Svakidašnje teme > Povijest

Peršin Grad

(1/2) > >>

shaka zulu:
Jel postoje de ostatki Peršin Grada?
Pital sem jenoga znalca a odgovor je bil da se nezna de je bil.

Povijest:

--- Citat: shaka zulu - Travanj 11, 2010, 05:05:52 poslijepodne ---Jel postoje de ostatki Peršin Grada?
Pital sem jenoga znalca a odgovor je bil da se nezna de je bil.

--- Kraj citata ---
Ja znam da je bil u okolice Gudca

kramer werke:
postoji" peršinovec" naselje koje mještani tako nazivaju iako
pripada pod markuševec turopoljski
to ti je onaj dio gdje su birtije "vratio se šime" i "pub"
evo kordinate
45.657263,15.972544

kuntakinte:

--- Citat: Povijest - Studeni 03, 2012, 07:20:23 poslijepodne ---Ja znam da je bil u okolice Gudca
--- Kraj citata ---
Na osnovu čega?
Ili da preformuleram; jel postoji kakov pisani trag o njem (da več ni skice, slike, karte...)?

Stjepan:
Poruka s Facebook foruma - Stari gradovi, Dvorci, Fortifikacijska arhitektura

Prilikom potrage za lokacijom nekadašnjeg samostana u Starom Čiču iz Zagorkinog romana "Plameni inkvizitori" naletio sam na nekog lokalca i pitao ga za točnu poziciju samostana...
Umjesto tog samostana iz romana, lokalac mi je spominjao neki grad i vidljive ostatke u šumi i nudio mi da će me čak odvesti do te lokacije. Zaboravio sam ime grada koji je spomenuo i nisam se mogao sjetiti.
Kako je lokalac bio malo "pod gemištima", mislio sam da izmišlja pod utjecajem "gemišta" i nisam se obazirao na priču. 😃
No, lokalac je bio u pravu. Prilikom današnjeg razgovora s dr.sc. Krešimirom Reganom, ustanovili smo da se radi o PERŠIN gradu. Radi se o gradu dužine cca. 500 m.
Nalazio se u blizini Peršinovca, zaseoku naselja Gudci, koji se nalazi oko 6 km južno od Lukavca i oko 10 km jugozapadno od Velike Gorice.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju