg razloga ga je postavljao u povjerenstvo osim ako namjera nije bila manipulacija, degradacija i ponižavanje nepozivanjem na sjednice povjerenstva, drugim rječima jeftino politikanstvo na temi koja ne bi smjela niti trebala biti tema politikanstva.
Ponavljam g.Zdravko Lučić ima zasigurno autoritet i znanje o zemljišnim zajednicama i mnogo više nego ovo cijelo povjerenstvo zajedno i potencijale takve osobe ne koristimo u važnoj stvari za Turopolje i Turopoljce, što je to drugo nego niski oblici primitivizma u politici.

shaka zulu

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #39 : Svibanj 05, 2010, 06:16:15 poslijepodne »
A koga je naguzil nutre mesto Zdraveka?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #40 : Svibanj 06, 2010, 10:29:58 poslijepodne »
A koga je naguzil nutre mesto Zdraveka?

Povjerenstvo je osnovao gradonacelnik, on je i predsjednik, mogao je bilo koga staviti unutra, tako je stavio sve ove sa liste pa i Lučića.

Ovo je prava istina, samo je pitanje zašto je gradonačelnik stavio g.Lučića u povjerenstvo a nije ga pozivao na sjednice povjerenstva?
Da bi nakon nekog vremena ga "smaknuo" iz povjerenstva, postavlja se zaista pitanje iz kojeg razloga ga je postavljao u povjerenstvo osim ako namjera nije bila manipulacija, degradacija i ponižavanje nepozivanjem na sjednice povjerenstva, drugim rječima jeftino politikanstvo na temi koja ne bi smjela niti trebala biti tema politikanstva.
Ponavljam g.Zdravko Lučić ima zasigurno autoritet i znanje o zemljišnim zajednicama i mnogo više nego ovo cijelo povjerenstvo zajedno i potencijale takve osobe ne koristimo u važnoj stvari za Turopolje i Turopoljce, što je to drugo nego niski oblici primitivizma u politici.

Mislim da sma naveo zasto ga nije zvao na sjednice, pa zato sto je vjece htjelo ga potvrditi i tu je doslo do kurslusa, nije ga potvrdilo. Tako da se nema tu kaj gradonacelnik ni niko drugi okrivljavati. Lučič je kao predstavnik vijeca trebao uci, stavljen je kao najbolji poznavaoc prilika oko povrata imovine, ali nije proso na VIJECU! A po mome misljenju, mislim da se tu VŠO njemu osvecuje, neznam sjeca li se tko zašto? :)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #41 : Svibanj 10, 2010, 07:48:13 poslijepodne »
Citat:
Ponavljam g.Zdravko Lučić ima zasigurno autoritet i znanje o zemljišnim zajednicama i mnogo više nego ovo cijelo povjerenstvo zajedno

Zdravek zlorabi zemljišne zajednice u političke svrhe a u korist HNS-a....Dokaz je taj da on kao kako kaže Joža autoritet pozicije nije osigurao ili bolje rečeno omogućio 14 glasova pozicijskih vijećnika i dao podršku zz, te na taj način posramio gradonačelnika i HDZ-e, te dokazao suprotno....Zakaj Zdravek uvjek pred izbore ili kad njemu paše otvara pitanje ispravljanja povijesne nepravde u smislu povrata imovine zemljišnih zajednica????....

JosipJoža

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #42 : Svibanj 10, 2010, 10:40:29 poslijepodne »
Citat:
Ponavljam g.Zdravko Lučić ima zasigurno autoritet i znanje o zemljišnim zajednicama i mnogo više nego ovo cijelo povjerenstvo zajedno

.... te na taj način posramio gradonačelnika i HDZ-e.....

Oni se sami posrame. :-*
Števa Kos će to srediti, sam da reši krtice.
A nekak mi se čini netko i povređen glede usporedbe povjerenstva i g.Lučića.
g. Lučić svakodnevno govori o ZZ, to je njegov život i sastavnica njegove svakodnevnice.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #43 : Svibanj 11, 2010, 08:17:56 prijepodne »
Citat:
g. Lučić svakodnevno govori o ZZ, to je njegov život i sastavnica njegove svakodnevnice.

Kao u Gradu Lukavcu gdje je skupljal potpise peticije za povrat zz....he...scenarij da rashebe one koji fakat nešto konkretno rade...koliko je potpisa skupio???...čujem da su ti potpisi ionako namijenjeni u političke svrhe HNS-a a ne za ispravljanje nepravde u cilju povrata zz...čista prevara...ljut i srdit kaj nije skupil očekivani broj potpisa posegnuo je za svojom poznatom metodom, naime telefonski je zvao odreda neke eminentne plemenitaše koji mu nisu dali svoj potpis te ih sve skupa izvrijeđao na pasja kola...stoga Joža neznam tko treba zdravstvenu pomoć???...

JosipJoža

  • Gost
Odg: POT i Urbari
« Odgovori #44 : Svibanj 11, 2010, 08:48:39 prijepodne »
Citat:
g. Lučić svakodnevno govori o ZZ, to je njegov život i sastavnica njegove svakodnevnice.

Kao u Gradu Lukavcu ...čujem da su ..........

muhice Lukavec Grad ili Vam Kaštel Lukavec,
"kao u Gradu Lukvcu" zvuči kao Lukavac kod Tuzle, pa Vi kao poznati "zemljištarac", koji eto izgleda nadmašuje i g.Lučića, bi to trebali znati.

Usput Vi ste opet nekaj čuli, kao i obično, čuli negdje u bertiji, na ulici, možda i u uredu gradonačelnika, neznam, ali ste ČULI....
Dragi moji kolegice i kolege, sugrađanke i sugrađani, drage Turopoljke i Turopoljci muha čuje. Pa nije li to krasno da čovjek čuje?