Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295836 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cyber Bomoh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 11
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #675 : Listopad 28, 2012, 02:10:57 poslijepodne »
Da li netko ima informacije kad je planiran završetak izgradnje istočne obilaznice do domovinskog mosta?


Offline J051P

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #676 : Studeni 09, 2012, 08:33:45 poslijepodne »
dal se bu zavojit dio na pešinski breg rješaval ove g.?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Promet
« Odgovori #677 : Studeni 15, 2012, 09:00:58 poslijepodne »
Čujem, neslužbeno, da su f pitajnu IPO (imovinsko-pravni odnosi). Jel bu to utecalo na rok i jel rok letos il kletu vrak bi ga znal.

...7. Krajnji rok dovršetka radova
 Rok dovršetka radova za dionicu br. 17, Velika Gorica–Mala Buna na državnoj cesti D31 je: 12 mjeseci od obavijesti o početku radova. Rok dovršetka radova obuhvaća zimske uvjete i moguća ograničenja prometa tijekom turističke sezone.
http://www.hrvatske-ceste.hr/Novosti.aspx?id=114
http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/obnova-vec-obnovljene-ceste/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Promet
« Odgovori #678 : Ožujak 05, 2013, 10:40:30 poslijepodne »
Osnovna karakteristika turbo – kružnog raskrižja je da su prometni tokovi vođeni po odvojenim voznim trakovima još pred ulazom u kružno raskrižje, a odvojene vozne trakove prometni tokovi imaju i cijelo vrijeme vožnje kroz raskrižje, što eliminira preplitanja i presijecanja prometnih tokova na ulazima i izlazima. Turbo raskrižje je svojom geometrijom manje nego klasični kružni tok te je tako smanjen opseg obuhvata u korist pješačkih i zelenih površina.
http://velika-gorica.org/hrvatska/hrvatska/turbo-rotor-u-sibeniku

Zanimliv primer.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Promet
« Odgovori #679 : Travanj 22, 2013, 11:18:48 poslijepodne »
Sanacija Kolareve
...Do 24. travnja za sav promet će biti zatvorena desna traka, a od 25. do 27. travnja lijeva traka prometnice. Promet motornih vozila odvijat će se naizmjenično.
http://www.cityportal.hr/vijesti/sanacija-kolareve/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #680 : Travanj 23, 2013, 09:19:39 prijepodne »
Rotor u Remetincu je primjer takvog turbo-rotora, sa više paralelnih ulaznih i izlaznih traka... no taj rotor je i primjer velikog broja prometnih nezgoda, ponajviše jer se naši vozači voze slabo, najčešće nemaju pojma (i to je blago rečeno), nemaju prometne kulture i obzira prema drugima (ponašaju se kao da su sami na cesti koja je, usput, njihovo privatno vlasništvo), a posebna i najozbiljnija boljka je što najčešće nemaju pojma o prometnim pravilima, iako da ih pitaš - to bi bilo pitanje na koje bi redovito doživljavao naduti, bahati podsmijeh, jer oni "svi znaju sve, pa i više od toga", osobito u prizmi pitanja (znaš li ti koliko ja dugo vozim?)...

Taj rotor u Šibeniku služi za promet od cca 5500 vozila dnevno, no ulazna križanja u VG sa bilo koje strane imaju puno veći promet (treba li podsjetiti da je Sisačka cesta najprometnija prometnica u Hrvatskoj, koja počinje - ili završava, ovisno s koje strane gledamo - upravo u VG...)... tako da smatram to glavnim parametrom zbog čega je to vrlo upitno dobro rješenje za VG, osobito kada bi u to križanje počeli uletavati nadobudni (po meni najgori u Hrvatskoj) vozači sa SK tablicama... tamo gdje se mogu voziti "kak se šika" - tamo glume pedere po cesti, sline, vuku se, kenjkaju, a tamo gdje je potreban oprez i posebna pažnja, tamo divljaju, uleću, cvikaju, režu, seru, siluju po cesti, dolaze na područje županije nabrijani i isfrustrirani disciplinom koju imaju zbog svoje sisačke policije i jer se od Siska do Ogulinca voze kao po jajima od straha od kazne, pa dolaskom u ZG županiju daju oduška svojim frustracijama... ni to nije loše - ako ljudi znaju voziti, no najčešće nemaju pojma...

Uglavnom, rješenje tipa rotora je loše - to je i dalje moje mišljenje, no čekam da politika namjesti neki poslić nekom poslušniku, nekako mi se čini da će glavni kriterij biti rješenje na kojem se može uzeti najviše love...
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2013, 09:21:59 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: U petak prometni kaos?!
« Odgovori #681 : Travanj 24, 2013, 10:41:17 poslijepodne »
U petak prometni kaos?!
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/6563/u-petak-prometni-kaos.aspx

Komentari- na svadbu šetnicu obilaznicu bez *ca.
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: U petak prometni kaos?!
« Odgovori #682 : Travanj 25, 2013, 07:11:37 prijepodne »
U petak prometni kaos?!
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/6563/u-petak-prometni-kaos.aspx

Komentari- na svadbu šetnicu obilaznicu bez *ca.

Ovi koji provode takve radove su genijalci koji  vide samo sebe i nije ih briga za druge.

Master

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #683 : Travanj 25, 2013, 10:27:05 prijepodne »
Za svaku pohvalu.....tajming je mogao biti bolji ,ali izbori se bliže pa im se žuri ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #684 : Travanj 25, 2013, 10:44:38 prijepodne »
Najljepše je što svako drugo križanje je poluzatvoreno jer se farbaju pješački prijelazi - koji se nisu mogli farbati po noći, kada to svi normalni rade... no onda bi se radnicima moralo i platiti noćne sate, a to je izdatak koji se kvalitetnije može ugraditi u apanaže velevažnih...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #685 : Travanj 26, 2013, 08:46:31 prijepodne »
odzvonilo tranzitnom prometu V. Gorica: Ograničava se promet u centru, vožnja jednim trakom Pokraj gradske uprave parkirališna mjesta bit će s desne, a od Šetališta Franje Lučića s lijeve strane. Riječ je o 30-ak novih mjestaTranzitnom prometu kroz Veliku Goricu odzvonilo je – i to od danas. Trg kralja Tomislava i Zagrebačka ulica od  Mon Ami pa sve do robne  postaju zona smirenog prometa s ograničenjem brzine od 40 kilometara na sat, a umjesto dva prometna traka kroz centar grada, vozit će se samo jednim trakom.
– Smirit ćemo promet zelenim otocima pa će taj dio grada, od pivnice do robne kuće, dobiti mirniji život. Sljedeća faza bit će zahtjevnija i idemo prema pravoj šetnici koja će izostaviti veći dio prometa i polako otvarati društveno-gospodarske sadržaje koji će upotpuniti ovaj dio grada. Sve to kako bi se građani mogli sigurno prošetati uz manje automobilske buke i imati sadržaje velikog grada kakva je Velika Gorica – poručio je gradonačelnik Dražen Barišić.
U dijelu pokraj gradske uprave parkirališna mjesta bit će s desne strane, a od Šetališta Franje Lučića s lijeve. Ukupno će biti novih tridesetak parkirališnih mjesta. Promet će se iz smjera Siska usmjeravati na brzu istočnu obilaznicu.
http://www.vecernji.hr/zagreb/v-gorica-ogranicava-se-promet-centru-voznja-jednim-trakom-clanak-544794
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline idelac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #686 : Travanj 27, 2013, 12:28:30 poslijepodne »
Jel' bilo gužvi jučer?

Master

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #687 : Travanj 27, 2013, 07:06:28 poslijepodne »
Ljudi več parkiraju po Zagrebačkoj,mogu reči da je ok  :D.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #688 : Travanj 28, 2013, 10:03:53 prijepodne »
Je, zgleda lijepo, dok se neki nadobudni šleperaš ne zapelja u taj levo-desno labirint i potrga one žardinjere... to je rješenje lijepo i viđeno nebrojeno puta npr. u Njemačkoj u malim gradićima, no kako će to ispasti u Velikloj Gorici, koja je gradić po vsemu samo ne po količini prometa koji ju može zadesititi? BTW, nikakve table ne upozoravaju na sadašnju situaciju i na potrebu obaveznog obilaska SVIH, osim stanara i onih koji nisu službeno na tom dijelu VG, kada se ulazi sa sisačke strane...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Promet
« Odgovori #689 : Svibanj 01, 2013, 11:53:29 poslijepodne »
wwwg tablice